forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 20 najdražih serija ikada
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/12/2020 : 18:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Da alo alo nema montirani smijeh ne bi znao čemu se smijati.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/12/2020 : 19:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GitaristRoko

quote:
Originally posted by emirem


1.Mucke
3.Alo,alo
10.Zivot na sjeveru
8.Sjever-Jug
Supernatural
14.X-files
7.Monthy Python
13.Treci kamencic od sunca
4.Alf
11.Beverly Hills 90210
12.Melrose Place
5.Dynasty
6.Cosby Show
9.Prince of Bel-Air
15.Damon
2.Benny Hill
19.True Detective
16.CSI svi
17.Fringe
18.Breaking bad
21.Better call Saul
20.Sherlock




Nije rangirano, nego samo tako iz glave? Nemoj da ti Breaking Bad i Better Call Saul budu pri dnu!



Evo rednih brojeva,oznaceno kako je teklo od 1982 do 2020.
Necu ih rangirati po zanru koji su najbolji,ali to je druga prica.
BB i BcS necu stavljati kao krimi naj-naj, jer ne uzdizem previse nikog i nista u nebeske sfere. Ovaj popis me je formirao kao osobu koja voli pogledati sve zanrove serijskih filmova,tako ih pamtim,a Walter Whitea necu i nema teorije da ga stavim ispred Dereka i Rodneya. Ovi zadnji su me nasmijavali godinama. I bas idem da si ih stavim na mobitel da sutra gledam na pauzi.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
512 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 14/12/2020 : 19:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Evo rednih brojeva,oznaceno kako je teklo od 1982 do 2020.
Necu ih rangirati po zanru koji su najbolji,ali to je druga prica.
BB i BcS necu stavljati kao krimi naj-naj, jer ne uzdizem previse nikog i nista u nebeske sfere. Ovaj popis me je formirao kao osobu koja voli pogledati sve zanrove serijskih filmova,tako ih pamtim,a Walter Whitea necu i nema teorije da ga stavim ispred Dereka i Rodneya. Ovi zadnji su me nasmijavali godinama. I bas idem da si ih stavim na mobitel da sutra gledam na pauzi.



Prijatelju, bitnija je karakterizacija likova od smijeha. U prvoj sezoni Walter je bio običan čovjek koji se bojao kriminala, u petoj sezoni čudovište. Jesse u prvoj sezoni glupi narkić, u petoj bistar momak.
Breaking Bad iznad svih!

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.

Edited by - GitaristRoko on 14/12/2020 19:25:44
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 14/12/2020 : 20:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter
A kad smo već kod Allo allo i poređenja sa stripovima, taj humor je poput Iznoguda, Umpah Paha ili Asterixa. Prizeman, ponavlja se, ali je i danas smešan.



A vidiš, meni Alo alo nikad nije bio dovoljno smešna serija da bih je uvrstio u najbolje. Volim da je gledam, ZABAVNA je, ali ne očekujem isti intenzitet humora kao kod Mućki ili nekih drugih serija. I tačno to važi i za sve ove stripove koje si pomenuo, iako je humor u njima uvek i isključivo slepstik, tj. fizičke prirode, a Alo alo se više zasniva na dijalozima (i donekle, kostimima).

S druge strane, humor jeste subjektivna stvar.

I naravno da postoje sitkomi čiji je humor "inteligentniji" od drugih.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24541 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/12/2020 : 20:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Naravno da postoje inteligentniji sitcomi. Meni su tu na vrhu Malcolm i Big Bang. A na samom dnu Princ iz Bel-Aira.

Ali koliko god neki bili glupi, a drugi pametni, svi oni igraju još uvek u istoj ligi.

A humor jeste subjektivna stvar, i to je odlično. Bilo bi glupo da nam se svima isto sviđa. ;)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 15/12/2020 : 13:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Monty Python
Mućke
Malcolm u sredini
Big Bang
Breaking bad
Rome
How I Met Your Mother
Poirot
Red Dwarf
Državnik novog kova
My Name Is Earl
Život na sjeveru
Dosjei X
Grizly Adams
The Wire
Star Trek
Star Trek NG
U uredu
Crna Guja

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 15/12/2020 : 21:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter
Ali koliko god neki bili glupi, a drugi pametni, svi oni igraju još uvek u istoj ligi.



Mislim da je bolje poređenje reći da sve (situacione) komedije igraju isti sport, a liga može biti drugačija, čak i ako se podela razlikuje od pojedinca do pojedinca.

Što se tiče modernih sitkoma, Community se uzdiže poput planine iznad svega. Što ne čudi, jer Dan Harmon je genije komedije.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 16/06/2022 : 20:26:03  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Generalno govoreći preferiram filmove, pa nisam pogledao mnoge serije koje bih verovatno trebao, ali ovo bi bila neka moja top lista serija. Anime nisam uzimao u obzir jer po meni to treba da ide u zasebnu kategoriju

- The Sopranos
- Band of Brothers
- The Pacific
- Chernobyl
- The Last Dance
- Game of Thrones (svesno ignorišemo kraj i pamtimo seriju po dobrim stvarima)
- The Boys
- Daredevil (bez druge polovine druge sezone)
- Mandalorian
- The X Files (do polovine sedme sezone)
- Twin Peaks (do polovine druge sezone)
- Only Fools and Horses
- Blackadder
- The Office (UK)
- Seinfeld
- Friends
- Married with Children
- Složna braća
- Vratiće se rode
- Otvorena vrata


Verovatno sam nešto zaboravio, pa ako se u međuvremenu setim izmeniću, ali u suštini to bi bilo to
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 16/06/2022 : 20:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Nejkeru, Breaking Bad i True Detective (prvu sezonu) pod hitno. Jer ne prihvatam da si gledao i nisi svrstao na spisak 😎
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 16/06/2022 : 20:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Nisam gledao
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/06/2022 : 21:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja preporucujem i drugu sezonu True Detectivea, mislim da je nepravedno podcenjena i ocrnjena. Drugacija je od prve sezone i fura svoju pricu i svoj zanr, gradski noir za razliku od swamp horrora prve sezone.

Breaking Bad naravno obavezno i onda posle BB jos obaveznije Better Call Saula, meni jos bolja i draza serija od Breaking Bada.

Inace zavrsio sam Sopranove pre par meseci ne znam da li sam napisao ovde (na temi o serijama) i stvarno je vrhunska serija od pocetka do kraja.

Sledece duze serije na spisku su mi Boardwalk Empire, The Wire i Mad Men.

Edited by - going going on 16/06/2022 21:58:32
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 17/06/2022 : 02:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Meni je treca sezona true detectiva daleko najbolja.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16193 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 24/06/2022 : 22:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Bas sam ovih dana ponovio prvu i drugu sezonu True detectiv... mozda i najbolje sto sam ikada pogledao od serija. Obe su mi fantasticne, iako totalno razlicite. Ne mogu da kazem da je neka sezona bolja od ove druge.
Zatim sam pogledao i trecu, ali mi je plitka prica. Ocekivao sam, po uzoru na prve dve, veci zaplet, kompleksniji, ali nisam to dobio. Dobra je, ali nije na nivou prethodne dve.

Oni monolozi McConaughey o religiji su me raspametili. Kako je lepo opisano, koncizno, ali duboko :D mogao bih da ga slusam do sutra...

Tri stvari su me kupile:

Religiozni monolozi
Rachel McAdams mi je super zgodna i preslatka
Spora radnja i detaljno razradjena prica i likovi

Definitivno, mogu da kazem da mi je u top tri serije koje sam pogledao.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Dr.GonZo
Senior Member



Croatia
1126 Posts

Member since 31/03/2002

Posted - 30/06/2022 : 23:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dr.GonZo's Homepage  Send Dr.GonZo a Private Message  Reply with Quote
The Twilight Zone (1959–1964)
Star Trek: TNG
Fawlty Towers
Monty Python's Flying Circus
Only Fools and Horses
He-Man and the Masters of the Universe (1983 - 1985)
The Mentalist
Tales From the Crypt
The Muppet Show
Sledge Hammer!
The Big Bang Theory
The Adventures of Sherlock Holmes
Married With Children
Red Dwarf
Bottom
Poirot
The X-Files
Northern Exposure
You Rang, M'Lord?
The Mandalorian

https://www.youtube.com/channel/UCSVFRt10CqkxsU_hZWeo_JA?view_as=subscriber - HororFilm Playground predstavlja
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 09/07/2022 : 23:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Serije koje su mi se definitivno urezale, u stvarno bezveze redosledu (ali, eto, interesantno, Kamberbačov Šerlok mi je odmah pao na pamet)

1) Sherlock BBC
2) Breaking bad
3) Mućke
4) Prijatelji
5) Teorija velikog praska
6) Lost
7) True detective
8) Daredevil
9) Igra prestola
10) Monti Pajton
11) Top lista nadrealista
13) Twin Peaks
14) Stranger things
15) House MD
16) Peaky Blinders
17) Queens gambit
18) Better call Saul
19) Chernobyl
20) Mighty Morphin Power Rangers s1-3 (Go!Go!- nostalgija i prva metalurgija)

...i naravno Kassandra

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/07/2022 : 00:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

The 3rd Rock from the Sun mi je bila urnebesna kada se vrtila na pocetku, i bas me zanima da li bi mi i danas bila toliko smesna. Cini mi se nekako zaboravljena...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000