forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Americki bogovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 03/12/2019 : 22:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
1. Jel moguce da ne postoji tema o ovom stripu ili meni pretraga ne radi kako treba?!

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 03/12/2019 : 22:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ja upravo malopre pročitao drugi trejd i isto se zapitao!!!
Meni ovo dobro!

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 03/12/2019 : 22:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Je dobro.
Samo ja se nakon 4. knjige pitam, hoće li se napokon nešto zagovnati. Sve se nešto odgađa i odugovlači.

Have mercy
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 03/12/2019 : 23:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ok, ja planiram da krenem sa citanjem, tj da kupim 1. deo.
Nisam citao knjigu, nit gledao seriju/film (ne znam u kojoj formi je ekranizovano).
A da li se zna koliko ce ukupno delova imati strip?
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 04/12/2019 : 00:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Nasao sam ove informacije:

The comic will include 27 issues and will be broken up into three story arcs titled "Shadows," "My Ainsel" and "The Moment of the Storm".

Edited by - jagodanbg on 04/12/2019 09:47:14
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 04/12/2019 : 08:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pre x godina počeo da čitam knjigu i smorio se na trećini.
Seriju nisam gledao, ali ću verovatno da je overim zbog Ian McShanea (čovek ima neverovatan glas i dikciju, ko ne veruje nek gleda Deadwood).
Strip mi je baš dobar. Mislim da je objavljeno i 5-6 sveski trećeg trejda, tako da smo znači pri kraju.
Bajdvej, zagovnalo se na kraju drugog trejda.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 04/12/2019 08:44:17
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 04/12/2019 : 12:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Meni je prvi album objavljen kod nas bas dobar. Ima li naznaka za drugi trejd? To bese izdao Dibidus?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 04/12/2019 : 13:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Izbacili su za sajam knjiga jos!

https://alanford.co.rs/stripovi/dibidus-comics/americki-bogovi-2-majka-me-rodila/

(nesto ne radi Dibidus sajt, pa sam zato linkovao ka Alan Fordu)

Edited by - jagodanbg on 04/12/2019 13:20:10
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 04/12/2019 : 15:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Super! Hvala.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 07/12/2019 : 10:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Odličan je strip, bolji mi je od knjige. Jedino što je ritam izdavanja opako spor.

...
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 07/12/2019 : 20:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Da budem lenj, pa da pitam, koliko trejdova je izaslo do sada u svetu? :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 07/12/2019 : 20:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Treći trejd, evo vidim, u maju dogodine. I valjda je to sve...

...
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 10/12/2019 : 22:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Tnx vope.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 11/12/2019 : 16:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ja kupio za vikend prvi deo, za NG cu drugu, pa procitati obe zajedno. Javim utiske
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 26/12/2019 : 23:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Nabavio i drugi deo. Poceo juce sa citanjem. Prilicno spor i cudan za sada (prvi put uopste u tematici, nisam ni knjigu citao ni ekranizovanu verziju gledao), ali vuce me da ga citam. Cini mi se da je prilicno kompleksna radnja i nesto mi govori da ima detalja koje bi valjalo zapamtiti cesto se vracam da 'ponovim gradivo'.

Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 26/12/2019 : 23:12:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Trenutno na akciji kod izdavaca, 1000din drugi deo, vredi i vise, a ova cena je poklon stvarno.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 28/12/2019 : 09:32:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Nabavio i ja dvojku, uskoro krecem sa ponavljanjem jedinice da bi se lakse nadovezao na dvicu.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 06/01/2020 : 14:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Preprocitao prvu knjigu I nasao post na temi u sekciji stripovi, pa evo sta sam napisao:
"Moram priznati da osim Sendmena nista drugo od Gejmana nisam citao. I mozda nije bilo najpametnije resenje nakon dvadesetak dana uSendmenovom svetu sjuriti se u Bogove. Pre svega jer mozete dobiti mlaki utisak sto realno nije tacno jer majstor price ostaje majstor, bivate uvuceni u radnju i izlaza nema dok se korice ne zaklope. Neke slicnosti su odmah vidljive: ludacki dobra galerija likova, price o pricama u prici, gavrani koji govore, zene sa roze kosom i gomila nabacanih stvari koje ce se sigurno na kraju lepo sklopiti. U koliko knjiga ce ovo ici? Vidim da je i serija visoko ocenjena."

I dalje stojim na napisanom, cak mi je jos I bolje legla nakon drugog citanja. I dalje vazi da nisam ciao roman niti sam gledao seriju ( znam samo da su zatalasali javnost sa valjda dosad najeksplicitnijom gay scenom izmedju Djina I Salima).
Uskoro javim utiske I o dvojci.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 07/01/2020 : 19:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
zavsio drugu knjigu u jednom cugu. Utisak je da se malo stalo na loptu, stvari idu nekim mirnijim tokom ali se oseca tenzija koja logicno, kulminira na kraju knjige.
Ako ponovo uopredim sa Sandmanom, ovde je radnja skoro pa linearna (osim naravno prica koje likovi pricaju) I ta tenzija koja se oseca je ipak mnogo podnosljivija nego u Sandmanu, retko sta te ovde drmne u stomak sa svom svojom neprijatnoscu.
takodje, nije lose imati enciklopediju pored sebe kad vec sam strip nema anotacije. Da vam malo olaksam istarzivanje:
https://www.vulture.com/2017/06/american-gods-your-guide-to-the-gods.html
Kad zavrsim sa stripom, bacicu se I na seriju, dotada, cekamo na trecu knjigu.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 08/01/2020 : 10:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
E hvala ti za ovaj link. Ja sam bio na bolovanju dve nedelje i taman sam tada procitao oba broja u cugu. Svidja mi se, ali sam i ja konstatovao da bi mi bilo bolje da imam neke refenrence, kada sam skontao da ima 'stvarnih' bogova u stripu. Nadam se da nije kasno da se sada informisem malo bolje :)

Edited by - jagodanbg on 08/01/2020 10:16:25
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 09/01/2021 : 13:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Imao sam vaucer za koriscenje u jednoj fancy knjizari koja nije ni znala da ima stripove u svojoj ponudi, ali sam u Neil Gaiman sekciji (!) naleteo na treci album Bogova - The Moment of the Storm u engleskom izdanju i kupio ga prakticno za 6 eur :)
Danas pocinjem sa citanjem, prethodnih dana sam ponovio prve dve knjige i utisci su i dalje isti kao u mojim komentarima iznad. Jefva cekam da finisiram, pa javim utiske.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 12/01/2021 : 16:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Procitao. Treci i ujedno zadnji deo nam zaokruzuje pricu sa posebnim osvrtom na Senku i njegovoj ulozi u samoj oluji i njegovoj zivotnoj prici uopste. Senka je definitivno sjajan lik i jedan on najupecatljivijih neuupecatljivih glavnih likova. Znate , ono kao Magicni Vetar neupecatljivo ali na sasvim drugom kraju spektra istog, prosto ostaje vam u glavi dugo nakon citanja.
Ipak imam dojam da mi u celoj prici fali jedan kresendo, neki klimaks koji je ovde ispao pomalo mlak, ali ono sto ostaje je to da je Gaiman jedan izuzetni pripovedac koji verovatno moze krenuti da prepricava i telefonski imenik, a da to bude zabavno.
prica je idealna za citanje zimi i nadam se da ce Dibidus da izbaci i ovaj zavrsni deo u svom katalogu.
Moram da priznam da sam se malo probojavao da citam Gaimana u originalu, a ipak, ispalo je prelako.
Velika preporuka, u svakom slucaju.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 12/01/2021 : 22:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Ja sam im pisao u avgustu na instagramu i rekose mi da se prevodi trojka i da nece pre oktobra/novembra.
Sad sam im pisao ponovo pa javim kad odgovore.
Go to Top of Page

Rogan
New Member



Serbia
297 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 21/01/2021 : 13:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Rogan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

Ja sam im pisao u avgustu na instagramu i rekose mi da se prevodi trojka i da nece pre oktobra/novembra.
Sad sam im pisao ponovo pa javim kad odgovore.



Pa, tehnički, strip je odavno preveden - to jest: postoji prevod samog romana, koji treba prekrojiti, skratiti i usaglasiti sa (sažetom) verzijom teksta koji se nalazi u samom strip-izdanju, ali ja još nisam dobio zeleno svetlo da to počnem. No, verujem da će uskoro i taj završni deo Bogova doći na red.

"There is no Devil, it's just God when he's drunk"

-- Tom Waits
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 04/05/2021 : 20:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Ima li ikakvih novosti o knjizi 3 od Dibidusa?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000