forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 MAKONDO i PHOENIX PRESS: WITCHER 2 Lisičja deca
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 26/01/2021 : 23:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
SC:


HC:


Witcher 2
Veštac - Lisičja deca

SC - 1300 din (redovna cena 1430din)
HC - 1600 din (redovna cena 1760 din)
+ptt troškovi

Komplet Witcher 1+2 sc - 2300 din
Komplet Witcher 1+2 hc - 2900 din
+ptt troškovi

Uplate na 160-370551-43, IK Makondo, Beograd, slanje podataka na makondo@makondo.rs i
160-326858-75, Phoenix press, Beograd, slanje podataka na redakcija@phoenixpress.rs

u zalivu magije...

Edited by - MAKONDO on 22/04/2021 20:04:56

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/01/2021 : 14:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo su radili izvorno oni Poljaci prije 25-30 godina. Sjecam se 6 albuma je bilo, a poslije poslozeno u dva integrala. Bilo je i nesto albuma izmedu...
A ovo sto sad objavljujete je Dark horse predposljednje izdanje od 4 albuma. Koliko znam ima jos cetiri albuma mislim prije dvije godine.
Hocete li objaviti i izvorno poljsko izdanje? Imate li namjeru to sve popratiti?
I naravno, ide li i za HR striparnice?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 27/01/2021 : 17:42:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Odlično... Ovo se sa nestrpljenjem čeka...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 28/01/2021 : 00:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ovo su radili izvorno oni Poljaci prije 25-30 godina. Sjecam se 6 albuma je bilo, a poslije poslozeno u dva integrala. Bilo je i nesto albuma izmedu...
A ovo sto sad objavljujete je Dark horse predposljednje izdanje od 4 albuma. Koliko znam ima jos cetiri albuma mislim prije dvije godine.
Hocete li objaviti i izvorno poljsko izdanje? Imate li namjeru to sve popratiti?
I naravno, ide li i za HR striparnice?



Dark Horse je do sada objavio sledeće albume, s tim da poslednji još nije objavljen ceo:

The Witcher: House of Glass
The Witcher: Fox Children
The Witcher: Killing Monsters (special edition)
The Witcher: Curse of Crows
The Witcher: Of Flesh and Flame
The Witcher: Fading Memories

Mi ćemo ih objaviti sve, jedan po jedan.
Ne planiramo stare poljske.
Ide u HR, naravno.

u zalivu magije...

Edited by - MAKONDO on 28/01/2021 00:42:06
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/01/2021 : 09:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Thx. za info. Steta za stare naslove
@ kandraks, znao sam da ce ljubitelj Dragonera, pozdraviti i ovaj strip.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 28/01/2021 : 16:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Hoće li ove godine ići još samo "The Witcher: Killing Monsters (special edition)" ili će možda izaći i "The Witcher: Curse of Crows"?

@ivanl
Znamo mi šta valja...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/01/2021 : 16:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Yep! Uz malo maste, cak i slici na Jana Aranilla...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5230 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 28/01/2021 : 18:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Ovo se ceka...bravo
Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 29/01/2021 : 15:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote


quote:
Originally posted by kandraks

Hoće li ove godine ići još samo "The Witcher: Killing Monsters (special edition)" ili će možda izaći i "The Witcher: Curse of Crows"?

@ivanl
Znamo mi šta valja...



Ove godine još Killing monsters, sledeće Curse of crows i Of flesh and flame.

u zalivu magije...

Edited by - MAKONDO on 29/01/2021 16:05:01
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 29/01/2021 : 17:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Super... Hvala na odgovoru...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 29/01/2021 : 20:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Ima li ikakvog zavira za ovo? Da ne tražim po netu ako ima. Od cijelog Witcherovog svijeta samo sam gledao seriju, ali me nije baš oduševila.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 29/01/2021 : 20:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

Ima li ikakvog zavira za ovo? Da ne tražim po netu ako ima. Od cijelog Witcherovog svijeta samo sam gledao seriju, ali me nije baš oduševila.



Evo prvog poglavlja:
https://www.dropbox.com/s/3eyubkhusf8qk9t/WITCHERFC%20TPB.pdf?dl=0

u zalivu magije...

Edited by - MAKONDO on 29/01/2021 21:10:30
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 29/01/2021 : 21:25:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MAKONDO
Evo prvog poglavlja:
https://www.dropbox.com/s/3eyubkhusf8qk9t/WITCHERFC%20TPB.pdf?dl=0



Hvala.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1730 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 29/01/2021 : 23:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Uzima se Veštac, naravno.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 21/03/2021 : 12:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Kad se ovo može očekivati u prodaji? Meni se nešto baš odužilo

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 22/03/2021 : 14:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kandraks

Kad se ovo može očekivati u prodaji? Meni se nešto baš odužilo



Odštampano je, čekamo na povez. Zbog ove situacije sve kasni, štamparija u haosu.

u zalivu magije...
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2318 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 22/03/2021 : 15:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
To izgleda samo kod naših (srpskih) štamparija zbog "ove situacije" sve kasni.
Interesantno kako u Hrvatskoj uprkos "ovoj situaciji" sve i dalje stiže na vreme.

Carpe diem
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5230 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 22/03/2021 : 15:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels

To izgleda samo kod naših (srpskih) štamparija zbog "ove situacije" sve kasni.
Interesantno kako u Hrvatskoj uprkos "ovoj situaciji" sve i dalje stiže na vreme.



👍
Go to Top of Page

MAKONDO
Average Member



534 Posts

Member since 20/06/2012

Posted - 22/04/2021 : 19:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send MAKONDO a Private Message  Reply with Quote
I konačno stiglo iz štampe!
Danas poslato pretplatnicima, od ponedeljka u striparnicama.
Narucite na redakcija@phoenixpress.rs i makondo@makondo.rs

u zalivu magije...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5230 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 25/04/2021 : 20:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Yupiiiii...ovo se bas cekalo
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2318 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 16/05/2021 : 19:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote


Witcher mi je kao lik vrlo zanimljiv.
Knjige, fenomenalne igre (naročito treći deo), serija, a onda su Phoenix i Makondo krenuli sa stripom kod nas.
Iskreno, ne sećam se tačno sadržaja prvog stripa, ali sam ovo izdanje uzeo odmah čim se pojavilo.

Sama priča prati jednu od brojnih avantura karakterističnih za Geraltov svet mača i magije.
Tu je sve ono što se očekuje: Potraga za “zlim”i moćnim čudovištem koje otima mlade devojke, družina sastavljena od najrazličitijih (veoma dobro obrađenih) likova,
gomila raznoraznih sablasti, čudovišta i veštica koje vrebaju na svakom koraku, i naravno Geralt sa svojim moćima.
Fantazijska avantura koja govori o jednoj drevnoj legendi, surovosti i pohlepi, ali i o hrabrosti i saosećanju.
Iako klišeizirana, priča je zanimljiva, drži pažnju.
Događaji se ređaju jedan za drugim, akcija je non-stop.

Sam crtež je interesantan.
Iako ne previše detaljan, uz pomoć odličnog kolora i senki stvorena je odlična (mračna) atmosfera.
Ono što mi je zasmetalo je “ukočenost” likova, posebno pri akcionim scenama.

Sam strip se ni po čemu posebno ne razlikuje od gomile drugih izdanja epske fantastike.
‘Ladno je umesto Geralta glavni junak mogao da bude npr. Conan.
Solidna priča za ljubitelje Witcher-a i njegovog sveta.
Za sve ostale, jedna “lagana” razbibriga za popodne.

Inače što se tiče samog kvaliteta HC izdanja – bez greške.

Carpe diem
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20632 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/08/2021 : 16:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
"Tri najlepša prizora na svetu su:brod pod punim jedrima,konj u punom galopu i ola ženska kad se natrti"
"Kad žena pleše,Adario,kad žena pleše."
"Gola ženska kad plaše,može i tako"


Onaj prvi Veštac (zaboravih naslov) mi je bio ok,pa sam tako nešto i ovde očekivao,ali bogami Lisičja deca su već hvalevredan Vičer.
Sjajan spoj horora,misticizma i akcije,sa odličnim te duhovitim dijalozima.

Geralt i pratioc mu patuljak Adario se ukrcavaju na brod sa sumnjivim tipovima koji žele da ih angažuju,ali se ubrzo saznaje razlog za to (da povrate kidnapovano dete od Aguare,veoma,veoma moćnog i zajebanog bića),veštac im savetuje da batale priču - ali istina je malo drugačija,pa će se naši junaci,kao i svi prisutni,naći u najdubljim govnima,i započinje trka za spašavanje žive glave.

Nadam se da će i sledeći Vešci biti ovako dobri.Izdanje top.

4.5/5

edit:sad bacih pogled kakav mi je bio kec,i videh da ga ocenih četvorkom,a bio sam ubeđen da mi nije bio tako dobar,što i napisah gore;jbga,stari se.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 29/08/2021 16:51:00
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000