forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - NA KRILIMA VETRA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

ninel
Senior Member



Serbia
1575 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 18/08/2020 : 15:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

Stare naslovnice su bolje, tako da je svejedno kad nema njih...
Srećom, na Stripotekama imamo bar prvu i treću, ostaje još šteta što smo uskraćeni za onu četvrtu, koja jako zanimljivo izgleda...


Meni su prva i treća naslovnica lepše stare, a ostale nove.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11285 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/08/2020 : 23:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam strip do kraja. Stvarno odlican strip. Vuce na dalje citanje sve vreme. Prava BD avantura.
SPOJLERI
Toliko nedaca i baksuznih situacija je zadesilo nase junake na celom putovanju da sam se iskreno nadao hepiendu na kraju, kada su otpratili engleskinju Meri na brod, rekoh sad ce konacno Iza i Oel moci da uzivaju jedno u drugom u potpunosti i na miru. Medjutim ocigledno nije bilo tako sudjeno. Zato mi je kraj nekako bas tuzan. Ne daje mi dovoljno nade i optimizma to sto Iza na kraju kaze eh pa tek mi je 18 leta. I bas mi je drago sto ima i drugi ciklus, da vidimo sta se desava sa junacima i da li ce se Oel konacno vratiti svojoj zeni ili ce se strip samo fokusirati na Izu, a da je on izgubljen.

Interesantno je sto Burzeon za glavnog junaka stavlja zensku osobu i gledamo iz njene perspektive taj svet. Ona ima daleko naprednija shvatanja od svojih savremenika po pitanju slobode i ropstva, drustvenih slojeva i vernosti.

Nadam se skorom objavljivanju drugog ciklusa, jer mi se bas cita. A i taj treci bi bilo lepo videti. Takodje me interesuje da li je Carobnoj knjizi u planu i Druzina od sumraka?
Takodje pohvala za prevoditelja, stvarno je ziv i zabavan jezik kojim govore likovi. Posebno mi je interesantno sto jedan od mornara s poslednjeg broda govori srpski crnogorskim dijalektom. To mi je bilo jako zabavno i simpaticno. Odlican prevod. Steta za naslovne strane unutar integrala (to mi je najvise zao) i za los dizajn. Ali ako je to bila eksplicitna i izričita želja autora i da je tako radjeno i u originalnom francuskom izdanju, sta da radimo.
Inace biblioteka Stari Kontinet postaje jako ozbiljna: Pustnjske skorpije, Gauco, Murena, Tehnooci i cela ta Moebijus i Jodorovski prica, Matteo, Komanca. Postaje to ozbiljna biblioteka i edicija. Ako vec to do sad nije postala. Moram nabaviti i ostale albume u njihovom izdanju. Tu je i Dzeremaja u svojoj posebnoj ediciji.

Ljudi nabavljajte ovo ko nije, jer stvarno vredi. Kao sto rekose CKovci u najavi: GRANDIOZNA POMORSKA SAGA. Nebitno u cijem izdanju, da li Fibrinom ili CKovom, sami odlucite. Ali procitajte strip.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10013 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/08/2020 : 00:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
Inace biblioteka Stari Kontinet postaje jako ozbiljna: Pustnjske skorpije, Gauco, Murena, Tehnooci i cela ta Moebijus i Jodorovski prica, Matteo, Komanca. Postaje to ozbiljna biblioteka i edicija. Ako vec to do sad nije postala. Tu je i Dzeremaja u svojoj posebnoj ediciji.



Slažem se s tobom. Odabrani naslovi i još po mom ukusu.

Čudim se tolikim naslovima od ČK, valjda prodaja to opravdava (svojedobno sam izrazio sumnju da će se to dogoditi ali nadam se da sam bio u krivu).

Goinže, volim čitati tvoje postove. Pun si pozitive i optimizma. Ostani takav.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2407 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 20/08/2020 : 01:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Goinže, volim čitati tvoje postove. Pun si pozitive i optimizma. Ostani takav.



👍
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11285 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/08/2020 : 02:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo



Goinže, volim čitati tvoje postove. Pun si pozitive i optimizma. Ostani takav.



Hvala peyo i jagodanbg. Drago mi je sto tako mislite. Trudim se da budem pozitivan i optimistican koliko god mogu svugde u zivotu, ne samo na forumu, ali moram priznati da uopste nije lako i da pozitiva i optimizam nekad uopste nisu opravdani. Ali ocigledno je takav moj odgovor na negativu.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6030 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/08/2020 : 08:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Potaknut ovom raspravaom, odlučio sam ponovno probat pročitat privju kojeg nisam mogao dovršiti prvi put kada sam ga krenu čitaiti i iskreno nije mi jasno koji problem sam imao sa ovim stripom tada...
Pročitao tu prvu epizodu i strip mi se čini vrlo zanimljiv, sada ću definitivno morat pročitati cijeli. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39017 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/08/2020 : 00:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Prelistao sam samo strip i nije mi jasno otkud toliki hejt prema kvalitetu izdanja. Skroz dobro izgleda u rukama. Jedino sto kad naviknes na papir Fibre ovaj sjajan ubi oci.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1751 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 24/08/2020 : 07:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Prelistao sam samo strip i nije mi jasno otkud toliki hejt prema kvalitetu izdanja. Skroz dobro izgleda u rukama. Jedino sto kad naviknes na papir Fibre ovaj sjajan ubi oci.



Stampa i povez su odilicni, naravno. Rotografika je stampala. Dizajn i sve ostalo vezano ti sasvim dobro izgleda?

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 24/08/2020 : 11:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by sawitch

Prelistao sam samo strip i nije mi jasno otkud toliki hejt prema kvalitetu izdanja. Skroz dobro izgleda u rukama. Jedino sto kad naviknes na papir Fibre ovaj sjajan ubi oci.



Stampa i povez su odilicni, naravno. Rotografika je stampala. Dizajn i sve ostalo vezano ti sasvim dobro izgleda?


Šta ostalo? Dizajn je užasan, to smo se svi složili. Za naslovnice je šteta naravno, mada je i objašnjeno zašto do toga nije moglo doći. Ionako su ove nove naslovnice slabe.

Edited by - koze123 on 24/08/2020 11:39:51
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3109 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 24/08/2020 : 13:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Dizajn je stvarno za prvi čas online kursa za grafički dizajn, ali sve ostalo je odlično. A to je meni mnogostruko važnije kod izdanja. Srećom, drugi albumi iz Stari Kontinent edicije ne pate od ove boljke. Mislim/nadam se/očekujem da će tako i ostati i da sem drugog integrala Na krilima vetra buduća izdanja neće imati ovakav dizajn.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/08/2020 : 01:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by I like girlz

ovaj naslov će imati više tomova, ako sam shvatio dobro?


Dva ukupno.


tri

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3109 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 29/08/2020 : 02:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by I like girlz

ovaj naslov će imati više tomova, ako sam shvatio dobro?


Dva ukupno.


tri


Misliš tri u budućnosti ako i kad Bourgeon uradi deveti album?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/08/2020 : 02:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
da da

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3242 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 13/09/2020 : 02:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Stripčina, sve preporuke svakom ko nije čitao. Jedva čekam drugi tom. Haos je koliko emocija ovaj Buržon izaziva, u nekim momentima želiš da zatvoriš korice i baciš strip, ali to nije moguće, jer te prosto uvlači u priču i tjera da ideš dalje. Kraj maestralan, ne znam je li moglo šta prikladnije.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6919 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/09/2020 : 06:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Koze123 nam donosi i recenziju:

https://www.stripovi.com/recenzije/noseni-vetrom-nv-stkon-1-prvi-ciklus-iza-i-oel/2497/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 8.27 seconds. Snitz Forums 2000