forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Frontispis: LESTER COCKNEY, 1. knjiga
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Frontispis
Starting Member



76 Posts

Member since 10/12/2019

Posted - 19/03/2020 : 17:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Frontispis a Private Message  Reply with Quote


Belgijac Franz Drappier, za ljubitelje stripova samo Franz (1948. – 2003.), crtač kultnog Jugurte i mnogih drugih stripova iz časopisa Tintin, okušao se u pisanju scenarija za strip u kojem je spojio svoju ljubav za prostranstvima i konjima. Ova osobna, originalna i osjećajna priča o jednom Ircu odvija se kroz raskošne kadrove britanskih kolonija u Aziji devetnaestog stoljeća.

Ova knjiga sadrži tri nastavka i jednu kratku priču:

KABULSKE LUDE
Nakon svađe koja je završila tragično, Lester „Cockney” Mahoney, siroče bez oca i majke, nepopravljivi neženja i nonkomformist, nasilno biva unovačen u britansku kolonijalnu vojsku.Po iskrcavanju s jedrenjaka u Karachiju ubrzo biva dodijeljen povorci koja treba otpratiti gospođicu Emmu Pebbleton, sestru časnika kojeg je slučajno ubio u Londonu, u Kabul. Nakonšto je britanska intervencija postavila marionetskog šaha na prijestolje, Afganci dižu pobunu...

SNIJEG JE ŠKRIPAO
Afganski vođa Akbar-kan započinje mučnu igru s Britancima ubivši britanskog guvernera i njegovu pratnju. Tjedan kasnije, britanska vojska kreće na mukotrpan put prema Indiji. Ovo su novosti koje Narbonac prepričava svojim prijateljima, izgubljenima u snijegom zametenim planinama. Prema posljednjim informacijama, Emmini roditelji ostali su, bez ikakve zaštite, u palači afganskog šaha Šudže.

JEDNA MAĐARICA U PUNJABU
Po završetku Prvog angloafganskog rata, Lester je dodijeljen postaji na granici s Punjabom. Prašnu dosadu prekida Emmino očajničko pismo u kojem ga preklinje da izbavi njenu prijateljicu, Ilonu von Hórvath-Pálfy iz zarobljeništva pandžapskog radže. Zbog nestabilne političke situacije, britanske vlasti se ne usuđuju intervenirati, pa Irac to mora učiniti sam. Međutim, u pothvatu će imati neočekivanog saveznika – malenu Taranu, Indijku koja sanja o velikome svijetu.

Kratka priča NAPATRA IZ DŽUNGLE govori o neobičnom susretu na putu u Chandigarth.

152 stranice, tvrdi uvez, 216 × 291 mm
Autor: Franz (Drappier)
Travanj 2020. Cijena: 189 kn.

Knjigu možete naručiti na https://frontispis.com/.

Frontispis: tipogr. a. ilustracija koja se nalazi nasuprot naslovnog lista knjige

risbozg
Advanced Member



Croatia
15017 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 19/03/2020 : 19:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
bravo

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/03/2020 : 19:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bravo, takoder!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6584 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 19/03/2020 : 20:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
U BiH suradnja s Tarantulom. 👌 Sretno!

loading...
Go to Top of Page

Frontispis
Starting Member



76 Posts

Member since 10/12/2019

Posted - 19/03/2020 : 20:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Frontispis a Private Message  Reply with Quote
Da, no vidjet ćemo kada će biti moguće prebaciti knjige preko granice. Danas su došle iz tiskare

Frontispis: tipogr. a. ilustracija koja se nalazi nasuprot naslovnog lista knjige
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25850 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/03/2020 : 20:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/03/2020 : 22:08:31  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ako bude bilo u Srbiji u striparnicama pazarice se.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25850 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/03/2020 : 00:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
https://frontispis.com/kontakt-europa/

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15017 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 27/03/2020 : 16:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
doma u karanteni

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/07/2020 : 21:49:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Moja generacija odlično pamti Franca,crtača Jugurte i Tomasa Nolanda,te kompletnog autora Lestera Koknija i Lutke od slonovače,stripova koji su mnogima od nas bili jako dragi,a tokom druge polovine osamdesetih i prve devedesetih (mada su izlazili i kasnije sa restartom Stripoteke) izlazili u Stripoteci (Jugurta,Lester i Lutka) i Superu (Tomas);dragi kako zbog upečatljivog i odličnog crteža,tako zbog neobičnijih i intrigantnijih scenarija zamotanih u klasične žanrove.

Hrvatska kuća Frontisipis je krenula sa objavljivanjem Jugurte i Koknija u 3u1 integralima;ne znam kakva je Jugurta (verovatno istog kvaliteta kao i Lester),ali ovaj potonji je za svaku pohvalu - tehnikalije,prevod,detalji...sve za pet.

Prva knjiga o simpatičnom Ircu koji proživljava razne avanture u britanskim kolonijama Azije polovinom XIX veka nam donosi priče Kabulske lude,Snijeg je škripao i Jedna Mađarice u Punjabu.
U prvoj saznajemo kako je na silu mobilisan (nakon jednog nesrećnog slučaja) u britansku armiju,te kako upoznaje Emu Peblton,osobu čija će sudbina biti vezana za njegovu u narednim avanturama,potom pratimo jednu snežnu priču gde njih dvoje sa dva francuska avanturista pokušavaju da nađu Emine roditelje ali i sačuvaju goli život pred besnim Afganistancima,da bi zadnja bila u tropskom fazonu,a u njoj Lester treba da oslobodi Eminu prijateljicu iz ruku Pandžapskog radže.

za sve tri storije 4/5

preporuka za sve one koji su voleli Francove stripove nekada,za mlađe generacije baš i ne;mislim da će im serijal biti pomalo "zastareo".

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 04/07/2020 : 22:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto.

za sve tri storije 4/5

preporuka za sve one koji su voleli Francove stripove nekada,za mlađe generacije baš i ne;mislim da će im serijal biti pomalo "zastareo".



Podrzavam sve receno, pa i ocenu, ja sam uzivao u opustajucem citanju Lestera 😀
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15017 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/07/2020 : 16:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Lutke od slonovače , e to bi bio pogodak u sridu... :-)

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE DINAMOOOOOOOOOOOOOO

Edited by - risbozg on 05/07/2020 16:37:03
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15017 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/07/2020 : 17:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
ali upravo sam saznao da je u igri Thomas Noland..super vijest

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.1 seconds. Snitz Forums 2000