forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Imate li problema sa HT-ovim interentom?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6030 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 24/03/2020 : 19:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Svojevrsni clickbait naslov.

U ovom potresu je izgorio HT-ov data centar, pa sada oni (a i mi, korisnici) imaju opasnih problema.
I dok se njihova ekipa muči to osposobit u ovim odvratnim uvjetima, netko je predložio jednostavno riješenje za nas koji imamo problema sa njihovim internetom koji kao radi, ali stalno nešto šteka.

Treba promjeniti DNS adrese na Cloudfareove.
SF za napravit, pa i nije.

Riječima:

Windowsi 10,desni klik na konekciju(dole desno), pa na open network & internet settings, pa na change adapter options properties, pa desni klik na network koji je povezan pa na properties. Slično je i na win7.

Tu nađi internet protocol v4, označi ga pacovom pa klikni ispod na properties.
Tu klikni na Use the following DNS adress (po defaultu je obtain automaticaly) i upiši u gosnji red 1.1.1.1, a u donji red 1.0.0.1.
Točke se ne upisuju nego se svaki broj upisuje u svoju kućicu.

Video:



I voila, net radi kao prije havarije u HT.
Barem meni...i svima koji su probali.
Istu stvar možete napraviti i na mobitelima i ostalim govnarijama koje koristite, ali za to se snađite preko google-a, vjerujte mi on zna sve.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 24/03/2020 19:34:23

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2938 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 24/03/2020 : 20:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Kaže moja najdraža djevojka, koja radi tamo, al' sad od nas od kuće, da moli da ne čačkate previše, ako ne znate što radite :D

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6030 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 25/03/2020 : 06:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjusticeforall

Kaže moja najdraža djevojka, koja radi tamo, al' sad od nas od kuće, da moli da ne čačkate previše, ako ne znate što radite :D



Ako se imalo kužiš, tj ako znašp što je ovo što sam napisao, onda znaš da je to nešto apsolutno bezopasno. Od ovoga se može samo i jedino profitirati.
Uostalom, ako je netko krivo upisao, uvijek može vratiti na ''obtain DNS automaticaly''. Ugl, ovo nije nit išta opasno, nit je znanstvena fantastika.
Ja isto trenutno radim od kuće, i ovo me spasilo da se mogu spajat na komp na poslu.



-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 25/03/2020 06:12:00
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2938 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 27/03/2020 : 15:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Ma kužim, ali ljudi se znaju zaigrati...

I kod mene je dns manualno unešen...

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 27/03/2020 : 17:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjusticeforall

Kaže moja najdraža djevojka, koja radi tamo, al' sad od nas od kuće, da moli da ne čačkate previše, ako ne znate što radite :D



Pa sa promjenom dns-a ne bu štetu napravil. Ja to uredno promijenim u gugletove

8.8.8.8.
8.8.4.4.


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 27/03/2020 : 17:54:51  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by andjusticeforall

Kaže moja najdraža djevojka, koja radi tamo, al' sad od nas od kuće, da moli da ne čačkate previše, ako ne znate što radite :D



Pa sa promjenom dns-a ne bu štetu napravil. Ja to uredno promijenim u gugletove

8.8.8.8.
8.8.4.4.



Ovi koje je diskach napisao bi trebali biti još brži od guglovih i navodno anonimni, nema prikupljanja podataka, mada je to teško povjerovati.

https://1.1.1.1/dns/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6030 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/03/2020 : 18:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by andjusticeforall

Kaže moja najdraža djevojka, koja radi tamo, al' sad od nas od kuće, da moli da ne čačkate previše, ako ne znate što radite :D



Pa sa promjenom dns-a ne bu štetu napravil. Ja to uredno promijenim u gugletove

8.8.8.8.
8.8.4.4.



Ovi koje je diskach napisao bi trebali biti još brži od guglovih i navodno anonimni, nema prikupljanja podataka, mada je to teško povjerovati.

https://1.1.1.1/dns/



ZA neprikupljanje podataka je navodno jako dobar Brave browser.
Baziran je na Chrome-u, samo bez silnih čudesa za skupljanje podataka, jako brz i sexy browser.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12499 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 30/03/2020 : 07:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
https://www.zdnet.com/article/brave-deemed-most-private-browser-in-terms-of-phoning-home/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 30/03/2020 07:46:52
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5098 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 30/03/2020 : 17:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
@diskach
Nemam ht-ov internet, već tele2 pokućni, ali bih te svejedno priupitao....
Pošto znam da igraš ps4, zanima me jel bi možda promjena postavki dns-a na ps4 potpomogla brzini interneta za download igri i ažuriranja istih?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6030 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/04/2020 : 14:45:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

@diskach
Nemam ht-ov internet, već tele2 pokućni, ali bih te svejedno priupitao....
Pošto znam da igraš ps4, zanima me jel bi možda promjena postavki dns-a na ps4 potpomogla brzini interneta za download igri i ažuriranja istih?



Probaj, meni je pomoglo.
Stavi mu isto ili google ili ovaj što sam ja stavio gore.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000