forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Luigi Mignacco
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 28/02/2020 : 09:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Vaše mišljenje o ovom autoru?

Na kojem serijalu je iskazao potencijal?

Ili vam je nezanimljiv

Ako jeste, zašto?

Evo nekih informacija o njemu sa sajta https://it.wikipedia.org/wiki/Luigi_Mignacco

"Luiđi Minjako je italijanski strip-scenarista.

1981. godine počinje da sarađuje sa nedeljnikom Lanciostori, dok se sledeće godine pridružuje osoblju Miki Mausa, gde je davao doprinos tokom tri godine.

1983. godine potpisao je Detektiv bez imena, koji je objavio časopis Orient Express.

1986. pridružio se osoblju SBE-a, gde i dalje piše za četiri serije: Martin Mystere, Dylan Dog, Dampyr i Zagor, pored kojih je sarađivao i na Nick Raideru. Međutim, njegov najvažniji doprinos bio je na serijalu Mister No, gde je debitovao 1987. godine kako bi se tvorac serijala Serđo Boneli u potpunosti posvetio ulozi urednika. Bio je glavni scenarista sve do 1996, godine u kojoj mu se pridružio Mikele Mazijero, koji će postati urednik serijala i s njim će napisati većinu priča do 2009. Za ediciju Zona X stvara serijal Robinson Hart.

Tokom karijere sarađivao je sa nedeljnikom Il Giornalino, napisavši između ostalog i naučnofantastični serijal pod nazivom Dva srca i svemirski brod, koji je crtao Roberto Rinaldi. Potom je potpisao neke priče za Intrepido i stvorio strip Pam & Peter za Comic Art, zajedno sa Serđom Zanibonijem. 1990. napisao je serijal Corsaro za časopis L'Eternauta."

Choices:

Mister No
Dylan Dog
Nick Raider
Martin Mystere
Zona X - Robinson Hart
Komandant Mark
Legs Weaver
Zagor
Dampyr
Saguaro
Jedno doba, jedna prica
Tropical Blues
Tex
Keller


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/02/2020 : 20:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Cudi me da Luigi Mighacco nikad nije napravio neki sopstveni mini serijal za Bonelli, kao sto su uradili vecina scenarista sem onih one shotova Tropski bluz i Keler.
Ta dva one shota nemam, ali nabavicu ih uskoro, bas me interesuje kakav je Mignacco kad je kompletni autor i ideje i likova.


Na Mister NOu je pokazao i svoje najbolje i najgore. Nazalost.
Na Zagoru je osrednji ka losem.
Za Dilana je uradio par dobrih prica Ruzicasti zecevi ubijaju, Izgubljeni svet, itd.
Na Maritju je osrednji ka losem kao i na Zagoru.
Na Dampiru ga jos nisam citao.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 28/02/2020 : 20:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Čita san ga jedino na Mister Nou, Zagoru i Dylanu.
Na Mister Nou je sinonim za prosječnost u većini slučajeva i uništavač serijala, u Dylanu je extra loš a u Zagoru je sličan ko i na MrNo ali je napisa ona dva maksija koju su mi se svidila.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/02/2020 : 20:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Koja dva Maxija mpavine?

Ja mislim da je meni dobar Mignacco bio u maxijima U zemlji Dakota a i u nesrecno prevedenoj Nocnoj mori na moru mi je bio vrlo dobar.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 28/02/2020 : 21:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Tek treba da čitam Tropski bluz i Kelera.

Od Mister Noa sam čitao ''Dvoje na meti'' gde je ok, ništa naročito.

U Dilanu je radio scenario za ''Između života i smrti'' (priču je Sklavi), to mi je solidna priča; takođe je sa Sklavijem radio treći specijal ''Crni užas'' - njegov deo priče sa mafijašima je lošiji od Sklavijevog, ali to je i logično jer je Sklavijev deo idejno (a i u realizaciji) atraktivniji za čitanje. Ipak, ne kvari utisak već mi više dođe kao kvalitetan filer.
Meni najdraže njegove epizode na Dilanu su ''Ružičasti zečevi ubijaju'' i nastavak ''Zemlja obojenih sjena'' (oba kvalitetom tu negde), zatim ''San tigrice'' (gde je napisao i pesmu s početka epizode!).
''Glas iz ništavila'' mi je fino legao, kao i ''Priča jednog sirotog đavola''. U specijalu ''Živi i mrtvi'' je malo udavio, ali i tu mi je dobar (kako ne, kad sam veliki fan DD Paklova ), kao i u kratkoj pričici koja se na nju nadovezuje i lepo je zatvara: ''Nebeske staze''. U gigantu se pojavljuje sa pričom ''Smrt jedne zvezde'' koja je suvi prosek proseka.
Ima i almanah ''Izgubljeni svet'' koji je sam po sebi zanimljiv za čitanje ali sa nekim zaista bednim narativnim rešenjima, tako da mi je ispod proseka.
Jedine njegove priče koje su mi stvarno očajne su ''Braća iz drugog vremena'' i kratka pričica iz superbuka ''Voz užasa''.
ostalo njegovo na Dilanu nisam čitao.

Odlična akustik 'obrada' Minjakove poezije iz Sna tigrice
(naučio sam da sviram na gitari )




Edited by - Jocko on 28/02/2020 21:15:36
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 28/02/2020 : 21:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Koja dva Maxija mpavine?

Ja mislim da je meni dobar Mignacco bio u maxijima U zemlji Dakota a i u nesrecno prevedenoj Nocnoj mori na moru mi je bio vrlo dobar.



Kaznionica na jezeru i Crni osvetnik
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/02/2020 : 21:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by going going

Koja dva Maxija mpavine?

Ja mislim da je meni dobar Mignacco bio u maxijima U zemlji Dakota a i u nesrecno prevedenoj Nocnoj mori na moru mi je bio vrlo dobar.



Kaznionica na jezeru i Crni osvetnik



E da, i Crni osvetnik je odlican! Kaznionicu nisam citao.
Go to Top of Page

marcho
New Member



Croatia
256 Posts

Member since 23/04/2008

Posted - 01/03/2020 : 12:17:27  Show Profile Show Extended Profile  Send marcho a Private Message  Reply with Quote
Prvi strip na koji pomislim kad se spominje Mignacco je naravno Mr. No. Dakle, glas za pilota.
Bio sam ugodno iznenađen kad sam naišao na njegove radove i u Dampyru.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 01/03/2020 : 20:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Morski, ti si bas resio da "provociras" :)
O Minjaku toliko od mene :D

Bistro i duboko nebo utociste pruza!

Edited by - Barker on 01/03/2020 20:57:45
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000