forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 138 - El Gaucho
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/11/2019 : 22:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli


Što se ne ugledate malo na Shanera...





http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/04/2021 : 08:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Bolje nego očekivah. 8/10

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/11/2021 : 23:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Saradnja Prata i Manare na Indijanskom letu je meni lično podarila odličan strip (jednako mi je sjajan bio i nekad, kao klincu, u Stripoteci,ali i kasnije, kao matorijem stripofilu,u albumima Belog puta i Fibre),te sam i ovde podigao očekivanja na visok nivo,a pogotovu nakon pojedinih hvalospeva i komentara da je naslov bolji od prethodnog uradka Mila i Huga.

Avanturistički je ovo strip,koji se bavi događajima sa početka 19.veka,kada su Englezi napali Buenos Aires sa namerom da svrgnu Špance sa vlasti,stim što su ovde u žiži zbivanja "mali" ljudi,izvesni bubnjar,kurva i grbavi mornar,uvučeni u kovitlac rata,strasti,izdaje i svega što se tu može ubaciti,uz dosta golih guzica,sisa i vagina.

Šta znam,ne kažem da Indijansko leto ima neku dubinu,čak naprotiv,tamo je tek gomila perverzija u gro planu (ali barem znamo na čemu smo,pa se takvoj priči i prepuštamo),no, čini mi se da su u Gauču Prat i Manara (iliti samo Prat),hteli da naprave priču sa dubljim smislom,a u tome nisu uspeli,pa je sve to ispalo lošije nego što zaista jeste.

Mislim,strip je jako dobar,ali nadao sam se još boljem,a pošto ga nisam dobio,malčice sam razočaran;a Indijansko leto mi je za klasu bolje.

4/5





Potpisujem od reci do reci kolegu. Indijansko leto je vrhunski strip i remek delo. Gauco me je cak razocarao, jako dobar avanturisticki strip je to, ali ja nisam doziveo taj osecaj odusevljenja koji sam imao tokom citanja Indijasnkog leta. Indijansko leto je, pored toga sto je sokantnije, i poeticnije i lepse ispricano sa jako dobrim i organskim krajem, dok je Gauco pomalo zbrzan i deluje da mi nedostaje i osecaj sinergije izmedju Prata i Manare. Cini mi se da su se bolje skapirali u Letu.
Ali to opet ne znaci da Gauco nije dobar avanturisticki strip vredan citanaja, naprotiv.

7/10
Go to Top of Page

igor23
New Member

Croatia
183 Posts

Member since 03/03/2020

Posted - 27/02/2023 : 15:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send igor23 a Private Message  Reply with Quote
7/10

https://www.youtube.com/watch?v=OVAA9Ov-z0k
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000