forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / MAGIČNI VETAR #1 (epizode 1-3)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/05/2020 : 17:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by ivanl

Nego, to mi je nejasno prva knjiga i osma... zasto tako?



Zato što si onda "primoran" da kupiš i knjige 2-7. Pošto su ove epizode već objavljivane, ovako izdavač sebi osigurava kupce. Nije baš najsrećnije rešenje, ali je legitimno.


da,u pravu si - kad jednog dana krenem sa izdavanjem Ralfa Azama,ja ću prvo objaviti jedanaesti,pretposlednji album.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29525 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/05/2020 : 18:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by ivanl

Nego, to mi je nejasno prva knjiga i osma... zasto tako?



Jer je Magični jedan od rijetkih Bonellijevih serijala gdje je jako bitan kontinuitet


Mozda treba zavrsiti Yale ili Oxford za tumacenje tvog upisa. Ja ih nisam pohodio...



*i ja se čudim zašto su preskočili 6 knjiga kod takvog serijala gdje je kontinuitet iznimno bitan*
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/05/2020 : 19:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by ivanl

Nego, to mi je nejasno prva knjiga i osma... zasto tako?



Zato što si onda "primoran" da kupiš i knjige 2-7. Pošto su ove epizode već objavljivane, ovako izdavač sebi osigurava kupce. Nije baš najsrećnije rešenje, ali je legitimno.


da,u pravu si - kad jednog dana krenem sa izdavanjem Ralfa Azama,ja ću prvo objaviti jedanaesti,pretposlednji album.


Fucken! Znaci ja cu morati s Dan Dareom i Spiritom od samog fundamenta, pocetka, pa koliko kostalo da kostalo...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/05/2020 : 19:54:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pa tako nećeš osigurati kupc kao što ću uraditi ja sa Ralfom;kod tebe će masa kupiti keca,ali dobar deo njih odustati,kao što je to ustaljena praksa.

kad kupe 11.album Ralfa,verovatno ga neće ni pročitati,jer je jedanaesti - a kad izdam keca,makar ih strip i ne bacio na kolena,samo zato što su uzeli tu kasniju epizodu,i dali pare,potrudiće se da uzmu i preostale brojeve.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 01/05/2020 : 20:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
I za kraj:

Magični Vetar #3: Milostiva gospa

Scenario: Đanfranko Manfredi
Crtež: Hose Ortiz

Za razliku od druge, "stand-alone" priče, ova epizoda se nastavlja na glavni narativni tok i u centar stavlja Hogana kao negativca. I dok se vidi da je on u pozadini svega, kao dodatni likovi se uvode Lejdi Čeriti i još jedan novinar - i Manfredi ih je na sjajan način predstavio. Oba lika su interesantna, imaju svoju pozadinu i nisu dvodimenzionalna, a uvođenje i tajne organizacije u Čikagu je odličan potez.

Opet je crtač sjajni Ortiz, koji je neverovatno dobro dočarao određene scene koje vam se urežu u pamćenje: od mučenja indijanca (i Poovog sna), preko čitavog dela u kući Lejdi Čeriti pa sve do sjajne završnice na brodu - Ortiz je itekako dorastao poslu! Atmosfera je opipljiva, ceo deo u kući je izuzetno napet i zabavan, a krajnji obračun na brodu brutalan. Čak je i uvođenje ljudoždera ok funkcionisalo, iako takve unikatnosti mogu često srozati priču tako što deluju preterano.

Sve u svemu, bolje od #2, malko slabije od #1 (ali opet vrlo vrlo blizu!) čitanje treće epizode je bio pravi užitak. Ortiz je crtač kome se uvek radujem, a atmosfera u ovom broju je na nivou one u Tvrđavi aveti, dok se Manfredi potrudio da da likovima još jaču karakterizaciju nego ranije - posebno Poou, čiJa je borba sa alkoholizmom bila vrlo interesantan deo radnje. Priča se tek zahuktava, jedva čekam sledeći broj, a MV izranja kao jedan od najboljih serijala SBE-a (uz Juliju). Naslovnice su mi generalno slabija tačka ovde, mada nije loša ni ova.

P:9 S:8 C:10 N:7 - 88%
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/05/2020 : 00:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

I za kraj:

Magični Vetar #3: Milostiva gospa

Scenario: Đanfranko Manfredi
Crtež: Hose Ortiz

Za razliku od druge, "stand-alone" priče, ova epizoda se nastavlja na glavni narativni tok i u centar stavlja Hogana kao negativca. I dok se vidi da je on u pozadini svega, kao dodatni likovi se uvode Lejdi Čeriti i još jedan novinar - i Manfredi ih je na sjajan način predstavio. Oba lika su interesantna, imaju svoju pozadinu i nisu dvodimenzionalna, a uvođenje i tajne organizacije u Čikagu je odličan potez.

Opet je crtač sjajni Ortiz, koji je neverovatno dobro dočarao određene scene koje vam se urežu u pamćenje: od mučenja indijanca (i Poovog sna), preko čitavog dela u kući Lejdi Čeriti pa sve do sjajne završnice na brodu - Ortiz je itekako dorastao poslu! Atmosfera je opipljiva, ceo deo u kući je izuzetno napet i zabavan, a krajnji obračun na brodu brutalan. Čak je i uvođenje ljudoždera ok funkcionisalo, iako takve unikatnosti mogu često srozati priču tako što deluju preterano.

Sve u svemu, bolje od #2, malko slabije od #1 (ali opet vrlo vrlo blizu!) čitanje treće epizode je bio pravi užitak. Ortiz je crtač kome se uvek radujem, a atmosfera u ovom broju je na nivou one u Tvrđavi aveti, dok se Manfredi potrudio da da likovima još jaču karakterizaciju nego ranije - posebno Poou, čiJa je borba sa alkoholizmom bila vrlo interesantan deo radnje. Priča se tek zahuktava, jedva čekam sledeći broj, a MV izranja kao jedan od najboljih serijala SBE-a (uz Juliju). Naslovnice su mi generalno slabija tačka ovde, mada nije loša ni ova.

P:9 S:8 C:10 N:7 - 88%



Kazem ja, dobrodosao u klub!
Morat cu i ja opet to sve ponoviti, da ti ne zavidim ovako. Blago ti se. Kakav je to gust, uroniti po prvo put u ovaj serijal...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
786 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 02/05/2020 : 10:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Čitati sve kako izlazi, pa onda još jednom kad se kompletira sve. Okakvi serijali zaslužuju čitanje iznova i iznova...

HOKA-HEY
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18320 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 02/05/2020 : 16:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Magični je odličan serijal dok se radi o western tematici, malo me smorile političke zavrzlame i onaj pisac E.A.P.
Preporuka ljudi..uzmite, ja bih odmah ponovo da nemam Libellus...
Ovaj koncept 3/1 je odlično rešenje da i Magičnog netko zgura do kraja.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/05/2020 : 16:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Magični je odličan serijal dok se radi o western tematici, malo me smorile političke zavrzlame i onaj pisac E.A.P.
Preporuka ljudi..uzmite, ja bih odmah ponovo da nemam Libellus...
Ovaj koncept 3/1 je odlično rešenje da i Magičnog netko zgura do kraja.


Ali, ako imas LL onda vec i imas koncept 3 u 1, i netko ga je vec izgurao do kraja. To jest, evo guraju i nove price, stovise...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25726 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/05/2020 : 19:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Hvala

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3518 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 02/05/2020 : 21:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Hvala tebi za share.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24494 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/05/2020 : 21:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

da,u pravu si - kad jednog dana krenem sa izdavanjem Ralfa Azama,ja ću prvo objaviti jedanaesti,pretposlednji album.



Pa ako je taj strip već izdavan u Srbiji, ako je stao na tom broju i ako je već celokupan serijal izdat u skupljoj varijanti u Srbiji, onda ti je to jedina logična odluka.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25726 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/05/2020 : 21:35:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Hvala tebi za share.


Nekako vam bila presvijetla slika,možda jaka rasvjeta...?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3518 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 03/05/2020 : 14:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Jeste, obratićemo pažnju!

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
438 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 06/05/2020 : 00:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message  Reply with Quote
Koliko bi trebalo knjiga Magicnog ukupno biti? Ovim sistemom 3u1.
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
426 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 06/05/2020 : 06:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mrmada

Koliko bi trebalo knjiga Magicnog ukupno biti? Ovim sistemom 3u1.



44
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7583 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 06/05/2020 : 16:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
ako izdaju i ove nove epizode, moglo bi biti i 2-3 knjige vise od ove 44.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/05/2020 : 23:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pre desetak i kusur (ili koliko već) godina,sa buđenjem strip scene,izazvane pre svega pojavljivanjem kiosk izdanja Veselog četvrtka,i moja glad za stripovima se probudila ponovo,a kako su mi tada integrali Belog puta bili preskupi,kao i hrvatski,kupovina se uglavnom svela na boneli i Marketprintove mekokoričene albume.Ali ponuda bonelija je bila najbogatija - osim VČ-a,tu su bili i Sistem Komiks sa Kenom i Magični,Ludens sa svašta nečim...
Uglavnom,čitanje starih dobrih junaka iz ZS/LMS vremena su mi bila uglavnom razočarenje,nije tu bilo onog nekadašnjeg hajpa,a izdvajali su se Ken i novi,nepozati junak Magični Vetar - ovaj potonji je baš bio otkrovenje - scenario je bio neobičniji,realniji,kvalitetniji od ostalih dostupnih boneli junaka (na stranu Parker,koji je liga za sebe),a crtež je bio takođe klasa.Vro brzo me je serijal osvojio,mada je njegovo izdavaštvo bio žešći cirkus - Sistem ga je objavljivao u mekom uvezu,pa u tvrdom,pa su ga batalili,preuzela ga je Sfera,izgurala nekoliko brojeva,ugasila,pojavio se Wizard,pa je on dogurao do 22. sveske,i tu je bio definitivni kraj.
Tada su usledili brojni vapaji za nastavljanjem,Magični je bio proglašen za ekstremno vruć krompir za izdavaštvo,Libelus ga je gurao u preskupim knjigama...

I evo nas sa novim izdavačem,Golkondom,koji za sada ima odličnu formulu - tiraž od 300 komada,cena shodno tome nešto jača,ali kvalitet koji se dobija jako dobar,i što je isto tako bitno,ritam (doduše za sada najavljeni) odličan.



Manfredi,Ortiz,Barbati&Ramela:Magični vetar,knjiga 1

Odmah moram reći da mi današnji utisci nisu tako sjajni kao nekad.Valjda se u međuvremenu pročitalo dooosta stripova,pa su se i kriterijumi podigli,ali svakako se radi o jako dobrom serijalu,koji će se definitivno ispratiti.

U Tvrđavi aveti
upoznajemo Magičnog,i vernog mu sajdkika Poa,te arhineprijatelja Hogana,i celu situaciju u kojoj je Ned Elis izgubio pamćenje,te kako se ponečeg i setio u hororvesternovskoj atmosferi koju je sjajno dočarao Hoze Ortiz 4/5
Kandže nisu baš moja šojica čaja sa obzirom da ima previše indijanske magije i natprirodnog,u epizodi u kojoj Magični pokušava da vrati dete koje je oteo orao,pri čemu se iza nesvakidašnje otmice krije neobična priča protkana izdajom i prevarom 3/5
Milostiva gospa vraća težište na sukob sa Hoganom, i to na njegovoj teritoriji u Čikagu.Po uz pomoć kolege novinara Henrija,želi da doaka Hoganu,biva zarobljen,ali Magični za to doznaje uz pomoć indijansko-šamanske magije,te priskače u pomoć ortaku 3.5/5

sama izdanja su skroz na mestu - dizajn je prelep,prevod jako dobar,lično nemam problema sa lektorisanjem na koji se mnogi bune.Ono na šta bih ja skrenuo pažnju,to je uvez - naime,iako sam obe knjige čitao izuzetno pažljivo,na obe sam primetio da između stranica 292. i 293. se pojavljuju znaci mogućeg budućeg odlepljivanja.Ovo nisam video ni kod Julije ni kod Priča.I siguran sam da će u nekoj budućnosti tu doći do odlepljivanja.Barem kod mojih primeraka.Pa apelujem da se povede računa o tome kod budućih knjiga.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 29/06/2020 : 08:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Danas ističe promo period, jesu li 1. i 8 . knjiga blizu rasprodaje?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11285 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/06/2020 : 02:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

Danas ističe promo period, jesu li 1. i 8 . knjiga blizu rasprodaje?



Ne znam za Magicnog ali znam da su Julija 3 i Price 2 rasprodate a da ja nisam stigao da ih nabavim.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11285 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/01/2022 : 21:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123



Ne sećam se da li sam čitao Manfredijeve stripove ranije, možda nekog Zagora, ali tek posle Magičnog Vetra on postaje za mene scenarista vredan pomena.




Da, kao sto su vec mnogi napisali, nije nikad pisao Manfredi za Zagora, mada na osnovu Magicnog cini se kao idealan scenarista za Zagorove avanture i stvarno me cudi kako to da se nije desilo da napise ni jednu pricu za Zagora ili pre Magicnog kao priprema za Magicnog ili posle Magicnog kad se uzeli vesterna pomesanog sa hororom i indijanskom mitologijom. Zagor je idealno tle za svakakve zanrovske vezbe i ekperimentisanje.

Verovatno si procitao neku Manfredijevu pricu za Dilana Doga, tamo se nikako nije proslavio. Bas suprotno.
A pise i za Teksa, tu je dosta dobar, barem na osnovu onoga sto sam ja procitao.
Svakako velika preporuka (posto ti se svidja Manfredijev rad) za njegov mini serijal Skriveno Lice. To mu je stvarno remek delo. Ima i nastavak Sangajski djavo koji se nadam da ce izdati takodje CK kao i SL. Ima i Adam Vajld u izdanju Pheonix Pressa, odlicni crtaci, krem Bonellija, ali meni slabo pricom tako da sam odustao posle prva 2 ili 3 broja.





------------------------------


Konacno mi se ispunila davnasnja zelja da se Magicni vetar pojavi na domacem trzistu u meni pristupacnom izdanju i Golconda mi je ispunila zelju. Pre ovog izdanja procitao sam nekih 10ak prica Magicnog Vetra i vecinom sam bio odusevljen. Sem prvog broja, ispod navedene price sve citam po prvi put i ocenjujem po prvi put i nisu na onom najvisem nivou onih prica koje sam prvo citao ali za sad mi je Magicni stvarno drag serijal kome se jako radujem i jedva cekam da Golkonda izbaci i 14. i narednu knjigu sada nakon sto su spojili rupu medju knjigama. Nadam se da ce tempo objavljivanja ostati odlican kao sto je bio tokom 2020. i 2021. godine tokom kojih su objavili 13 knjiga odnosno nova knjiga na svakih mesec i po dana (posto su prve knjige Magicnog izbacili ako se dobro secam u aprilu/maju 2020.).
Prvu epizodu nisam ponovo ocenjivao ostavio sam onu ocenu od pre nekoliko godina kada sam bio odusevljen njom, sada mi nije toliko dobra ali je i dalje odlicna prva epizoda nekog serijala.

#2 Kandze
Manfredi/Ramella-Barbati

Pocetak i kraj epizode su odlicni. Kada je prica fokusirana na indijansku mitologiju, simboliku orla i njegovu dualnost u tome sto nosi samo dva jaja sto po Indijancima znaci da je dva mera svega- muskarac i zena, predmet i senka, telo i dusa; i kraj gde otkrivamo pokusaj bratoubistva i Nedovo pa ne bih mogao da kazem oprastanje jer se ovaj nije pokajao, ali Nedovo prihvatanje da ga pusti da bi ostao mir i radost u Indijanskom selu umesto novih razdora.

Ono sto mi se ne svidja i deluje nekako kao preuzeto iz neke druge epizode je sredisnji deo price sa zivim drvecem, vrtlogom vode i zastrasujucim vukodlakom, nekako mi je to u potpunosti na silu ubaceno, bolje da je taj sredisnji deo epizode sacuvan za posebnu samostalnu pricu nego sto je ovde zbrzano upotrebljen bez skoro ikakve veze s glavnom pricom, ali ocigledno Manfredi nije znao kako da popuni stranice u sredini izmedju postavke zapleta i otkrica na kraju.
Crtez Barbatija i Ramelle vrlo dobar.

Prica: 7
Scenario: 6
Crtez: 8
Naslovna strana: 8

71%

---------------------------

#3Milostiva Gospa/Lady Charity
Manfredi/Ortiz

Jako dobra epizoda!

Prica: 7
Scenario: 8
Crtez: 9
Naslovna strana: 8

80%

Edited by - going going on 15/01/2022 21:50:26
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000