forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 133 - Katanga
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 30/11/2020 : 16:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Tyler Cross mi je najbolji Nuryev strip (a Nury jedan od najdražih scenarista).
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/11/2020 : 21:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Pa ne bih baš rekao da je toliko apstraktan. Odnosno kad se usporedi sa ostalim autorima u fibrinom katalogu, ima ohoho čudnijih i apstraktnijih od Bruna.

Meni je Tyler jedan pravi, pitak, old-school, klasični krimić/triler, kakvih u današnje doba i nema previše. Svakako ko voli klasični avanturistički strip, ovo mu dođe ko kec na desetku. Bar po mom mišljenju.



vidi se da ne poznaješ dobro Savića

glede kvaliteta Tajlera,tu nema dileme;strip je top - uz BJUF,najbolji mi Nuri (mada mi je Francuska malčice bolja).A pomenuh već sto puta,mogu da se pohvalim da sam "kumovao" prvom pojavljivanju stripa na ovom prostoru,kada sam ga predložio Milanu iz Padore za obajavljivanje;a on me poslušao (šteta što to ponekad i Markos ne učini za neke naslove).

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39122 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/11/2020 : 21:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ti lagan za upoznavanje ukusa :)
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/12/2020 : 19:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Katanga jako jako dobra. 5/5

Jack the Black.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 26/02/2021 : 19:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Nakon svega što sam pročitao od Nurya, uopće nisam od njega očekivao pravi punokrvni blockbuster :) A Katanga to je u svom pravom smislu, hrpa akcije, explozija, nasilja, sexa, spletki, klišeiziranih likova, vizualno isto izrazito komercijalan ali u pozitivnom smislu, u kontekstu pravog zabavnog akcijsko/triler blockbustera. Što su autori planirali su bome i uspjeli i za to bih Katangi dao 9/10.
U ulozi Cantora sam se stalno dvoumio između Tommy Lee Jonesa i Jean Renoa. Koji bi vama bolje odigrao Cantora? :)

Edited by - Chui on 26/02/2021 20:39:12
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 17/12/2021 : 16:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Malo Nuryja nikad ne škodi, a pogotovo u tandemu koji je stvorio Bilo jednom u Francuskoj.
Katanga je tematski dosta slična BJUF-u, ali stilski značajno različita od BJUF-a. Iako je BJUF isto u neku ruku triler pun zakulisnih spletki i dogovora koji nemaju veze s poštenjem, ipak Katanga podiže letvicu što se tiče brutalnosti i nudi moderni uvid u rat i profiterstvo.
Ovdje ima jako dobre pozadinske priče i zapleta, ali su vrlo česti obračuni i sjajno odrađene akcijske scene.
Strip se dosta brzo čita i ne ispušta se lako iz ruku. Ne samo zbog napetosti, nego i pripovjednog genija Nuryja koji zna kako pustiti priču da teče i zna stvoriti jako dobre sukobe te ih paralelno pratiti.
Ono u čemu strip ipak kaska je crtež koji je ovdje (pretpostavljam namjerno) dosta karikaturalan, što mi nije do kraja sjelo. Ovo je čisto moj subjektivni dojam, nekome će možda i pasati.
U suštini, napeta i kvalitetna priča, konstantni zapleti i spletke koje je katkad i teško pratiti, ali nema tu kolosalnu kvalitetu BJUF-a, nažalost. Imam osjećaj da je ovdje opušteniji fokus radnje i dosta je ležerno prikazana dosta problematična tema, što je korektna odluka autora, ali ne daje tako cjeloviti i veličanstveni dojam za koji znam da Nury može pružiti.
U nekoj rang listi Katanga pada iza BJUF, Zlato i krv te Tylera Crossa što se tiče Nuryjevog opusa. Ali, to je sve vrlo visoka razina kvalitete i Katanga nije bezvrijedan strip. Vrlo dobar, ali ovdje sam želio odlično. Rekao bih da je to moja krivica.
4.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/12/2021 : 12:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Meni je Katanga bolja od BJUF baš zato što je kraći i ''gušći'' strip.
BJUF je mooožda malkice prerastegnut, u Katangi nema praznog hoda.
I BJUF ima neozbiljan crtež,ali u oba mi je crtež baš fora, u Katangi opet bolji jer npr nisu svi likovi isti/slično, što je porblem BJUF-a.
Sve u svemu dva odlična stripa, da netko ne shvati nešto krivo. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000