forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Frontispis: JUGURTA, 1. knjiga
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/03/2020 : 20:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by jaki

SA je ima dvi vrste papira u integralima:jedan u početnim integralima 1-5 i drugi u završnim integralima 6-11.
Je li ko u prvim?

Imam samo ove 1-5, tako da ne znam kaki je ovaj drugi...



Pa to ti je dovoljno za odgovor !
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/03/2020 : 21:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Tako je. Ovo i jest odgovor.

Pravo da ti kažem razlikujem samo dvije vrste, sjajni i ne sjajni. Sve što znam je da mi se od ovog lampa ne odbija u oči. Stvarno me problematika papira u izdanjima nije nikad zanimala.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
667 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 26/03/2020 : 22:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message  Reply with Quote
Hvala na fotkama.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/03/2020 : 22:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Imam samo ove 1-5, tako da ne znam kaki je ovaj drugi...



Super.Hvala.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/03/2020 : 06:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Tako je. Ovo i jest odgovor.

Pravo da ti kažem razlikujem samo dvije vrste, sjajni i ne sjajni. Sve što znam je da mi se od ovog lampa ne odbija u oči. Stvarno me problematika papira u izdanjima nije nikad zanimala.



A ima i nekih između.
Ni meni u početku nije bilo važno, čak sjajni papiri kao da imaju življu boju, ali onda me počelo smetat to odbijanje svijetlosti koje spominješ.
Nisam tako rigorozan kao jaki, ali ako ima izbora, biram mat.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Frontispis
Starting Member



76 Posts

Member since 10/12/2019

Posted - 27/03/2020 : 07:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Frontispis a Private Message  Reply with Quote
Papir je ofsetni, 120 gramski. Odabrao sam ga jer je original bio koloriran vodenim bojama koje su po svojoj prirodi mat. Drugi razlog je tehnički. Kada se tiska na kunstdrucku (sjajan papir) vrlo je vidljiva razlika između obične crne i 'bogate' crne, pa to možete primijetiti u nekim stripovima (izgleda kao da je dio crteža svijetliji od ostatka, no neću navoditi primjere jer ne bi bilo kolegijalno, no možete ih sami naći). Treći razlog je da svojoj generaciji, osuđenoj na naočale, olakšam čitanje bez odbljeska.

Frontispis: tipogr. a. ilustracija koja se nalazi nasuprot naslovnog lista knjige
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/03/2020 : 09:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
>Treći razlog je da svojoj generaciji, osuđenoj na naočale, olakšam čitanje bez odbljeska.

Pametno. Vjerujem da su ovi naslovi zanimljiviji 40+ generaciji koja je odrastala u vrijeme stripoteke, nego ovim mlađim.

Hvala na objašnjenju, nadam se da je jaki sretan.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/03/2020 : 10:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Bravo:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 27/03/2020 : 16:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
doma u karanteni

mat papir...super za čitanje

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000