forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAKONDO i URBAN READS najavljuju: SNOWPIERCER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/06/2020 : 16:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Meni je

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2449 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 20/06/2020 : 18:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Radiš u Železnici?! 😁
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/06/2020 : 18:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ma to je jedan drugi forumaš

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 21/06/2020 : 19:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Snowpiercer: Prelazak

Dovršio sam i treći (i poslednji) album u ovom integralu, i opet su utisci veoma pozitivni. Prelazak je bliži drugom albumu po kvalitetu, možda za nijansu slabiji od njega. Radnja se nastavlja i na interesantnan način povezuje delove iz prva dva albuma, ali je u pitanju direktan nastavak dvojke, i priča prati opet Puđa i grupu savetnika koje prolaze kroz krizu u vozu nakon eksplozije koju je aktivirala bomba. Političke spletke važan su deo ove priče, odnosi religijskog, vojnog i političkog vladanja, ali je ovaj put radnja okrenuta ka jednoj vrsti revolucije i pobune u višim slojevima građanstva. Uz to se razvija i jedna prilično interesantna i misteriozna priča koja je i okosnica ove šire radnje.

Odlična je ovde karakterizacija likova, sada i neki sporedni likovi pored Puđa mogu da dođu do izražaja, pa je i priča malo prizemnija jer se ne bavi sistemom u celini već pojedincima u sistemu. Moja zamerka ide malo na naraciju, i vrlo čudne načine na koji se radnja povremeno "preseče", odnosno na skakanje sa jednog događaja na drugi, i neka scenarijska rešenja. Posebno mi je čudan epilog za Prolova, ali ako se dobro to izvede u nekom nastavku može biti interesantno. Crtež kao u dvojci, nemam zamerke, sem što mi povremeno nedostaje neka dinamika.


Sve u svemu ovaj integral Snowpiercera je po meni za nabavku. Mračan, depresivan i turoban, razrađuje veoma važne teme koje su prisutne u društvu, i pun je interesantnih ideja koje obrađuje. Načini realizacije tih ideja su ponekad čudni, ali uglavnom sasvim korektni, a priča i sam seting je dosta interesantan da prosto vuče na dalje čitanje. Ovo posebno važi za druga dva albuma, dok je prvi malo sporiji i nedinamičan, pa može biti nekim čitaocima zamorniji. Što se mene tiče, ovaj strip me je sasvim pozitivno iznenadio, i jedva čekam nastavke.

Ocene:

1. Begunac - 7/10
2. Istraživač - 8,5/10
3. Prelazak - 8/10

Ocena za integral: 8/10
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2449 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 21/06/2020 : 19:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
I ja zavrsio juce. Prvu pricu sam razvlacio par dana (sto ne znaci da je losa), a druge dve progutao u danu.
Prva prica dosta spora za moj ukus i (ne znam kako drugacije da opisem) 'ravna', zato druge dve bas kako treba.
Jedva cekam nastavke.
Kao i Koze, preporucujem za kupovinu.

Edited by - jagodanbg on 21/06/2020 19:23:09
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/06/2020 : 19:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
@Makondo: Imate li u planu izdati i nastavak/e ?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2449 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 21/06/2020 : 20:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Da da (nisam Makondo 🙂), vec pripremaju


Edited by - jagodanbg on 21/06/2020 20:13:11
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/06/2020 : 20:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Da da (nisam Makondo 🙂), vec pripremaju





Ah, super.

Odmah ih lajkao na FB, tako da vidim objave.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 21/06/2020 : 23:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
Da, Terminus (to je nastavak) ide sad za sajam, već radimo na njemu.
Nama je to najbolji album od ova četiri.

U toku je objavljivanje prequela - Extinctions, upravo je u Francuskoj izašao drugi od tri planirana. To će biti treći integral, verovatno za sajam sledeće godine.

Inače, Snowpiercer je izdanje koje je imalo ubedljivo najbolji početak prodaje od svih naših izdanja. Nepunih mesec dana od objavljivanja, radimo novi tiraž hc varijante. Tome su svakako doprineli uspesi serije i filma, ali verovatno je pre svega zaslužan kultni status ovog stripa.

u zalivu magije...

Edited by - MAKONDO on 22/06/2020 00:03:00
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/06/2020 : 08:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MAKONDO

Da, Terminus (to je nastavak) ide sad za sajam, već radimo na njemu.
Nama je to najbolji album od ova četiri.

U toku je objavljivanje prequela - Extinctions, upravo je u Francuskoj izašao drugi od tri planirana. To će biti treći integral, verovatno za sajam sledeće godine.

Inače, Snowpiercer je izdanje koje je imalo ubedljivo najbolji početak prodaje od svih naših izdanja. Nepunih mesec dana od objavljivanja, radimo novi tiraž hc varijante. Tome su svakako doprineli uspesi serije i filma, ali verovatno je pre svega zaslužan kultni status ovog stripa.






-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2449 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 22/06/2020 : 15:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
https://citymagazine.rs/kultura/knjige/postapokalipticna-saga-snowpiercer-u-strip-albumima-od-kojih-je-sve-pocelo/
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 23/06/2020 : 14:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Neredi ili demonstracije, pitanje je sad ;)

Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 29/06/2020 : 14:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
Prikaz na portalu Ravno do dna:

https://ravnododna.com/snowpiercer-sf-strip-koji-je-vjecan-kao-i-led-kroz-koji-se-probija/

u zalivu magije...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/07/2020 : 20:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ledolomac (što mi je daleko bolji naslov nego Snowpiercer,čemu strani naziv??) je film koji sam najmanje deset puta krenuo da gledam od nekog dela,i svaki put kad mi je iskrslo nešto zanimljivije,bataljivao sam ga,tako da ga nikad nisam odgledao celog.Ko zna,možda da sam ga gledao od početka do kraja,bi mi bio bolji,ovako mi je uvek delovao kao neki prosek,na koga ne treba mnogo trošiti vreme.

Strip se sastoji iz tri dela,pri čemu je prvi "analogan" sa filmom (koliko mi se čini),a radnja je sledeća (citiram izivka):"Budućnost. Nakon neuspjelog pokušaja kako bi se zaustavile klimatske promjene zemlja zapada u novo ledeno doba. Jedan bijeli, smrtonosni svijet.
Ono malo preživjelih ljudi nalaze sklonište u jednom beskrajno dugačkom vlaku, snježnoj krstarici. Perpetuum mobile, spas i tamnica u isto vrijeme.
U vlaku se utemeljilo klasno društvo: U vagonima prvog razreda vlada luksuz i obilje dok u nižim razredima vladaju skučenost i bijeda.
Kada se Proloff, putnik iz stražnjeg dijela vlaka, pojavi u zabranjenom području biva odmah uhićen. Pomaže mu Adeline i započinje ljubavna priča i borba za preživljavanje... "

Scenario je tečan i jasan,crtež "oldskul",meni barem dojajan;sve u svemu 4/5

Sledeća dva nastavka,Istraživač i Prelazak,su drugačijeg stila,pre svega pripovedačkog (a bogami i crtačkog,iako je isti tip u pitanju) - pratimo šta je bilo nakon događaja u prvom delu,pri čemu je novi scenarista Rošet,ambiciozniji,i podiže priču na "viši" nivo - koji meni nažalost,i nije seo tako dobro kao u prvoj priči,a čitav drugi album sam uglavnom bio pogubljen i mnogo toga nisam skapirao;tek sam u trećem pohvatao konce,ali sve u svemu,nisam zadovoljan Rošetovom pričom kao što sam bio Robovom.
II - 2.5/5
III - 3/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1712 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 23/07/2020 : 22:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Malo ću drugačije prokomentarisati ovaj strip.
Ovde imamo kontrast dva crteža, dve različite tehnike, dva različita stila, a samo jednog crtača!
Naspram tome, dvojicu scenarista, dve različite kompozicije, dve realizacije jedne iste ideje.

Fenomenalano post-apokaliptični SF, distopijsko, socijalno-političko kritičarsko delo...

Prvi deo- Begunac (Snowpiercer: The Escape) je ustvari suština stripa. Prvorođena ideja. Čovečanstvo je poremetilo klimu, donelo večiti sneg i led, zamrzlo celokupan život. Na vrhuncu, civilizazija je uništila sebe. Sve je stalo osim jedne lokomotive i hiljadu vagona sa putnicima koji predstavljaju nadu za opstanak čovečanstva. A unutra kanibali, ubice, razvratnici, verski apsurdisti.
I ono malo zdravog razuma ubije belina horizonta i nemogućnost da se utiče na sudbinu. A sudbina koju im je namenio Žak Lob je jedina prava. Surova kao svaka scena stripa. Celo jedno društvo je spakovano u tu kompoziciju, sa svim klasnim podelama, političkim previranjima, verskim grupama.
Jedino mi je verski deo slaba karika. Totalno apsurdno obožavanje njene svetosti lokomotive.
Ali, obzirom da je scenarista bio ateista i to fortovski ateista, mogu da razumem takvo ismevanje (nerazumevanje) duhovnog dela čoveka.
Da se ovde stalo, moja ocena bi bila najviša.

Drugi deo stripa - Istraživač i Prelazak (Snowpiercer: The Explorers and The Crossing)

Smrt Jacques Lob-a i veliki uspeh stripa doveli su do saradnje dvojice njegovih prijatelja,
scenariste Olivier Legrand-a i starog crtača Jean-Marc Rochette. Rošet je u međuvremenu batalio strip, posvetio se slikarstvu. Kada se vratio ovom delu, crtež je sazreo iz karikaturnog, oštrih linija u umetnički. Meni lično lepši prvi.
Radnja neka kopija prethodne,ili što bi oni rekli – volimo da proučavamo niti paralenih univerzuma. Imamo još jedan voz, još jedno društvo, drugačije malo, naprednije... Ali..
Ovako predstavlja samo varijaciju na prvu temu. I jako je nezahvalno ga ocenjivati.

Tehnički, 280 CB strana, manji format(B5), idealan za ovaj strip. Izrada solidna, papir mogao bolji.

Generalno bih ga označio kao „must to read“!

Čeka se Terminus  sa nestrpljenjem...

Resistance is futile.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25862 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/07/2020 : 08:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Taman za kiosk izdanje.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4851 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/07/2020 : 09:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Za kiosk izdanja su neverending serijalizirani stripovi sa prepoznatljivim junacima, ne grafičke novele. Papir ovog izdanja je glatki sjajni. Premda taj sjaj malo smeta, daleko je to od roto papira kiosk izdanja. Glavna zamjerka mi je B5 format, koji jako dobro paše prvom (originalnom) nastavku, no ostala dva imaju više redova po tabli pa djeluju pomalo stisnuta, bolje bi izgledala na većem formatu.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000