forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - BETMEN: SAGA O SOVAMA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 23/10/2020 : 08:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
PRVA I NAJČUVENIJA PRIČA IZ SLAVNOG SNAJDEROVOG I KAPULOVOG SERIJALA O BETMENU (THE NEW 52)

„BETMEN: SAGA O SOVAMA” na LETEĆEM STARTU po ceni od 2.000 dinara!


Format 15,8 x 24 cm
Povez Tvrd
Broj strana 384
Štampa Kolor
Serijal DC GOLD

Skrivena godinama, tajna organizacija poznata kao Sud sova iznenada se pojavljuje u Gotamu. Ali – zašto? Pokušavajući da razreši tu kobnu misteriju, Betmen otkriva zaveru koja se proteže unazad kroz vreme, sve do njegovog detinjstva, pa i dalje od toga, do samih korena nastanka grada kojem se zakleo da će ga štititi. Da li možda Sud sova, za koji se nekad mislilo da je samo urbani mit, stoji iza neiskorenjivog kriminala i korupcije u Gotamu? Ili to Brus Vejn polako ludi i posrće pod pritiskom koji mu donosi uloga Betmena?

„Skot Snajder je iznova definisao Betmena... produbljujući i humanizujući mit o Mračnom Vitezu... kao niko drugi od Frenka Milera u osamdesetim.” – Njujork tajms

Tom koji je pred vama sadrži oba dela Sage o sovama – Sud sova i Grad sova.

Prelistajte ovo izdanje:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Betmen_Saga%20o%20Sovama.pdf

„BETMEN: SAGA O SOVAMA“ je na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 2.000 dinara, od petka, 23. oktobra, do subote, 31. oktobra. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 2.250 dinara, a u ostalim knjižarama 2.999 dinara.


jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 23/10/2020 : 11:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Dolazim sutra 🙂
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1908 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 23/10/2020 : 11:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
Kako ovo ide hronolski u odnosu na Darkvudove sove?
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 23/10/2020 : 12:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
DW Sove su samo jedna prica u okviru ovog integrala.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/10/2020 : 23:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Kako ovo ide hronolski u odnosu na Darkvudove sove?



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1908 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 24/10/2020 : 00:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Kako ovo ide hronolski u odnosu na Darkvudove sove?






Ne smej se, ne mogu bas sve da ispratim po forumu, a bilo mi cudno da su duplirali DW izdanje koje je relativno skoro izaslo.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 24/10/2020 : 10:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Kako ovo ide hronolski u odnosu na Darkvudove sove?






Ne smej se, ne mogu bas sve da ispratim po forumu, a bilo mi cudno da su duplirali DW izdanje koje je relativno skoro izaslo.


Pa ovo je logičan potez, objavili su oba dijela u integralu i tako će natjerati sve koji imaju Darkvudovo izdanje da kupe i ovo.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 24/10/2020 : 12:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Naravno da je u prodajnom smislu, dobar potez, a i oba dela cine jednu celinu.

Ali nazivati ovo integralom, obesmisljavate taj pojam...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 24/10/2020 : 12:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, možda bi više priličilo da ima više albuma, ali i ovo je neki integral.
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 24/10/2020 : 15:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Naravno da je u prodajnom smislu, dobar potez, a i oba dela cine jednu celinu.

Ali nazivati ovo integralom, obesmisljavate taj pojam...


Zašto?
Integral jeste, jer integralno sadrži celu sagu o Sovama, i mnogo je bolje ovako nego iz dva dela, kad već može.

Jedino što mene izuzetno nervira je kretenizam na rikni - 18 i 19. Svaka čast debilu ko je to stavio. Ostalo je sve za pohvalu - papir, uvez, prevod siguran sam itd. Po štampi i svemu me podseća na Nadzirače.

A izgleda se opet bacam na čitanje Sovica - iako sam ih pročitao pre nepunih godinu dana.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 24/10/2020 : 15:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Mozda gresim, meni je integral bio sinonim za kolekciju, od nekoliko sakupljenih BD albuma...za amere se to nije koristilo, pogotovo ne za dva spojena trejda...postoje izrazi kao kompletna, epic, ombibus kolekcija...

Sad izlazila pojedinacna izdanja Naruta, ili 20th Century Boys....pa se pojavila tzv omnibus izdanja koja sakupljaju vise sveski...to je ok ali sto se mene tice necu ih zvati integralima...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 24/10/2020 : 15:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Mozda gresim, meni je integral bio sinonim za kolekciju, od nekoliko sakupljenih BD albuma...za amere se to nije koristilo, pogotovo ne za dva spojena trejda...postoje izrazi kao kompletna, epic, ombibus kolekcija...

Sad izlazila pojedinacna izdanja Naruta, ili 20th Century Boys....pa se pojavila tzv omnibus izdanja koja sakupljaju vise sveski...to je ok ali sto se mene tice necu ih zvati integralima...


http://staznaci.com/integralan

Pošto predstavlja neku cjelinu, može da se nazove integralnim izdanjem.
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 24/10/2020 : 16:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Mozda gresim, meni je integral bio sinonim za kolekciju, od nekoliko sakupljenih BD albuma...za amere se to nije koristilo, pogotovo ne za dva spojena trejda...postoje izrazi kao kompletna, epic, ombibus kolekcija...

Sad izlazila pojedinacna izdanja Naruta, ili 20th Century Boys....pa se pojavila tzv omnibus izdanja koja sakupljaju vise sveski...to je ok ali sto se mene tice necu ih zvati integralima...


Jasno, uostalom nije ni važno, potejto/potato .
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
182 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 27/10/2020 : 13:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
KUPIO, PROČITAO, PREDOBRO!!!

Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 21/07/2021 : 22:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Prodavnica polovne robe prevedena kao "seknd hend", zašto zaboga?

Da ne budem shvaćen pogrešno, prevod je dobar i samo na još jednom mjestu mi nije zazvučalo kako treba (vidi pod Lušes), ali mi je ovaj "seknd hend" baš upao u oči kao nesrećno rješenje.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/03/2022 : 00:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Moje druzenje sa Sovama traje skoro 4 pune godine. Na Sajmu knjiga 2018.godine sam pazario prvi deo (odnosno prvih 7 svezaka) ove price u izdanju Darkvuda. To je bio prvi strip kog sam uzeo da citam kad sam se vratio kuci. Bio sam u potpunosti odusevljen. Mistican, misteriozan, zlokoban, ambiciozan, atmosferican, drugaciji, bez uobicajenih zlikovaca Betmen me je odusevio. Ali bas odusevio.
Nakon zatvorenih korica jedva sam cekao da izadje nastavak i da zavrsim konacno pricu, medjutim Darkvud je zapao u probleme i nikad nismo docekali to izdanje. Tek su krajem 2020.godine Carobna knjiga i Fibra odlucili da nas obraduju i pruze nam kompletnu Sagu o sovama.
U medjuvremenu Fibra je izdala jedan drugi Snajderov rad na Betmenu Crno zrcalo (Mracno ogledalo) koji me je takodje u potpunosti odusevio i jedan mi je od najdrazih Betmena (em Betmen nije Brus Vejn, nego Dik Grejson sto mi se jako svidelo, da vidim jednog neiskusnijeg ali pre svega drugacijeg Betmena, tu je i probna ideja koja ce se pretvoriti u Dvor sova, neobican ali vrlo odgovarajuc crtez Jocka i drugi deo price koji se odnosio na intimnu porodicnu mracnu tajnu komesara Gordona koja me je jos vise odusevila od prvog dela knjige).
Zbog vise nego prijatnih utisaka nakon citanja Mracnog ogledala, nestrpljenje za i ocekivanja od Dvora sova samo postaju jos vece.
Dugo sam vagao da li da nabavim CK ili Fibrino izdanje i iz finansijskih razloga odlucio sam se ipak za CK i sinoc otpoceo ponovo druzenje sa Sovama od pocetka, prvo da se podsetim prvih sedam svezaka a onda da konacno procitam i taj kraj.
I utisak nije bio dobar kao pri prvom citanju. Jos uvek su tih prvih 7 svezaka jako dobar akcioni Betmen, ali ni priblizno mi to nije misteriozno, sudbonosno veliko i opasno i zastrasujuce kao kada sam ga premijerno citao. Ali rekoh sebi, ma nema veze to je zato sto citas po drugi put i s velikim ocekivanjima. A onda je usledio ostatak trejda i tu sam se bas razocarao - samo akcija, akcija, akcija, nema emocija, misterija se izgubila i prelako resila, Gordona uopste nema, pokusaj intimne price s tajnama iz Brusovog detinjstva itd. Nije opravdalo ocekivanja i zadovoljilo standard koji je postavljen u prvih nekoliko svezaka. Cak mi se najvise svidela prica iz Betmenovog Godisnjaka o Mister Frizu, e to je bila uspesna emotivna prica puna iznenadjujucih preokreta i drugacijeg pristupa liku (palac gore za to!).
Onda nakon one bespotrebno dugacke i glupe borbe kao s kraja bilo kog holivudskog stripovskog blokbastera iz prethodne decenije i po (uz nenormalno dugacak i dosadan monolog neinteresantnog glavnog negativca kog se Betmen prelagano resi) sledi ona prica o Alfredovom ocu koja mi se uopste ne uklapa i bas mi deluje kao ono kako se kaze sibanje mrtvog konja, potpuno je nejasno zasto je ubacen lik Alfredovog oca, zasto su ga Sove ubile, zasto Alfred nema nikakav odnos s njim, kad je onda Alfred stigao da zadobije poverenje Vejnovih i da se zblizi s malim Brusom u tom kratkom intervalu od njegovog stupanja u sluzbu do tragedije u Aleji zlocina. Bas lose. Simpaticna je ona prica na kraju Duh iz boce, malo da se odmaknemo od Betmena i njegove perspektive.
Crtez je sve vreme odlican pogotovo Kapulov deo, ali i drugi crtaci su jako dobri do odlicni. Kao i naslovne strane.

Dakle da sumiram prvih 7 svezaka nekada odlicni, sada jako jako dobri (i moze im se progledati kroz prste neke stvari), preostalih 5 mnogo slabije i losije, Betmen Godisnjak s Mister Frizom bas odlican, a ona prica s Alfredovim ocem ne znam ni u kom je broju ni u kom izdanju posto nema svoju naslovnu stranu niti obelezje, e ta prica je bespotrebna i pretenciozno ispricana i prosto suvisna nakon onolike price o Sovama.

Moja sveukupna ocena neka bude 8/10 sto bi antoan rekao: na mišiće!

Sada ću da proćitam i ostale komentare s ove teme pa se mozda nadovezem na necije tudje misljenje. Izvinjavam se na poduzem postu, ali sam imao potrebu da ispricam sve okolnosti koje su dovele do ovakvog mog suda o sudu sova.

P.S. Djoletov predgovor iz Darkvudovog izdanja je vrhunski, a odlican je i Snajderov predgovor iz CK izdanja gde prica kako je dobio angazman na serijalu i odakle je crpeo inspiraciju za Sud Sova.

P.S. #2 Uporedjivao sam prevod i boju u DW i CK izdanju. Prevod mi je odlican u oba iako je Draskov iz CK za dlaku bolji i zivopisniji. E sad boje su dosta drugacije u ova dva izdanja. U DW izdanju su sve boje mracnije i zagasitije, dok u CK uopste nisu mracne boje i prosto su drugacije. Mogu da okacim i neki primer sutra/prekosutra.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000