forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - KLON
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 01/04/2020 : 08:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

A poceo skupljat tu ediciju grande, jos skuzio usput da su to u biti specijali JDJP edicije, pa reko ne bi bilo lose to uzimati Morat cu se natjerati pa procitati ovo, zasad odgadjam citanje



Reem, jesi čitao ti Larryja? Lazarus Ledd? To je miks žanrova, mada ipak prevladava akcija/SF, a mislim da bi ti dobar dio epizoda sasvim ok sjeo. Ja sam prije par godina iščitao ponovo sve što je izdano na našim prostorima (i 15-ak skenova kasnijih epizoda da popunim rupe između SD i Ludensa), i dojam mi je i dalje vrlo dobar (to je prvi strip koji sam čitao i kupovao). Nerijetko su to epizode baš za opušteno čitanje, a prvih 50-ak izdanih kod nas (+ nekoliko specijala) su ionako najbolje; kasnije kvaliteta pada, mada to ne znači da ih ne bih redovno kupovao da su na kiosklu ;)
Da ne spominjem da komplet lako nabaviš na aukcijama po povoljnoj cijeni.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/04/2020 : 12:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Slažem se sa Dwayneom, Reem ti si udario baš na neku egzotiku, ne znam toliko o Mastantuonu ali pretpostavljam da u prošlosti nije pisao scenarije?

Nisam baš ovo skužio u vezi egzotike Osim onog klasičnog Bonellija, od ostalog sam samo odlučio uzimati riznicu Bonelli i JDJP, samo to pratim (ML i Komesara ne uzimam i dosta toga što sam vidio da nije jednostavno za mene) Pa sve uzimam od tih edicija (mislim na Riznicu i JDJP) što izađe, nisam sad gledao posebno za svaki broj hoće li mi odogvarati ili ne, teško je to nekad i iz privjua odmah znati. Iz riznice sam zasad pročitao samo "Golim rukama" i za mene je taj strip nešto naj što sam pročitao. Od JDJP, samo nažalost prvi broj pročitao, ali isto mi fino sjeo. Ne znam kakve će ostale priče biti, ali bar se za JDJP ne bojim, ako mi se i ne svidi 80% toga i više, uvijek ih mogu prodati Znam da je dosta tih brojeva rasprodano i da su "tražena roba". Ali ta sama ideja sa razl. vremenskim razdobljima mi se itekako sviđa.

quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Reem, jesi čitao ti Larryja? Lazarus Ledd? To je miks žanrova, mada ipak prevladava akcija/SF, a mislim da bi ti dobar dio epizoda sasvim ok sjeo. Ja sam prije par godina iščitao ponovo sve što je izdano na našim prostorima (i 15-ak skenova kasnijih epizoda da popunim rupe između SD i Ludensa), i dojam mi je i dalje vrlo dobar (to je prvi strip koji sam čitao i kupovao). Nerijetko su to epizode baš za opušteno čitanje, a prvih 50-ak izdanih kod nas (+ nekoliko specijala) su ionako najbolje; kasnije kvaliteta pada, mada to ne znači da ih ne bih redovno kupovao da su na kiosklu ;)
Da ne spominjem da komplet lako nabaviš na aukcijama po povoljnoj cijeni.


Nisam LL nikada čitao, iako sam stalno viđao one reklame u tadašnjim SD stripovima. A i često, s vremena na vrijeme, vidim na forumu da bi ga ljudi voljeli vidjeti na kiosku.

Volim ja SF na filmu, u stripu se možda i nisam toliko susretao s tim žanrom, ali dati ću ovome šansu (kad sam ga već uzeo) Mogu samo reći o Klonu da mi je crtež OK, drugačiji svakako nego što sam možda navikao, ali dopada mi se. Možda je samo problem u meni, za neke stripove je možda potrebna malo veća koncentracija (i da te nitko ne ometa), pa da se neko djelo može pročitati i shvatiti. Uglavnom, neka ga, doći će na red za čitanje, a recimo original specijal JDJP 4 ili kod nas LAVENNDER me jako privlači, moram se samo strpit dok se situacija normalizira pa da dođem do tog stripa Taj je kronološki u ovoj ediciji "grande" odmah iza "Klona".

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 01/04/2020 12:59:48
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/04/2020 : 14:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:

Nisam baš ovo skužio u vezi egzotike

Pa koliko vidim ti pretežno čitaš ove klasične junake, a JDJP su random priče bez fiksiranog protagonista i još kad se tu pojavi jedan Mastantuono, koji po svemu sudeći ranije nije pisao scenarije, onda je to za mene egzotika.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/04/2020 : 17:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:

Nisam baš ovo skužio u vezi egzotike

Pa koliko vidim ti pretežno čitaš ove klasične junake, a JDJP su random priče bez fiksiranog protagonista i još kad se tu pojavi jedan Mastantuono, koji po svemu sudeći ranije nije pisao scenarije, onda je to za mene egzotika.



Ima tu i prokletstva zvanog numeriranje gdje dosta forumaša ne vole rupe u kolekciji. Da zamislimo da je ovo u redovnoj seriji JDJP-a (jeftinija cijena jer nije HC) kojeg i dalje izdaje Darkwood, pošteno rečeno, i ja bih uzeo. Na kraju sam npr., krajem prošle godine (eto, izdržao sam pola godine), uzeo i famozni br. 13 ZS-a a jesam blejao da ću ga preskočiti.
Ovdje su, pak, izdanja HC, a iskreno rečeno miješam ove riznice tako da uzmem one epizode koje mi se sadržajno svide (npr. ono "Zver" nisam, "Čejen" jesam, ne smeta mi ispod broj 7 i to što sam možda uzeo 2-3 svega).

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 01/04/2020 18:00:03
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/04/2020 : 19:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP
Volim ja SF na filmu, u stripu se možda i nisam toliko susretao s tim žanrom, ali dati ću ovome šansu (kad sam ga već uzeo)


Ja tebe stvarno ne razumijem, komesara (koji je vrlo dobar strip) si otpilio nakon 30 stranica drugog broja iako ti se prvi svidio, a ovoj SF gluposti ćeš dati pravu šansu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/04/2020 : 14:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Solar - aha, razumijem. Slažem se s tobom i Dwayneom. Situacija je takva da sam JDJP nabavio još u onom razdoblju kad sam bio "hiperaktivan", kad sam mahnito krenuo u nabavku svega i svačega. Dwayne mi je upravo pomogao da dođem do JDJP, zaista nije bilo nikakve ponude tada i mislim da sam čak uhvatio zadnji vlak što se tiče toga.

Vrag je to kad imaš neku ediciju, junaka i sl., želiš (bar je tako kod mene) imati sve priče od toga. Tako kod Zagora je slučaj, želim od njega imati sve, nabavio sam recimo i onaj period originala #400-500 (redovni) brojeva za koje neki kažu da su priče pravo smeće, da ništa ne valja. A što ja znam, ja sam htio imati sve brojeve. Tako i ovo Ako potraje ova situacija u kakvoj se svi nalazimo, ako potraje još neka 2-3 mjeseca, mislim da ću biti prisiljen na prodaju kolekcija, a prva kolekcija koja će ići (ako dođe do toga) na aukcije je upravo JDJP.

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja tebe stvarno ne razumijem, komesara (koji je vrlo dobar strip) si otpilio nakon 30 stranica drugog broja iako ti se prvi svidio, a ovoj SF gluposti ćeš dati pravu šansu.

Mislio sam, kao dati mu priliku kad sam ga već uzeo. Vidjet ću do koje stranice ću tu dogurati Ovo ostalo sam objasnio u gornjem dijelu komentara

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39383 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 02/04/2020 : 14:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD
komesara (koji je vrlo dobar strip)


Daleko je to od dobrog stripa.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/04/2020 : 23:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam ovo. Sa jaaakom željom da vas uvjerim da ovo nije loše. I nije loše. Priča nije loša. Nije originalna ali samim time nije loša. Ali je izvedba kriminalna! *ebale ga didaskalije! Počinje ubitačno, umjesto da te lagano upoznaju sa svijetom u kojim se događa ili sa samim likom on prosipava dvojbene filozofske rečenice. I onda kad su u funkciji lika gotovo da smetaju. Da je ovo "nijemi" strip bio bi bolji dojam. Koji je Q radio urednik na ovom stripu?

Uglavnom, daleko je ovo od lošeg stripa. Uz malo premotavanja ovo bi mogao biti strip kao što ga je autor zamislio.
Znam da zvučim prepotentno.

Crtež je jako lijep. Mastantuono je vrhunski crtač koji možda nije tu u najboljem svijetlu. Boje sa jako blagim sjenama koje baš ne pridonose dubini su neobične ali kad se ufuraš ne izgleda to loše.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 04/04/2020 23:41:13
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000