forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / PRIČE prva knjiga (epizode 29-31)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 13/12/2019 : 21:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by morski

to ti je tako sa balkancima
da urade nesto - to malo teze
za nalazenje mana - sampioni



Upravo tako. Pročitaj još par puta ovo što si napisao.


mogu i da napisem jos nekoliko puta
ali je pametnom dovoljno jednom

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/12/2019 : 21:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Apsolutno se slažem.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/12/2019 : 01:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by manhunter

Molim vas da ne predstavljate nova izdanja tako što ih slikate na mušemi. To više priliči kad stavite prodajni oglas za domaći med, ali nikako za strip.


nema razloga za ovako nečim - ljudi se maksimalno trude,a mi ih gađamo sa glupostima;samo treba još da im pukne kenac i da batale forum.

ja recimo ne bih ni primetio tu mušemu,a sad kad sam je uočio,ne smeta mi ni najmanje - uostalom,ovakvih mušema imam na svim stolovima u domaćinstvu - na trpezarijskom stolu,malom kuhinjskom,u letnjoj kuhinji,i ispod vinjage u bašti.Mogu ti reći da su ove kineske mušeme top - nisu skupe,a imaju sjajne dizajne.



Slazem se s kolegom.
Sto se tice Julije i Prica, nabavljaju se u januaru kad dodje finansijska injekcija. Posebno me raduje nastavak Prica.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 07/01/2020 : 20:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Pročitao nove Priče.
Prva osrednja, druga i treća veoma dobre.
Izdanje vrlo dobro, sve na mjestu, prevod, prelom, sken sve za 5. Jedino, kao što Džoni reče na nekim mjestima crna boja je mogla biti više crna da tako kažem, ali ništa strašno i siguran sam da će naredni broj biti još bolji.
Svaka čast izdavaču na pokretanju serijala i jedva čekamo naredni broj.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 08/01/2020 : 00:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
to sam mislio za price i crnu boju..u najnovijoj juliji crna mi je ok ...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/01/2020 : 01:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nabavio prve Price u izdanju Golconde i moje ujedno prvo uopste Golcondino izdanje!

Na samo izdanje nemam nikakve zamerke! Svaka vam cast! Tu je i predgovor koji je meni jako bitan i sastavni deo Prica.
Sto se tice same kvalitete epizoda, procitao sam za sada samo prvu, Rujuovu, i moram priznati da mi je ona dosta slaba. Kao neki dosadni cas istorije. Ni prineti naprimer sjajnom Barbatinom Pariskom dzelatu koji obradjuje slican vremenski period, ali drugu temu, obradjenu mnogo intimnije i sa mnogo vise vestine i umesnosti
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/01/2020 : 17:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Procitao Golkondine Price! Sto se tice samog izdanja sjajno nemam nikavke zamerke, miris stampe prelep! Unutar stripa ima predgovora koji su po mom misljenju jako vazni, dobar prevod itd. Nemam zamerki. Samo nastavite ovako! I nadam se sto je vise trobroja, a sto manje dvobroja.


#29 Bitka kod Marenga Ruju/Saudeli
Moram priznati da mi je ova prica dosta slaba. Kao neki dosadni cas istorije. Ni prineti naprimer sjajnom Barbatinom Pariskom dzelatu koji obradjuje slican vremenski period, ali drugu temu, obradjenu mnogo intimnije i sa mnogo vise vestine i umesnosti
Prica: 5 Scenario: 5 Crtez:7 Naslovna strana: 7
58%


#30 Dva kralja Barbato/Djordano
Barbatova nam je ponudila cisti osvetnicki/revenge strip u najboljem maniru starih akcionih filmova ala Death Wish ili Die Hard. Glavni lik je beskrupolozan ali interesantan, fizicki podseca na Rujuovog Cassidya medjutim Rej Kasidi je daleko zivotniji, bolje okarakterisan i interesantniji lik. Ovaj strip sadrzi mnogo krvi, nasilja i pucacine, brzo se cita, jako dobar mracan i atmosferican crtez. Ja sam zadovoljan, ali ovaj strip nije ponudio nista vise od dobre zabave. Mogla bi Barbatova da napravi svoj serijal koji se vrti oko glavnog lika Brabeca.
Prica: 7 Scenario: 7 Crtez: 9 Naslovna strana: 9
78%

#31 Cena casti Akatino/Bacilijeri
E ovo je prava bombica od stripa! Akatino jedan od mojih najdrazih novih scenarista na Dilanu i ovde nam prikazuje svoje sjajnu, nemilosrdnu, prljavu, crnohumornu, brutalnu verziju Divljeg Zapada. Umeju Italijani da naprave dobar western, od cuvenih spaghetti western reditelja, scenarista i direktora fotografije, preko strip scenarista koji su oziveli Divlji Zapad u mnogobrojnim stripovima od Teksa, preko Zagora i Magicnog vetra sve do ovih Prica i Deadwood Dicka i mnogo stripova izmedju. Akatino stameno i samouvereno vodi ovu suludu epopeju trojice glavnih likova uz mnogo krvi, dobrih fora, neverovatnih situacija, prljavstine i prasine. Taj ambijent nam je prelepo docarao odgavarajuci Bacilijeri koji je kao stvoren za ovu epizodu.
Najbolji strip u ovoj knjizi i verovatno jedan od najboljih u celom serijalu!
Prica: 9 Scenario: 10 Crtez: 10 Naslovna strana: 10
97%
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1351 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 25/01/2020 : 16:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by Erick S

Lijepo
Koliko para za Priče ?



1250din prva dva meseca, posle toga, ako ih još bude, po 1500


Promo cena ne važi u Bulevar booksu? Bio danas, kažu 1500 din.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 25/01/2020 : 17:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
pa price su izasle pre 2 meseca tako da za price promo period je prosao (ako mislis na price)
Go to Top of Page

dragan4e
New Member



Serbia
183 Posts

Member since 09/09/2009

Posted - 25/01/2020 : 17:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dragan4e a Private Message  Reply with Quote
Priče su u prodaji od 9. decembra, tako da promo period još traje. No možda Bulevar Books prosto ne daje popust.
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1351 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 25/01/2020 : 17:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
Da, mislim na Priče.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 26/01/2020 : 05:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Da, Priče su još uvek sa promo cenom, eno na sajtu AF uz izdanje stoji odbrojavanje koliko je ostalo do isteka promo perioda...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 27/01/2020 : 17:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Pošto nemam ni ja prvi broj Priča, da pitam zna li se koja naslovnica ide na korice drugog broja, zimska ili jesenja?
Ima li je već najavljeno na unutrašnjoj strani zadnje korice prvog broja?
Ako nije još odlučeno koja će da bude, mogli bi da organizujemo glasanje, da malo razbijemo dosadu...

Mek Koj nema alternativu

Edited by - Jozzinelli on 27/01/2020 17:44:42
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 28/01/2020 : 17:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
Zna se. :)

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/02/2020 : 23:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Priče su boneli serijal od koga sam imao velika očekivanja i od koga sam dobio veliko razočarenje (sa obzirom da su scenaristički prvih nekoliko teški mnjah),pa sam i batalio zanimanje za njih odavno.
Sa Golkondinim preuzimanjem se vratih u materiju,i drago mi je da je tako,jer u ovoj knjizi ima dobrog materijala.

Bitka kod Marenga (Ruju&Saudeli) me je iz nekog razloga baš prijatno iznenadila - lagana romansa smeštena na prelazu iz 18. u 19. vek u doba Napoleonovih ratova sa Austrijom;i u tom ratnom vihoru će se desiti lepo prijateljstvo i ljubav.Ruju lepo vodi priču,Saudeli nije loš,pogotovu u onim šrafiranim delovima;verujem da većini ova priča i neće tako dobro leći,ali meni jeste 4.5/5

Barbatovica (sa Đordanom) počinje ovu priču,Dva kralja,iznenađujuće dobro - Prag,zatvor sa teškim robijašima,i gospodar podzemlja Ruda Brabec,je tu;advokat mu saopštava da mu je cela porodica,i ona krvna i ona mafijaška,pobijena,a to znači da nije više moćan kao ranije,i da će uslediti napad i njega.
Žestoka priča o osveti,koja krije neke druge motive,i nije tako loša,ali ni nešto posebno dobra - Paola standardno dobar početak a onda kreće da se proserava.U stvari,to je pogrešan termin;žena jednostavno nema šlifa za kvalitetnu priču.Crtež jako dobar. 3/5

Bačilijeri (kakav je ovo kralj!!) i scenarista Akatino su me pogodili direkt sa Cenom časti,koju potpisuju.
Opičen vestern sa plavim bluzama,apačima,meksičkim ološem i "pratećim detaljima",smešten pustinjske delove Kalifornije.
Dva vojnika nakon pokolja i pljačke su osuđeni na smrt,ali silom prilika beže sa vešala,te sa neželjenim kompanjonom stižu u gradić koga terorišu meksički banditi.Odličan kraj! 5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/02/2020 22:27:54
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/02/2020 : 23:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
izdanje je sjajno!

baš pre neki dan,stigao pi paket iz Forda,i prijatelji i ja listamo dobijene stripove i komentarišemo,i onda uzesmo baš da uporedimo Juliju 1, Juliju 2 i Priče 1 - kakva razlika između prve Julke i ova dva druga stripa;ma neverovatno.

Julija #1 možda i najgori strip izdat na ovim prostorima u zadnjih x godina - niska rezolucija,velike margine,na kojima samo stoji broj stranice,loš lepak (stranice se već odvajaju),naslovnice koje su urađene bezobrazno loše (u svakom pogledu)...a ova druge dve knjige kako Bog zapoveda.

Iz tog razloga ćemo oprostiti izdavaču omašku sa početka,a i ne kaže se džabe "prvi se mačići u vodu bacaju" - neka je Golkondi i ljudima u njoj duga i plodna karijera u strip izdavaštvu!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 08/02/2020 : 07:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
nije lose sad..ali moze i bolje ( rezolucija moze biti jos bolja (i treba))
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 08/02/2020 : 07:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
kad mozemo ocekivati nove price?
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 09/02/2020 : 21:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
Na lekturi/korekturi su (pri kraju).
Očekujemo da ove sedmice odu u štampu...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/02/2020 : 09:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Dali ima kakve nade da napravite napor i dogovorite se sa nekim u Hrvatskoj za distribuciju izdanja,a ne da gledamo naslovnice koje se prodaju samo u Srbiji..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 18/02/2020 09:42:29
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 18/02/2020 : 15:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
Mi smo uvek i sa svima za svaki vid saradnje. Iz HR nas nije niko kontaktirao do sada, trebalo bi da nešto od striparnica dobiju određenu količinu naslova preko nekog uvoza, koji ne ide od nas direktno...
Ali eto, možemo i mi da uložimo neki dodatni napor, probaćemo nešto da dogovorimo u narednom periodu...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/02/2020 : 22:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
nadam se da bude našto od toga,samo da ne potraje do dogovora jer nama iz Hrvatske i nije baš jednostavno nabavit vaša izdanja.

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/03/2020 : 00:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Napokon pročitao prvo Golcondino izdanje Priča, jućer prvu a danas preostale dvije epizode. S tehničke strane jedina zamjerka je već rečena od kolege dzonija: "želimo crna da bude crna ne sivkasta".

E sad epizode 29-31. Nije ovo bio baš neki komplet, po naslovnicama se daju naslutiti bolje priče (kad se gleda prosječna ocjena) u drugom izdanju. Ovdje su mi i naslovnice bezveze, izabrana najmanje loša. Dakle:

Bitka kod Marenga (br. 29)
P: 4, S: 5, C: 7, N: 7
Ne volim kad je epizoda postavljena na način "Pričam ti priču" odnosno kad netko u sadašnjosti shodno nekim svojim kanalićima nekome priča tuđu priču. To, realno gledano, ne može biti autentično do u pedalj kako ispadne i stoga bolje da autori pronađu drugu formu. Šta ovdje imamo? Bezveze, dva lika vode dvije turistkinje, dok se jedni odu ševiti u grmlje, ovome cura priča priču koja je, što going going reče, neki dosadni sat povijesti ali eto s radnjom koja je u biti obična ljubavna sapunica s, za mene, predvidivim krajem.


Dva kralja (br. 30)
P: 5, S: 6, C: 6, N: 5

Mnjah, ali nešto bolje...
Iako se prema svima ponaša gospodski, zatvorenik Ruda je sila nebeska među kolegama u zatvoru, iskazuje mu se poštovanje jer je vođa velike bande u Pragu. Uvažavaju ga ali sve zbog toga što mu je malo kaznenih djela dokazano u odnosu na ono za što se vjeruje da je počinio i što se vjeruje da će opet postati kralj mafije. No, kada sazna da su mu banda i obitelj izmasakrirani od strane drugog mafijaša, iako u poziciji "sam protiv svih", odluči pronaći način za izlazak iz zatvora i veliku osvetu. Ovdje je previše pucačine, superherojštine glavnog lika ali bar je kraj pozitivna točka, očekivao sam da kraljevi međusobno izranjavani nakon sve one pucačine, ironično, krepaju jedan do drugoga.
Nakon što sam pročitao ovu epizodu, skoknuo sam na SBE vidjeti da nije greška, da Barbatova nije pisala prvu priču a Ruju ovu jer je glavna faca, i likom i djelom, pljunuti Cassidy ali ipak, srećom, nije došlo do Golcondine greške. Gledajući tko je crtač (nije se iskazao) naletim na ime koje mi ništa ne govori: Giulio Giordano dok je u enciklopediji stavljeno "Dick Giordano", kako sam zaključio poznatiji u Americi nego Italiji, inače umro 2010. godine. Dakle, ispravite grešku (https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/price-jdjp-golc-1-bitka-kod-marenga-dva-kralja-cena-casti/36800/0/) a ne bi bilo loše da se poredaju autori i crtači odozgo prema dolje sukladno pričama na kojima su radili (prvi autor i prvi crtač za ep. 29 itd.). Naslovnica loša, u kontekstu radnje čak prilično "spojlerična" a, uz to, na njoj kraljevi sliče jedan drugome kao jaje jajetu.

Cena časti (br. 31)
P: 8, S: 9, C: 8, N: 7

Za kraj smo na Divljem zapadu gdje smaknuće dva dezertera koja su prethodno postupcima prema Apačima-civilima naštetili ugledu vojske spašavaju, nenamjerno, upravo Apači koji upadaju u gradić San Juan de Coronado s namjerom da ga sravne sa zemljom. No, dezertere od smrti spašava ambiciozni poručnik, primjer etičkog života vojnika. Pukom nesrećom udruženi trojica karakterno različitih likova traže prvo naseljeno mjesto ali, dakako, s posve različitim planovima djelovanja u budućnosti. Kada dođu u maleno mjestašce koje periodično terorizira meksička banda bivaju dočekani kao spasitelji i naglo "ubačeni" u novu avanturu. Ovdje je kraj potpuno iznenađenje, baš "obara s nogu" a na početku ima i humora, kad dođe onaj mali dželat da izvrši pogubljenje jednog lopova...
Uglavnom, uvjerljivo najbolja epizoda iz trobroja a ovaj crtač Bačilijeri je stvarno neki čudan lik, znam da sam ga dosad vidio samo kod Jana Dixa i baš ima neobičan, prepoznatljiv stil koji je "legao" ovoj priči.

loading...
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 11/11/2020 : 19:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Sa veeeelikim kašnjenjem sam se bacio na čitanje prve knjige Priča, no prvu priču preskačem jer me baš ne privlači - ni crtežom ni vremenskim periodom i tematikom. Možda ću je čitati neki drugi put, za sad ništa.

Priče 30: Dva kralja

Scenario: Paola Barbato
Crtež: Đulio Đordano

Ova priča po meni ne nudi ništa novo - sve je već do zla Boga prežvakano, jedan revenge strip u kome samo gledamo rokanje bez ikakve pozadine. Likovi i nisu nešto interesantni, pa ni glavni lik koji je najvažniji, a završnica opet klasična, ne odskače od nekog klišea. Što se mene tiče Barbatova jako dobro zna šta radi - kada se potrudi. Ovo mi je više delovalo kao neinspirativno pisanje za platu, a ni crtež me nije nešto preterano kupio; solidan je al na momente previše grub (mislim na linije). Jedino što iskače je vremenski period kada se radnja dešava, ali on nažalost nema apsolutno nikakvu funkciju u ovoj priči! Scenaristkinja ga je uzela samo da bi nešto izmenila, a priča je mogla da se dešava i 2020. godine ili 1900-te, svejedno. Naslovnica fina.

P:4 S:4 C:5 N:6 - 45%

Priče 31: Cena časti

Scenario: Fabricio Akatino
Crtež: Paolo Bačilijeri

Ovo je već sasvim suprotna priča - radnja se dešava na sto puta prežvakanom Divljem Zapadu, ali je izuzetno originalna i zabavna, propraćena fenomenalnim crtežom. Pravo je uživanje bilo čitati Akatinove opičene dijaloge i ideje u ovom crnohumornom i brutalno prikazanom Divljem Zapadu. Likovi su originalni i iskaču iz kalupa (posebno nosonja), kraj je jako dobar sa finom idejom i poentom, a radnja neočekivana i izuzetno zabavna. Ni u jednom trenutku se ne naslućuje kako će se priča odvijati, a završnica ostavlja gorak i ironičan pogled na pravdu i čast. Pravo osveženje je ova priča. Bačilijeri je pokidao, čista desetka od mene! Sigurno ću se u nekom trenutku vratiti ovoj priči.

P:10 S:10 C:10 N:8 - 98%

Edited by - koze123 on 11/11/2020 19:03:30
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000