forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Bajke 8, 9, 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28897 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/07/2019 : 16:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote




Muholovac dospijeva pod svjetla reflektora kad otkriva nevjerojatnu istinu o svojoj prošlosti dok je bio Princ Žabac. Istovremeno saznaje da Protivnik planira jednom i zauvijek uništiti svoje neprijatelje. Kako će dobri Muholovac zaustaviti tog smrtnog neprijatelja?

Bajke 8 • Dobri kraljević • 232 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Bill Willingham • Crtež Mark Buckingham • Steve Leialoha • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Darko Vrban • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.7.2019. • Cijena 180 Kn

Konačna bitka između slobodnih Bajki iz svijeta civila i Carstva koje je okupiralo njihovu bivšu Domovinu! Stvorenja mitova i bajki udružila su se kako bi se suočila s Protivnikom i njegovim hordama. No, pobjeda ima svoju cijenu - tko će preživjeti, a tko umrijeti za spas Domovine?

Bajke 9 • Mračna vremena • 368 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Bill Willingham • Crtež Mark Buckingham • Steve Leialoha • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Darko Vrban • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.7.2019. • Cijena 180 Kn


U epskoj priči iz BAJKI #83-85, pojedinih epizoda iz serija JACK OF FABLES (#33-35), i THE LITERALS (#1-3), postojanje Bajki ugrožavaju Literali koji ne vole svoje zbrkane, mitske živote. A u originalnom nacrtanom romanu BAJKE: GDJE TE SRCE VUČE, VUČE, Vučko Vuk traži novu lokaciju za Bajkograd, a nalazi selo prepuno vukodlaka!

Bajke 10 • Bog daj veći kup • 384 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Bill Willingham • Crtež Mark Buckingham • Steve Leialoha • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Darko Vrban • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.7.2019. • Cijena 180 Kn


https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/bajke-8-dobri-kraljevic/579/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/bajke-9-mracna-vremena/580/
https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/bajke-10-bog-daj-veci-kup/581/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/07/2019 : 16:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Hopa, lagano idemo dalje...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/07/2019 : 17:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
na 2/3 smo - odličan ritam.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Stark
Average Member



Bosnia and Herzegovina
504 Posts

Member since 22/05/2018

Posted - 19/07/2019 : 19:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Stark a Private Message  Reply with Quote
Ovo obavezno uzimam
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2318 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 19/07/2019 : 22:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Bravo Marko!!!
Uzima se čim stigne u Alan Ford.

Carpe diem
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 20/07/2019 : 07:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Nisam ovo čitao a izgleda dobro. Jesu knjige zasebne tj. imaju li poveznicu ili su priče / knjige svaka za sebe tema ali pod zajedničkim imenom ,,BAJKE..
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/07/2019 : 08:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
povezane su

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6030 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/07/2019 : 13:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Weee :D
Ajd još samo 5 komada. ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 20/07/2019 : 13:34:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Ako se ne varam, 9. knjiga (kojom je ujedno objavljena i prva polovica serijala) bi trebala sadržavati originalni kraj kojeg je Willingham zamislio kad je tek započinjao s Bajkama.
A i osobno me raduje da će narednih 5 knjiga obuhvaćati iskučivo brojeve glavnog serijala.


Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1578 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 13/08/2019 : 09:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Da ne spojlam previše, pročitano bajke, nisam očekivao odmah ratne operacije, mislio sam da će se to podosta rastegnuti, ali zadovoljan sam 8. i 9. knjigom.

Ali mi je zato 10.knjiga mi je baš loša. Prvo, koji faking literali, tolika je rupa u znanju pa pretpostavljam da je to iz jankovog spinoffa, ali i dalje mi je loše izvedeno.

Drugo, vukova epizoda mi je u prvom dijelu previše repetitivna s podsjećanjem na vučkovu epizodu u ww2.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6030 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/12/2019 : 10:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo pročitao sam i ja 8,9 i 10.
8-a knjiga mi je bila meh, 9-a jako dobra, 10-a odličan Vučkov dio, a Literali su skroz bzvz.
Općenito su mi Bajke lošije kako idu dalj tj neke knjige su dobre, neke loše dok su mi prve 3 odlične.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1578 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 05/12/2019 : 13:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Heh, od ljeta nisam čitao bajke, i još pamtim 8.-u i 9.-u knjigu, pa i vučka, ali ne mogu se nikako sjetiti u kojoj su šemi literali koje sam nagradio.
Go to Top of Page

Zula
Average Member

627 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 07/05/2021 : 10:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Bajke su mi baš zabavne. Možda su meni Bajke ono što Peyo najviše voli u stripu. Opuštena, zanimljiva zabava. Nije vrhunski strip, ali bih svakako nasmijan čitao dalje i još...

A ovaj prvi dio 10. knjige Bog daj veći kup, ovi Literali... To je na kreativnoj granici genijalnog i ludila, te stalnog balansiranja po njoj. Shvaćam da nakon 9 knjiga stvaranja kakve-takve strukture u svijetu Bajki, ponovno izbacivanje iz tog novologičnog svijeta može djelovati kao atak na red i jasne pozicije koje smo si stvorili čitajući do sad. No, ako promatramo Bog daj veći kup kao zasebnu cjelinu, sa samo svojim zakonima i logikom (uz poneku dovučenu "dobru staru Bajku i čaroliju") onda je meni ona još bolja od svih dosad pročitanih Bajki.

Samo opušteno i bez smisla prepustite se čitanju, sve to baš dobro legne na kraju...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/05/2021 : 15:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
od svih vertigo serijala, a da su ovde objavljeni ove bajke su meni najgore. bez neke vece ideje kuda da ide serijal, likovi tumaraju kroz serijal i brljaju o ne znam ti ja cemu. scenarista bil se pokazao veoma promucurnim, jeftino kombinuje poznate nam likove, igra na kartu blage nadogradnje poznatoga da bi ostvario ocekivane razultate.
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 09/05/2021 : 17:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

od svih vertigo serijala, a da su ovde objavljeni ove bajke su meni najgore. bez neke vece ideje kuda da ide serijal, likovi tumaraju kroz serijal i brljaju o ne znam ti ja cemu. scenarista bil se pokazao veoma promucurnim, jeftino kombinuje poznate nam likove, igra na kartu blage nadogradnje poznatoga da bi ostvario ocekivane razultate.


Pojma nemaš.

Od prvog broja se znalo kuda ide serijal, makar do crossovera - Good Prince je jedno od najboljih poglavlja priče.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/05/2021 : 18:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

quote:
Originally posted by kasper

od svih vertigo serijala, a da su ovde objavljeni ove bajke su meni najgore. bez neke vece ideje kuda da ide serijal, likovi tumaraju kroz serijal i brljaju o ne znam ti ja cemu. scenarista bil se pokazao veoma promucurnim, jeftino kombinuje poznate nam likove, igra na kartu blage nadogradnje poznatoga da bi ostvario ocekivane razultate.


Pojma nemaš.

Od prvog broja se znalo kuda ide serijal, makar do crossovera - Good Prince je jedno od najboljih poglavlja priče.



3000 za gospodina
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11285 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/05/2021 : 19:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 09/05/2021 : 22:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote


Ovih dana naručujem i drugi compendium, kad malo padne cena - baš mi se sviđa kako su ga odradili.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2379 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 09/05/2021 : 22:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Jel mozeš pustiti neke slike? Kakav je papir, povez?
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 09/05/2021 : 23:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Jel mozeš pustiti neke slike? Kakav je papir, povez?


Ja prezadovoljan i papirom i povezom - u trejdovima je bio onaj novinski, ovde je blago glossy, ali kvaltietan. Ne razumem se toliko pa ti dajem ovako generalni laički opis.
Povez jako dobar za sad, planiram tek da čitam ispočetka kada dođe i dvojka, prvi compendium se završava sa Homelandsom a sadrži i 1001 Nights of Snowfall.
Trenutno 35e na BD-u, džaba.

Šaljem linkove ka slikama, ne mogu se jebavam sa resizeom.

https://i.imgur.com/vUPDPUe.jpg
https://i.imgur.com/43SQv5c.jpg
https://i.imgur.com/rVseHsx.jpg
https://i.imgur.com/DI1H5Tp.jpg
https://i.imgur.com/Lsfwww4.jpg
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/05/2021 : 23:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne izgleda loše, javi bude li kakvih problema s uvezom nakon drugog čitanja. Ne planiram ovo uzimati, ali najesen izlazi Starman compendium koji bi svakako trebalo nabaviti, ali još uvijek nisam 100% siguran oko te tehničke strane.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000