forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 145 - Texas Cowboys
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/12/2020 : 12:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec
PS: kopka me nick, da se ne krije iza njega onaj stripofil što svira o Eternautu i Moebiusu?


Da, zbilja je odabrao kriptičan nickname:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 14/12/2020 : 12:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
:))))

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by vukozec
PS: kopka me nick, da se ne krije iza njega onaj stripofil što svira o Eternautu i Moebiusu?


Da, zbilja je odabrao kriptičan nickname:)

Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 18/04/2021 : 19:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Moj drugi susret sa Trondheim-om (Kosmonauti budućnosti) i Bonhomme-om (Esteban).
Oba stripa ovih autora koja sam pročitao su ostavila dobar utisak na mene.
Od kombinacije sam očekivao nešto još bolje.

Sama ideja zbirke kratkih “petparačkih” priča o Divljem Zapadu, sadržajno ali ne i hronološki povezanih mi se u startu svidela.
Jedan novi, drugačiji, a ipak tipičan prikaz života stanovnika tog legendarnog razdoblja, obrađen je na izuzetan način.
Trondheim nas lagano uvodi u (kompleksnu) priču, sklapajući je iz delova kao nekakav mozaik.
Upoznaje nas sa glavnim likovima, njihovim životima, stavovima, pričama, snovima.
Istovremeno uvodi gomilu sporednih likova kroz čije će postupke i karaktere napraviti odlične zaplete i razvijati priču u željenom pravcu.

Nema ovde ničeg novog i revolucionarnog.
Ali sve ono što treba da bude u jednom delu o Divljem Zapadu je baš tu.
Kauboji, odmetnici, lažovi i prevaranti, lutalice željne slave, pokeraši, šerifi, žene sumnjivog morala, pa čak i Indijanci.
Tu su pljačke, obračuni, napadi na diližanse, lov na begunce.

Nekom će možda izgledati kao “western” kliše, ali ovo je puno više od toga.
Taj specifičan način pripovedanja, detaljno razvijanje radnje i likova, njihovi dijalozi daju neki poseban šmek ovom stripu.
Stvaraju jednu izuzetnu atmosferu.

I upravo je Bonhomme-ov crtež kao stvoren za ovo.
Dinamičan, jasan i precizan, sa odličnim facijalnim ekspresijama koje toliko govore o samim likovima.
Baš mi se dopao.

Odličan i veoma zabavan strip koji je jednu univerzalnu temu obradio na specifičan i izuzetno zanimljiv način.
Apsolutna preporuka za čitanje.
Ostaje u kolekciji.

Carpe diem
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/07/2021 : 10:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Odličan western i vrlo čitljiv. Svakako dosad najbolje od Trondheima.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 30/08/2022 : 17:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Nakon dugo vremena ponovo pročitao, i opet u dahu. Čisto uživanje.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 26/05/2023 : 19:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Nema se tu mnogo toga dodati što kolege već ranije nisu spomenule; ali western & kaubojac strip u formi kratkih priča, ali sa modernim dijalozima odrađen kao omaž starim petparačkim pričama sa Divljeg zapada i nelinearnim, skoro pa tarantinovskim načinom pripovedanja. Crtež takođe podražava ceo taj retro fazon koji strip fura, zaključno sa sjajnim naslovnicama svakog poglavlja. Super su Texas Cowboysi

I da, druga polovina stripa mi je jača jer tamo debituje Butch La Framboise kao najluđi lik u stripu, i super mi je running gag fora sa onim matorim koji za piće uvek na drugačiji način prepričava kako je izgubio ruku, ali nikada ne ispriča ono što se stvarno desilo
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1189 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 15/07/2023 : 19:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Sa Trondhajmom sam se upoznao preko svih Zekana i ovim stripom (ovo zadnje je prica o jednom danu u zivotu jedne muve/muhe, prica je prvo radjena za magazin Lapin i radjena je bila na cetri stranica, neki japanski izdavac se javio i hteli su da Trondhajm uradi duzi strip za japansko trziste od te ideje, medjutim kada je vec bio ulozio dosta vremena i truda japanci odustaju ali umesto njih strip izlazi kod nekog francuskog izdavaca 1995, verovatno vas ne iznenadjuje da je strip bez reci cini mi se)

Kakve veze ovo ima sa teksaskim kaubojima, pa nikakve, dobro ima scenarista je isti :).

Imam i Maggie i Esteban ali nisu stigli na red za citanje ti stripovi jos. Astronaute/kosmonaute buducnosti takodje imam ali su mi za sada pokusaji da ih procitam prosli neuspesno.

Crtac Bonom mi je poznat iz dva albuma Talicnog (Čovek koji je ubio Taličnog Toma i "Wanted Lucky Luke" iliti Traži se Lucky Luke. Ne volim nesto narocito njegov stil ali je prepoznatljiv i dosta efikasan.

Zasto sam nabavio ovu debelu kolorku tek sada da li zbog sada zaista povoljne cene po kojoj se sada prodaje (17 evra = 1950 dinara) pa mi se nije cinilo rizik uzeti ovo uprkos cinjenice da od Vesterna bezim kao djavo od krsta zadnjih 7-8 godina.

Bilo kako bilo sada kada sam procitao mogu samo da se slozim sa Antom
quote:
Originally posted by anto
Pitki,nepretenciozni i inteligentni vestern,koji će izmamiti od vas iste one osećaje zadovoljstva kad ste kao klinci čitali Zagora,Kita Telera ili šta vam je već tamo nekad bio omiljeni kaubojac.

One lepe emocije koje (manje ili više) matori bonelijevci bezuspešno pokušavaju da ožive čitajući razne naslove SBE kuhinje (ali mahom stripove svoje mladosti) koje su oooodavno prerasli (iako oni to sami ne vide,samoobmnajujući se glupostima tipa "Zagor je religija","Boneli je zakon"...) - čitate li ovo Voriru Kinže,Velkiša i ostala bratijo??



Nedavno sam citao i Gusa od Fibre koji mi se takodje svideo tako da u principu uz Gusa i Teksas kaubojse mislim da bi mi bilo sasvim dovoljno u kolekciji da od vesterna imam to + pet dobrih zagora + pet dobrih teksa + Fanta(st) Ciko. Zaboravih Bluberija ali tu mi je dovoljan samo Rudnik ludog Nemca.

Doduse druzenje sa Teksas kaubojsima mi nije krenulo bas nesto najbolje, nisam bio spreman na sva nelinearna desavanja pa sam se dosta mucio da drzim koncentraciju na visokom nivou i vracam se povremeno dosta strana unazad da ne bi promasio neke vazne detalje da bi prica imala smisla. No vremenom sam se navikao i kad je zavrsio prvi od dva albuma bio sam prezadovoljan dobrim delom bas zbog tog nelinearnog vodjenja price.
Da sam dobio samo taj prvi album bio bi sasvim zadovoljan ali tu je bio i drugi. Drugi deo mi je takodje bio dobar ali je on cini mi se vise linearan nego prvi i cini mi se da je manje truda ulozeno u njegov nastanak.
Prevelik deo price je o onom liku koji nema jednu ruku i o onom koji izaziva svakog zivog na tucu :) znam to je sve u svrhu opisivanja vestern zanra (dime novela zapravo) ali ipak nekako repetitivno.

Sveukupno odlicno, voleo bi koristiti one izraze koje anto voli granitna devetka ili desetka ali necu ipak.

Dok sam tako zadovoljno zatvarao zadnje stranice i razmisljao o nabavljanju dodatnog primerka kog bi da uvaljujem unucima onih koji su preskocili ovaj strip... prvo sto se desilo je da sam strip nezgodno polozio i bum, trash, crash :))) medjutim desilo se cudo i kaubojci su ostali neosteceni :) nije me stigla zasluzena kazna.. barem ne za sada

Odlican retro papir, boje, slova velicine da i polu-coravci kao ja mogu da citaju bez problema.

Slusajte preporuke anta i mene i uzimajte ovo dok jos ima u prodaji

Sut u D* udruzenju koja je ucinilo nabavku ovog stripa u Srbiji sada komplikovanu, malo morgen ce ovo nekada ugledati svetlost dana na srpskom.


Under construction.

Edited by - matori paraliticar on 15/07/2023 20:41:43
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 16/07/2023 : 08:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Preporuka za Maggie, šteta samo da nije malo veći format.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000