forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - KOMANČA 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 02/11/2020 : 10:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Anto, to bi trebala biti 38 stranica u knjizi, a ima oznaku 23T.

Dodao sam i ČK-ovu stranicu zbogusporedbe prijevoda ...




Ovo je školski primer koliko bolje izgledaju crnobele stranice no u boji.
Kasnije Komanče, od "Đavoljeg prsta" dalje su crtane za kolor, dobro su obojene i izgledaju bolje u boji.
Pogotovo "Šest šerifa na putu za pakao" koja je verovatno najbolje kolorirana Komanča.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

Lukeruk
Junior Member



Serbia
374 Posts

Member since 17/01/2018

Posted - 02/11/2020 : 12:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lukeruk a Private Message  Reply with Quote
Ne, ovo je dobro kolorisano i ovde dobro izgledaju i kolor i crno bela verzija. Podlozno je raspravi sta je "bolje" i ne sporim tvoj utisak i misljenje. Ono sa cime se ne slazem je izraz "skolski primer", jer postoji bar nekoliko primera gde je kolor totalno unazadio i upropastio strip delo, a ova tabla ne spada u takve. Nije ni blizu takvima.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2147 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 02/11/2020 : 12:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovdje c/b puno efektnije. Danas izgleda čudno, ali Hermann je nekad davno bio KRALJ!!
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 02/11/2020 : 13:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
C/b po meni dosta efektnije - upravo ono o čemu sam pričao pri poređenju Blubsa u boji i c/b (prvih par integrala koje sam čitao).
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 02/11/2020 : 13:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Meni je bolja verzija u boji.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/11/2020 : 19:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
normalno da je bolja obojena verzija.

pcoro samo nešto filozofira,a koze je ovo rekao da bi ispao pametan.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/11/2020 19:13:54
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/11/2020 : 19:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Izgleda bas bolji prevod Ck nego Mp...


itekako bolji prevod kod ČK - da li su to kritike na prevod Vladimira D Jankovića urodile plodom??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11352 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/11/2020 : 03:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

normalno da je bolja obojena verzija.

pcoro samo nešto filozofira,a koze je ovo rekao da bi ispao pametan.




Voli koze da se pravi pametan, a realno nema pojma.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 12/01/2021 : 12:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Kakva muda su imali autori da objave ovakav "Crveno nebo nad Laramijem" sedamdesetih godina. Strašan strip, živi dokaz da kad je nešto napravljeno da bude vanvremensko, džaba 45 godina starosti. Punokrvan vestern, jedina zamjerka ČK-u je što su u predgovoru spojlovali kraj, pa nije svako baš ovo čitao milion puta, ja prvi nisam nijednom. Preporuka svima je da ne čitaju predgovor prije četvrte epizode.
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 12/01/2021 : 15:02:30  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by anto

normalno da je bolja obojena verzija.

pcoro samo nešto filozofira,a koze je ovo rekao da bi ispao pametan.




Voli koze da se pravi pametan, a realno nema pojma.


Volim da slušam ove forumaše godine kako me prozivaju. A ček...

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/01/2021 : 19:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Kakva muda su imali autori da objave ovakav "Crveno nebo nad Laramijem" sedamdesetih godina. Strašan strip, živi dokaz da kad je nešto napravljeno da bude vanvremensko, džaba 45 godina starosti. Punokrvan vestern, jedina zamjerka ČK-u je što su u predgovoru spojlovali kraj, pa nije svako baš ovo čitao milion puta, ja prvi nisam nijednom. Preporuka svima je da ne čitaju predgovor prije četvrte epizode.



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2647 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 24/01/2021 : 20:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Komanča je izvrstan strip, a to sam shvatio tek kad sam pročitao SA integrale.
Čitajući albume po redu i bez dugih pauza lakše se vidi kako strip raste.
Nisu mi nikad falile epizode 11-15, ali ću ipak kupiti 4. i 5. ČK integral.
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 24/01/2021 : 21:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Kakva muda su imali autori da objave ovakav "Crveno nebo nad Laramijem" sedamdesetih godina. Strašan strip, živi dokaz da kad je nešto napravljeno da bude vanvremensko, džaba 45 godina starosti. Punokrvan vestern, jedina zamjerka ČK-u je što su u predgovoru spojlovali kraj, pa nije svako baš ovo čitao milion puta, ja prvi nisam nijednom. Preporuka svima je da ne čitaju predgovor prije četvrte epizode.



Meni Crveno nebo baš i nije nešto. Bolja je prethodna priča Vukovi Vajominga,
a pogotovo Pustinja bez svetlosti, koja je u samom vrhu Komančinog opusa.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/03/2021 : 10:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ajme kako je meni ovo dobar western, pisao sam već kako sam se razočarao sa Bluberijem, ali me zato Komanča oduševila.
Prvo je tu odličan Hermannov crtež za koji sam pristran jer ga jako volim, ali ovdje je baš rekao bih u naponu snage, od predivnih naslovnica, do odličnih tabli, same akcije, baš je razvalio. Priča mi je puno modernija, jednostavnija, puno toga se kaže i kroz same sličice bez da se i čita tekst, odlično, napeto ko puška. Više mi paše ta forma da je svaka epizoda za sebe, a ne da je sve jedna velika priča ala Blub. Bacio samo oko na godine kada je što izlazilo i jbg, vidim da je Blub stariji, i to je očito, zato mi je Komanča barem za sada debelo ispred istoga.
Inače sam dosta subjektivan prema Hermannu jer em volim njegov crtež, em mi je Jeremiah jedan od naj stripova, a ovo, ovo je bar meni jako slično Jeremiahu, tj pošto je ovo stariji serijal, rekao bih da je Jerr Comanche u budućnosti više-manje.

Baš me zanima kako će se ovo završiti, tj kako će se meni svidjeti s obzirom da vidim da ste rekli da kvaliteta naglo pada nakon 10-og albuma.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/03/2021 : 16:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ih bre, gde mogu da se porede komanca i ono smece od dzeremaje, dupe glava
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/03/2021 : 16:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ih bre, gde mogu da se porede komanca i ono smece od dzeremaje, dupe glava





A ja ću se ''morat'' ''boriti'' na svim frontama po pitanju Bluba i Komanče (moš mislit, pametnije mi je čitati stripove ).

Ugl, meni ti je Jerr jedan od najboljih serijala, baš ga posebno volim.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 14/03/2021 16:10:01
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/03/2021 : 18:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
dobar je Džer,kenja kasper.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/03/2021 : 18:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

dobar je Džer,kenja kasper.



idi citaj zagora
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/03/2021 : 21:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
idi zameni pelene

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/03/2021 : 21:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

idi zameni pelene



ne da zena
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 14/03/2021 : 23:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by anto

idi zameni pelene



ne da zena



Da li bar za jesti i piti?
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000