forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 295 - Ubojice iz svemira
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/11/2019 : 17:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Zenith je vjerojatno preskočen zato što su ga objavili 2017. godine, prebrzo je da ga opet sada ponavljaju, pogotovo što se zna da su mnogi popljuvali tu epizodu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/11/2019 : 18:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tihomirduras

Šta je sa 550?

U biti, #551.

*Talijanski jubilarni broj 551 - LUSP 28. Manituova Škrinja (u boji)

Mislim da je tad bila 50. obljetnica Zagora, pa je tako i nastala ta priča. U Italiji je izašao kao redovni broj #551, kod nas kao "izmišljeni" specijal u boji, broj 28.

quote:
Originally posted by Barney

Znači sada ako imamo extra i redovni komplet, da bi sastavili ispravan kronološki poredak, prvo trebamo malo presložiti naslove gdje je SD brkala kronologiju (podrazumijeva se da će uskoro extra izbaciti sve epizode do Lov na vuka), a zatim trebamo ubaciti Moj prijatelj Jim Gitara između extra brojeva 100 i 101, Dugin most između redovnih brojeva 63 i 64, Indijanska magija između brojeva 182 i 183, Manituova škrinja između brojeva 232 i 233 i Zenith 666 iza broja 295.

Ja sam to već odavno napravio Bili smo spominjali to već na forumu, sve te "izmišljene" specijale, odnosno jubilarce sam ubacio na njihovo pripadajuće mjesto na polici. Ne smeta me to uopće, kao što jednom rekoh, taj bijeli hrbat se pomalo ističe na polici tek kad se čovjek zagleda i na neki način upućuju da se radi o jubilarcima. Kronologija je ionako poremećena od samog početka, pa mislim da nema smisla za reprintima.

Ne znam kako da objasnim, ali nema idealne kiosk kolekcije Zagora. Ništa se tu ne gubi na vrijednosti jer ionako kako sam pisao, sve je izmiješano od samog starta, sa razlikama i u formatu kad se prelazi iz SD u LU. Tako je kako je i ne može se tu ništa ne promijeniti. Pa ni Talijani nemaju savršenu ediciju, kod njih Zagor počinje od broja 51.

quote:
Originally posted by DODSFERD

Zenith je vjerojatno preskočen zato što su ga objavili 2017. godine, prebrzo je da ga opet sada ponavljaju, pogotovo što se zna da su mnogi popljuvali tu epizodu.

Slična stvar je bila sa brojem #600, "Dan invazije", mislim smiješno mi je bilo što su ponovili taj broj u redovnom, a istovremeno u onim paketima (remintendi) si imao za kupiti taj isti broj/priču na kiosku, samo u specijalu :)

Najvažnije mi je da imamo sve priče, da sve izdaju, a sad kakve boje bio hrbat, cm uži ili duži, svejedno.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 16/11/2019 18:49:04
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/11/2019 : 18:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Tako je.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/11/2019 : 21:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Najvažnije mi je da imamo sve, da sve daju, a sad kakve je boje bio, uži ili duži, svejedno.



Tako je.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/11/2019 : 09:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Jučer pokuša ovo pročitat i jebga. Nije išlo .

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

goghy
Average Member



Croatia
619 Posts

Member since 11/12/2012

Posted - 22/11/2019 : 11:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send goghy a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip, trash do maximuma.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 22/11/2019 : 14:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by lwood

Jučer pokuša ovo pročitat i jebga. Nije išlo .


Istina, teško je ovo čitati nakon onih dubokih misli u autobiografiji Luke Modrića, ali izdrži... Možeš ti to 😉




„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/11/2019 : 15:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by lwood

Jučer pokuša ovo pročitat i jebga. Nije išlo .


Istina, teško je ovo čitati nakon onih dubokih misli u autobiografiji Luke Modrića, ali izdrži... Možeš ti to 😉

očito si me zaminija s nekim.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/11/2019 : 18:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by lwood

Jučer pokuša ovo pročitat i jebga. Nije išlo .


Istina, teško je ovo čitati nakon onih dubokih misli u autobiografiji Luke Modrića, ali izdrži... Možeš ti to 😉

očito si me zaminija s nekim.


A ne, ne.... Ne izvlači se sada. Napisao si da bi njegovo knjigu kupio da je izdana i na mekom troslojnom toalet papiru 😂😂😂😂Tako da....
Makar, slažem se da je ovo jedan od gorih Zagora u povijesti....

aj lipo ponovo pogledaj šta san napisa,pa malo razmisli šta to znači,a pogledaj i par postova prije toga ako ti je i dalje nejasno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/11/2019 : 22:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Sve ok

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

vešmašina
Average Member



599 Posts

Member since 12/10/2013

Posted - 25/11/2019 : 07:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vešmašina a Private Message  Reply with Quote
S obzirom na kritike, očekivao sam dno dna od epizode međutua ispalo čitljivo.
Crtež odličan, makar je tu moglo biti malo krvavijih kadrova.
Priča je kao neki prequel Aliena i Predatora, a šmek tome dodaje i Zagor na kraju koji izgleda ko Švarci u Komandosu.

Scenarij je blesav i sulud, čisti treš, ali i pitak pa ne postoji zamor u čitanju ako se ignorira sama ideja epizode.

Zbog crteža i uspjeha da se epizoda uspjela pročitati do kraja,a da se nisam osjećao prevarenim zbog 36 kn dajem ocjenu 6/10
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 03/12/2019 : 15:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Burattini i SF, nikad ne ispadne dobro...tako ni ovaj put. Naravno, ne može bez povrataka, tako i ovaj put imamo povratak lika iz epizoda "Vatra s neba/Prijetnja iz svemira", i inspiracije iz književnih SF djela (H. P. Lovecraftovim Cthulhuom te Dan Simmonsovim Shrikeom). Konačan dojam jedino diže Barisonov crtež i još uvijek čekam neku pravu priču uz koju bi njegov crtež došao do punog izražaja. 3, 4, 7, 7 - 52%
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/12/2019 : 23:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Kakva šteta. Epizoda sa potencijalom da mi se svidi. ne zato jer je nešto posebno inventivana već zato jer je sa promjenom kulise moga ispasti bolja nego što realno je. Uz sve to ovo je nastavak meni solidne epizode Oganj s neba. Kad samo ne bi bilo očajno, ali baš očajnog scenarija. Ne mogu vjerovati da Bure mora toliko toga ubaciti u epizodu i da se ne može sjetiti načina na koji da to ispripovjeda nego bezvezno laprdanje? zašto druga epizoda nije počela prikazom bijega? Ionako je on sam nebitan za Zagora?
S druge strane, završni obračun mi je ok, klasika bez puno priče. Možda zbog toga izgleda bolji no što realno je.
da li se meni čini ili ne netko tu i tamo intervenirao i popravljao Barisonu Zagorovu glavu?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4275 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 08/12/2019 : 11:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
nije barison nista posebno..po meni previse ga dizu u nebesa..
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/12/2019 : 13:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Istina, nije ništa posebno. Najviše dokazi do izražaja jer je drukčiji. Šteta što mi svi kadrovi nisu na istoj razini. Sviđa mi se što radi sa sjenama.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000