forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Samo što nije! - 323
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

teller
Advanced Member



Slovenia
18320 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 31/01/2021 : 12:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Jedva cekam opet procitat Tajanstveni samostan.. Jedna prekrasna priča iz odličnog Zagor perioda.. steta sto nece bit unutra i rubrika Pisma citatelja.. bilo je i moje u jednom od tih prvih brojeva.. Ovo do sada je bila nostalgija, sad ide nostalgija na kvadrat..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10358 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 31/01/2021 : 18:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Kad bi sad objavili tvoje, čitali bi ga samo u staračkim domovima

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46450 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/01/2021 : 19:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by il cattivo

Ne pitajte zašto čuvam stare račune, stripove itd



Čuvan i ja al od CD-a ,iman i neke kafićke al ne iz Hr. Inače taj Walter se uredno nabavlja za 65,70 kuna šteka na pazaru u ST.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12291 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 06/04/2021 : 14:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Može li mi netko, tko ima ovo Ludens izdanje extra 323, napisati na kojoj stranici počinje i završava ova priča "Lov na vuka"?

Na recenziji piše da priča broji 51 stranicu.
Kod mene u SD sveski piše da počinje na 3. stranici, a završava na 49. stranici. To bi bilo ukupno 47 stranica. Je li onda SD izbacila 4 stranice ove priče "Lov na vuka"?

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16276 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 06/04/2021 : 14:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Počinje na 1, a završava na 47. Vjerovatno treba ispraviti podatak u recenziji.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6919 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/04/2021 : 14:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Može li mi netko, tko ima ovo Ludens izdanje extra 323, napisati na kojoj stranici počinje i završava ova priča "Lov na vuka"?

Na recenziji piše da priča broji 51 stranicu.
Kod mene u SD sveski piše da počinje na 3. stranici, a završava na 49. stranici. To bi bilo ukupno 47 stranica. Je li onda SD izbacila 4 stranice ove priče "Lov na vuka"?



Zar nisi pročitao moj komentar?

Evo što sam uz komentar epizode u njemu napisao:

"P.S. Ova epizoda ima 47 stranica. Ne znam odakle je recenzent izvukao 51?"

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12291 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 06/04/2021 : 15:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao još komentare, samo dotičnu recenziju, nisam čitao komentare još jer sam prvo želio složiti neki svoj skromni osvrt da ne bi slučajno ostali komentari utjecali na moj i da se ne bih predomislio u vezi svog dojma, samo sam vidio da su ocjene veoma niske od ostalih kad sam preletio nabrzinu

Onda to mogu promijeniti na 47 u recenziji, jel da? Vidim da u zanimljivosti isto stoji taj podatak 51.

https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-sd-01-lov-na-vuka/709/

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16276 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 06/04/2021 : 15:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Promijeni na oba mjesta.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12291 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 06/04/2021 : 15:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Promijenio sad u 47, gore na vrhu i na kraju 4.zanimljivosti

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6919 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/04/2021 : 18:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Nisam čitao još komentare, samo dotičnu recenziju, nisam čitao komentare još jer sam prvo želio složiti neki svoj skromni osvrt da ne bi slučajno ostali komentari utjecali na moj i da se ne bih predomislio u vezi svog dojma,



Pa u tome i je bit recenzija i komentara - da ti otvore oči u nekim segmentima. Zbog toga ja nikad ne pišem svoj komentar prije nego pročitam druga mišljenja.
Teško da mi mogu utjecati na ukupan dojam, ali ako su argumenti dobri onda ih treba prihvatiti. Na krivo mišljenje je bolje utjecati. S druge strane, ako se ne slažem s recenzentom ili nekim krivim komentarom onda to i napišem u svome komentaru.

Najgore mi je kada likovi nalupaju ogroman broj komentara bez osvrtanja na recenziju i komentare. Te su ocjene lažne jer su udarene reda radi - najčešće po trenutnom raspoloženju. Takvima ne trebaju recenzije - mogu lupati ocjene ili promašene komentare iz kojih je očito da nisu pročitali recenziju i ispod naslovnica.

Evo npr. pogledaj zadnju rečenicu u delbojevu komentaru na ovu moju recenziju gdje me je praktički nazvao glupanom:

https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-lusp-19-kuga/2528/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 06/04/2021 18:10:10
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16276 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 06/04/2021 : 18:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Nevjerovatno! Pa ako sam pročitao strip za koji sam to napisao, zašto bi bilo ko drugi pomislio da ga nazivam glupanom? Valjda sam pod tim podrazumijevao i sebe. Meni je ta epizoda bila glupa, pročitao sam je, napisao komentar i ne vidim da sam time nekog uvrijedio.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6919 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/04/2021 : 18:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Nevjerovatno! Pa ako sam pročitao strip za koji sam to napisao, zašto bi bilo ko drugi pomislio da ga nazivam glupanom? Valjda sam pod tim podrazumijevao i sebe. Meni je ta epizoda bila glupa, pročitao sam je, napisao komentar i ne vidim da sam time nekog uvrijedio.



Da, ali za razliku od tebe, meni se ta epizoda svidjela nakon drugog čitanja, kronološki, onako kako ju je i trebalo čitati.
Meni je isto bila katastrofa epizoda nakon prvog čitanja, a u recenziji sam se potrudio objasniti zašto to više nije.
Da si se potrudio pročitati recenziju to ne bi napisao barem iz poštovanja prema autoru recenzije koji ne misli tako, ako se i dalje ne slažeš s recenzijom.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 06/04/2021 18:57:46
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 06/04/2021 : 19:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
mene iznenadjuju ove sestice i sedmice koje je roi dobio... nisam odavno citao dilana ali on mi je uz stana bio sinonim za serijal.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16276 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 06/04/2021 : 19:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by delboj

Nevjerovatno! Pa ako sam pročitao strip za koji sam to napisao, zašto bi bilo ko drugi pomislio da ga nazivam glupanom? Valjda sam pod tim podrazumijevao i sebe. Meni je ta epizoda bila glupa, pročitao sam je, napisao komentar i ne vidim da sam time nekog uvrijedio.



Da, ali za razliku od tebe, meni se ta epizoda svidjela nakon drugog čitanja, kronološki, onako kako ju je i trebalo čitati.
Meni je isto bila katastrofa epizoda nakon prvog čitanja, a u recenziji sam se potrudio objasniti zašto to više nije.
Da si se potrudio pročitati recenziju to ne bi napisao barem iz poštovanja prema autoru recenzije koji ne misli tako, ako se i dalje ne slažeš s recenzijom.


Pročitao sam recenziju, ali ne mogu ja drugačije doživjeti ovu priču taman da je pročitam stotinu puta. Generalno mi se rijetko šta svidi ako je scenario pisala Barbatova.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2122 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 07/04/2021 : 09:02:46  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

mene iznenadjuju ove sestice i sedmice koje je roi dobio... nisam odavno citao dilana ali on mi je uz stana bio sinonim za serijal.



Ima svoj originalni stil, ali crta dosadno, često fušari i zamrlja sličicu kad mu se ne da crtat detalje. A možda je ljudima najviše otvorilo oči to što je onoga UTa i još par novijih Dilana nacrtao puno pažljivije i detaljnije (bar po onim stranicama uzorcima), pa se vidi da može ali neće.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12291 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/04/2021 : 12:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Pa u tome i je bit recenzija i komentara - da ti otvore oči u nekim segmentima. Zbog toga ja nikad ne pišem svoj komentar prije nego pročitam druga mišljenja.
Teško da mi mogu utjecati na ukupan dojam, ali ako su argumenti dobri onda ih treba prihvatiti. Na krivo mišljenje je bolje utjecati. S druge strane, ako se ne slažem s recenzentom ili nekim krivim komentarom onda to i napišem u svome komentaru.

Ne znam, ja imam neku rutinu kad pročitam strip, onda pročitam recenziju i napišem neki svoj skromni komentar. Poslije toga idem čitati ostale komentare (uvijek kasnije mogu editirat svoj po potrebi da nešto nadodam ili promijenim), ali kod Zagora gdje ih je puno (komentara) ne čitam sve, samo od onih članova do čijih mišljenja mi je stalo (većina je aktivna na forumu ili je bila aktivna). Slično je i na forumu, jedno 10 ljudi sam prekrižio i ne čitam uopće više njihove postove, jednostavno mi ne odgovara njihov način razmišljanja niti me uopće zanima što pišu, pravim se da ti ljudi ne postoje :)

Glede konkretnog primjera sa Zagorom, odnedavno sam kod njega jako spustio kriterije, ono, tu sam svjestan da većinom neke logičke stvari ne smijem tražiti u takvom stripu, kod Zagora sam shvatio da su sve situacije moguće i tako onda više uživam u tom stripu :) Kod jednog Mister Noa je posve druga priča.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 07/04/2021 12:52:08
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6919 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 07/04/2021 : 13:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Spock

Pa u tome i je bit recenzija i komentara - da ti otvore oči u nekim segmentima. Zbog toga ja nikad ne pišem svoj komentar prije nego pročitam druga mišljenja.
Teško da mi mogu utjecati na ukupan dojam, ali ako su argumenti dobri onda ih treba prihvatiti. Na krivo mišljenje je bolje utjecati. S druge strane, ako se ne slažem s recenzentom ili nekim krivim komentarom onda to i napišem u svome komentaru.

Ne znam, ja imam neku rutinu kad pročitam strip, onda pročitam recenziju i napišem neki svoj skromni komentar. Poslije toga idem čitati ostale komentare (uvijek kasnije mogu editirat svoj po potrebi da nešto nadodam ili promijenim), ali kod Zagora gdje ih je puno (komentara) ne čitam sve, samo od onih članova do čijih mišljenja mi je stalo (većina je aktivna na forumu ili je bila aktivna). Slično je i na forumu, jedno 10 ljudi sam prekrižio i ne čitam uopće više njihove postove, jednostavno mi ne odgovara njihov način razmišljanja niti me uopće zanima što pišu, pravim se da ti ljudi ne postoje :)

Glede konkretnog primjera sa Zagorom, odnedavno sam kod njega jako spustio kriterije, ono, tu sam svjestan da većinom neke logičke stvari ne smijem tražiti u takvom stripu, kod Zagora sam shvatio da su sve situacije moguće i tako onda više uživam u tom stripu :) Kod jednog Mister Noa je posve druga priča.



Nije loša ni ta metoda, a istina je da očekivanja ovise o serijalu, kao i ocjene u većini slučajeva.
Npr. ako sam dao Kenu višu ocjenu od Kita Tellera, to ne znači da mi je Ken bolji!
Ja pročitam sve komentare, čak i od članova s čijim se utiscima najčešće ne slažem.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12685 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 07/04/2021 : 13:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Epizodu ocjenjujem kao samostalnu cjelinu, kako funkcionira individualno u svom opsegu. Pritom ne radiim usporedbe s ostalim epizodama istog junaka, a kamoli s epizodama nekog drugog junaka.
Sve komentare čitam. Posebno volim ekstremna razmimoilaženja u ocjenama, što mi daje "opravdanje" da ponovo pročitam tu priču, iz tog kuta ocjenjuvanja s kojim se razmimoilazim.
Go to Top of Page

Poncho
stripovi.com suradnik



Croatia
3377 Posts

Member since 31/08/2007

Posted - 08/04/2021 : 14:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Poncho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by murdo

Evo ga na stripovi.hr.

[url=https://postimages.org/][/url]



Jao nisan sklon nostalgiji, al ovaj broj... Baš se zatvara neki krug života. Dolazi Nestali istraživač, dolazi zlatno doba.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



816 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 08/04/2021 : 17:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poncho

[quote]Originally posted by murdo

Evo ga na stripovi.hr.
Jao nisan sklon nostalgiji, al ovaj broj... Baš se zatvara neki krug života. Dolazi Nestali istraživač, dolazi zlatno doba.



Prema najavama neće Nestali istraživač skoro...
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000