forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 140 - Melvile
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28915 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/09/2019 : 14:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Nakon što je objavio svoj prvi roman, Samuel Beauclair povlači se u Melvile, u kuću koja je pripadala njegovu ocu, također romanopiscu. Obuzet kreativnom i ljubavnom depresijom, Samuel više ne uspijeva pisati. Gaji nadu da će u zavičaju svoga djetinjstva pronaći novi mir, daleko od mračne prošlosti. Nakon što je upoznao Rachel i Davida, Samuel će otvoriti vrata koja su predugo ostala zatvorena. No nije računao da se ovdje, u Melvileu, pojedini demoni i legende utjelovljuju puno lakše nego drugdje...

Kolorka 140 • Melvile: Priča o Samuelu Beauclairu • 136 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Romain Renard • Crtež Romain Renard • Prijevod Ursula Burger • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 17.9.2019. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-140-melvile-prica-o-samuelu-beauclairu/554/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/09/2019 : 15:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo je sad vec respektabilni broj izdanih Kolorki. Svaka cast!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25760 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/09/2019 : 21:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Dosadno a ni crtez mi nije lega.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/09/2019 : 16:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ovo je već više po mom guštu, ali nije mi do kraja leglo. U biti mi je sve nekako na pola. Crtež mi je dobar kad su pozadine u pitanju, dok mi ne odgovara kako crta ljude. Ili je možda točnije reći da mi ne paše jedno uz drugo. Priča mi je zanimljiva, no i tu ima dijelova koji su mi zasmetali. SPOILERI Preokret sa Samovom suprugom sam vrlo brzo naslutio i bezveze mi je što je njegova grižnja savjesti prikazana na taj način, čini mi se kao nekakvo jeftino, isfurano riješenje. Također, nisam siguran koliko sam zadovoljan krajem. Em mi je cijeli taj bijeg od vatre malo nategnut i razvučen, em se pitam zaslužuje li Samuel novu priliku. KRAJ SPOILERA Uglavnom, uz neke sitne zamjerke izvedbi, imam još i moralne probleme. Na kraju mi je drago što sam pročitao ovaj strip i preporučio bih svima da to naprave, ali čisto sumnjam da ću mu se vraćati.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 28/09/2019 : 20:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ovo je već više po mom guštu, ali nije mi do kraja leglo. U biti mi je sve nekako na pola. Crtež mi je dobar kad su pozadine u pitanju, dok mi ne odgovara kako crta ljude. Ili je možda točnije reći da mi ne paše jedno uz drugo. Priča mi je zanimljiva, no i tu ima dijelova koji su mi zasmetali. Uglavnom, uz neke sitne zamjerke izvedbi, imam još i moralne probleme. Na kraju mi je drago što sam pročitao ovaj strip i preporučio bih svima da to naprave, ali čisto sumnjam da ću mu se vraćati.





Konačno nešto gdje ćeš ti i mi ostali dati istu ocjenu budući da ti je sve napola .

Samo što će se nama sviđati ona polovina koja se tebi ne sviđa .

Edited by - Peyo on 28/09/2019 20:17:54
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 28/09/2019 : 20:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shaner

Ovo je već više po mom guštu, ali nije mi do kraja leglo. U biti mi je sve nekako na pola. Crtež mi je dobar kad su pozadine u pitanju, dok mi ne odgovara kako crta ljude. Ili je možda točnije reći da mi ne paše jedno uz drugo. Priča mi je zanimljiva, no i tu ima dijelova koji su mi zasmetali. Uglavnom, uz neke sitne zamjerke izvedbi, imam još i moralne probleme. Na kraju mi je drago što sam pročitao ovaj strip i preporučio bih svima da to naprave, ali čisto sumnjam da ću mu se vraćati.





Konačno nešto gdje ćeš ti i mi ostali dati istu ocjenu budući da ti je sve napola .

Samo što će se nama sviđati ona polovina koja se tebi ne sviđa .



+1
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/09/2019 : 21:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Šaljivdžije.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 04/01/2020 : 21:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Twist nije neko revolucionarno rješenje ali naslutio ga bogme nisam. Tako da što se toga tiče rekao bih da je ako ništa drugo onda vrlo kvalitetno ispripovjedano. Ima tu neku meni vrlo dragu countryside melankoliju u kojoj se redovito pronađem čak i ako mi trenutno nije faza slušanja americane/countryfolka.

Ovo što je Shaner rekao da ima moralne probleme- pa da, glavni lik izgubi malo na simpatičnosti pred kraj ali rekao bih da to možda čak i ide u prilog tome da scenarij ima svoju kvalitetu.

Crtež izuzetno zanimljiv! Meni osobno jako evokativan, tim više što su boje sepiaste a to mi je slaba točka


Bok, kako si.
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 27/01/2020 : 05:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo slabo. U potpunosti potpisujem Shanerov komentar o crtežu i predvidljivosti twista.

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 27/06/2020 : 22:10:07  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Iz nekog razloga nisam obracao paznju na ovaj strip dok nije izasao drugi deo koji me je privukao prvo zbog naslovne pa zbog crteza. Uzeh oba dela cim je stiglo u AF i danas sam procitao prvi. Crtez mi je prelep! Melanholican, atmosferican, mracan i bas odgovara prici. Nema nekog posebnog zapleta ali ima jedan deo kada Semov prijatelj prica maloj o nesreci. Necu da pisem o cemu se tacno radi ali taj deo bas daje dodatnu tezinu celoj prici. Nije prica tako plitka, dobra je ali nije ona koja te zakuca za fotelju. Da ponovim, ctez je fenomenalan, nesvakidasnji i odusevljen sam istim. Posle citanja sam ceo strip ponovo prelistao da dodatno uzivam u melanholiji istog. I muzika koju sam slusao je odlicno isla uz ovaj strip a to je Red House Painters - Ocean Beach i par pesama sa Songs: Ohia - The Lioness.

9/10 (najvise zbog crteza i atmosfere)

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 23/05/2021 : 09:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Preview me je kupio odličnim crtežom, ali sam strip uzeo tek kada je objavljen nastavak.

Melanholična i pomalo mračna priča o pokušaju da se prevaziđe emotivni gubitak, borbi sa "demonima" prošlosti, depresiji i razočarenju.
Istovremeno o prijateljstvu i ljubavi, onoj pozitivnoj energiji koja se iznenada pojavi onda kada je najpotrebnija.
Atmosfera je izuzetna, usporena i tiha, melanholična i na momente mračna.

Ono što svakako doprinosi tome je izuzetan crtež i kolor,pre svega scena noći, prirode, požara.
Kao da se sve odigrava u nekom snu, obavijenom velom magle.

Ono što mi se nije dopalo je sam epilog.
Mislim da jedna ovakva priča, prepuna simbolike i emocija ipak zaslužuje "težak" kraj.
Po meni to bi joj dalo dodatnu vrednost.

Carpe diem
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000