forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 132 - Veliki mrtvac
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 15/10/2021 : 13:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Anto je valjda htio reći da je on završio usmjerenje za jaku struju za razliku od od dotičnih !
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/10/2021 : 21:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ma kakav autogol,Pejo je provalio o čemu se radi - smer za jake struje ,o tome se radi.Tu mozak mora da radi 100 na sat,mala greška i ćao zdravo.Toj frekvenciji paše strip poput Petra.

ovo što je odokar,dal neko programiranje,elektronika,telekomunikacija i slično je drugi fazon.
Ili kerempir koji je u medicini - zezneš se sa dijagnozom ili zaboraviš gazu u pacijentu tokom operacije,koga briga.

ali kad se baviš visokim naponima,e tu mora bsve da štima.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/10/2021 : 07:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote


Dobro ja zapravo zajebem sa čupanjem krivog zuba ali poanta ostaje
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/10/2021 : 13:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dobro znati gdje ne ici kod zubara. :D


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 20/06/2022 : 23:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Čitalo se ovo svojevremeno u Stripoteci, a sad ga konačno dovrših u Fibrinom integralčiću, ali kakav se kraj dobio mogao sam poštedeti sebe muka... Početni albumi su budili nadu da će ovo biti fantasy strip, samo što ovde magijskih elemenata ima previše malo, ali zato ima pregršt vožnje motorima, spačekom, potrage za gorivom itd što strip pretvara u postapokaliptični urbani survival. Sve vreme čekam da se nešto više otkrije o Malom svetu, ko je zapravo Veliki mrtvac, zašto njegov skelet izgleda kao da je reč o divu kada su svi ostali putnici normalne visine, na koji način su zapravo povezani Veliki i Mali svet i koja je to uzročno-posledična veza između njih, zbog čega je toliko bitno da se uništi Veliki svet da bi Malom svetu bilo bolje, ali autor ne nudi nikakva objašnjenja, kao da su to stvari koje se podrazumevaju i koje ne trebaju da se dovode u pitanje.

Strip je de facto predugačak i ovde ima praznog hoda na izvoz, likovima je trebalo nekoliko albuma da pređu odredište između dva grada kao da putuju u realnom vremenu, a ne u stripskom. Kada autor želi da veštački produži neki strip pa počne često da skida odeću sa svojih ženskih likova kako bi čitaocu održao pažnju sa kadrovima obnaženih devojaka onda to nikada nije dobar znak. Repetitivnost je isto jedan od problema ovog stripa, ne znam jel ste primetili ali Blanche zna biti gladna, super što je autor smatrao da je potrebno da to spominje bukvalno po nekoliko puta u svakom albumu. Karakterizacija i odluke koje likovi donose u ovom stripu su za kolutanje očima, da mi je neko dao ovaj strip, a da nije navedeno ime autora rekao bih da je ovo pisao Leo, a ne Loisel.

Poslednji album drastično srozava kvalitet ovog stripa jer ni u kakvoj meri ne nagrađuje čitaoca što je pročitao osam albuma da bi saznao kraj priče. Sve se na kraju rešilo u pet minuta bez ikakve pompe, kao da je najobičnija stvar na svetu. Dve devojke najbolje drugarice dele jednog muškarca iako Erwan tokom celog stripa odbija udvaranja Gaelle da bi joj na kraju napravio dete, a Pauline se ponaša kao da je to nešto najnormalnije na svetu. Iako je Gaella trudna ona se zaljubi u drugog muškarca i tom momku ne smeta što otac deteta živi sa njima u istoj kući. Uf što obožavam ovakve stripove modernih shvatanja.. A šta tek reći za Blanche, kroz ceo strip kao neki manijak ubija svakoga ko joj se ne sviđa da bi na kraju prošla bez ikakvih posledica i dobila srećan kraj doživeći duboku starost okružena decom i unučadima? wtf

Početna ideja je OK, ali realizacija je iskreno poprilično razočaravajuća. Ovo je samo jedan lepo nacrtani light fantasy & survival strip koji je pitak zato što je plitak. Za ne poverovati da ovo delo potpisuje isti autor koji nam je podario Petra Pana

...............

Pored vizuelnog dela jedino što mi je ovde vredno pamćenja je nešto što i nije toliko bitno za sam strip; u poslednje vreme svi putevi imigranata i izbeglica vode ka Evropi, ali u ovom postapokaliptičnom svetu gde su okeani potopili mnoga ostrva i druge zemlje, u jednom momentu je spomenuto kako Afrika postaje luka spasa. Nakon što smo pratili na vestima kako se oni nesrećnici utapaju u Sredozemnom moru pokušavajući da dođu do Evrope jeziva mi je pomisao da je situacija obrnuta i da Evropljani brodovima beže ka Africi. Kako se ostatak sveta kroz istoriju sa svojom kolonijalnom politikom odnosio prema crnom kontinentu kakva bi to ironija bila da na kraju svi putevi vode u Afriku.. Upitno da li bi nas dočekali raširenih ruku
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 30/05/2023 : 17:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Mrtvaca napokon i tako sam pročitao sve Loiselove stripove koje je Fibra izdala.
Pa za početak da kažem da se meni ovaj strip svidio. Ima da nelogičnosti i malo je razvučen, ali sve u svemu je dosta dobar.
Crtež je odličan, priča za zericu slabija od crteža, ali tjera na daljnje čitanje.
E sada hajde da se osvrnem na Nakerov osvrt (pun intended ;)).
Ko nije čitao neka ne čita dalje zbog mogućih spojlera.
Npr to šta Blanche spominje stalno da je gladna i autor nam objašnjava da je nesposobna da se sama pobrine za to je bit zašto je ovisna o Erwanu.
Pa to je doslovno dio priče kasnije(dio sa nogama i plinom). Slažem se da su pretjerali sa time da Erwan svima radi djecu i nitko se ne buni.
Frajer je pravi rasplodni konj. :)
Slažem se i da uopće nije objašnjena povezanost malog i našeg svjeta. Pogotovo ovo što je više vas spomenulo, da je aporpos apokalipse trebalo biti neko sranje i u malom svjetu...a ono ništa.
No dobro, neki put je možda i bolje da nešto ostane misterija, pogotovo ako autor nije u mogućnosti dati neko kvalitetno objašnjenje. Tu najbolji posao odrađuje naša mašta.

EDIT:@Naker: Ako te razočarao kraj tj Blancheina sudbina...nemoj nikako čitati knjigu Paklena Naranča(knjiga je odlična BTW). Ups...možda blagi spojlerčić.

I za kraj top lista. Ptica mi je naj serijal, pa može Mrtvac, a Petar Pan je debelo na zadnjem mjestu jer mi bio čisti prosjek. Kreće odlično i onda se sve razodni u sekundi. Trgovinu sam isto posudio u knjižnici, biće osvrt samo da pročitam.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 31/05/2023 07:46:01
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 30/05/2023 : 22:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ovo je odlično, taman toliko da sve ( eventualne ) zamjerke gurne u drugi, treći plan. Nigdi nisan zapeja i ima nedoumica. Za mene, punokrvni BD klasik.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 31/05/2023 : 07:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
@DiSkAcH: Samo film!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 31/05/2023 : 12:55:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Imalo je potencijala, ali je ostao neiskorišten.

Slažem se s nakerovim osvrtom.
Go to Top of Page

igor23
New Member

Croatia
183 Posts

Member since 03/03/2020

Posted - 27/07/2023 : 15:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send igor23 a Private Message  Reply with Quote
Pitko 7.6/10..Svaki brod koji i malo drži do sebe ,tribal bi pod kuvertu imat makar jednu Blanš za svakodnevnu višekratnu upotrebu!

https://www.youtube.com/watch?v=OVAA9Ov-z0k
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000