forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Plave bluze integral 6.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 15/01/2024 : 15:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo
Čini se da se nismo razumjeli. Integrali od 4. do 6. su dobro tiskani i na njih nemam primjedbi. 2. i 3. integral su loše tiskani, a 1. može proći.



O da, sad san prelista… stvarno loše. Davno sam čita pa je mozak sam potisnija u zapećak da se ne nerviram😂😂😂. Iako stoji da san shvatija da su novi loše otisnuti a nisu. Dvojka i trojka malonlošije od Biser Stripa.😂

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 16/01/2024 : 10:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Čisto da budemo precizni; nije da su otisnuti loše nego su loši skenovi i papir koji je još dodatno razmuljao cijelu stvar zbog upijanja.

Logika izdavača je briljantna! Mene je upravo to odbilo od kupovine a baš jako volim ovaj serijal i da je to pošteno odrađeno kupio bi ih sve bez previše razmišljanja.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/01/2024 : 11:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ako te ne smeta djelomična kolekcija od 4 do 6 ih možeš kupiti.

Ima jako dobrih epizoda.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/01/2024 : 11:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by jaki

Najbolja vijest godine bi bila da BG konačno prestane objavljivat stripove.



Što i nebi bila neka vijest...
Pola ljudi več misli da su prestali..


Ali još "drže" naslove koje ne objavljuju.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 16/01/2024 : 11:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@Peyo: znam, čitao sam sve osim ovog zadnjeg integrala i svojedobno (kad sam se opet vratio stripovima) sam imao priliku kupiti rasprodane po fer cijeni ali nisam htio početi sakupljati upravo zbog nemara izdavača.

Na svu sreću za takav odnos prema potencijalnim kupcima imamo knjižnice

Bok, kako si.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/01/2024 : 11:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Bookglobe je jedan od primjera kako ne treba radit.
Razumim ja da ako nešto neide onda neide ali nepostojeća komunikacija a i onda kad je postojala bila je s visoka te započinjane milijun novih serijala a završavajući vrlo malo starih nam kazuje da ih treba izbjegavat u širokom luku.
S druge strane ako je iko od HR izdavača(i šire)probao sa svakakvim različitim izdanjima i šta bi moglo funkcionirat to je Bookglobe.
Meni je Bookglobe nekako uvijek ostao u dobrom sjećanju od samih početaka i prema njemu imam blaža mjerila nego li prema nekim drugim izdavačima ali i tomu dođe kraj.
Kažem...najbolje bi bilo da prestanu s objavljivanjem pa da ostali izdavači preuzmu što vež žele preuzeti od njihova kataloga.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 16/01/2024 11:57:13
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/01/2024 : 12:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Ma ja nekako mislim da je to sa držanjem prava više "urbana legenda" jer valjda i prava imaju nekakav rok... Ne objaviš, gubiš. Jedino novim plaćanjem "produžuješ" a teško bi se to nekome isplatilo.
Jasno mi je da su nekad prije dvadeset godina kad su pritisnuti novim izdavačima otišli u širinu ( i pritom se pogubili ) mogli sa bolje pozicije razgovarati sa stranim partnerima i možda na neki način produžiti prava jer su bili utjecajan igrač. Sumnjam da danas imaju takav status kod nositelja prava.
No ovo je samo moje glasno razmišljanje i izgledno pogrešno. ;-))

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 16/01/2024 : 14:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Imaš pravo jaki. Jesmo ponekad oštri prema Bookglobeu a zapravo je istina da su u neku ruku praktički ispipavali teren i utirali put drugim uspješnijim izdavačima a pritom i nekoliko puta pogodili u sridu (Umpah-Pah npr.)
Ipak, ne treba biti genijalac da ne možeš pretpostaviti da se nastavci uvijek prodaju lošije, isto tako na neke kompromise poput objavljivanja naslova čisto da se objavi pa makar iz loših materijala poput ovih za plave Bluze nitko ne bi trebao pristajati.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 17/01/2024 : 10:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Zaintrigirali ste me da bacim oko na Bluze.
Meni je inače poznata igra sa Amige i DOS-a, North&South.
I igra je bila top, nsiam znao da je po stripu. ;)



EDIT: Sada vidim da to čudo ima nevjerojatnih 67 epizoda.
Ima li tu neka caka, npr da dobre epizode kreću od određenog broja ili je OK krenut od prve?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 17/01/2024 10:43:01
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/01/2024 : 11:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Ma ja nekako mislim da je to sa držanjem prava više "urbana legenda" jer valjda i prava imaju nekakav rok...


Normalno da imaju ali u situaciji kad jedan uspješni hrvatski izdavač kaže da se ne želi miješati u "tuđe" naslove osim ako ovaj ne odustane.
A izgleda da se teško odustaje...
Doduše,pitanje je koliko bi od tih naslova neko drugi "preuzeo"...
Vjerovatno one uspješne/obećavajuće(usagi,sillage) bi a one koji nisu imali neku prođu vjerovatno i nebi(a ti su mi najzanimljiviji)...
Tako da je ovo samo moje pizđenje da se neko uhvati objavljivanja onog sta bi ja htio😁(sa mat papirom)..

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2505 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 17/01/2024 : 13:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Ima li tu neka caka, npr da dobre epizode kreću od određenog broja ili je OK krenut od prve?


Dobre su epizode od početka ali je pomalo zbrka jer albumi i integrali ne idu kronološko istim redu kao što su izvorno bili objavljivani u reviji Spirou.



Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/01/2024 : 14:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Renky

Ma ja nekako mislim da je to sa držanjem prava više "urbana legenda" jer valjda i prava imaju nekakav rok...


Normalno da imaju ali u situaciji kad jedan uspješni hrvatski izdavač kaže da se ne želi miješati u "tuđe" naslove osim ako ovaj ne odustane.
A izgleda da se teško odustaje...
Doduše,pitanje je koliko bi od tih naslova neko drugi "preuzeo"...
Vjerovatno one uspješne/obećavajuće(usagi,sillage) bi a one koji nisu imali neku prođu vjerovatno i nebi(a ti su mi najzanimljiviji)...
Tako da je ovo samo moje pizđenje da se neko uhvati objavljivanja onog sta bi ja htio😁(sa mat papirom)..




Pretpostavljam da je najbliže istini, pitanje je želi li se itko uhvatiti tih stopiranih ili “usnulih” serija. Osim naravno SA kao frendli tvrtke.
Marko će bolje znati ali koliko znam, BG je odustao od Sillagea i Navis u znak protesta jer su vlasnici prava “naprasno” prodali prava na Tajnu povijest Algoritmu. E sad, ovo naprasno može biti i jer su bili uspavani i nisu pratili rokove, tko zna…
Hoću reći da su po toj logici prava na spomenute serije bila slobodna, koliko 5-8 godina odoka, dok ih nije Marko uzeja.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2450 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 17/01/2024 : 14:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Voleo bih integrale Plavih Bluza od Najkule, format Tintina, 3 u 1, milina.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/01/2024 : 09:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Renky

Ma ja nekako mislim da je to sa držanjem prava više "urbana legenda" jer valjda i prava imaju nekakav rok...


Normalno da imaju ali u situaciji kad jedan uspješni hrvatski izdavač kaže da se ne želi miješati u "tuđe" naslove osim ako ovaj ne odustane.
A izgleda da se teško odustaje...
Doduše,pitanje je koliko bi od tih naslova neko drugi "preuzeo"...
Vjerovatno one uspješne/obećavajuće(usagi,sillage) bi a one koji nisu imali neku prođu vjerovatno i nebi(a ti su mi najzanimljiviji)...
Tako da je ovo samo moje pizđenje da se neko uhvati objavljivanja onog sta bi ja htio😁(sa mat papirom)..




Pretpostavljam da je najbliže istini, pitanje je želi li se itko uhvatiti tih stopiranih ili “usnulih” serija. Osim naravno SA kao frendli tvrtke.
Marko će bolje znati ali koliko znam, BG je odustao od Sillagea i Navis u znak protesta jer su vlasnici prava “naprasno” prodali prava na Tajnu povijest Algoritmu. E sad, ovo naprasno može biti i jer su bili uspavani i nisu pratili rokove, tko zna…
Hoću reći da su po toj logici prava na spomenute serije bila slobodna, koliko 5-8 godina odoka, dok ih nije Marko uzeja.


Usagi,Sillage,Bone....
Nastavimo niz.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 19/01/2024 : 20:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Tisak 2. i 3. je na razini lošijeg tiska za Biserstrip.

To me podsjetilo na izjavu jednog izdavača (neću mu namjerno navoditi ime) dobivenu u 4 oka na moje pitanje zašto nije bolja kvaliteta tiska njegovih izdanja. Odgovorio mi je zašto bi to radio kada će ionako prodati isti broj primjeraka i da će samo mali broj kupaca smetati slabiji kvalitet. Kasnije sam vidio da je u pravu.



Pa u pravu je čovek.

Ako je tisak na razini Biser Stripa, meni je to plus, podstiče mi nostalgiju.

Samo što me Plave bluze ne zanimaju za kupovinu, iako jeste kvalitetan strip,
ali dovoljno mi je da imam ono što je nekad izašlo, 1 Cak i 2 Bisera, čisto za uzorak.

Mislim da mi je problem ovo što knauso navodi, karikaturalan je strip za ozbiljan vestern,
a preozbiljan za humoristički strip, ni tamo, ni 'vamo...
(Mada, realno, glavni problem je što je predug serijal za sakupljanje;
kad vidim da neki BD ima više od 30 albuma, to me u startu ubije u pojam, ko će to da finansira... )

Od Bookglobeovih humorističkih BD naslova za kompletiranje bi me zanimali Norbert i Kari, Martin Milan, Totoche,
al' su sve te serijale odavno batalili, dok Plave bluze ipak guraju kako-tako...

quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by DiSkAcH
Ima li tu neka caka, npr da dobre epizode kreću od određenog broja ili je OK krenut od prve?


Dobre su epizode od početka ali je pomalo zbrka jer albumi i integrali ne idu kronološko istim redu kao što su izvorno bili objavljivani u reviji Spirou.


Da, i ovo je još jedna stvar koja me nervira kod pojedinih frakobelgijskih serijala.
Ako su možda svojevremeno objavljivali tako preko reda priče u albumima, radi aktuelnosti,
zašto naknadno to ne izdaju onako kako treba, nego se i decenijama kasnije oslanjaju na takvu izmešanu "hronologiju".


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000