forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 AGARTHI COMICS: ZEROCALCARE - ZABORAVI MOJE IME
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 18/02/2022 : 23:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Dosta dobra priča, ovog puta sa više nadrealnih elemenata, ali brižljivo tkanih i uvezanih, tako da je u Krečov svet sada upletena i misterija (ala Davinčijev kod) i drama, a opet sve protkano njegovim tipičnim humorom.

Agartijevo izdanje je OK, ali bih zamerio dve stvari:
1. Čemu novo imenovanje glavnog lika? U ranijim prevodima u izdanjima na ovim prostorima, Zerocalcare je zaživeo kao Kreč, Nula, ne znam što je bilo potrebno da se tu sad izmišlja topla voda i daje novo ime?
2. Otisak je dosta slab (doduše, deluje mi da je na videu Prelistavanje jača boja nego na mom izdanju), crna se pretvara u sivu negde više negde manje, pogledajte kako je Lavirint uradio istog autora, mislim da je to kod njih ispalo mnogo bolje.

U svakom slučaju, preporuka za sve koji vole ovog otkačenog italijanskog autora.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2407 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 16/06/2022 : 16:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Procitao i ja konacno. Definitivno ja zapecatio prvo mesto na listi omiljenih mi autora. Dosta slicnosti tokom citanja stripa sa mojim karakterom, osobinama, ponasanjem. Uskoro krecem i u projekat tetoviranja par Krecovih faca na svoje telo :)
Ova knjiga mi se cini sa mnogo manje humora nego prethodne 2, ok i 'glavna' tema je takva. Mogu reci da mi je prva polovina knjige bila cak i malo dosadnjikava, citao sam po par stranica dnevno pa izgubim fokus i odustanem. Ali onda sinoc, od pojave lisice, ne ispustam knjigu do kraja. Kad dodjem kuci opalicu par fotki scena koje su me bas poogodile, i morao sam da udahnem par puta duboko i progutam knedlu.
Moram se sloziti sa Manny-jem, ni meni se nije dopao prevod likova (mozda je samo stvar navike iz Lavirintovih izdanja). Sada kada sam zavrsio celu knjigu, za 10tak dana kada odem na more cu je iscitati ponovo, sada i prvu polovinu sa vise koncentracije.

Video sam bas juce da je stigao i Medju rusevinama u Alan Ford, tako da od sledece plate uzimam i njega (samo ne znam koju koricu :D)
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2407 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 16/06/2022 : 20:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote





Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3636 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 17/06/2022 : 08:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Pročitao ovih dana to i Proročanstvo
Zero je stvarno poseban umjetnik i vrlo mi se dojmio njegov stil pripovjedanja i crtanja.
Što se tiče same radnje i događaja, nekako je Proročanstvo mi bolje leglo. Zaboravi mije ime se bavi s dosta emotivnijim temama i na jedan domišljat i alegoričan način priča o obitelji, tajnama i požrtvovnosti. No, nekako mi je taj nepokolebljiv humor i cinizam Proročanstva bio zabavniji i privlačniji. U ovom stripu kao da se izgubila ta esencija uslijed posvećenosti jednoj određenoj temi.
U svakom slučaju oba stripa su za preporuku i posjedovanje. Čita se Zero dalje, a nadam se i jos ponekom prijevodu.
Zaboravi moje ime 4/5
Pasančevo proročanstvo 5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000