forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Libellus i Zagor Korijeni 5 i 6
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 02/08/2020 : 08:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Htio sam danas naručiti Korijene 5 i 6. Nije išlo.
Na stranicama ih nema niti pod jednom od rubrika.

Zagor generalno i Zagor Korijeni * Novo u prodaji * Pri isteku zaliha * Rasprodano.

O čemu se radi?

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6031 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 02/08/2020 : 08:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Htio sam danas naručiti Korijene 5 i 6. Nije išlo.
Na stranicama ih nema niti pod jednom od rubrika.

Zagor generalno i Zagor Korijeni * Novo u prodaji * Pri isteku zaliha * Rasprodano.

O čemu se radi?



Tražiš na LL stranici?
Imaju trenutno problema sa webshopom.
Imaš ih sigurno u striparnicama, npr Babilon.
Samo ne znam da li ti oni šalju vani (NL ako se dobro sjećam?), vidi, pitaj, Zlatko je jako ljubazan i uslužan čovjek.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16842 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 02/08/2020 : 09:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ima kod Zlatka, vidio sam :)
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 02/08/2020 : 13:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

[quote]
Samo ne znam da li ti oni šalju vani (NL ako se dobro sjećam?), vidi, pitaj, Zlatko je jako ljubazan i uslužan čovjek.

Zlatko Babilonac salje u cijeli svijet.
Za Njemacku, npr. dodje za dva dana.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 02/08/2020 : 14:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
OK
Thanks
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/08/2020 : 14:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ako ne bude tu, nazovi Raula u Stripovi na2. Preradoviceva ZG. Salje svugdje. A vidi i na stranici Kolumbo stripovi, Dalibor ima sve, i salje takoder svugdje.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 03/08/2020 : 13:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Hvala Ivane.
Naručio sam u Đakovu kod Zlatka. Da malo popravimo promet i Slavoncima. Zlatko mi je inače i FB prijatelj. Imamo zajedničkog dobrog IRL prijatelja.
Uskoro ću doći u Zagreb pa ću kod Raula uzeti dosta toga. Neće niti Snk ostati zapostavljeni.

Uzeti ću i par FIbri za godišnji.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 03/08/2020 : 14:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Ohh damn

Rado bih platio, ali kreditnom karticom.

Razumijem sve probleme, ali zasto je takav problem napraviti karticno placanje i obracun postarine odmah?
Strip Agent ima izbor naslovnica u tekstualnom obliku kao napomena.
Babilon obracunava postarinu naknadno. Nema link na karticno placanje ....
Libellus gubi pojedine naslove na stranicama.

Damn ... u danasnja vremane imati ovakve porbleme sa stranicama?

Znam da vremena nisu bajna, ali net stranice moreju funkcionirati. Tu nema oprosta.
Previse problema - odustajem od kupnje - nalazim novog prodavaca
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 03/08/2020 : 15:02:13  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Ako je problem masa onda uvedi masu svake knjige i stripa.
Linkaj masu posiljke i automatski uracunaj postarinu.

Kod Fibre nema tih problema. Postarina izlazi odmah.
Donedavno nije bilo niti kod Libellusa.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25730 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/08/2020 : 15:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pa teško će automatski izračunati poštarinu za inozemstvo.Za to bi trebalo da je svaki strip izvagan + dodana težina paketa.I ako se falije da prelazi graničnu cifru onda je velika razlika u poštarini.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6819 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/08/2020 : 22:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ne razumijem na koji problem nailazite na Libellusovim stranicama? Odeš na strip, dodaš ga u košaricu i odeš na "kupi". Ili?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 03/08/2020 : 22:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Hvala Ivane.
Naručio sam u Đakovu kod Zlatka. Da malo popravimo promet i Slavoncima. Zlatko mi je inače i FB prijatelj. Imamo zajedničkog dobrog IRL prijatelja.
Uskoro ću doći u Zagreb pa ću kod Raula uzeti dosta toga. Neće niti Snk ostati zapostavljeni.

Uzeti ću i par FIbri za godišnji.


Dabome da ćeš kod Zlatka kralja gotovo sve dobiti!
A imaš još dvojicu kraljina, u slučaju da si u bilo kojem momentu izvan HR.
I ne samo tada.

- Goca Vukoja (Tarantula Mostar)
- Marko Milenković (beogradski Alan Ford).

Dakle, tri kralja, koji nisu aktivni isključivo 6.1., nego tijekom cijele godine.
Više ti u svijetu stripa ne treba.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

939 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 04/08/2020 : 22:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Izbjegavam plaćanje karticama preko WEB stranice (koji je dodatni trošak Striparnice) već se direktno sa Striparnicom (meni je najdraža Babilon) dogovorim direktno plaćanje na njegov račun (preko Internet bankarstva).
Još mi samo treba da Banka dodatno "zarađuje". Dosta mi je i to što mi uzimaju, na novce koje držim kod njih.
Zbog toga žalim što ne živim, recimo u Švedskoj ili Islandu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 05/08/2020 : 00:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja godinama internet kupovine plaćam (ako prodavač nudi tu opciju) Visa prepaid karticom od HPB-a i nemam nikakvih drugih troškova zbog toga. Ako hoćeš kupovati iz inozemstva moraš imati karticu jer drugačije ne ide, ne možeš platiti ni internet bankarstvom ni pouzećem kao kad kupuješ unutar svoje države.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

939 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 05/08/2020 : 13:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Ima na Libellus formu jedan tip iz Chicaga.
Baš me zanima kak si dobavlja Zagor kolorce. Veli da kasni ali svaka knjiga mu dođe.
Go to Top of Page

Babilon
Advanced Member



Croatia
3083 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 06/08/2020 : 08:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Babilon's Homepage  Send Babilon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Ohh damn

Rado bih platio, ali kreditnom karticom.

Razumijem sve probleme, ali zasto je takav problem napraviti karticno placanje i obracun postarine odmah?
Strip Agent ima izbor naslovnica u tekstualnom obliku kao napomena.
Babilon obracunava postarinu naknadno. Nema link na karticno placanje ....
Libellus gubi pojedine naslove na stranicama.

Damn ... u danasnja vremane imati ovakve porbleme sa stranicama?

Znam da vremena nisu bajna, ali net stranice moreju funkcionirati. Tu nema oprosta.
Previse problema - odustajem od kupnje - nalazim novog prodavaca


Ma nije problem, naravno da nije.
Pa, danas je bar sve tehnološki moguće riješiti, ali...

Obrazloženje ću napisati u idućem postu, samo iz mog pogleda, onako kako to radi Babilon.
Vjerojatno bilo koje drugo prodajno mjesto ovdje navedeno ili ne navedeno ima nekakav svoj razlog.

Pozdrav iz Babilona!

Strip knjižara Babilon / Web shop : www.babilon-strip.com
info@babilon-strip.com / Mob. 098-776-766

Edited by - Babilon on 07/08/2020 21:03:12
Go to Top of Page

Babilon
Advanced Member



Croatia
3083 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 06/08/2020 : 09:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Babilon's Homepage  Send Babilon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripnik

Ako je problem masa onda uvedi masu svake knjige i stripa.
Linkaj masu posiljke i automatski uracunaj postarinu.

Kod Fibre nema tih problema. Postarina izlazi odmah.
Donedavno nije bilo niti kod Libellusa.


Masa nije problem, jer za svaki pojedini artikl u opisu ispod piše 10 stavki, među njima i masa tog artikla (stripa, knjige).
Odluka da se ne radi automatska naplata poštarine je iz dosadašnjeg iskustva poslovanja s kupcima (ali, opet ponavljam, radi se samo o mom pristupu).
Ponekad kupac promijeni naknadno narudžbu, ne jednom, nego više puta.
A već je sve naplaćeno, jer ide automatski.
Onda trebe sve stornirati, pa kupac opet sve ponovno naručiti.
A ima kupaca koji ponekad vrše i više od 5 promjena u jednoj narudžbi.
Iz tog razloga, čak ni karticu ne naplaćujemo odmah, nego ona stoji na predautorizaciji, sve dok kupac stvarno ne odluči što točno želi i dok mu ne pošaljemo paket. A šaljemo tek kad je kupac potvrdio u komunikaciji putem maila ili druge društvene platforme, da je to gotova narudžba. Prije toga kupca obavijestimo o masi naručenih stripova i cijeni poštarine za iste stripove.
Sugeriramo koliko je još ostalo prostora u paketu za dodatne stripove, te njihovu masu, kako bi paket i cijena poštarine bila što bolje iskorištena za kupca. Ako kupac želi još nešto dodati ili izostaviti s popisa naručenih stripova, pošaljemo novi popis sa cijenama i tek kad opet kupac potvrdi da je to u redu, pravimo artikl za plaćanja stripova i poštarine, te šaljemo kupcu link za plaćanje karticom. Kad kupac plati, čak ni tada odmah ne naplatimo karticu, opet je na predautorizaciji (kupac je platio, ali mi nismo potvrdili plaćanje i novac je još uvijek izmeđeu kupca i prodajnog mjesta), dok ne pošaljemo paket (za svaki slučaj, ako se kupac predomisli).

Drugo, također važno je to što ovakvim putem imamo direktan pristup kupcu i ne izgleda da smo svi roboti i da je sve automatizirano.
Iza Babilona postoji neko ljudsko biće od krvi i mesa, a iza kupca također. Obraćanje kupcu sa zahvalom za narudžbu, kratkim mailom i pitanjem jel treba još nešto ili samo otvaranje kratke komunikacije djeluje toplije nego hladni automatizam.
Smatram da je svijet stripa, a pogotovo mikro svijet ljubitelja stripova koji ih kupuju u fizičkom izdanju, toliko mali, da svaka takva jedinka zahtjeva pažnju i riječ hvale.
Nije isto naručiti bilo koju drugu robu široko potrošnje preko web shopa i strip.

Naravno da takav pristup traži više vremana, ali svaki kupac zaslužuje vrijeme. Na žalost, često ne stignem sve na vrijeme naplatiti, upravo jer radim na neautomatiziran samonaplatni način.
Zbog toga se dogodi da neke pakete u inozemstvo pošaljem, pa nakon 10-tak dana autoriziram ili naplatim karticu.

Još uvijek smatram da je najvažnije da paketi ne kasne.
Tako da paket uglavnom ide odmah ili drugi dan po obradi narudžbe i završenoj komunijkaciji s kupcem, a naplata dolazi kasnije.

Ovo gore napisano znaju svi inozemni kupci koji naručuju u Babilonu.
Možda im je bilo i čudno prvi put, ali naviknu s vremenom.
A najvažnije je da dobiju paket na vrijeme, a pogotovo neoštećene stripove u paketu.

Treće važno:
Siguran paket zahtjeva dodatno vrijeme i pripremu, pa je i tu teško unaprijed odrediti točnu poštarinu (osim zaokružiti da pakiranje stoji 1 kg).
Radije smatram da cu dodati kupcu jedan kiosk strip od 110g ako je za pakiranje potrošeno npr. 890g, nego hladnim automatizmom zaokružiti svako pakiranje na 1 kg i tako naplatiti.
Zašto platiti više, samo da nešto bude brže, a možda i nekvalitetnije u samom pakiranju.
Neću govoriti o imenima, ali postoje kupci kojima se stavlja 6cm stiropora u kutiju oko stripova sa svih 6 strana unutar kutije.
Također, nije isto poslati paket u Hrvatsku, Švedsku ili Australiju i Ameriku. Takvi paketi zahtjevaju više zaštite i točno vaganje mase i naplatu točnih rezultata te mase.
To sve traži vrijeme i po malo povećava težinu paketa.
Iz tog razloga i još nekih ne navedenih (kupac bira između tiskanice i paketa, pa izmešu GLS dostave i Pošte i između ekonomske ili prioriti brzine isporuke, a to je ponekad 8 različite cijene za istu masu pošiljke) smatram da je ovaj način ne automatske naplate poštarine bolji od hladnog automatizma.

I na kraju, a ne manje važno, nismo svi isto obrazovani, ne pripadamo istoj gereraciji i ne znamo svi jednako koristiti nove tehnologije. Postoje kupci koji ne žele ubacivati ništa u košaricu, već jave što žele kupiti i žele platiti karticom. Njima se javi ukupni iznos nakon vaganja i link za plaćanje karticom, a za one koji uopće ne koriste karticu postoji devizni račun ili WU ili plati netko za njih ili plate kad jednom diđu u Hrvatsku.

Sigurno sam još nešto zaboravio napisati, ali i ovo je predugo bilo, jer dugi postovi umaraju i odbijaju čitatelje. :)

Pozdrav iz Babilona!

Strip knjižara Babilon / Web shop : www.babilon-strip.com
info@babilon-strip.com / Mob. 098-776-766

Edited by - Babilon on 06/08/2020 09:18:08
Go to Top of Page

Babilon
Advanced Member



Croatia
3083 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 06/08/2020 : 09:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Babilon's Homepage  Send Babilon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Ima na Libellus formu jedan tip iz Chicaga.
Baš me zanima kak si dobavlja Zagor kolorce. Veli da kasni ali svaka knjiga mu dođe.



Šaljem redovno Zagor kolorce u Ameriku.
I ne samo u Ameriku i ne samo Zagor kolorce, negi bilo što i bilo gdje da kupac naruči.
Dostave izvan Hrvatske, pa tako i u Ameriku idu sasvim normalon, samo ih treba bolje zaštititi od padova u transportu, jer put je dug.
A šti je put duži, pa i više istovara i pretovara paketa, veća je mogućnost padova i oštećenja paketa, zato se inozemne pakete treba bolje zaštititi.
Zbog Korona krize neke države, pa tako i Amerika nisu primale pakete iz Europe i zadnjih mjeseci je bilo kašnjenja.
Trenutno sve prolazi normalno i stiže na vrijeme, za Ameriku 10-30. dana, zavisno i ekonomskoj ili prioritetnoj isporuci.

Pozdrav iz Babilona!

Strip knjižara Babilon / Web shop : www.babilon-strip.com
info@babilon-strip.com / Mob. 098-776-766

Edited by - Babilon on 07/08/2020 23:33:58
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 07/08/2020 : 13:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
Kupljeno kod Zlatka u Babilonu kreditnom karticom.
Uletio je čak i popust za kavicu.

Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18320 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 07/08/2020 : 16:26:55  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ma Zlatko je kralj a Babilon pojam vrhunske usluge.. Kapa dolje.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

939 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 07/08/2020 : 20:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Ma Zlatko je kralj a Babilon pojam vrhunske usluge.. Kapa dolje.


Ma kakav kralj, CAR.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000