forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / DO POSLEDNJEG
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 04/03/2020 : 13:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam kupio Psi Pripjata i uporedio ga sa Do poslednjeg. Psi su 2 cm širi i 1 cm viši od potonjeg stripa. Zašto je to tako? Da li su ovi BD albumi različite edicije i da li uopšte postoje edicije kod vaših izdanja?
Ne zamerite na pitanjima. Golkonda me je u potpunosti pridobila. Od vaših izdanja sam kupio sve što je izašlo, a kupovaću i ubuduće osim Magičnog Vetra koga sam kompletirao u izdanju Libellusa.

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 06/03/2020 : 08:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mikado

Upravo sam kupio Psi Pripjata i uporedio ga sa Do poslednjeg. Psi su 2 cm širi i 1 cm viši od potonjeg stripa. Zašto je to tako? Da li su ovi BD albumi različite edicije i da li uopšte postoje edicije kod vaših izdanja?
Ne zamerite na pitanjima. Golkonda me je u potpunosti pridobila. Od vaših izdanja sam kupio sve što je izašlo, a kupovaću i ubuduće osim Magičnog Vetra koga sam kompletirao u izdanju Libellusa.



Tako je, Psi su u velikom, francuskom formatu, a Do Poslednjeg u punom A4. To su dve dimenzije u kojima ćemo mi raditi HC izdanja. Za sad nemamo edicije sa specijalnim nazivom, ali nije isključeno da ćemo ih "krstiti" nekako u narednom periodu...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 06/03/2020 : 09:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by mikado

Upravo sam kupio Psi Pripjata i uporedio ga sa Do poslednjeg. Psi su 2 cm širi i 1 cm viši od potonjeg stripa. Zašto je to tako? Da li su ovi BD albumi različite edicije i da li uopšte postoje edicije kod vaših izdanja?
Ne zamerite na pitanjima. Golkonda me je u potpunosti pridobila. Od vaših izdanja sam kupio sve što je izašlo, a kupovaću i ubuduće osim Magičnog Vetra koga sam kompletirao u izdanju Libellusa.



Tako je, Psi su u velikom, francuskom formatu, a Do Poslednjeg u punom A4. To su dve dimenzije u kojima ćemo mi raditi HC izdanja. Za sad nemamo edicije sa specijalnim nazivom, ali nije isključeno da ćemo ih "krstiti" nekako u narednom periodu...



na mureni, ck, dobar broj njih je za to da postoji samo jedan format i jedna edicija, valjda onaj koji je bogom dan/dana ili vec sta je tu u pitanju. cisto da znate da postoje i ti
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 06/03/2020 : 10:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Radite izdanja tako da odgovaraju originalima, a to kako će izgledati na polici je nebitno.
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 07/03/2020 : 00:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

Radite izdanja tako da odgovaraju originalima, a to kako će izgledati na polici je nebitno.


Tako je. Radićemo izdanja onako kako nama najviše odgovara i kako nam se najviše dopada, izmenjena samo onoliko koliko nam dozvole davaoci licenci...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 16/03/2020 : 00:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Dobar strip sa dosta neočekivanim zapletom na sredini (rekao bih da se u Fibrinoj najavi za ovaj strip previše otkriva). Scenario na trenutke zapinje, pomislio bi neko da je u pitanju prvi strip autora koji tek treba da preleži dečije boginje, ali je priča dovoljno jaka i intrigantna da se može preći preko tih neravnina.
Kada smo već kod neravnina...

quote:
Originally posted by koze123
Jedino su mi stranice negde pomalo "talasaste" ali neko je pomenuo da će to da se sredi vremenom.



Zna li neko koliko vremena? Želim podržati izdavača i kupio sam izdanje, ali mi stvarno smetaju ti talasi. Imam neka izdanja (od drugih izdavača) gde se to nikad nije sredilo vremenom.

Crtež Pola Gastina je odličan.

Mislim da se od ovog stripa mogao lako napraviti čitav serijal od par albuma, i da bi se tako rešio problem zbrzavanja na nekim mestima. Ali svakako preporuka za strip.

spoiler alert!

Na samom kraju se Tom vraća kao šerif, da li to implicira da će svi u mestu odgovarati za počinjeni zločin? Rekao bih da 'ne', jer on nakon posete grobu odlazi vozom dalje (poslednji kadrovi u epilogu). Ako je tako, onda je sam epilog donekle i nepotreban.

Edited by - Manny on 16/03/2020 01:00:39
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 16/03/2020 : 01:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Crtez odlican, ali prica toliko zbrzanai nedovoljno objasnjena, da onda neke stvari i odluke gube na logicnosti. Steta, kao da je zurio scenaristada predje da radi nesto drugo.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/03/2020 : 01:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo sinoc i ja procitao ovaj strip.
U vecini se slazem s onim sto je napisao kolega koze. Radnja odlazi u potpuno neocekivanom smeru i ima dva, tri odlicna obrta. Steta sto nije potrajalo duze, bas bi mi leglo da je bilo cela dva albuma, ili da smo imali jedan album izmedju gde cemo videti jos vise odnos izmedju Rasela i malog, ili u kakvoj je on bio vezi s ocem i majkom od malog. Ali sveukupno, jak direktan, brutalan, zabavan strip. Odlican! I preporucujem!
Crtez i boja su fantasticni, nivo za sebe, uzivao sam u svakom kadru.
Radujem se novim stripovima ovog dvojca!
Golkondino izdanje odlicno, stampa, prevod, uvez, miris sve 5. Samo par talasastih stranica je jedina moja zamerka, ali necemo cepidlaciti.
Jedva cekam nova BD izdanja u izdanju Golkonde! I nadam se sto vise westerna i krimi/noir zanra.



quote:
Originally posted by koze123

Veoma sam uživao čitajući ovaj strip, pre svega zbog fenomenalnog crteža i kolora, ali i veoma dobre priče koja je napisana na solidan način. Dakle, pre svega, nije reč o "klasičnom vesternu", gde priču vodi isključivo puškaranje i cilj osvete (iako je osveta donekle u fokusu), ali jeste priča o ciljevima uopšte, i odlukama koje ljudi donose i koje su spremne da donesu da bi ih postigli. Odličan uvod, nekih 30-tak stranica gde upoznajemo glavne likove i vezujemo se za njih, i uopšte se ne zna u kom će pravcu ići priča - što je veliki plus. Pored toga, u fokusu je i promena, prikaz kraja jedne ere i pokušaj prilagođavanja raznih ljudi na to. Mnogi kauboji će izgubiti svoje poslove zbog izgradnje železnice, mnogi zemljoradnici moraju da menjaju svoja zanimanja i železnica im za to otvara velika vrata. Nije stvar ni toliko o ubistvu jednog dečaka, niti vezanosti protagoniste za njega (iako je to veliki i bitan deo stripa), već je taj "sporiji" dečak donekle i prikaz tog doba, nečega usporenog i neprilagođenog, kao što i vreme kauboja polako izumire. Cela ideja je veoma lepa, i sam kraj je odličan, poslednje dve stranice baš fino pogađaju. Opet je tu stvar o odlukama, s jedne strane celog grada, s druge strane jedne osobe koja je svojom odlukom uspela da učini dobro delo koje je preokrenulo jedan čitav život.

Zamerka mi ide na jedan deo stripa koji je previše ekspliciran, od detalja do detalja nam scenarista objašnjava šta se dešava, što pomalo ubija trenutak. Feliks nije izvrstan pripovedač, ali je sasvim solidan, i kada je njegova priča ovako interesantna, kroz neke propuste se može progledati. Slažem se da je strip komotno mogao biti duži (sigurno dva klasična BD albuma), ali mi je i ovako veoma dobro legao. Posebne pohvale idu na crtež i kolor, ovaj strip je pravo blago za oči.

Uz sve to ide pohvala i Golkondi na brzom izdavanju ovog stripa, veoma dobrim tehnikalijama, i odličnom prevodu. Jedino su mi stranice negde pomalo "talasaste" ali neko je pomenuo da će to da se sredi vremenom. Ovaj strip ostaje deo moje kolekcije, i željno se iščekuje sledeći projekat koji izdavač preduzima!


Edited by - going going on 16/03/2020 02:44:27
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 16/03/2020 : 09:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Tek sad vidim koliko naslov ovog stripa zlokobno zvuči u sadašnjem trenutku...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 16/05/2020 : 14:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Pošto sam čitao strip u, bez zamjerki odrađenom, Golcondinom izdanju, ovdje ću i komentirati.

Dakle, nažalost, ostao sam razočaran i ovo ide na prodaju...
Strip je negdje između "meni je ovo bezveze" (Shaner, na Fibrinom topicu) i "Meni se ovaj strip nije naročito dopao" (sawitch, ovdje). Prvi problem je što je strip prekratak, "skup nabacanih scena", radnja se brzo odvija pa je stoga i karakterizacija likova nikakva ili površna, ono nijedan ti nema vremena/stranica postati mio a bome jedva da ima mrzak. U scenariju mi je najveća glupost ono kad je Rasel nakon dvoboja s Kirbijem rekao da je htio biti ubijen jer se nije imao muda ubiti pošto je, ovdje sam ostao šokiran, njegov život nakon Benetove smrti izgubio smisao.
Kraj mi je najbolji jer prikazuje povijesnu činjenicu (dolazak prosperiteta u mjesta koja su postali željezničke stanice) i jer je onaj zli malac postao šerif malo dalje. On se u vrijeme radnje nije mogao niti usudio suprostaviti sustavu ali se, vođen slikama iz djetinjstva, uspio promijeniti. Pravdu će provoditi (ili savjest pokušati oprati) negdje dalje a za ono čemu je svjedočio kao malac ne može ništa više već provesti neku poetsku pravdu i urezati ime onoga tko je sahranjen na kamen.
Crtež je najjača karika.

P: 6, S: 4, C: 8, N: 7 iliti 2.5/5

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 16/05/2020 15:02:57
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/05/2020 : 00:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ni mene ovo nije oborilo s nogu, mozda bih mu nekad kasnije trebao dati 2. priliku (promasena ocekivanja o nekoj zestokoj pucnjavi, akcija na sve strane, a onda... ko da bi Monty Python najavili :D).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 29/08/2020 : 12:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Definitivno jedan od boljih western stripova u zadnje vreme (čak i bolji od Pogrebnika). Osećam ovde stil i Pekimpoa i prosto samo žalim što ova priča je ispričana na 70 strana a mogla je i da se razradi na 700. I mislim da je lako moglo to da se uradi čak i sa vremenskim okvirom koji se nalazi u ovim 70 strana a da se dodatno prošire svi likovi u stripu.

Crtež je odličan i uživanje ga je gledati. Takođe nije rađeno samo radi estetika već svaki kadar dočarava priču ili akciju momenta.

5/5.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 19/10/2020 : 10:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Nešto mi je palo na pamet, baš sam hteo da proverim koliko su precizni bili rezultati glasanja
i da priupitam koja verzija naslovne strane se više prodala...
Sad vidim da je u Alan Fordu dostupna samo korica A, znači da je korica B rasprodata?

Ne znam, kad pogledam na kraju albuma one verzije naslovnica koje je Gastin radio kako bi odabrao najbolju,
čudi me da nisu stavili ovu na korice, ako su već hteli neku u tom stilu, mnogo je bolja, atmosferičnija
i verodostojnija, na kraju krajeva, logično je da će iz daljine pre da ih gađa puškom nego revolverom.
Da je ovakva verzija bila, možda bih i ja odabrao koricu B. Verovatno je otpala jer se ne vide lica junaka na njoj, bezveze razlog.




Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 19/10/2020 : 14:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
Što se izdavača tiče, kod nas nema više ni jedne korice. :)
Ima još malo po knjižaramo kojekuda, ali to je u principu to...
Prodaja je bila, kao i na glasanju, pola-pola, nismo primetili da je neka korica značajno prednjačila...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000