forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA:Kolorka 150 - Jer pakao je ovdje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/06/2020 : 15:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

može neka ocena kaspere?



ne znam, ne moze. pocinje odlicno, pa se autori pogube i pocnu da kenjaju. sta je to? ako u drugom pologudju neko ima 1, onda je to 1?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/07/2020 : 20:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Brunschwig&Hirn:Moć nevinih (Fibra)
Brunschwig,Nouhaud,Priou&Hirn:Moć nevinih,drugi ciklus - Jer pakao je ovdje (Fibra)

Sljuštih ovo u dahu i samo ću reći da sam prezadovoljan pročitanim!!

Moć nevinih,akcioni politički triler (a i mafija je tu) je pravo malo remek delo stripa,izuzetno inteligentna strip slagalica (moram tako da se izrazim).
Prvi album vizuelno šteka,ali izgleda da je crtač strahovito brzo napredovao u svom poslu,pa je već u drugoj epizodi na pristojnom nivou,a sa svakom novom stranicom i sve bolji.
Brunšvig već od starta pokazuje svoj ogromni talenat,i vodi nas sigurnom rukom do zadnje sličice prvog ciklusa,uklapajući bezbrojne detalje u jednu veliku savršenu sliku.

Drugi ciklus je možda malo zahtevniji,vrti se oko suđenja,opet je tu pregršt detalja,manje je akcije i tako manje zabavniji od prvog,ali ništa lošiji - ovde se tek pokazuje kakav je Brunšvig majstor.Crtež je na zavidnom nivou.

Sad se čeka okončavanje trećeg ciklusa,koji je stigao do trećeg albuma.

Moć Nevinih mi je iz klase 5+/5, i u deset najboljih Kolorki,a najiskrenije se nadam da će Markos uvrstiti još nešto u svoj katalog od više nego sjajnog Brunšviga!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/07/2020 : 22:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by antonajiskrenije se nadam da će Markos uvrstiti još nešto u svoj katalog od više nego sjajnog Brunšviga!!!



mozz ovo https://www.bedetheque.com/serie-29156-BD-Urban.html?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/07/2020 : 22:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Mora prvo završiti

Trouble will find me
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 08/07/2020 : 09:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Brunschwig&Hirn:Moć nevinih (Fibra)
Brunschwig,Nouhaud,Priou&Hirn:Moć nevinih,drugi ciklus - Jer pakao je ovdje (Fibra)


Moć Nevinih mi je iz klase 5+/5, i u deset najboljih Kolorki,a najiskrenije se nadam da će Markos uvrstiti još nešto u svoj katalog od više nego sjajnog Brunšviga!!!



Saglasan!

...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/07/2020 : 13:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Mora prvo završiti



Ako se odnosi na Urban, bravo!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 07/12/2020 : 13:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Nastavak kojim se nastavlja kvalitet prvog izdanja. Po strukturi nešto drugačiji i ovde sad ulazi na teren istorijskih događaja i teorija (zavere). Sve je to uključeno u ludilo 9/11 kao i čuvenih američkih izbora za Juniora. Sviđa mi se kako su cinično prikazali tu obitelj...Možda je preterano tu uplićati ipak ne toliko značajnu američku-italijansku kriminalnu grupu ali ajde...
Treba imati i nešto strpljenja za ovaj drugi integral jer ima nešto manje dinamike nego prvi deo...

4/5.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 08/12/2021 : 23:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
E ovo je pravo, pravo iznenađenje za mene, čak mi u konačnici za mrvicu šiša prvi dio. Oduševljen sam napetim nastavkom za koji nisam očekivao da će biti na razini prvog. Brunschwig još jednom dokazuje da je vrhunski autor koji toliko napeto vodi radnju od samog početka do kraja. Ovaj put nema toliko akcije, ali sami način na koji Brunschwig vodi Joshuino suđenje uz ubacivanje elemenata iz čuvene zavjere 9/11 je vrhunsko. Toliko napeto da sam ovo slistio u 2 dana. I već ne mogu dočekati 3. ciklus, jedva čekam.
Crtež i dalje vrlo dobar, a novi likovi Joshuinog odvjetnika i Frazzyjevog potrčka su se sasvim dobro uklopili. S tim da je Frazzy glavna faca u ovom ciklusu i vjerujem da će i dalje imati upečatljivu ulogu.

9,5/10
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 02/07/2023 : 10:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Bolje. Kao da su autori ispekli zanat na 1.ciklusu. Priča je bolje vođena, scenario dorađeniji, baš kao i crtež. Iako je priča mrvicu lošija nego u prvom. Dobro spojeni događaji 11.rujna, kraj otvoren ali dobar. Uglavnom - sad mi i 1.ciklus bolje i smislenije izgleda.

Prije čitanja, nužno je još jednom dobro pročitati zadnji album 1.ciklusa jer se onda lakše prati suđenje.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000