forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 19 - Nulta godina
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 22/11/2021 : 00:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Ova vaša diskusija mi vratila jednu sliku kad sam bio klinja.
Najavili da će da se daje Rambo na TVu. Ja danima unapred rezervišem TV u tom terminu. Sednem gledam film, a ćale stoji iznad mene i mrmlja:
Jeste, sad će da ubije dvadeset Vijetnamaca jednim šaržerom. Ko da ih u oko gađa. Vidi, sravnio celu neprijateljsku bazu za pet minuta. Trči kroz džunglu brže od Karl Luisa.

A ja mu sve vreme odgovaram:
Dobro, pusti me da gledam.

Pa to je Bets, naravno da će da bude nelogičnosti, preterivanja.
Ne čita se Bets sa deset godina isto kao sa 40-50...

Resistance is futile.

Edited by - borg on 22/11/2021 00:53:58
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/11/2021 : 07:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
problem je taj sto je ovo losh strip za decu od 10 godina. ne zbog preterivanja kojih ima u svakom betmenu, jednostavno snajder ne valja. ispucao u sovama, dok se kapulo potrosio u onim stripu sa dzokerom posle. ovo kasnije je zlo

Edited by - kasper on 22/11/2021 07:09:38
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 28/01/2022 : 09:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Neznam baš šta bi mislio o ovome. Prvi dio sa crvenim kapama mi je bio dobar al ovo posle sa zagonetačem postane dosadno i još dosadnije. Jedva izdržao do kraja. Lijepo izgleda, kolor je lijep, naslovnica odlična, al sve u svemu lošije od suda sova i smrti obitelji pa čak i završnice.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 28/01/2022 : 12:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Neznam baš šta bi mislio o ovome. Prvi dio sa crvenim kapama mi je bio dobar al ovo posle sa zagonetačem postane dosadno i još dosadnije. Jedva izdržao do kraja. Lijepo izgleda, kolor je lijep, naslovnica odlična, al sve u svemu lošije od suda sova i smrti obitelji pa čak i završnice.



Isto, isto...predosadno, jos ko na q**c predugačko!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 28/01/2022 : 13:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Betmen iz 80-ih u trejdu "Smrt u porodici" od ČK, nije dosadan ni jednog momenta i čita se u dahu. Zato je bolji strip, a nije više "naivan" od ovakvih Snajderovih uradaka.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/01/2022 : 00:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Betmen iz 80-ih u trejdu "Smrt u porodici" od ČK, nije dosadan ni jednog momenta i čita se u dahu. Zato je bolji strip, a nije više "naivan" od ovakvih Snajderovih uradaka.


baš tako
Smrt sam pročitao u dahu,a sa Snajderovim se baš mučim.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 29/01/2022 : 09:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Betmen iz 80-ih u trejdu "Smrt u porodici" od ČK, nije dosadan ni jednog momenta i čita se u dahu. Zato je bolji strip, a nije više "naivan" od ovakvih Snajderovih uradaka.


Snyder ipak ima nešto ozbiljniji pristup psihologiji likova barem u trokutu batman - gordon - alfred.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/01/2022 : 12:47:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Mož' mislit. Ovo mi je dosad najgori Snyderov Bats (a i ostalo od njega što sam čitao mi nije bogzna što).

Davati ozbiljnost u biti karikaturalnim likovima mi nema smisla.

Zamisli Mickey Mousea koji se ispovijeda psihijatru kako ga Minnie ne doživljava kao muškarca.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/01/2022 : 13:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Tog miki mausa bi prvog kupio.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/01/2022 : 13:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Najbolji Miki Maus što sam ikad čitao. Sjećate se ovoga?

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=2213085

Have mercy
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 29/01/2022 : 16:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Mož' mislit. Ovo mi je dosad najgori Snyderov Bats (a i ostalo od njega što sam čitao mi nije bogzna što).

Davati ozbiljnost u biti karikaturalnim likovima mi nema smisla.

Zamisli Mickey Mousea koji se ispovijeda psihijatru kako ga Minnie ne doživljava kao muškarca.


Ma naravno nije to sad neka ozbiljnost al mi je u ovim godinama da tako kažem "čitljivije" nego stare naivno zabavne avanture koje mogu biti itetako zabavne i duhovite u svojoj naivnosti, jao kad se sjetim prvih Iron-manova, to je bilo super smiješno i zabavno. I da slažem se da je ovo najlošiji Snyderov Bets (nisam pročitao samo još ova izdanja iz zadnje fibrine Bets runde, al i po recenzijama ti naslovi stoje još lošije) pa nakon ovog nekako mi se ni neda više bavit Snyder&Capulom. Snyder&Jock mi je pak puno bolja kombinacija, neznam jel ko čitao The Batman who laughs, nikako da se bacim na to.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 29/01/2022 : 16:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

neznam jel ko čitao The Batman who laughs, nikako da se bacim na to.



Zabavno, ali Snajderovski. Negativac je loš, nepobediv i ubija sve redom, Betmen je nemoćan i u teškom stanju. A onda, kad se kraj približi, Betmen ga brzo i lako eliminiše.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/01/2022 : 16:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by Peyo

Mož' mislit. Ovo mi je dosad najgori Snyderov Bats (a i ostalo od njega što sam čitao mi nije bogzna što).

Davati ozbiljnost u biti karikaturalnim likovima mi nema smisla.

Zamisli Mickey Mousea koji se ispovijeda psihijatru kako ga Minnie ne doživljava kao muškarca.


Ma naravno nije to sad neka ozbiljnost al mi je u ovim godinama da tako kažem "čitljivije" nego stare naivno zabavne avanture koje mogu biti itetako zabavne i duhovite u svojoj naivnosti, jao kad se sjetim prvih Iron-manova, to je bilo super smiješno i zabavno. I da slažem se da je ovo najlošiji Snyderov Bets (nisam pročitao samo još ova izdanja iz zadnje fibrine Bets runde, al i po recenzijama ti naslovi stoje još lošije) pa nakon ovog nekako mi se ni neda više bavit Snyder&Capulom. Snyder&Jock mi je pak puno bolja kombinacija, neznam jel ko čitao The Batman who laughs, nikako da se bacim na to.


Ostalo mi u sjećanju da je crtež bolji dio stripa.
Što ne znači puno jer uglavnom je to slučaj kod Batmana.

Have mercy
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 29/01/2022 : 18:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:

Ostalo mi u sjećanju da je crtež bolji dio stripa.
Što ne znači puno jer uglavnom je to slučaj kod Batmana.


Đokov hororasti crtež mi je puno draži nego ovaj dječji od Kapulice
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 29/01/2022 : 19:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

quote:

Ostalo mi u sjećanju da je crtež bolji dio stripa.
Što ne znači puno jer uglavnom je to slučaj kod Batmana.


Đokov hororasti crtež mi je puno draži nego ovaj dječji od Kapulice


Kapulica, dobar! I meni je Jockov crtež grom.

Samo moram dodati da nisam čitao ovoga što si pitao. Mislio sam na Joker se smije. Nisam znao da ima i Batman se smije.

Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/01/2022 : 19:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Zabavno, ali Snajderovski. Negativac je loš, nepobediv i ubija sve redom, Betmen je nemoćan i u teškom stanju. A onda, kad se kraj približi, Betmen ga brzo i lako eliminiše.


Koji spojler!?


















Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 30/01/2022 : 09:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Chui

quote:

Ostalo mi u sjećanju da je crtež bolji dio stripa.
Što ne znači puno jer uglavnom je to slučaj kod Batmana.


Đokov hororasti crtež mi je puno draži nego ovaj dječji od Kapulice


Kapulica, dobar! I meni je Jockov crtež grom.

Samo moram dodati da nisam čitao ovoga što si pitao. Mislio sam na Joker se smije. Nisam znao da ima i Batman se smije.


Dobar je Kapulica al ta lica mu često imaju neki dječji maah
https://comiconlinefree.net/comic/the-batman-who-laughs

Edited by - Chui on 30/01/2022 09:42:14
Go to Top of Page

Chui
Average Member



924 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 30/01/2022 : 09:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by Chui

neznam jel ko čitao The Batman who laughs, nikako da se bacim na to.



Zabavno, ali Snajderovski. Negativac je loš, nepobediv i ubija sve redom, Betmen je nemoćan i u teškom stanju. A onda, kad se kraj približi, Betmen ga brzo i lako eliminiše.



eto još jedan batman klasik ma kod tih superjunačkih glavna stvar po meni su likovi, psihologija likova njihovi odnosi, svakako i upečatljiv negativac, uglavnom ta neka strast autora uložena u te likove. Naivnost je očekivana standardna komponenta. Recimo kod Marvelovih filmova 50% filma leži u castingu, 30% ide na odnose među likovima, i 20% na akciju koja je najčešće najdosadniji dio filma i nešto što se mora odraditi.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 20/03/2022 : 22:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Početak mi je još i držao pažnju, ali kada u drugoj polovini stripa Riddler preuzme kormilo drastično mi je ovo opalo u kvalitetu i iskreno tu sam već čitao po autopilotu i jedva čekao da dođem do kraja, a to nikada nije dobar znak za neki strip. Uglavnom se slažem sa nelogičnostima koje je Aleks naveo u svom osvrtu, Riddler? Neuverljiv u ulozi glavnog negativca i nije mi najjasnije čemu potreba za ovakvim portretom Riddlera koji je toliko sličan onome što obično radi Joker. Batman biva prebijen bukvalno u svakom sukobu, ali ni fuzija Wolverina & Deadpoola ne bi bila ni do kolena Batmanovoj moći regeneracije. Finalni konflikt jednodimenzionalan i očekivan. Takođe, ništa pozitivno nisam video ni scenaristički ni crtački u kratkim bonus pričama gde se saznaje malo više o tome kako je Batman pokupio neke svoje veštine.

Što se tiče vizuelnog dela, kao što su Shaner & Koze ranije spominjali upotreba kolora je ovde odlično odrađena i to mi je u suštini najbolji deo u ovom stripu. Uglavnom sam fan kako Capullo crta Batmana, ali nije ovo na istom nivou od standarda koji je postavljen sa Sovama. Ali ono što mi je izrazito odbojno je način na koji je prikazan Bruce Wayne, mladić ošišan na kratko sa tim svetlim očima izgleda kao neki lokal patriota ultras navijač nekog fudbalskog kluba koji ne izlazi iz teretane. Takođe, moram reći da nisam zadovoljan naslovnicom koja nije daleko od clickbaita, jer ovde postapokalipse ima jako malo, a secite me ako se Batman sa lukom i strelom u stripu od skoro 400 str. pojavljuje u više od dva kadra.

Ali ajde da ne bude sve negativno, slažem se sa Chuijem da je ovde Snyder uradio dobar posao sa trouglom Batman - Alfred - Gordon. Alfred sa svojim iskustvom glumca kao tutor objašnjava Bruce-u da je izigravanje superheroja kao pozorište, predstava će biti onoliko dobra koliko publika dozvoli da veruje u iluziju, ljudi će verovati u ideal Batmana dok god lice koje se nalazi iza maske uverljivo igra svoju ulogu. Sviđa mi se i poveznica sa Gordonom koji ima ranije susrete sa najmlađim Wayne-om dok je ovaj još bio klinja, gde ga je njegov naivni dečački idealizam u borbi za pravdu naterao da promeni dioptriju na svojim naočarima i prestane da ide linijom manjeg otpora i sakupi hrabrost da raskrinka korumpirane policajce. Sam kraj i Alfredova alternativna verzija Bruceovog života mi je jedan zaista dirljiv i emotivan završetak stripa koji me pomalo podseća na La La Land koliko ulazi u ŠBBKBB kategoriju. Od srca iskrena Alfredova želja kako bi voleo da osoba koju voli kao mu je rođeni sin proživi svoj život.

Strip je jednostavno predugačak, preambiciozan i previše dosadan. Da je Snyder izbacio suvišne elemente i priču sveo na njenu srž i trougao Batman - Alfred - Gordon, na strip od 100-150 str., ostavio bi mnogo jači utisak i to bi bilo delo vredno pamćenja, jer bojim se da će ovaj strip nakon čitanja veoma brzo otići u zaborav. Meni je Nulta godina neka D klasa Batmana, a to znači jedva čitljivo, ali jeeedva.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000