forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 44 - Colt Frontier
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

naker
Advanced Member



3501 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 19/07/2020 : 07:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Samouki talijan je još odavno otkrio u čemu je dobar i drži se toga
A dobar je kada crta:
- tugu u očima američkih indijanaca
- pohlepu za zlatom u očima belaca
- dekadenciju inka i astečke civilizacije
- misticizam veštaca
- omaž pričama iz istočnjačkih kultura, ovaj put se dotakao legende o Momotaru

Obožavam kako ovaj čovek prikazuje sunce, povlači linije kao šestarom, i oblačići su mu u tom obliku, kao da utiskuje reči na sunčeve pege
Serđo voli da se igra sa krugovima

Zanimljivo da smo ovaj put dobili tri epizode u boji, usudio bih se reći da super izgleda, ništa se ovde nije izgubilo kolorisanjem, majstor je majstor u obe varijante

Da li neko poseduje informaciju da li je autor bio direktno uključen u proces kolorisanja?

Uglavnom, 400str topijevštine u vrhunskoj ambalaži za 20tak evra
Jedan od jačih odnosa cena/kvalitet iz Fibrine palete proizvoda

A najbolje od svega je što je Topi plodan umetnik, ima tu materijala za još par omnibusa
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 19/07/2020 : 09:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Da li neko poseduje informaciju da li je autor bio direktno uključen u proces kolorisanja?




Koliko je meni poznato, Toppi je uvijek sam kolorisao svoje stripove.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/07/2020 : 11:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
da,Topi sam radi farbanje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 11/05/2022 : 15:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Momotaro (Toppi, 2001)

Duža Topijeva priča (otprilike standardni BD album), objavljena u Francuskoj kao zaseban album, a u SAD-u u sklopu Topijevih Japanskih pustolovina.
Priču otvara starac Ichiro koji živi sam u šumi, i koji sticajem okolnosti usvaja dete. To dete se zove Momotaro i kad malo poodraste, odlazi u beli svet, u avanturu. Ova priča je smeštena u srednjevekovni feudalni Japan, ali za razliku od nekih drugih Topijevih japanskih priča (Sato, Kimura, Povratak Ishija), ova ima obilje fantastičnih elemenata: demoni, čudovišta.. na kraju krajeva, dečak priča sa životinjama, a najbolji prijatelj mu je pričajuća lisica. Naracija je, kao i često kod Topija, vrlo jednostavna ali i bajkovita, bez suvišnih reči i kadrova. Priča poseduje bajkovitu i gotovo detinju naivnost (na kraju krajeva glavni lik je dečak), te pozitivnu završnicu, po čemu se ova priča umnogome razlikuje od, recimo, mračne završnice Ogarija.


Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3718 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 19/10/2022 : 11:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Četvrta kolekcija Toppija. Moram priznati da možda nije idealan ovaj tempo kojim dovršavam majstorije ovog Talijana. Možda bi primjerenije bilo odmjereno i povremeno uzeti u ruke te stripove i guštati, ali eto ponijela me kvaliteta.
U ovoj zbirci kao lajtmotiv se nameće el dorado u svojim raznim varijantama. Bilo kao kolonijalizam, bilo kao klasično iskopavanje zlata, u većini priča neko blago je cilj. Samim time većina radnji je smještena u dvjema Amerikama. Moram priznati da se dosta priča ovdje činilo nalik drugima i da je u mnogima izostajao neki punch i posebnost da bi ih izdvojilo. Naravno, ima onih jačih priča koje dulje ostanu s čitateljem, mahom su to u pitanju one duljeg broja stranica. Dok je u Solitudinisu kao motiv bila otuđenost, izolacija, uz obilje mistike i fantazije, ovdje se slične teme provlače, također uz podosta mitova i tradicija. No, SM je meni sjeo puno bolje, vrlo vjerojatno jer Colt više vremena i pažnje posvećuje gradnji neke avanturistične i dinamičnije priče, što često razvodni Toppijeve glavne pripovjedačke vještine. Pod time smatram da je Toppi majstor kratke forme i latentne, ali djelotvorne jeze i unutarnjeg stanja uma likova isprepletenih sa sudbinom, legendama i prokletstvima. U Coltu su stvari nekako više prilagođene pitkoći štiva i uobličavanju u pripovjedno prihvatljiviji oblik.
Colt frontier je daleko od nekog prosječnog djela jer i dalje postoji ta natprosječna sinergija crteža i naracije po kojoj je Toppi vrhunski. No, odabir priča i motiva te njihovo stavljanje u perspektivu mi je bilo manje privlačno negoli širok, ali direktan spektar u Solitudinisu i Sharaz-de. Stoga, ovom stripu dajem i dalje vrlo visoku ocjenu, uz misao da bih se ovome trebao u nekoj skorijoj budućnosti ponovno posvetiti jer imam osjećaj da nudi još koji sloj kvalitete ispod svega. Nije takva ocjena iz moje subjektivnosti prema Toppijevom opusu, već uistinu CF nudi obilje kvalitete, zanimljivih priča, bogatstvo izričaja i običaja. Samo što sada znam da postoje i bolji Toppijevi uraci.
4.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

netkotreci
Starting Member



Croatia
18 Posts

Member since 11/02/2024

Posted - 03/03/2024 : 12:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send netkotreci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ove godine idu neki drugi autori/junaci, vidjet ćemo idućih godina ako bude prostora i novaca za majice. Skup je to hobi. Ali, priznajem, zabavan!


Znam da izvlačim temu iz naftalina i nadam se da možemo na 'ti', da li si razmišljao o konkretnoj suradnji za majice (ali i ostali merch) s nekim lokalnim shopom poput Lumer Shop? Koliko znam, povoljan je i ima široku paletu proizvoda na koje se može (ili ne mora) tiskati pojedini dizajn.

Pitam ne samo radi majice s detaljem Toppijevog rada, već i radi raznih potencijalnih drugih majica. Pretpostavljam da želiš održati visok nivo kvalitete kod majica, kao i kod stripova. Ipak, mislim da bi dodatni merchandise u stalnoj postavi s printovima na razne stvari naišao na pozitivan odaziv, a tebi olakšai logistiku ako ide preko takvog vanjskog webshopa, te nas itekako usrećio.

_______________


Apropos ovog izdanja:

Čitam Colt Frontier, Solitudinis ostavljam za kasnije. Toppi mi je otkriće. Čovjek je tako vladao svojim stilom kako u crno-bijelom tako i koloru, da se ne mogu zasititi.
Spoj tankih, oštrih skoro pa crosshatch sjenčenja, naglašavanja debljim linijama, korištenje praznog prostora i prožimanje istog van klasične stilske forme (radi koje je valjda i ostao lišen akademskog obrazovanja), te sloboda u 'šaranju' kroz prozore i stranicu mi je savršeno sjela. Kreativnost na najjače, unikatan izričaj, ilustracije od kojih skoro pa svaka zaslužuje veliki format i stavljanje na zid. Naravno, to je moj subjektivan dojam kao i same kvalitete pisanja i priča.

Tako su mi i priče odlično sjele. Nisu nešto vele komplicirane, a bude mi nostalgiju na formulaične serije poput Zone Sumraka, Dosjea X i sličnih. Toppi često dijeli pravdu, životne lekcije, čeprka po povijesti Zapada i Jugozapada i ne mari previše za nekom točnošću koliko za stvaranjem atmosfere, likova, mikrokozmosa. Pojma nemam kako mu je mentalni sklop radio, jeli imao običaj prvo sjesti i smisliti priču, pa izvući likove 'iz ničeg' i tako ih dobro karikirati, dizajnirati, uklopiti u stranice i cjelinu, ili obrnuto? Kako bilo, meni je majstor. Jedva čekan da Solitudinis dođe na red, a jednog dana i Sharaz-De te Kolekcionar. Inače nisam nešto za vesterne i povijesne, ali Toppi mi tematiku čini jako čitkom i svaki put kad uzmem njegov album u ruke, osmijeh na licu.


Edited by - netkotreci on 03/03/2024 13:00:39
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/03/2024 : 13:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, nije mi to nešto posebno zanimljivo. Ne bih prodavao majice i ostalo, neka ostanu kao poklon jednom godišnje i gotovo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

netkotreci
Starting Member



Croatia
18 Posts

Member since 11/02/2024

Posted - 03/03/2024 : 14:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send netkotreci a Private Message  Reply with Quote
Ok, poštujem :) Vrlo malo ima takvih stvari i van naše države - bar u 'službenom' obliku pa mi je zato bilo zanimljivo kao prijedlog.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 03/03/2024 : 18:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by netkotreci

quote:
Originally posted by Markos

Ove godine idu neki drugi autori/junaci, vidjet ćemo idućih godina ako bude prostora i novaca za majice. Skup je to hobi. Ali, priznajem, zabavan!


Znam da izvlačim temu iz naftalina i nadam se da možemo na 'ti', da li si razmišljao o konkretnoj suradnji za majice (ali i ostali merch) s nekim lokalnim shopom poput Lumer Shop? Koliko znam, povoljan je i ima široku paletu proizvoda na koje se može (ili ne mora) tiskati pojedini dizajn.

Pitam ne samo radi majice s detaljem Toppijevog rada, već i radi raznih potencijalnih drugih majica. Pretpostavljam da želiš održati visok nivo kvalitete kod majica, kao i kod stripova. Ipak, mislim da bi dodatni merchandise u stalnoj postavi s printovima na razne stvari naišao na pozitivan odaziv, a tebi olakšai logistiku ako ide preko takvog vanjskog webshopa, te nas itekako usrećio.

_______________


Apropos ovog izdanja:

Čitam Colt Frontier, Solitudinis ostavljam za kasnije. Toppi mi je otkriće. Čovjek je tako vladao svojim stilom kako u crno-bijelom tako i koloru, da se ne mogu zasititi.
Spoj tankih, oštrih skoro pa crosshatch sjenčenja, naglašavanja debljim linijama, korištenje praznog prostora i prožimanje istog van klasične stilske forme (radi koje je valjda i ostao lišen akademskog obrazovanja), te sloboda u 'šaranju' kroz prozore i stranicu mi je savršeno sjela. Kreativnost na najjače, unikatan izričaj, ilustracije od kojih skoro pa svaka zaslužuje veliki format i stavljanje na zid. Naravno, to je moj subjektivan dojam kao i same kvalitete pisanja i priča.

Tako su mi i priče odlično sjele. Nisu nešto vele komplicirane, a bude mi nostalgiju na formulaične serije poput Zone Sumraka, Dosjea X i sličnih. Toppi često dijeli pravdu, životne lekcije, čeprka po povijesti Zapada i Jugozapada i ne mari previše za nekom točnošću koliko za stvaranjem atmosfere, likova, mikrokozmosa. Pojma nemam kako mu je mentalni sklop radio, jeli imao običaj prvo sjesti i smisliti priču, pa izvući likove 'iz ničeg' i tako ih dobro karikirati, dizajnirati, uklopiti u stranice i cjelinu, ili obrnuto? Kako bilo, meni je majstor. Jedva čekan da Solitudinis dođe na red, a jednog dana i Sharaz-De te Kolekcionar. Inače nisam nešto za vesterne i povijesne, ali Toppi mi tematiku čini jako čitkom i svaki put kad uzmem njegov album u ruke, osmijeh na licu.





Solitudinis je još bolji. Likovno je sve na vrhunskom nivoju ali tamo su strašno jake priče.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

netkotreci
Starting Member



Croatia
18 Posts

Member since 11/02/2024

Posted - 03/03/2024 : 18:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send netkotreci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Macon

Solitudinis je još bolji. Likovno je sve na vrhunskom nivoju ali tamo su strašno jake priče.


To volim čut! Prevelik mi je zalogaj trenutno radi obaveza, nije ni Colt bija u planu. Solitudinis kupljen i odma posuđen prijatelju a on meni Colt u ruke i rekoh 'ajde daj, ako išta bar je 200 str manje'

A svakako i dobar povratak u normalu nakon ispaljenog 22. albuma Komikaza.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000