forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 17 - Sud sova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 26/02/2024 : 15:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Tek sada pročitah Sud sova.
Prijatno sam se iznenadio. Detektivski posao. Malo više spejs opreme, ali lepo to šljaka. Malo misterije, malo urbanih legendi, malo urote... I prava uživancija do neke 200. stranice. Tada prestaje Betmen i Snajder zajebe sve do tada... Imamo Ironmana, Besmrtnog Betsa, imamo matrix obračun... Ma gomila gluposti u samoj završnici. Ostatak serijala neću ni da pomišljam da čitam.
Ali, da je prosto stao na prvih dvesta strana, ono kad su maskirani potrovani, i da je tu napisao The End, bio bi to odličan Bets.
Crtež i boja su ok. Bude po neka tabla da mi se svidi, ostale bez neke impresije.



Meni je jos dobar bio i 'Smrt porodice'. I ove 'Sove' su mi se dopale, uz navedene mane.
Ostatak trka, smece!

Edited by - jagodanbg on 26/02/2024 15:30:27
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 27/02/2024 : 21:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Onda ću baciti oko i na taj prvi nastavak.


Resistance is futile.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 27/02/2024 : 21:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Kad se već spominju i drugi Snyderovi radovi na Batmanu, bacite oko na The First Ally. https://www.amazon.com/All-Star-Batman-Vol-First/dp/1401277268

Strip je prošao totalno ispod radara, kod nas ga nitko nije objavio (vjerojatno ni neće), priča je zaokružena, sama za sebe. Meni je to bio ne samo najbolji Snyderov Batman, već jedan od općenito odličnih Batmana. Albuquerque je također rasturio.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 27/02/2024 : 21:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Onda ću baciti oko i na taj prvi nastavak.


Čini mi se da je i najkraći pa bar nećeš puno vremena izgubiti i ako ti se ne dopadne, ali javi mi da li ti je barem ok bio 😀

Edited by - jagodanbg on 11/03/2024 22:09:41
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 27/02/2024 : 22:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
@Zveles može da se čita bez Vol1 i Vol2?
Pošto vidim da je First Ally Vol3. (TPB)


Resistance is futile.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 27/02/2024 : 22:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
@borg, može. Vol. 1 i vol. 2 su povezani, a ovaj treći je sam za sebe. To je izašlo kad je već bilo odlučeno da će se serijal ugasiti (slaba prodaja), a tadašnji urednik DiDio vjerojatno nije htio da ovaj biser bude zaboravljen u nekoj ladici, pa ga je ugurao na sam kraj edicije.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 11/03/2024 : 21:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
All-Star Batman Vol03 - The First Ally




Nisam pročitao vol1 i vol2. Upao sam u treći kao padobranac. I mislim da se može ispratiti radnja i bez prethodnog znanja. Upao sam kada je Hush (Thomas Elliot) vezan na stolu i Alfred se sprema malo da ga muči. Deluje da je Hush upao u zamku, ali se ispostavlja da je Bets u stvari u zamci Hush-a... Malo se tu razmotava radnja i pojavljuje se ubica neverovatne veštine. Alfredu se stvari počinju činiti poznatim, ali prećutkuje Betsu.

Treći deo nosi jednu zanimljivu priču u kojoj Alfred preuzima glavnu ulogu. Svaki flashback donosi nova saznanja o Alfredovom detinjstvu, prošlosti, povezanošću sa (opet i opet...) tajnim društvima osnovanim kad i Engleska. Zaverama, ranama od oštrica, nedostatka očevog prisustva, treninzima, usavršavanjima borbi... Ali ovaj put nije o Betmenu.
Zanimljiva priča. Lepo vozi. Ne puca na visoko, što mi se sviđa.
Crtež mi je bio baš dopadljiv. Boja takođe.






Alfredova životna priča iz Snyder-ovog ugla, koja ne verujem da će biti objavljena samostalno, a objaviti ceo serijal je verovatno pucanj u prazno.



Matrix scena. Samo nema crvene i plave pilule.

Resistance is futile.

Edited by - borg on 11/03/2024 21:49:18
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 11/03/2024 : 22:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Ako se dobro sjećam, The First Ally ni po čemu nije vezan s prve dvije knjige, ali ima taj "slice of life" pristup pa djeluje kao dio kontinuiteta. Kažem, ako se dobro sjećam...

Sviđa mi se kako si primijetio da ne puca na visoko. Mislim da je Snyder najbolji baš onda kada nije pretenciozan. Ili, da ublažim, kada ne radi kompromise da bi svima bio dopadljiv.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 12/03/2024 : 21:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Sama priča o Alfredu je prilično samostalna.
Ali se nadovezuje tankim nitima na neke stvari iz ranijih (vol1 i vol2). Ali i bez njih je lako pratiti radnju.


Resistance is futile.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000