forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/01/2024 : 14:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

samo ćeraj, bitno je da ide:))



Slažem se, ovako pokušavam držati nekakvu konzistentnost što se tiče i čitanja i pisanja. Volim čitati stripove, no u zadnje vrijeme se često dogodi da nemam baš previše vremena, a pisanje mi predstavlja gušt jer volim vidjeti razliku u kvaliteti tekstova onda kad imam puno volje za pisanjem i onda kad baš i nemam. Volio bi se potruditi odraditi više recenzija baš za sajt jer ti tekstovi ipak zahtjevaju više truda i razrade, iako često nisam zadovoljan kvalitetom istih.

No opet, kao što si rekao - glavno da se kreće

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/01/2024 : 15:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Ma to je to, život je jedino tamo gde je kretanje, a toga nam treba - života:)
Kolko god da uspeš, bitno je da je iz autentičnog poriva, a ne samo zarad forme, kvote, ili nedajbože rutine - ubice života:)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/01/2024 : 17:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
GREEN LANTERN CORPS: Recharge



Scenarij: Geoff Johns, Dave Gibbons
Crtež: Patrick Gleason
Godina objavljivanja: 2005. - 2006.
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski, SF



Ako je No Fear bio lagano zagrijavanje u kojem smo pratili događaje na Zemlji, Recharge je po mom mišljenju prvo "pravo" poglavlje koje nam pokazuje svu širinu svemira u kojoj će se odvijati ova saga. Kao što znamo, Guardians of the Universe ponovno aktiviraju Green Lantern Corps te Guy Gardner i Kilowog dobivaju zadatak obučavanja novih trupa. Ovdje se pojavljuju neka nova lica koja će kasnije nerijetko preuzimati glavnu ulogu u serijalu... Za razliku od kasnijih inkarnacija Green Lanterna, odlično mi je u ovom serijalu što nisu svi glavni Lanterni ljudi, već ih ima iz svih kutaka svemira... Na ovaj način Johns i Gibbons dodatno prikazuju šarolikost svijeta o kojem pišu. S druge strane, Kyle Rayner je na putu ka planetima Rann i Thanagar koji su upleteni u rat, podzaplet vezan za Infinite Crisis crossover i mini serijal Rann-Thanagar War o kojem sam svojedobno pisao ovdje. Svijet Green Lanterna se malo po malo širi svim mogućim pravcima te se otvaraju neki novi frontovi na kojima će se odvijati budući zapleti u serijalu.

Ukoliko planirate čitati Johnsov run na Green Lanternu, definitivno preporučam da paralelno čitate i Green Lantern Corps. Nerijetko mi je ovaj serijal bio i zabavniji i zanimljiviji od matičnog Green Lantern serijala, prvenstveno zbog fenomenalne karakterizacije likova. Guy Gardner mi se vrlo brzo prometnuo u omiljenog Lanterna, dok ni Rayner ne zaostaje puno. No kao što rekoh, imamo ovdje plejadu vrhunskih ne-ljudskih Lanterna koje je pravi gušt pratiti u svemirskim avanturama.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/01/2024 : 09:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
GREEN LANTERN: Revenge of the Green Lanterns



Scenarij: Geoff Johns
Crtež: Carlos Pacheco, Ethan Van Sciver, Ivan Reis
Godina objavljivanja: 2006.
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski, SF



Hal Jordan nastavalja put ka iskupljenju u trećem trejdu Johnsovog runa koji nam donosi tri priče. U prvoj vidimo svojevrsni reunion Jordana i Olivera Queena, odnosno Green Arrowa dok se sukobljavaju sa sinom od Mongula, negativca koji je svojedobno (uz Cyborg Supermana) uništio Coast City te tako pokrenuo događaje zbog kojih će Jordan postati Parallax. Ovdje opet imamo jednu laganu i zabavnu superherojsku priču kao stvorenu za opušteno čitanje.
Nakon toga nam Johns donosi one-shot u kojem se Jordan udružuje s Batmanom. Iako bih rekao da je zaplet ovdje sam po sebi sporedan, treba spomenuti jako dobro napisan međusobni odnos između ova dva lika koji lijepo pokazuje razlike u njihovim karakterima, unatoč nekim stvarima koje ih povezuju.
Treća priča je ujedino i naslovna priča ovog trejda i tu već jače zadiremo u mitologiju svijeta Green Lanterna. Oni iz naslova koji se osvećuju su u stvari "izgubljeni Lanterni" koji su nestali za vrijeme Jordanovog ubilačkog pohoda na Ou nakon uništenja Coast Cityja. Jordan ovdje operira u timu s Guyem Gardnerom koji mi se iz priče u priču pokazuje kao najdraži Lantern uopće, naprosto je pravi gušt čitati ga.

Također, super mi je kako Johns malo po malo ubacuje detalje za određene tajne koje čuvaju Guardians of the Universe, a koji bi po riječima nekih likova mogle promijeniti puno toga i uzdrmati status quo DCevog univerzuma. Guardiansi malo po malo sostaju poprilično enigmatičniji nego što su bili te zapravo nismo više sigurni jesu li uopće pozitivci u cijelom razvoju događaja.

Jedini "problem" koji ovdje imamo u svemu ovome je etiketa "One Year Later", inicijative u kojem svi DC-evi naslovi preskaču jednu godinu u budućnost nakon događaja iz Infinite Crisis, tako da se u radnji pojavljuju neki nepoznati nam detalji koji će se tek otkriti u serijalu 52. Nisam stvarno odavno čitao tu maksi-seriju i mislim da ću se nakon što završim kompletnog Lanterna uhvatiti upravo toga jer po mom mišljenju to je jedna od najboljih stvari ikad izašlih iz DCeve kuhinje.

Pomalo je teško pisati osvrte na ove "kasnije" trejdove bez da spoilam išta, no stvarno ne bi volio otkrivati previše detalja za slučaj da netko nije čitao ovaj run, a odluči se dati mu šansu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 06/01/2024 09:14:41
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000