forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - HOLIVUDLEND
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 20/12/2019 : 13:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
„HOLIVUDLEND“ na LETEĆEM STARTU u okviru STRIPOMANIJE po ceni od 940 dinara



Format: 14,5x20,5
Br. str.: 288


Holivudlend: bio je to natpis koji se pre stotinu godina prostirao na brdima iznad Los Anđelesa. Pre nego što je nestao nastavak „lend“, to doba svedočilo je preobražaju grada rođenog u pustinji u filmsku meku. Vavilon od kartona, sjajnih kulisa, a iza njih – sva opačina za koju je čovek sposoban. U Americi koja je tek izašla iz Prvog svetskog rata odvija se priča o dva brata koja ne mogu biti različitija po svojim strastima i razočaranjima.

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/hollywoodland

„HOLIVUDLEND“ je na Letećem startu u okviru STRIPOMANIJE u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 940 dinara, od petka, 20. decembra, do petka, 27. decembra. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.050 dinara, a u ostalim knjižarama 1.399 dinara.

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/12/2019 : 15:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Moze...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 20/12/2019 : 16:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Valja li ovo išta?
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2451 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 24/12/2019 : 14:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Neko kupio, procitao?!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7615 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 01/02/2020 : 19:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
danas procitao.nije lose, mada ima i boljih romanzija...
..najvise mi smeta crtez lica likova...svi isti...jedva pohvatah ko je ko..
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/02/2020 : 02:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ostalo mi je još nekih 20-30 stranica,i za sada je jako,jako dobro;odlična priča,ali crtež je baš slab.Odoh na kunt pa sutra finiš.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10825 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/02/2020 : 10:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ostalo mi je još nekih 20-30 stranica,i za sada je jako,jako dobro;odlična priča,ali crtež je baš slab.Odoh na kunt pa sutra finiš.



ne zna se da li ovaj anto vise kritikuje boneli kao granu stripa, ili cita i uziva u tom istom boneliju
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3130 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 07/02/2020 : 16:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto

ostalo mi je još nekih 20-30 stranica,i za sada je jako,jako dobro;odlična priča,ali crtež je baš slab.Odoh na kunt pa sutra finiš.



ne zna se da li ovaj anto vise kritikuje boneli kao granu stripa, ili cita i uziva u tom istom boneliju


Dobro si to primetio. Potpuno je šizofren po tom pitanju.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/02/2020 : 21:26:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto

ostalo mi je još nekih 20-30 stranica,i za sada je jako,jako dobro;odlična priča,ali crtež je baš slab.Odoh na kunt pa sutra finiš.



ne zna se da li ovaj anto vise kritikuje boneli kao granu stripa, ili cita i uziva u tom istom boneliju


Dobro si to primetio. Potpuno je šizofren po tom pitanju.


šizofrenija,bolest mi najmilija.

dok mi pajtaši budu nabavljali bonelijanu,čitaću je,nerviraću se i uživati.
ako je nekim slučaju batale,ostaje samo teks,julija i ken (i verovatno magični),te nekad i nekad nešto probrano - samim tim će se smanjiti živciranje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/02/2020 : 23:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Mazijeri me konstantno oduševljava ove godine - posle Dedvud Dika numero uno,te Čejena,još jedan scenaristički pogodak.
Holivudlend je klasičan noir - Holivud,Amerika s' kraja WWI;dva brata,totalno različita:jedan je zgodan,harizmatičan,ratni heroj,porodičan čovek,policajac sa potencijalnom karijerom,drugi je povučen,naizgled priglup,bavi se prljavim poslovima za holivudskog moćnika.I kad se ovaj drugi neočekivano zaljubi,a to se završi tragično,stvari postaju komplikovanije nego što izgledaju.
Priča je isklešizirana,ali Mazijeri je vodi na sjajan način,tako da se strip pročita u dahu.Za boneli standarde,odlična storija.
Utoliko je žalosnije što nije angažovan dobar crtač,već ovaj amater Baldacini - što je najgore,teško je razlikovati lica i ženskim i muškim likovima.Sad baš gledam Repetov rad za zadnjem Teksu koga je crtao i razmišljam kako bi bilo lepo da je ovako neki majstor bio crtač.
*ko je ona ženska što se bacila na početku sa ogromnog natpisa - neka random jadnica?


4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39359 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 27/02/2020 : 08:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

danas procitao.nije lose, mada ima i boljih romanzija...
..najvise mi smeta crtez lica likova...svi isti...jedva pohvatah ko je ko..



Ovo i ja pomislih. Ne mozes da razaznas ko je ko.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/02/2020 : 10:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ma glavno da glavni lik ima neke piknjice po faci, ja ga po tome prepoznam, i da, meni je strip dosta dobar, iako predvidljiv. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1352 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 10/06/2020 : 18:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Mazijeri me konstantno oduševljava ove godine - posle Dedvud Dika numero uno,te Čejena,još jedan scenaristički pogodak.
Holivudlend je klasičan noir - Holivud,Amerika s' kraja WWI;dva brata,totalno različita:jedan je zgodan,harizmatičan,ratni heroj,porodičan čovek,policajac sa potencijalnom karijerom,drugi je povučen,naizgled priglup,bavi se prljavim poslovima za holivudskog moćnika.I kad se ovaj drugi neočekivano zaljubi,a to se završi tragično,stvari postaju komplikovanije nego što izgledaju.
Priča je isklešizirana,ali Mazijeri je vodi na sjajan način,tako da se strip pročita u dahu.Za boneli standarde,odlična storija.
Utoliko je žalosnije što nije angažovan dobar crtač,već ovaj amater Baldacini - što je najgore,teško je razlikovati lica i ženskim i muškim likovima.Sad baš gledam Repetov rad za zadnjem Teksu koga je crtao i razmišljam kako bi bilo lepo da je ovako neki majstor bio crtač.
*ko je ona ženska što se bacila na početku sa ogromnog natpisa - neka random jadnica?


4.5/5


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Peg_Entwistle
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/06/2020 : 13:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
aha
fala za info

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3130 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 23/09/2020 : 17:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Uzeh ovo u biblioteci, i za razliku od svih ostalih Bonelija od ČK koji su mi potpali pod ruke, ovaj i nije tako loš. Kliše za klišeom, ali ipak ume to Mazijero da izgura. A i taj zlatni period La La lenda mi je uvek interesantan i zahvalan za priču. Jedino što uništava ovo sve je ovaj šarlatan od crtača, i onda još na kraju dela on nešto objašnjava o svom radu kao da je neki umetnik. Gari ćuti, i pokri se ušima.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/09/2020 : 19:53:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Uzeh ovo u biblioteci, i za razliku od svih ostalih Bonelija od ČK koji su mi potpali pod ruke, ovaj i nije tako loš. Kliše za klišeom, ali ipak ume to Mazijero da izgura. A i taj zlatni period La La lenda mi je uvek interesantan i zahvalan za priču. Jedino što uništava ovo sve je ovaj šarlatan od crtača, i onda još na kraju dela on nešto objašnjava o svom radu kao da je neki umetnik. Gari ćuti, i pokri se ušima.



Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000