forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 148 - Julije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6044 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 06/01/2020 : 09:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Treći zavjet me poprilično razočarao - dosta konfuzan, scenaristički lošnjikav i sa dosta rupa.

Ali Julije - e Julije je stripčina. Prava epska avantura sa dobrim likovima (negativac koji se postepeno transformira u pozitivca i obrnuto), pričom i raskošnim crtežom. Uživancija.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20702 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/01/2020 : 19:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Treći zavjet me poprilično razočarao - dosta konfuzan, scenaristički lošnjikav i sa dosta rupa.

Ali Julije - e Julije je stripčina. Prava epska avantura sa dobrim likovima (negativac koji se postepeno transformira u pozitivca i obrnuto), pričom i raskošnim crtežom. Uživancija.


Aco,šta misliš - da li da pročitam Julija pre Trećeg zaveta? Možda mi onda i Zavet bude bolji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/01/2020 : 20:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Anto, Treći zavjet uopće nije loš strip. Vjerujem da ti neće biti žao što si ga pročitao.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20702 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/01/2020 : 20:25:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ma verujem da nije loš;samo gledam kako da mi čitanje bude efektnije - kasper me savetuje Julije pa Zavet,a tako ću i učiniti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6044 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 06/01/2020 : 20:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Prvo Julije pa onda Zavjet

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6044 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 06/01/2020 : 20:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

Ajmo netko pametan..... Sta znaci onaj epilog...... Prvo slika maloga ionda on odrastao 12 stoljeca kasnije u marburgu??????

Ne kuzim... Ima neki povijesni znacaj ali mi promiče



Glavni junak Trećeg zavjeta, Conrad od Marburga, ima isti znak na grudima. Znači potomak je tog dječaka.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2140 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 20/01/2020 : 22:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Dorison mi je hit or miss scenarist. Njegov Long John Silver mi je među najdražim stripovima, Učitelj mačevanja je fora, Pogrebnik meh, a Treći zavjet ne valja.
Julije je .. a jebiga, isto ne valja. Crtež je bezveznjikav ali se popravlja prema kraju i može se naći par lijepih vinjeta. Scenarij je pretpostavljam zamišljen kao stripovski blockbuster sa hrpom borbi, jakih likova i začinjen dobrom dozom hereze da se stekne dojam zabranjenog voća.
Od prvog kadra me živcirao formulaičnošću, forsiranjem dinamike i uzbuđenja koje nikako da se prenese na čitatelja. Dao sam mu priliku na račun Dorisonovog imena i dobrano se izdosađivao do kraja. Tu na forumu pišem samo zato jer vidim da se tvrdi da je bolji od Trećeg zavjeta, pa da se čuje i drugi glas - nije.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11661 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/01/2020 : 23:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Samo nastavi pisati pcoro, jako mi se sviđaju tvoji komentari i s užitkom ih čitam.

Have mercy
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2140 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 21/01/2020 : 10:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Hvala
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/01/2020 : 10:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Slažem se s izivkom u podršci za pisanje. Imaš zanimljivih opaski, sa malo riječi puno kažeš. Sa nečim se slažem, sa nečim ne, ali to nije ni važno.

Što je više osvrta može se steći bolji utisak o nekom djelu, a vidiš i tko slično razmišlja pa ti to može biti putokaz.

Obično kada nakon pročitanog stripa čitam osvrte na ovom forumu sa zadovoljstvom vidim da su forumaši strip znalci i da analizom obuhvate sve bitno.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6044 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 21/01/2020 : 14:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Dorison mi je hit or miss scenarist. Njegov Long John Silver mi je među najdražim stripovima, Učitelj mačevanja je fora, Pogrebnik meh, a Treći zavjet ne valja.

Dao sam mu priliku na račun Dorisonovog imena i dobrano se izdosađivao do kraja. Tu na forumu pišem samo zato jer vidim da se tvrdi da je bolji od Trećeg zavjeta, pa da se čuje i drugi glas - nije.



Ako sam dobro razumio, zbog jednog odličnog stripa (LJS) si dao priliku na račun Dorisona ;-)) ?

BTW - pozdravljam svakakvu diskusiju na pojedinom stripu (toga fali na forumu), pa makar se i mišljenje diametralno suprotno razlikovalo od mojeg.

Ja mislim da u Juliju nema puno Dorisona. Jer osim LJS, Učitelja mačevanja i Pogrebnika, nemogu reći da je uspio sa ostalim radovima. WEST je živi užas, Sentinel isto, Asgard i XIII mistery solidni, dok se i na Thorgalu nije puno proslavio.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2140 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 21/01/2020 : 22:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Pa, jednog odličnog i par dobrih. Ili bar atraktivnih... Nije teško dati priliku stripu. Strip nije kao knjiga ili film, ne traži puno vremena, a valjda me i tema privukla. I dobri komentari s foruma.

Nije ni da me Dorison odbio za sva vremena. Za sad mi je pola pola s tim da WEST, Sentinel, XIII mistery i Asgard nisam ni čitao. Nama u knjižnicu dolaze samo hrvatska izdanja.

A rekao bi, za ove njegove stripove koje sam do sad čitao da su slični, uvijek je riječ o atraktivnim, pretjeranim, blještavim spektaklima koji puštaju vodu na sve strane (kao npr. u Long John Silveru: zašto je npr. Lord Hastings uopće slao po ženu? Pa dijete nije bilo njegovo! Mogao je žrtvovati prvu trudnicu na koju bi njegovi sluge našli i zlo bi prevladalo, a cijele priče ne bi ni bilo) ali kad mi dobro kliknu onda ne pazim puno na detalje nego uživam u vatrometu. Ovdje, u Trećim zavjetima nismo kliknuli ali neću mu to jako zamjeriti. Pomalo krivim i crtače koji definitivno nisu na razini Lauffraya, Parnottea ili Meyera.
Neću drhtati od uzbuđenja čekajući njegov sljedeći strip ali ako dođe bacit ću oko..
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4112 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 03/07/2020 : 11:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Prva 3 albuma su mi bila super. Dobra blockbuster zabava sa standardnim neuzbudljivim crtežom koji ipak ima svojih momenata. Neke su i baš onako filmski izrežirane. A onaj panoramski pogled na rudnik je prekokrasan.
Priča me ubila u zadnja 2 albuma (slično kao i prvi dio) pa sam ih samo preletio i ipak sam sve shvatio. Rekao bih da u ta zadnja dva albuma ima malo previše nepotrebnog teksta.
No ipak, u konačnici je Julije triput bolji prvog dijela kojeg sam jedva dovršio a još manje zapamtio.

Strip za Sawitcha, kandraksa, Elderane84, Davor2403 i ostale koji vole čist crtež i fantasy kompleksnost.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/10/2020 : 00:15:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco
Ali Julije - e Julije je stripčina. Prava epska avantura sa dobrim likovima (negativac koji se postepeno transformira u pozitivca i obrnuto), pričom i raskošnim crtežom. Uživancija.



+1

Slažem se. Stripovski blockbuster. Mene je dobro zabavio.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/05/2021 : 14:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Treći Zavjet sam jedva pročitao do kraja. Priviju Julia sam pročitao i svidio mi se, ali sam ga kupio tek nedavno i pročitao.
Meni je Julije diajmetralno suprotan tj jako dobar strip, kao i Učitelj Mačevanja koji nisam ulovio (čitao sam ga iz knjižnice :() i kao meni odlični Pogrebnik.
Julije kao da ima puno manje filozofije iako ima poveću hrpicu teksta, crtež je dobar premda bih ja to nazvao šablonski, ono sve je vrlo lijepo i vjerno nacrtano, ali se ničime ne ističe kao npr Indije.
Doba starog Rima mi je jako jako napeto i to je vj pridonjelo tome da guštam u ovom stripu.
Ostaje u kolekciji.

A ovo što kažete za Dorisona da je hit or miss, da i ja sam stekao takav dojam, nisam čitao ni WEST ni LJS, ali budem sigurno.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46495 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/08/2021 : 08:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip,odlično ubacivanje biblijske i vanbiblijske mitologije. Nema nikakve veze s onom tlakom od 3. zavjeta. Neusporedivo bolje. 9/10

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7007 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 18/03/2022 : 13:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Za razliku od prvog integrala Julije je sasvim ugodno iznenađenje. Nisam imao velika očekivanja nakon Trećeg zavjeta, ali ovo je premašilo sva očekivanja.
Prvo da spomenem crtež koji je fantastičan za razliko od prvog integrala. Prekrasne boje, izvrsno dočarano cijelo ono postKristovo razdoblje. Milina za oči!

Sama priča nema niti malo one konfuznosti iz Trećeg zavjeta. Izvrsna, epska, drži pozornost od početka do kraja. Sami kraj odlično poentira cijelu sagu i zaokruženo i efektno se spaja s radnjom iz Trećeg zavjeta. Rado ću se vraćati ovom integralu za razliku od prvog.

9,5/10
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000