forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 137 - Maggy Garrisson
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

nonchalant
New Member



160 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 31/12/2020 : 19:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send nonchalant a Private Message  Reply with Quote
Još uvek nisam čitao ništa od Trondheima, a juče su mi stigli kosmonauti (dw), tako da od toga krećem...za dalje ćemo lako.

edit: to me i brine oko venecije, svima je "prosek" do "ok".

Edited by - nonchalant on 31/12/2020 19:52:49
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/12/2020 : 20:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Imam prvi album kosmonauta, ali jos nisam krenuo s citanjem.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/12/2020 : 20:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nonchalant

Još uvek nisam čitao ništa od Trondheima, a juče su mi stigli kosmonauti (dw), tako da od toga krećem...za dalje ćemo lako.

edit: to me i brine oko venecije, svima je "prosek" do "ok".


ubi bre prijatelju sa tim nisklim startom kod Trondijevih stripova.

nego da te pitam,izgleda da nismo na istim forumima - u kojoj to dimenziji je Venecija od proseka do ok??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/12/2020 : 20:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
anto:
Pre svega,neobično mi je da vidim neki Trondhajmov strip sa lepim crtežom;lepim u klasičnom smislu.Volim ja kako crtaju i sam Luis i Larsene,ali ipak je to nekonvecionalni crtež,koji se mnogima ne sviđa,a Parm je klasičar i kao takav otkida.Znači za crtež visoka ocena.
A bogami i za priču - zaplet jeste zilion puta viđen,ali Trondhajm je to začinio na samo njemu znan način.Izvođenje scenarija,dijalozi,igre reči,duhovite scene - svaka čast,kapa do poda.
Mislim,nije to ništa vanserijski,ali simpatično do bola.
9/10 i to devetka ko kuća za prvi album Venecije.
Grehota bi bila ne pomenuti prevod i adaptaciju Gorana Kostrovića,jer kao što rekoh, igre rečima i dijalozi su ono po čemu mi je ovaj strip toliko dobar.


"Ma ne,ne ..Predomislio sam se.Iskopajte mu oba oka"
"Ovaj...samo malo!Uveren sam da se možemo dogovoriti ...na finansijskoj osnovi."
"Može.Platim ti dukat,ali da jaučeš od bolova onako kako ja volim."

A scena sa uzimanjem talaca - neprocenjivo.

za DW i izbor stripa za Karusel!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/12/2020 : 20:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
stbojan:
Ovo sam mislio da uzmem tek kada izadje dvojka (zbog neke moje potrebe da krace ili gotove serijale iscitam u cugu), ali kako sam se sticajem nekih drugih okolnosti zalomio u DW pred novaka i bio onaj popust na koji su mi ljubazno ukazali DW-ovci na licu mesta... rekoh, aj da ne odem praznih saka pa uzeh ovo dok ne izadje dvojka, da makar vidim valja li cemu (by the way, danas sam skapirao da je i Mocvarko 4 vec bio izasao tada... no, ne moze covek sve ni da isprati)...

I skroz mi simpa ispala Venecija... nista preterano ozbiljno ili sada neko grandiozno stivo... vec jedan skroz zabavan i duhovit strip za gotivno kuliranje... prica je sasvim iznad nekih mojih ocekivanja, vidi se da je dosta truda ulozeno u tom smislu jer "igra" izmedju glavnih aktera naprosto izbija gotovo na svakoj stranici... Crtez, takodje vise nego dobar i totalno mi ide uz sve ovo... sve u svemu, sasvim ok. strip...


imrahil:
Nemate pojma, Venecija među boljim Karuselima.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 31/12/2020 20:47:35
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 31/12/2020 : 21:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Doslo zadnje vreme kada citiras Imra :D

Venecija je dobar strip, po meni bas bolji od Kosmonauta, koji mi nikako nisu legli, lepo zbori Zare...
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1557 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 01/01/2021 : 04:09:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Anto, a što nisi citirao i ropea, aleksa i mene?

Nisam ništa drugo čitao od Trondhajma, a Venecija (čitao sam samo prvi album) je samo simpatičan strip, prvenstveno zbog crteža,
nije sad da ima nekih scenarističkih fora da se raspametiš...

Mada, po ovako povoljnoj ceni, i to bi bilo dovoljno za nabavku, ali je veći problem što serijal nije završen.
(Dal' je skroz prekinut ili je na čekanju?) U drugom albumu se ništa novo ne dešava, koliko sam shvatio iz komentara, vrti se radnja ukrug...

...Sad, kome se strip više dopao, verovatno mu ne smeta toliko takva nekompletirana priča...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/01/2021 : 11:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Anto, a što nisi citirao i ropea, aleksa i mene?

Nisam ništa drugo čitao od Trondhajma, a Venecija (čitao sam samo prvi album) je samo simpatičan strip, prvenstveno zbog crteža,
nije sad da ima nekih scenarističkih fora da se raspametiš...

Mada, po ovako povoljnoj ceni, i to bi bilo dovoljno za nabavku, ali je veći problem što serijal nije završen.
(Dal' je skroz prekinut ili je na čekanju?) U drugom albumu se ništa novo ne dešava, koliko sam shvatio iz komentara, vrti se radnja ukrug...

...Sad, kome se strip više dopao, verovatno mu ne smeta toliko takva nekompletirana priča...




ako mi veruješ,okačio sam i vaša tri komentara i dodao svoj u fazonu "evo i nekih negativnih ali..." pa sam tu nešto napljuvao vaše ukuse(u stvari, aleksov ukus i ropeovo često psihičko stanje "mrzim sve", tebe nisam dirao ) - ali nešto sam negde kliknuo, i izbrisao mi se post,pa me mrzelo opet sve da pišem.

inače, serijel je tuto finito,završen je,to je to.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/01/2021 11:23:50
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 01/01/2021 : 14:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Doslo zadnje vreme kada citiras Imra :D

Venecija je dobar strip, po meni bas bolji od Kosmonauta, koji mi nikako nisu legli, lepo zbori Zare...



Da nju sam zaboravio, bila mi je zabavna, lagana. Me znam od Kosmonauta sam vise ocekivao, lepo krenu, ali nesto mi kasnije ideja nije bas 😀
Go to Top of Page

Mozes77
New Member

100 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 03/03/2021 : 19:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozes77 a Private Message  Reply with Quote
Predobar strip, medju najboljim koje sam procitao, a i najdrazim.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 04/03/2021 : 09:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mozes77

Predobar strip, medju najboljim koje sam procitao, a i najdrazim.


+1
Obožavam britanske krimi serije, i danas hrt na drugom šiba nove i odlične su čak i ove nove kao i stare koje se repriziraju. A Maggy je baš to u najboljem svjetlu
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 03/11/2021 : 16:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Vrlo dobar strip, intrigantni karakteri i scenariji epizoda. Slice of life krimič.

A crtež je totalna disciplina. Struktura kaiševa sa po tri kadra, svuda realističke pozadine, verovatno na brdu fotografija. Figure uvjerljive i različite, ravno dovoljno dinamično i u svemu umjereno. Vrlo dobra atmosfera, identificirao sam se sa likovima.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 17/11/2021 : 12:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Čistom srećom sam nabasao na ovaj strip u knjižari nedavno te sam pobjednički pojurio prema blagajni da konačno osiguram čitanje i posjedovanje ovoga.
Entuzijazam nije bio neopravdan, na svu sreću. Radi se o genijalno konstruiranoj drami/low key krimiću smještenim u atmosferično kišnu i tmurnu Britaniju. Idealan setting za jedno neveselo štivo.
Maggy kao glavni lik sa zavidnom lakoćom nosi radnju i vrlo ležerno se probija kroz svijet privatnih i naoko bezazlenih tajni te pritom životari po pubovima i očijuka sa sumnjivim momcima.
Iako ne mogu okarakterizirati strip kao napet, dapače jako je ležeran u nekim segmentima, cijelo vrijeme je atmosfera na rubu nečega i svaki okretaj stranice donosi neki novi zaplet, ali bez nametljivosti i neprirodnog ritma. Moglo bi se reći da je ovo jedan od najrealističnijih krimića s najljudskijim protagonistom u zadnje vrijeme.
Crtež je dobro pogođen, table su možda malo skučene i više bi pasale u nekom većem formatu, ali i ovako dobro funkcioniraju ako ih se malo bolje zoomira očima/naočalama/povećalom itd.
U zaključku, riječ je o pravom dragulju od stripa. Zanimljiva krimi zavrzlama i sporedni likovi te glavni lik kojeg je gušt za pratiti kud god da krene. Ovaj strip nema nijednu značajnu manu, ako ju i ima, uspije ju utopiti u litrama pive i kiše kojih ima obilje ovdje.
5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/11/2021 : 12:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Misli li taj Trondheim napisati nastavke, zna li se šta?

I kad će reprint?
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 15/02/2024 : 23:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Dobar strip. Neobična glavna junakinja se odmah uvuče pod kožu. Njezin način riješavanja (egzistencialnih) problema je svakako zanimljiv a i sama radnja ide jako tečno. Od srećki, preko upoznavanja sa Alexom, pa rjesavanju problema sa novcem itd. Ni u jednom trenutku nije dosadno. Vidi se da Trondheim savrseno barata stripovskim jezikom.
Jedino je 3.album malo lošiji, kao da se izgubila ostrina i ona melanholija/ironija kod Maggy koja osvaja na prvu. Čak se i pub zatvorio.
Crtez ok ali ima previse kadrova po stranici pa bi mozda bolje bilo na većem formatu. Kolor jako dobar.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/02/2024 : 18:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Aco legendo.. Citas Markove stripove koji su meni na standbyu vec godinama.

Svaka cast.

Jack the Black.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000