forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Forumska kuhinja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 28/09/2019 : 17:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ja pašticadu baš i ne volin, i učinija san sve da je na piru mi dogodine ne bude, al jbg, aj ti probaj to maknit na dalmatinskom vinčanju.

Inače, ja san biftek i burger manijak, uvik mid rare, ništa ova well done sranja.

Obožavan i orijentlanu spizu, pogotovo kinesku i sushi. U Zagrebu ima ludilo mista za to - China House, Umami, Takenoko, Tekka, razni barovi, Khaos Thai, Soi Fusion itd.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/09/2019 : 17:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Ja pašticadu baš i ne volin, i učinija san sve da je na piru mi dogodine ne bude, al jbg, aj ti probaj to maknit na dalmatinskom vinčanju.

Inače, ja san biftek i burger manijak, uvik mid rare, ništa ova well done sranja.

Obožavan i orijentlanu spizu, pogotovo kinesku i sushi. U Zagrebu ima ludilo mista za to - China House, Umami, Takenoko, Tekka, razni barovi, Khaos Thai, Soi Fusion itd.



Pa nemoj vjenčat Dalmatinku :D

A što se tiče bifteka i burgera...5+

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/11/2019 : 17:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ne bih rekao da ovo sliči splačinama koje smo dobivali u vojsci, jedino ako je išlo na časničke tanjure.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 03/11/2019 : 19:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Savršeno! Daleko najbolja hrana od ovdje ponuđenih!
Nema dalje. Hvala na ovom izvrsnom receptu.

Have mercy
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/11/2019 : 11:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ne bih rekao da ovo sliči splačinama koje smo dobivali u vojsci, jedino ako je išlo na časničke tanjure.



koje godine si bija u vojsci? Koja klasa?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/11/2019 : 19:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
2000. godine, mislim da je bila 35. klasa.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/11/2019 : 22:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bas nedavno pogleda ovog Sasu i bas ovi vojnicki fazol. Ludilo. Ovo cu skuvat vrlo brzo...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/11/2019 : 22:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

2000. godine, mislim da je bila 35. klasa.

relativno blizu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/02/2021 : 14:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Auf, vidi, imamo i ovu temu Da sam zna prije, uslika bi štagod od stvari koje kuvam.

Inače, igrom slučaja u zadnjih par godina većinom ja kuvam doma tako da sam isprobavao svega i svačega, od domaće regionalne spize, priko orijentalne (Indija, Kina, Vijetnam), srednja i južna Amerika, pa do klasične kontinentalne spize, gulaši i slično. Volim mislit da mi ide stvarno super sa svime time, a ni ukućani se ne žale previše u zadnje vrime su mi ramen i raznorazni curryji otkriće pa sam se manje-više bacio u te vode. Odlični okusi, a i zabavno ih je raditi.

Najviše me veseli šta uskoro kreće sezona šparoga, tako da ću popodneva lagano provoditi u branju, a navečer ih kuvati

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 19/02/2021 14:59:30
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/02/2022 : 12:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
https://www.jutaspiza.hr/trgovina/pizdun3/

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 30/05/2022 : 18:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Da li neko od forumasa koristi mulitipraktik aparate?

Uzeo bih nesto za pripremu putera od kikirikija, humusa i slicnih stvari.
Posto sam do sada koristio obicnu seckalicu za puter od kikirikija, trebala mi je citava vecnost za pripremu, uz stalne pauze jer se secko vrlo brzo grejao... Blendam 10ak sekundi, pa pauza od minute i tako desetak puta... Kikiriki puter promeni nekoliko tekstura smese, dok se ne dobije ona prava.

Bacio sam oko na ovaj Boschov model..
https://www.tehnomanija.rs/mali-kucni-aparati/multipraktici/bosch-multipraktik-mcm3201b-crni.html

zanima me da li je moguce sa njim pustiti da se kikiriki lagano blenda nekoliko minuta, bez stajanja, kao sto to rade kulinarskim emisijama.To mi je najbignija stavka kod ove kupovine..

Imate li iskustva?

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 30/05/2022 19:05:14
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/06/2022 : 06:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
https://www.jutarnji.hr/dobrahrana/price/najbolji-kackavalj-na-svijetu-proizvodi-se-u-malom-srpskom-gradicu-za-koji-mozda-nikad-niste-culi-15212249?cx_testId=1&cx_testVariant=cx_1&cx_artPos=2&utm_source=pianojl&utm_medium=widget&utm_campaign=pianojutarnji#cxrecs_s

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2326 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 01/07/2022 : 08:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
@Caleb jedino što mi se ne dopada na navedenom modelu je što mu je posuda za mešanje od plastike; pošto sam isprobo svu silu kućnih aparata ne bi li dobio puter od kikirikija a da bude kao iz prodavnice (od super secka preko štapnog miksera pa do hend blendera) najbolje mi se pokazo ovaj:

https://www.tehnomedia.rs/kucni-aparati/blender/bosch-mmb6174s.html

s tim da, primeti, ovaj moj nije multipraktik nego samo blender, bokal mu je staklen zapremine 1,5l, 1200w, 30.000 rpm, i uz njega ide bidon flašica za nošenje, a puter od kikirikija iz njega - fantastičan:)

Piši propalo!
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2326 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 01/07/2022 : 12:10:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
kada se radi o domaćem kikiriki puteru i generalno home made namazima, koji se temelje na orašastim ili njima sličnim plodovima, sasvim je jasno da se u procesu mlevenja tj. proizvodnje namaza (gde se so i šećer uglavnom podrazumevaju, dok bih lično izostavio oba sastojka) može, u začinske svrhe, ubaciti od karija i/ili čilija, preko meda, čokolade u prahu, vanile, kakaa, skoro pa bilo šta: sve do nečega što me raspametilo, jer nisam ni znao da postoji kod nas, a to je dimljena slatka paprika ---

https://online.idea.rs/#!/products/60094473/kotanyi-paprika-slatka-dimljena-50g-kotanyi

--- isprva izgleda neobična, a, vala, i za naći teška kombinacija rečenih začina, ali se kikiriki puter sljubi sa dimljenom paprikom i kakaom, da je očaravajuć ukus moguće pojačati mrvom cimeta, kao i prstohvatom vanile, što treba shvatiti proizvoljno: prstohvat ičega se stavlja po ukusu, tj. veličine prstiju, alavosti, gladi ili čežnje ---
postane jasno da ni nebo nije granica, nego mašta, kreativnost, dobar ukus i još bolji utisak, jer ako se može, valja ga, na konzumenta, ostaviti:)

no, poenta je, da ako već neko sam radi namaz sa nečim ili od čega god, u bilo kakvoj kombinaciji, podrezumevalo to susam, leblebije, kesten, bundevine ili semenke suncokreta, badem, lešnik, orah... ne samo da je svaki eksperiment poželjan nego je i preporučljiv;)

tako da, izrada kastom namaza, nit je preskupa, nit je snobovska: ne samo da je zdravije, jeftinije i ukusnije rešenje, već donosi i jednu, ikde ikada nemerljivu notu:

znam šta jedem.

Piši propalo!
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2326 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 08/07/2022 : 17:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
prvo ti moram reći za staklenu posudu: znaš, kada se na tome štedi, šta očekivati od same naprave?

zatim, šta očekivati od sprave što svašta radi? verovatno ništa kvalitetno, a rendanje šargarepe, krastavca ili parmezana ručno uradiš.

zašto ti se proseravam nadugačko i naširoko, ne da bih te smorio, jer sumanuto je surduknuti gomilu novca ni u šta, kao ja što sam napravio, uzmeš jedan uređaj koji radi samo to.

kada budeš smućkao šta god ti srce želi, svu tu aparaturu treba oprati, a to podrazumeva: kašiku ili spatulu za mešanje, poklopac, čep poklopca, sečivo u podlozi motora i sav ostali haos koji tu nastaje.

no, zaključak je da ga možeš opušteno ostaviti da vrti, ako ima stabilnu podlogu.

iskren da budem, boš blender je skroz okej, ali, samo u svakodnevnoj upotrebi, a, ako ćeš ga koristiti povremeno, preskok.

radi posao, radi buku, pravi haos od đubreta, ali, ponoviču, radi posao. nikad bolje nisam probao od čistog kikirikija taj puter, maslac ili kako god, a ovaj ga je boš iznedrio.

vredi li to novca i strpljenja, na tebi je da odlučiš.

e da, i nalepnicu sam uradio.

[/url]

Piši propalo!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7309 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 08/07/2022 : 17:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
sam živim i sam sebi kuham. i to radim fantastično. premda, kao i večina, rutinski vrtim 5-6 istih recepata volim da eksperimentiram i da svakome od tih rutinskih jela sa vremena na vrijeme dodam nešto novo, oplemenim novi sastojkom i okusom. omiljenu vrstu hrane i nakon par stotina puta uvijek pripremam sa jednakim žarom, pažnjom i rezultatom. radim savršeni grah, radim savršeni gulaš (divljač, piletina, govedina,...), savršeni rižot, savršene tortilje... musaku.

jedan od talenata za koje u posljednje vrijeme ozbiljno razmišljam da brobam unovčit na neki način.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3502 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 09/05/2023 : 20:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Znao bi neko spremiti pizzu sa goveđim prelivom


Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3502 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 12/10/2023 : 22:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ne znam gde da stavim ovo, pa ajde ovde. Sremac prvi put jede japansku kujnu.

"uje pa ovo živo"

"pa ovaj sake kao komovica"

"dobar japanski restoran samo hteo sam da me služi kinez"





A sushi jede kao da je sveže ispečena prasetina. Oplakah.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000