forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Batman 7 - Joker
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 12/01/2021 : 08:45:17  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123
Spoiler
Pa pazi, koliko me pamćenje služi, na kraju saznajemo da je Betmen bio ranjen od Džokera i znajući da umire i da mu nema spasa, on ostaje sa moralnom dilemom: ubiti Džokera i završiti taj ludački krug ili ostaviti ga u životu i ostati dosledan svojim principima i pravilima. No, ako bi Džoker ostao živ dok Betmena nema, ostaje pitanje šta bi bilo sa Gotamom; treba imati u vidu da je Brus jedna jako sujetna osoba koja očigledno jedino sebe smatra osobom koja do kraja može izaći na kraj sa Džokerovim ludilom. E, pa na kraju Betmen odlučuje da ipak ubije Džokera i na taj način on sebi zapečati sudbinu. Betmen je tokom celog stripa mrtav i zapravo prolazi kroz neku vrstu pakla/čistilišta, tj. nateran je da se suoči sa svojim gresima što na kraju znači da se suočava sa najvećim od svih greha: a to je oduzimanje tuđeg života. Kada Betmen sve to shvata već je jelte prekasno, on nestaje i odlazi (pretpostavljamo u pakao), a mi kao čitaoci saznajemo da je Džoker ipak preživeo. Za samog Betmena je to nevažno, zato što je on imao nameru i pokušao da ga ubije, tako da je krajnji rezultat isti.

Kraj spojlera. Baš zbog toga većina stripa nema nekog smisla, iako je ideja koja se na kraju predstavlja jako dobra. Naracija je mnogo pretenciozna, bez ikakve suštine, a delovi sa Brusovom prošlošću i Enchantress su tek užasni i nekako bez ikakvog smisla tu ubačeni. Nekako mi se do tih poslednjih 10 strana sve razvlačilo, nijedno od putovanja nije bilo nešto važno niti je imalo neku težinu, a ubacivanje svih likova iz JLD je isto nekako delovalo isforsirano. To su makar moji utisci, iako sam generalno ljubitelj ovakvih tema (predložio bih jedan film na sličnu temu, koji mi je zapravo i omiljeni, ali ne smem da vam ne bih spojlovao sve).



Čitam ovo obrazložene i drži vodu i sad vidim da sam totalno krivo skužio kraj . Ja sam mislio da su poginula oba, i Batman i Joker, ali je na kraju onaj tip na kraju presudio da se i Joker vrati u život, pošto je kao Batman tako nešto i poželio, tj. zažalio je što nije spasio Jokera

Edited by - pcoro on 12/01/2021 08:46:03
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/01/2021 : 09:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
SPOILER ALERT!

Meni se čini da su na kraju obojica vraćeni u život i upravo tu vidim promašenu priliku. Batman je pogriješio, prošao kroz svojevrsno čistilište, shvatio i priznao pogrešku i voila! Sve je opet po starom. Ne ide to tako. Dobro je uvidjeti pogrešku i osjetiti žaljenje, ali nema nazad. Treba živjeti s tim, tu se krije prava snaga i veličina. Čini mi se da (u novije doba) stalno gledamo izmučenog, strahovima i prošlošću proganjanog Batmana, zar ne bi bilo pravo osvježenje vidjeti Batmana koji prihvaća svoje mane i nepogrešivost te kroz to sazrijeva?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 12/01/2021 : 09:42:40  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ne! To bi bio najdosadniji Batman u povijesti!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 12/01/2021 : 09:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Da samo što Spectre nema moć da oživi mrtve, već samo da osuđuje Betmena jer je prekršio svoj moralni kod. Na kraju se ispostavi da je Džoker preživeo pad sa mosta i Betmen je uzaludno mučio samog sebe što nije pokušao da spase Džokera i njegova duša biva poslata u Pakao
Džoker je sjebao Betmena i priča se završava sa njegovim smehom, konačno mu je uspeo vic
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/01/2021 : 14:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ne! To bi bio najdosadniji Batman u povijesti!


Nemaš pojma! Bilo bi to izvrsno! Još kad bi crtao, recimo Chris Ware!

@naker
Da je Joker živ vidimo tek nakon što Batman kaže da mu je žao što ga nije spasio, pa sam ja to doživio kao da je tek onda i zbog toga oživljen. Ako bi čitali priču kao da je Joker zapravo cijelo vrijeme živ, onda mi je još bezveznija.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 12/01/2021 : 15:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
A dobro Džokerovi pokušaji da prevesla Betmena su modus operandi njihovog odnosa, to se jednostavno prihvati da je tako i teraš dalje
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/07/2021 : 20:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Lose ste skontali kraj, momci :)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 28/07/2021 : 21:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Edukuj nas
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/07/2021 : 21:25:14  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
edit:Stavio sam ovde, da se ne razbacujemo polu-offtopicom na topicu o drugom stripu

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=50906&REPLY_ID=2435740

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 28/07/2021 21:37:25
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/08/2021 : 18:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Iskoristio bih Aleksandarovu ocjenu za ocjenu Batmana:

quote:
Originally posted by AleksandarN
Prvo, crtez me je odusevio i neverovatno dobro se uklapa u pricu.



Nisam preveliki ljubitelj Bermejovog crteža u stripu, ali naslovnice i ilustracije koje nacrta su mi odlične.

quote:
Originally posted by AleksandarN
Prica bez praznog hoda, puna nasilja, akcije, zlobe i drugih bolestina po mom ukusu.



Kod mene sve suprotno.

quote:
Originally posted by AleksandarN
Joker je prikazan bas kako ga zamisljam - totalno umobolna licnost na najgori moguci nacin ali to je ono sto me je uvek fasciniralo kod njega.



Zanimljiv oblik fascinacije. Bešćutni manijak koji oduzima živote bez da trepne okom i bez najmanje grižnje savjesti je nečija fascinacija. To mi je bilo teško zamislivo i u stripu kod Frosta, ali nažalost vidim da toga ima i oko nas.
Što se mene tiče za Jokera je ispravna samo jedna presuda. Metak u čelo. Na Batmanovim rukama je krv bojnih nevinih žrtava koje su posljedica humanog odnosa prema beskrupuloznom i nemilosrdnom ubojici Jokeru.
Kako je krenulo možda u idućim nastavcima Joker postane Batmanov dečko ili obrnuto. Tko misli da pretjerujem neka se informira o Robinovim najnovijim poduhvatima:

https://www.vecernji.hr/kultura/robin-voli-decke-ali-ipak-ne-flerta-s-batmanom-1515181

quote:
Originally posted by AleksandarN
Meni licno omiljeni negativac kod Betmena a verovatno u celom strip svetu. Steta sto ova ideja nije prerasla u serijal kao sto je planirano jer bih voleo videti jos dosta ovakvog materijala sa Jokerovim ludilom u prvom planu sa tek malo Betmena.



To mi je otprilike na razini izjave ljubavi prema Adolfu H.

Za one koji ovako ne doživljavaju Jokera, ovo je besmislen strip. Osim ako mu nije namjera reći, pa zar zaista netko normalan može da obožava ovakvu osobu?
Go to Top of Page

kraljstribor
Starting Member



Croatia
55 Posts

Member since 02/09/2019

Posted - 13/08/2021 : 18:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kraljstribor a Private Message  Reply with Quote
Uh Peyo, Jokera još nisam stigao pročitati a sad bi ga moga ladno preskočiti. Valjda nije sve tako crno/bijelo
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/08/2021 : 19:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kraljstribor

Uh Peyo, Jokera još nisam stigao pročitati a sad bi ga moga ladno preskočiti. Valjda nije sve tako crno/bijelo



Nemoj preskakati, ovo nije nikako nečitljivo štivo.

To je samo moje razmišljanje, nije nužno ispravno, a pogotovo nije konačno.

Možda ćeš ti doći do drugačijih zaključaka i povoljnije ocjene.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 13/08/2021 : 20:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Džoker zapravo ima drugačiju poentu nego da ga prikaže kao manijaka. Fokus je na onom liku i njegovom odnosu s Džokerom. Tu je ključ. Ali u svakom slučaju, ovo je čist prosjek.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/01/2022 : 14:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Koji dobar Batman, vrhunski!

Joker izlazi iz ludare i kreće u osvetu, želi vratiti ono što je njegovo. Nije dobro naći mu se na putu.
Nikad bolji Joker, nemilosrdan, brutalan, rekao bih potpuno normalan i racionalan mafioso. Nije to onaj bezvezni Joker koji se samo cereka.
I ostali likovi su na nivou, jaki, karakterni, najbolji prikaz Croca što sam vidio, Pinguin koji je napunio gaće, jebena Harley, Jonny Frost. A Batman? Who the fuck ist Batman!

Strip pun tempa i akcije od početka do kraja i s dozom humora!
Bermejov crtež je grom gromova!


Have mercy
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 10/02/2022 : 09:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Nešto najlošije šta sam pročita u zadnje vrime. 3/10 Teški šund.



Evo da se i ja jednom potpišem pod Tenaycev citat.

Nema bolje recenzije od sličice koju je Shaner odlično izvukao.

quote:
Originally posted by Shaner

Nakon ovoga me čisto strah čitati Proklete. Živa dosada s nezanimljivim likovima i Bermejom koji se trudi od stripa napraviti film. Što je po meni potpuno krivi pristup. Da citiram sam strip:






Azzarello, na crnoj si mi listi.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 10/02/2022 : 09:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ne znam koji sam strip tako brzo zaboravio nakon sto sam ga procitao. Jedno veliko nista.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/02/2022 : 11:32:22  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Uh, baš mi vas žao dečki. Rado bih vam pomogao ako ikako mogu?
Da vam uplatim 1 vikend ovdje kod nas na Kupresu, tečaj duhovne obnove?

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/02/2022 : 13:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Uh, baš mi vas žao dečki. Rado bih vam pomogao ako ikako mogu?
Da vam uplatim 1 vikend ovdje kod nas na Kupresu, tečaj duhovne obnove?



Jel' i Joker na toj obnovi ?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/02/2022 : 13:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ja ću biti Joker.

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/02/2022 : 16:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Čuvaj se Batmana.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 10/02/2022 : 17:13:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ovom bermeju, osim sto je shaner odlicno primjetio njegove ozbiljne rezijske manjkavosti, svi likovi i figure izgledaju kao zguzvani komad starih novina.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 11/02/2022 : 08:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ovom bermeju, osim sto je shaner odlicno primjetio njegove ozbiljne rezijske manjkavosti, svi likovi i figure izgledaju kao zguzvani komad starih novina.


hahaha istina
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000