forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 154 - Western
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/03/2020 : 21:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Je l moze neko da uslika i da okaci predgovor iz mekokoricenog izdanja DW? Posto ga nema unutar HC Perli. Hvala!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 18/03/2020 : 22:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam i pročitao Darkwoodov Western odmah po izlasku i ničeg se ne sjećam. Nije baš ostavio neki utisak.

Edited by - Ernie Pike on 18/03/2020 22:02:00
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1050 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 18/03/2020 : 22:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Evo izvoli, početna i zadnja korica stripa:
https://imgur.com/a/9ihEfkh
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/03/2020 : 22:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by petarStripovi10

Evo izvoli, početna i zadnja korica stripa:
https://imgur.com/a/9ihEfkh



Hvala puno Pero!
Ne znam zasto ovo nisu lepo stavili i u HC izdanja, nesto oko prava je bio problem, ne secam se, ali svakako jako glupo da ovako korisni i dobri propratni tekstovi postoje samo u SC izdanju a ne i u HC.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/03/2020 : 23:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ha! Ovo nisam znao da nema tih tekstova u HC izdanjima. Dobro, ja sam ionako kupovao uvek SC. Ovo je (izgleda) jos jedan plus. :D




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/03/2020 : 00:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ha! Ovo nisam znao da nema tih tekstova u HC izdanjima. Dobro, ja sam ionako kupovao uvek SC. Ovo je (izgleda) jos jedan plus. :D







A meni sve Perle u HCu. I bas lepo izgledaju na polici i zadovoljan sam njihovom sadrzinom. Jedino mi Pin Ap nije legao, morao bih opet da ga probam. I nisam nabavio OKO.
Steta, jako dobra edicija ali jebiga.
Kako je Darkvud nekad bio mocan i stampao stripove po bagatelnoj ceni i sad je sve otislo do djavola. To mi je bas zao.

Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 14/07/2020 : 08:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Imam osjećaj kao da je Van Hamme imao ideju bar za jedno 3-4 albuma, ali je onda zbog kojekakvih razloga sve nabrzinu strpao u jedan. Inače sama priča sasvim ok, napeta sa dosta obrta što je trademark kod Van Hamma, s tim da su zadnje 2 stranice nepotrebne skroz i malo kvare dojam. Trebalo se završiti u snijegu, bilo bi efektnije.

Rosinski je isto poprilično nabrzinu i sterilno odradio, na pojedinim tablama više od 2-3 boje nije koristio.

Korektno ali ništa više od toga. Očekujem i Skarbeka u Kolorci jer je u najmanju ruku isto kvalitetan uradak kao i Western.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 03/08/2020 : 20:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Posto nisam neki fan westerna ovaj strip nisam kupio kada je bio dostupan u HC izdanju kod DW-a. Posto obozavam oba autora odlucih da nabavim to izdanje ali je HC uveliko bio rasprodat. Videh najavu kod Fibre i obradovah se. Tada negde je poceo virus pa je uvoz malo i kasnio. Cim je stigao uvoz, odleteo sam do AF-a, uzeo svasta nesto i ovaj strip dobih od Marka iz AF-a na poklon (Hvala, Marko! ). Danas je dosao na red i meni se bas dopalo. Cistokrvan western sa zanimljivom pricom, dobrim krajem i prelepim crtezom. Rosinskog sam zavoleo kada sam prvi put citao Sninkela i dalje mi je ostao jedan od omiljenih crtaca. Jedina mana ovom stripu je sto je prekratak. Verujem da je Van Hamme imao inspiraciju za jos 5x ovoliko kao sto neko rece gore. Sve u svemu, odlican strip kojem cu se ponovo vratiti.

9/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 18/11/2022 : 04:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Ovo nije strip ovo je sinopsis

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/02/2023 : 14:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam ovo u izdanju Darkwooda u ona, legendarna vremena i sjećam se da mi je bilo solidno ali nešto mi je tu zapinjalo. Mislio sam da je možda zbog prijevoda pa sam jučer uzeo u ruke Fibrino izdanje.
Nije zbog prijevoda jer na scenarij nemam zamjerki budući da Van Hammeove priče funkcioniraju i kad su loše a ova to nipošto nije, klasična jest, istina. No ono što je tu stvarno loše jest Rosinski jer ima gomilu tabli koje liče na zajebanciju. Čak me uspio i zbuniti u nekoliko navrata kad sve izgleda kao da mu je netom netko kirurški odstranio smisao za kameru koja mijenja poziciju na krajnje glup i nelogičan način a tome odmaže i siromašna paleta boja koja nikako ne pomaže razlikovati likove. Btw ja sam manijak za sepijom i paše mi uvijek, ali ovdje to jednostavno izgleda mlitavo.
E i onda okrenem stranicu i doživim eyegasm zbog nekoliko prekrasnih splasheva koji razgaljuju romantičarsku dušu i nije mi jasno od kuda takav kontrast. Mislim da ne može biti očitije da se Rosinskom u tom periodu više nije dalo radit stripove nego ga je vuklo slikarstvo i kao da je to ovim albumom htio poručiti čitateljima.
A ok, nek mu bude.
Nije to sve skupa kriminalno ali me naživciralo što nije bolje!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/03/2023 : 21:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Kupljeno i pročitano u istom danu kada i Svi do zadnjega. Potonji mi je definitivno bolji.

Sama priča je dobra, ali promašilo se u izvedbi, jer sve djeluje zbrzano i nagruvano tekstom a crteži kao da su povremene ilustracije koje prate tekst, uz to isti djeluje dosta slabašno i neinspirativno, daleko sam vise ocekivao od Rosinskog. Doslovce mogu samo reći ok, ali moglo je daleko bolje i na više stranica. Svi do zadnjeg je puno efektnije odrađen na skoro jednakom broju stranica a zanimljiva značajka koju dijele oba stripa je famozni epilog ali ovdje ga osjećam suvišnim dok je u Svi do zadnjega dirljiv.

Edited by - Kerempir on 16/03/2023 21:13:54
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 19/03/2023 : 14:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Dobro ide taj strip, samo mi je kraj malo neuverljiv. Slike između dijelova su super ali ionako Rosinski je majstor u svemu. Ovaj strip mi je samo dodatno potvrdio kvalitete Rosinskoga crtača i stripaša.

Western baš traži, da se snimi film.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

igor23
New Member

Croatia
183 Posts

Member since 03/03/2020

Posted - 19/07/2023 : 20:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send igor23 a Private Message  Reply with Quote
7/10!

https://www.youtube.com/watch?v=OVAA9Ov-z0k
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000