forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oscar 2020
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 01/12/2020 : 19:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli















ako dobro shvaćam grafičku poruku, najviše se čudiš što sam tek sad pogledao parazita i što mi je dobar
onda se jako čudiš i što su mi jojo rabbit i bilo jednom... dobri
a najmanje se čudiš za jokera / forrest gumpa

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/12/2020 : 19:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Je, to je to.






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/12/2020 : 19:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea


quote:
Originally posted by ken2osim njega, veliki filmovi su i jojo rabbit i bilo jednom u hollywoodu


Tarantino nakon kreativnog pada s "Djangom", "Mrskom Osmorkom" i "Bilo jednom..." pokazuje da je još uvijek sposoban snimiti vraški zabavan i dobar film.




A meni je bas Django odlican, dok su mi Podlih Osam a pogotovo Bilo jednom... verovatno najslabiji Tarantinovi filmovi.

Po mom misljenju Tarantino je snimio tri vrhunska filma a to su Reservoir dogs, Pulp Fiction i Jackie Brown i posle toga nije morao da snimi vise ni jedan ostao bi upamcen kao kultni filmadzija. Na cetvrtom mestu mi je Django. Dobri do vrlo dobri su i Death Proof, Bastardsi i Kill bill. Ali Podlih i Bilo jednom... su mi najslabiji, stvarno ne znam sta se desilo Tarantinu.

Parazit je odlican film, mogao bih da ga ponovim. A i Joker mi je bio dobar, iako nije remek delo.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 01/12/2020 : 20:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by BeaGea


quote:
Originally posted by ken2osim njega, veliki filmovi su i jojo rabbit i bilo jednom u hollywoodu


Tarantino nakon kreativnog pada s "Djangom", "Mrskom Osmorkom" i "Bilo jednom..." pokazuje da je još uvijek sposoban snimiti vraški zabavan i dobar film.




A meni je bas Django odlican, dok su mi Podlih Osam a pogotovo Bilo jednom... verovatno najslabiji Tarantinovi filmovi.

Po mom misljenju Tarantino je snimio tri vrhunska filma a to su Reservoir dogs, Pulp Fiction i Jackie Brown i posle toga nije morao da snimi vise ni jedan ostao bi upamcen kao kultni filmadzija. Na cetvrtom mestu mi je Django. Dobri do vrlo dobri su i Death Proof, Bastardsi i Kill bill. Ali Podlih i Bilo jednom... su mi najslabiji, stvarno ne znam sta se desilo Tarantinu.

Parazit je odlican film, mogao bih da ga ponovim. A i Joker mi je bio dobar, iako nije remek delo.



Bilo jednom...

Jednostavno sam se toliko uživio u taj film, i baš me je svaka sitnica zanimala, i po meni je sve odlično odrađeno. Za mene je to razdoblje dosta posebno jer smatram da je to bilo najplodnije razdoblje* filma, i to ne samo američkog filma glavne struje nego sveobuhvatno. Cijela zemaljska "kugla", od nezavisnog do "zavisnog". I sad je to razdoblje povezal u jednu zgodnu priču povezanu simbolima** tog vremena, ne mogu a da ne uživam.


*u razdoblju kraja 60-tih i početka 70-tih su snimljeni najbolji filmovi. Ima prije i kasnije par izuzetaka, ali 60-te su 60-te.
** možda Stonesi zvuče patetično ali volio ne volio Oni su to vrijeme bili "to" (THE Stonesi).


Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 01/12/2020 : 20:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Imaš neobičan ukus goinže, to je jasno čitajući tvoje upise. Bilo je diskusija o Tarantinu na forumu dosta, ali moram da prokomentarišem ovo

Nema tog univerzuma u kojem je Death Proof bolji film od Once upon a time, odnosno da je na istom nivou kao Kill Bill ili Basterdsi

Razumijem ja ukuse, ali nemojmo da se zezamo


quote:
Originally posted by BeaGea

Tarantino nakon kreativnog pada s "Djangom", "Mrskom Osmorkom" i "Bilo jednom..." pokazuje da je još uvijek sposoban snimiti vraški zabavan i dobar film.



Ovdje postoji neka greška. Kreativni pad sa "Bilo jednom..." a opet "vraški zabavan i dobar film" se odnosi na "Bilo jednom...". Hm A vjerovatno misliš na Basterdse, što se ne bih složio da je slučaj

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...

Edited by - Beren on 01/12/2020 20:19:17
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 01/12/2020 : 21:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Kreativni pad s "Djangom", a s "Osmorkom" i "Bilo jednom..." pokazjuje da nije pao. Valjda se sad razumijemo ;)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 01/12/2020 : 22:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Sa tim bih se mogao složiti. Vidljiva je uzlazna putanja u poslednja tri filma :)

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 01/12/2020 : 22:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
Dva ;)

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 01/12/2020 : 22:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
Beren
jesmo li nas dva vodili onu raspravu o florida projectu?
taj film mi samo raste u očima kako vrijeme prolazi
nisam se odvažio još jednom ga pogledat, da me mala ponovo ne ispizdi, ali često ga se sjetim i razmišljam o njemu

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 01/12/2020 : 23:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
@BeaGea
Dj 3, H8 4, OUaT 5 = uzlazna putanja :)

@ken2
Jesmo. Nisam ga ni ja gledao ponovo, ali ga pamtim po dobrom :)

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/12/2020 : 00:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo i ja da se slozim da mi je Florida Project ostavio pozitivan utisak, pogotovo sam kraj koji nisam ocekivao da ce biti onako izveden i koji podize ceo film za jedan nivo .
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 02/12/2020 : 10:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Mean Girls>Road to Perdition :D
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/12/2020 : 13:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Nema tog univerzuma u kojem je Death Proof bolji film od Once upon a time, odnosno da je na istom nivou kao Kill Bill ili Basterdsi



Naravno da ga ima, u mom univerzumu. DP mi je odlican film, iako veoma zanrski uzak, pa mozda nije za svakoga.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/12/2020 : 16:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Beren

Nema tog univerzuma u kojem je Death Proof bolji film od Once upon a time, odnosno da je na istom nivou kao Kill Bill ili Basterdsi



Naravno da ga ima, u mom univerzumu. DP mi je odlican film, iako veoma zanrski uzak, pa mozda nije za svakoga.


I u mom.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 02/12/2020 : 17:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Beren

Nema tog univerzuma u kojem je Death Proof bolji film od Once upon a time, odnosno da je na istom nivou kao Kill Bill ili Basterdsi



Naravno da ga ima, u mom univerzumu. DP mi je odlican film, iako veoma zanrski uzak, pa mozda nije za svakoga.


I u mom.





meni nije bolji od 'bilo jednom...' ali mi je odličan film
jednostavan, s efektnim, 'feminističkim' krajem

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 02/12/2020 : 20:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Ti vaši univerzumi su bez ukusa

Možda taj film i nije loš, ali mi je najgori Tarantinov.
I jedini kojeg sam samo jednog gledao, i to jedva stigao do kraja, dok recimo Pulp Fiction, Kill Bill ili Basterdse bih mogao gledati triput zaredom, čini mi se.



Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 02/12/2020 : 20:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
DP valja samo zbog katarzične machomazohističke završnice. Znaš da zaslužuje svaki udarac koji dobija, ali to poniženje, njegovo golo cviljenje, jauci koji odu šovinizmu i mizoginiji razbijaju na komadiće sadističkog ega, ostavljaju neugodan osjećaj. I to je ona razina iznad puke rape&revenge zadovoljštine (ne doslovno, ali T je očito inspiriran i tim podžanrom).

Osobno, nije mi sija Django. Stilizacija mi nikako nije legla, a Jamie mi je baš u to vrime iša neopisivo na k i baš san loše probavija taj film. Neman ni neku želju ponovnog gledanja, i to samo po sebi dovoljno govori. Ostali opus QT-a mogu vrtit bezbroj puta.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 02/12/2020 20:41:45
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/12/2020 : 10:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zaboravlja se i na odlican soundtrack u DP (uz odlicne kadre i posvetu tom podzanru ceste i revenga). Puno puno bolji nego u njegovim kasnijim "western" filmovima. Ali opet, to je valjda vec stvar ukusa.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/12/2020 : 14:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Zaboravlja se i na odlican soundtrack u DP (uz odlicne kadre i posvetu tom podzanru ceste i revenga). Puno puno bolji nego u njegovim kasnijim "western" filmovima. Ali opet, to je valjda vec stvar ukusa.




Death Proof je odlican, Django je odlican. Hateful eight slab, Once upon a time najgori tarantino film.
Najbolji dogsi, pulp i jackie brown. Filmovi za pamcenje u istoriji kinematografije.

quote:
Originally posted by swamp thing

Mean Girls>Road to Perdition :D



Tako je!

Edited by - going going on 03/12/2020 14:07:06
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000