forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 PARAF CD box-set "Sabrana djela 1976-1987"
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 14/06/2019 : 00:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Sa uživanjem preslušavam box set "Paraf - Sabrana djela". Do juče nisam imao pojma da je ovo izašlo.

Prikaz Zlatka Galla:
https://mixer.hr/paraf-sabrana-djela-dan-je-krasno-poceo-i-jos-bolje-zavrsio/


Edited by - JAH WOBBLE on 14/06/2019 00:02:29

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/06/2019 : 06:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sjajno i odlicno dapace,samo da nema tu ovog umisljenog Zlatka Galla i njegovih vec stoput pogresnih podataka...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 15/06/2019 : 18:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Gall je tu nebitan. To je samo najopširniji prikaz koji sam našao.

Odlično zvuče i demo i živi snimci.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/06/2019 : 14:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Gall je odavno izgubio svaki moguci glazbeni kredibilitet u gradu pod Marjanom. Jos i prije onog presedana kad je recenzirao koncert koji nije bio ni odrzan...sto je samo kap koja je prelila casu svima koji drze do glazbe i kuze nekog 'vraga'...uglavnom nebitan je uistinu...
I da, Parafi zvuce sjajno i dan danas. Bilo je to neko drugo, nazalost, davno i bolje doba...makar glazbeno jel...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 17/06/2019 : 11:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Sto, nije na vinilu? :hipsterumeni: :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 17/06/2019 : 11:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message  Reply with Quote
A i zvuk nije neko ludilo. Neusporedivo s kvalitetom CD reizdanja npr.
Odbrana i poslednji dani i Bistriji li tuplji... ili Haustora i El Org u boxovima.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/06/2019 : 11:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa po glazbenom izricaju oni i nisu njegovali neki iole produciran zvuk. Koji u tom dobu i nije bio moguc, a i cisto sumnjam da je Parafe za to bolila briga. Bila je to garazna/punk svirka, 1,2,3 i udri.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 17/06/2019 : 12:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Jos i prije onog presedana kad je recenzirao koncert koji nije bio ni odrzan...



Hehehe.
Evo recenzije koncerta Bili Ajdola u Beogradu. Recenzija je izašla PRE nego što je koncert održan.



Šteta što to čujem za Gala, sećam se da je nekada radio u Feralu.

Ontopic:
Paraf, odličan bend. Učesnici legendarne kompilacije “Novi Punk Val 78-80”. Cela ta riječka scena je godinama bila vrlo kvalitetna i plodotvorna. Zainteresovanim predlažem preslušavanje odlične kompilacije “Riječki Novi Val”.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/06/2019 : 13:03:19  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by ivanl
Jos i prije onog presedana kad je recenzirao koncert koji nije bio ni odrzan...



Hehehe.
Evo recenzije koncerta Bili Ajdola u Beogradu. Recenzija je izašla PRE nego što je koncert održan.



Šteta što to čujem za Gala, sećam se da je nekada radio u Feralu.

Ontopic:
Paraf, odličan bend. Učesnici legendarne kompilacije “Novi Punk Val 78-80”. Cela ta riječka scena je godinama bila vrlo kvalitetna i plodotvorna. Zainteresovanim predlažem preslušavanje odlične kompilacije “Riječki Novi Val”.



Ovo gore nije recenzija, to je samo vijestica. Ako mislite da pisanje unaprijed takvih vjestica/izvještaja koji se sastoje od 5 generičkih rečenica u kojima piše "nastupio je legendarni taj i taj, publika ga je pozdravila sa oduševljenjem" i koji idu u štampu za sutrašnje tiskano izdanje praktički 5 minuta nakon završetka koncerta, nije uobičajena praksa, prilično ste naivni.

Ovakvi "skandali" se pojave kad netko bude neoprezan u pripremi izdanja za tisak pa slučajno pošalje u tisak nešto što je namijenjeno za kasnije izdanje, ili kad netko nekome namjerno želi napakostiti pa to napravi namjerno.

Edited by - vukozec on 17/06/2019 13:03:51
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/06/2019 : 13:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Sa Valterom Kocijančićem sam jednom zgodom radio interview. Ostavio mi je dojam lika na svom mjestu koji još uvijek voli prašiti punk rock, jednako kao što voli svoj učiteljski poziv, te nimalo ne žali što je zbog njega odustao od glazbene karijere odmah po objavi tog prvog albuma.

Što se tiče produkcije, sigurno da Paraf kad su snimali prvi album nisu o njoj puno znali, niti o njoj razmišljali. Originalna snimka je loša i ne može se tu puno napraviti na reizdanju. Pričalo se čak i o ideji da se sve snimi ponovo, o tome je govorio i Valter, ali mislim da ni to ne bi bilo to, publika bi sasvim sigurno imala dojam da se izgubila autentičnost.

Edited by - vukozec on 17/06/2019 13:30:12
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 17/06/2019 : 13:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec
Ovo gore nije recenzija, to je samo vijestica. Ako mislite da pisanje unaprijed takvih vjestica/izvještaja koji se sastoje od 5 generičkih rečenica u kojima piše "nastupio je legendarni taj i taj, publika ga je pozdravila sa oduševljenjem" i koji idu u štampu za sutrašnje tiskano izdanje praktički 5 minuta nakon završetka koncerta, nije uobičajena praksa, prilično ste naivni.



Tu viješticu je i moguće napisati 5 minuta nakon koncerta, ili čak i tokom samog koncerta. Nisam naivan da se sve te vesti pišu unapred, no to je:
1. jadno
2. neprofesionalno

Čemu vest ako je izmišljena?
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/06/2019 : 14:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny


Čemu vest ako je izmišljena?




Zato što prodaje novine. Većina publike će prije pročitati takvu tupavu kratku vjesticu u kojoj se praktički ništa ne kaže, nego pravi, dugački, mesnati izvještaj koji traži malo više pozornosti i koncentracije
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 17/06/2019 : 18:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message  Reply with Quote
Ajde preslusaj Izlete na ploci i ovo pa onda pametuj. Uopce se ne radi o kvaliteti originalnih snimaka, oni su kakvi jesu, nego sta je kroz digitalizaciju, mastering, komprimiranje i ostalo napravljeno od toga.
Sva 3 albuma su 2016. objavljena digitalno i tako digitalno to i zvuci, CD je nesto drugo.


quote:
Originally posted by ivanl

Pa po glazbenom izricaju oni i nisu njegovali neki iole produciran zvuk. Koji u tom dobu i nije bio moguc, a i cisto sumnjam da je Parafe za to bolila briga. Bila je to garazna/punk svirka, 1,2,3 i udri.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/06/2019 : 22:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pametuj...
Sine, kad sam ih ja slusao nisi ni u planu bio.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 18/06/2019 : 07:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message  Reply with Quote
Ti si ga stvarno lupetas, nema ih puno na ovom forumu koji su 1980. kupili prve Parafe
u Nami u Zagrebu, a ja jesam jedan od tih. A singl isto tamo jos i ranije. Dan danas ih imam.

Edited by - surfer on 18/06/2019 07:56:23
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/06/2019 : 11:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bravo!
Kao i ja, imam ih dan danas. Kupljeni u bivsih Fotomuzikalija...
Za 'lupetanje' ti necu nista kazati...
Ako ih tolko dugo slusas i dan danas imas, onda sudrugu u takvoj raboti ne govoris da 'lupeta' ili 'pametuje'. Tim vise sto je nas takvih sve manje kuzis?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 18/06/2019 11:56:43
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 18/06/2019 : 12:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message  Reply with Quote
U pravu si. Slazem se, sve manje.

Ali ako pises - ne znam zasto - da sam ja neki klinac koji nema pojma, a to nisam, onda je to lupetanje. Bez uvrede.
A ako nisi preslusao te nove remastere i ne mozes ih usporediti s originalima, o cemu sam ja pisao, onda je to pametovanje. Bez uvrede.

Vjerujem da se i oko toga slazemo? Pa mozemo nastaviti dalje.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/06/2019 : 18:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sve sam ti ja to poslusao, to jest ne odustajem od slusanja takve vrste glazbe. Jbg. mislio sam da si mladi. Pozz. iz Pule sa Foo Fightersa...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 19/06/2019 : 21:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

quote:
Originally posted by ivanl
Jos i prije onog presedana kad je recenzirao koncert koji nije bio ni odrzan...



Hehehe.
Evo recenzije koncerta Bili Ajdola u Beogradu. Recenzija je izašla PRE nego što je koncert održan.



Šteta što to čujem za Gala, sećam se da je nekada radio u Feralu.

Ontopic:
Paraf, odličan bend. Učesnici legendarne kompilacije “Novi Punk Val 78-80”. Cela ta riječka scena je godinama bila vrlo kvalitetna i plodotvorna. Zainteresovanim predlažem preslušavanje odlične kompilacije “Riječki Novi Val”.



https://www.jutarnji.hr/kultura/glazba/foto-ovo-je-nas-prvi-put-ovdje-jeste-li-jeno-spremni-foo-fighters-izazvali-opci-delirij-u-pulskoj-areni-donosimo-veliki-fotoizvjestaj/9026042/

"Dave Grohl, bivši bubnjar Nirvane, Nate Mendel na basu, Pat Smear i Chris Shiflett na gitari, Taylor Hawkins na bubnjevima i Rami Jaffee na klavijaturama - planetarno popularni Foo Fightersi, koji dva dana zaredom nastupaju u pulskoj Areni, u utorak navečer već su opravdali svoj status jednog od najpopularnjijih rock bendova današnjice.

- Dame i gospodo, ovo je naš prvi put ovdje. Jeste li spremni? Jeste li je**no spremni? - pitao je frontmen Grohl oduševljene fanove koji su ga pozdravili ovacijama i gromoglasnim pljeskom.

Bend je, kako piše Glas Istre, koncert otvorio megahitom "All My Life", a uslijedila je i legendarna "Learn to Fly", na koju je publika u Areni doslovce "eksplodirala"."

Pa sad ti reci koji je od ova dva izvještaja napisan unaprijed, a koji nije
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/06/2019 : 01:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Samo cu ti kazati da su oba FF koncerta zaredom bila vjerovatno najebeniji dogadaj u areni od 11-og stoljeca kad je pocela izgradnja, pa naovamo...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/06/2019 : 09:22:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
To, bilo istina ili ne, nema apsolutno nikakve veze s poantom mog posta.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/06/2019 : 13:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
S tvojom ne, s mojom da. Istina je samo takva, i steta da nisu i veceras, taman sam se navikao.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/01/2020 : 08:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000