forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 STRIP-AGENT PREDSTAVLJA: Krcko integral 1.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/02/2022 : 22:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Jel Sybilline ima veze sa Krckom u smislu da se pojavljuju isti likovi, ili je to zaseban serijal sa različitim likovima?



1964. prelaskom iz revije Tintin u reviju Spirou Macherot gubi prava na Krcka i likove iz Krcka osim Antracita, pa zato kreira novu junakinju Sibylline.

Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 08/02/2022 : 13:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Krcko 6: Čičak stravični / Zezaton strašni

Druga po redu epizoda koja se odvija na ostrvu Ambroziji, nastanjenom antropomorfnim životinjicama. Krcko i Malecki su ovoga puta u ulozi novinara istražitelja, a cilj je pronaći i uhvatiti osobu koja se predstavlja kao Čičak stravični, i koja je u više navrata pokušala da ubije kralja. Čičak takođe oslobađa udebljalog Antracita iz zatvora, a pomaže mu i da promeni lični opis, i lov na kraljevu glavu može da se nastavi.
Uglavnom, ova priča je manje duhovita od prethodne, a takođe mi je i slabija od prethodne, svakako manje otkačena u odnosu na prethodne Proždirače (Na ostrvu usred mora). Iako nije loša, među slabijim mi je Krckovim pričama do sada. Ova i Krcko protiv crnih pacova (1. epizoda) su mi možda i najslabije do sad, dok je prethoda priča Na ostrvu usred mora najotkačenija i najzabavnija i u njoj je autor potpuno pustio mašti na volju.





Edited by - Jocko on 08/02/2022 14:05:34
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 09/02/2022 : 13:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Krcko 7: Povratak Krcka

Macherot odlučuje da vrati Krcka i Maleckog u njihov rodni kraj, te naš dvojac putuje balonom kući. Ubrzo sreću stare drugare - vidru Torpeda, (brbljivog) gavrana Garu, zeku Zečka (koji je u međuvremenu zasnovao porodicu) itd. Odlučuju da sašiju odelca za svoje prijatelje, pošto ide zima, a zatim im prave i majušne peći. Krcko nestaje, Malecki je bolestan, a njihov drugar Mili mali kreće u potragu za Krckom, koga su zarobila dvojica belih pacova.


Krcko 8: Pazi, boja! (Greg & Macherot)

Pričica na 2 stranice, koju je pisao poznati scenarista Greg. Zečko se razboleo i ne može da stigne da ukrasi uskršnja jaja, te mu prijatelji uskaču u pomoć i na domišljate načine ukrašavaju jaja. Na kraju se iz jednog jajeta izleže kameleon.


Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 10/02/2022 : 01:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Krcko 9: Antracitova osveta

Nakon samo jedne epizode u rodnom kraju, Macherot (na zahtev čitalaca) vraća Krcka i Maleckog na ostrvo Ambroziju, gde ubrzo vidimo kako Antracit beži iz zatvora i dolazi u posed atomske bombe napravljene od limunovog soka, a zatim preti kralju i natera ga da ga proglasi za šefa policije.
Nastaviće se...



Edited by - Jocko on 10/02/2022 01:57:59
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 10/02/2022 : 10:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Krcko 10: Krcko pobeđuje

... epizoda se direktno nastavlja na prethodnu. Iako su na kraju prošle priče onesposobili Antracita, on je na početku ove priče i dalje na čelu države, a kralja Pereca drži u zatočeništvu. U ovoj priči važnu ulogu ima Vidra Torpiljerka (Torpedova sestra), te zahvaljujući svom lukavom planu uspevaju da onesposobe Antracita i uz malo sreće se domognu i bombe, koja čudom nije eksplodirala, i uspostave mir na ostrvu.



Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 12/02/2022 : 09:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Krcko 11: Beli gurman

Po povratku Krcka i Maleckog izvesna tri brata pacova terorišu kraj i lokalne živuljkice. Da bi se osvetili Krcku i Maleckom što su izvukli deblji kraj u okršaju, reše da angažuju Feretku Sladokusca koji je zarobljen na obližnjem imanju, ali stvari po braću pacove polaze po zlu kada ih ta ista Feretka zarobi s namerom da ih pojede. Krcko i Malecki odlučuju da im pomognu, a posle tog iskustva braća više neće biti ista kao pre, jer su naučili da od jakih ima jačih.



Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 20/02/2022 : 19:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Krcko 12: Krcko u akciji

Naš dvojac Krcko i Malecki se vraćaju na staru Ambroziju, ovoga puta podmornicom i u pratnji znatiželjno-brbljivog gavrana Gare. Mir na ostrvu biva narušen kada ''atentator'' baci tortu na majmuna-kralja ostrva Pikadilije, kralja Pika koji je Perecu došao u posetu, i koji zbog tog čina objavi rat Ambroziji. U isto vreme Antracit smišlja kako da pobegne iz ćuze. U ratu se proslavlja, igrom lude sreće, jedan mačak pilot-početnik, koji biva heroj dana.
Uglavnom, neki motivi iz prethodnih priča su tu - pre svega Antracitov beg i ratno stanje. Ova mi je priča prilično na tragu meni odličnih prethodnika Proždirača i Antracitove osvete, i ne zaostaje za njima ni malo, mada mi je i dalje najbolji Proždirači. Šteta što ima zbrzan kraj, po čemu je slična sa Ant. osvetom. Takođe, u ovoj priči su prisutni elementi humora, više nego u pričama smeštenim u starom kraju.


Krcko 13: Truba istine

Kratka priča na 4 stranice, smeštena u stari kraj. Tu su čak i Antracit i Feretka sladokusac. Od uredništva ''Kekeca'' (tj. u originalu Lombarda, ili koji već da je originalni izdavač) životinjice dobijaju na poklon tortu, ali neko u međuvremenu smaže jedno parče. Da bi našao krivca, Krcko smišlja caku sa izvesnom trubom istine. Simpatično, naročito je duhovita prva stranica.

I ovim sam završio sa Macherotovim pričama.
Divan feel-good serijal. Najbolja Macherotova epizoda su mi Proždirači (Na ostrvu usred mora).
Neke epizode su manje, neke više humoristične, ali ne bih ovo nazivao striktno humorističnim serijalom, nije akcenat na humoru već na avanturi. Možda nastavim sa kasnijim post-Macherot epizodama, ali za sada imam druge stripove u planu.




Edited by - Jocko on 20/02/2022 19:58:56
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000