forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 BOOKGLOBE: Poručnik Blueberry - jedna avantura
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 10/03/2021 : 15:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by KuntaKinte

Par reči o prevodu: ne znam kako je u originalu, ali neobjašnjivo mi je da na istoj tabli pukovnik čas persira svojoj ženi, čas joj se obraća sa “ti” (tabla 52, strana 54 u albumu).



Da li si čitao Taličnog/LL album 20. konjički? Ista spika, kada je na dužnosti onda su na vi, a poslije su na ti


Pazi, može da bude logično: da su uvek na “vi”, a kad se “zaboravi”, kad ga preuzmu emocije da krene sa “ti”. Ne znam, meni je ipak logično da kad si intiman sa nekim da to ne može da bude na “vi”. Slično mi je neobjašnjivo i to persiranje između Bluberija i ...
Ali sve je to nebitno i ne previše važno.
Za lutke ne znam, verovatno postoji neki “plan” i u vezi njih, ali ja nisam siguran da ću da kupim drugi album. Ponavljam, previše stereotipa, previše ničega, previše dekompresije za jednog “klasičnog” Bluberija.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/03/2021 : 16:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ma ja se šalim, nemam pojma da li je nešto pogrešno u prijevodu. Inače, sigurno znaš da su se nekad (davno) muž i žena znali oslovljavati sa"vi", npr. vi, dragi mužu, ili vi,draga suprugo i sl.
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
228 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 10/03/2021 : 18:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
Meh

Apsoultno sve sto sam ranije procitao od Blaina mi je bilo 10/10-vrh-topcina (ok, od Sfara bas i ne), pa sam blago razocaran jer sam dobio strejt pricu - korektno odradjenu ali bez udarca.

Nadacu se da je ovo planski odradjeno, prvi deo diptiha koji igra na sigurno i spusta ocekivanja, a onda drugi ludilo od prve strane :)
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/03/2021 : 19:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
uzedoh ovaj strip samo zbog blaina, i zato sto je on ovde i ko-scenarista. verujem u coveka. sve sto je napravio a da je ovde objavljeno mi se jako svidja. ima neki svoj smek koji mi apsolutno godi. sfar me ne interesuje.
sad, ovo je neka verzija bluberija bez tog meni dragog smeka, nekako se vise islo na tog starinskog bluba, a to je u ova danasnja vremena nemoguce. ukratko, ovaj strip nije ni tamo ni vamo
Go to Top of Page

tekumze
New Member

106 Posts

Member since 20/05/2012

Posted - 22/03/2021 : 18:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tekumze a Private Message  Reply with Quote
Strip, ko strip je ok. Bluebbery je onaj dobri stari Bluebbery. Ali sada su i zapovjednik i vojnici na njegovom nivoju - dakle nisu idealisti. Ipak zasmetala su mi sva ta silovanja. To je kao glavna zabava i momcima iz one sekte, i Apačima, a iz toga imamo i glavni zaplet priče. Svejedno me zanima nastavak priče. I ja bi mu dao 8 od 10.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 23/03/2021 : 08:13:13  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Išao sam čitat prhih 5 Blueberija potaknut ovom epizodom, ali i zato jer ih nikad nisam bio pročitao. Ispada da ovaj Blueberry ipak nije onaj stari Blueberry. U tim epizodama on je bio mačak koji se nikad ne predaje, nikad ne odustaje. Svakih par stranica bi se našao u nemogućuj situaciji i izvukao iz nje zahvaljujući nevjerovatnoj snalažljivosti. I to ne fizičkoj spretnosti koliko baš lukavosti, ludoj ideji koje bi se sjetio u trenutku.

Ovdje nije tako, ovdje zapravo samo faila, preveslaju ga i klinci i grupica Apača. Zapravo jedini moment gdje pokazuje što zna je onaj gdje jaše na Apače jedan protiv četvorice, što opet nije toliko u duhu starog serijala (prije bi ih nadmudrio), a i iskopirano je iz Blainovog Gusa. Očigledno je Blainu ta scena fetiš, on voli takve junake koji se i ne čine kao junaci ali onda se popnu u sedlo i pojure prema brojnijem neprijatelju.

U Gusu je doduše sličnu scenu bolje grafički izveo, ovdje se ti Apači čine preblizu i izgleda kao da nema vremena da se sve desi kako je prikazano: juriš Apača, pa okretanje i odluka Bluberija, pa Bluberi juriša i puca, a po nacrtanom izgleda kao da su max 50 metara udaljeni.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 23/03/2021 : 08:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
E, i u svakom Blainovom stripu obično bude žena prema kojoj junak ima ambivalentan odnos, privlači ga ali ne zna bi li piškio ili kakio što ga čini rastresenim i nesigurnim što je uvedeno i ovdje.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 31/03/2021 : 22:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Imao sam i istovremeno skepsu prema prežvakavanju starog popularnog serijala ali i veliku nadu jer volim puno Blaina. I zadovoljan sam, možda i više no što sam mislio. Nije ovo Corto bez Pratta, oponašanje koje ne može da se uhvati. Ima ovde dovoljno i omaža legendarnom autorskom dvojcu, ali i nečeg novog i njihovog. Deluje kao zamajac za polako odvajanje od originala, i nadam se da će serijal i ići u tom pravcu.

Istovremeno mi super što nije ovo otišlo u skroz pomodernjavanje Borovnice, iako ima i tih momenata. Likovi nisu crno-beli, ima tu i situacija koje se sigurno ne bi spominjale u stripovima od pre 60 godina. Crtež je možda i više omaž originalu no sama priča. Blaine je ovde klasičniji no inače, što ne sprečava da i dalje table budu čist užitak.

8,5/10
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/04/2021 : 10:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ovo nije Blueberry već (puno lošije)Indijansko ljeto.
Crtež mi je odličan.
Album je preskup.
Bar su mogli 62 stranice bez tipfelera napraviti.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 02/04/2021 : 15:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Da je ovo preskupo, to je jednostavno bezobrazno tvrditi pokraj Korijena, Novela i Pripovijesti sutrašnjice.




Edited by - VALTER on 02/04/2021 15:51:16
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/08/2021 : 23:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Stari dobri Bluberi,jedan mi od najdražih stripova,u novom ruhu,pa još novotalasnom - ne može da ne valja.
A moram priznati,da "druženje" nije lepo počelo - još pre nekoliko meseci sam krenuo sa čitanjem,nešto mi se strip nije svideo na prvu (čak sam imao i brdo zamerki na prevod,što danas nije slučaj),tako da sam ga prekinuo u nekom trenutku,nastavio (i završio) posle izvesnog vremena,a evo nedavno i po drugi put pročitao (i bio jednako,pa i za nijansu više zadovoljan od drugog čitanja).
Sfar i Blejn su nam podarili jednog novog Bluba,ali u kome ima i nekih osobina (na strip mislim) Šarlijeovog i Žirovog. Tu su opet i elementi koji daju tu neku novotoalasnu lucidnost,poput ubacivanja Klajnmana i njegovih automata;između ostalog.
Moram reći da ovo ipak nije za stripofila tvrđih shvatanja,i siguran sam da će oni ovo možda čak i prezreti.
Sa druge strane,iako mi je prvi deo diptiha stvarno dobar,celokupan utisak će itekako zavisiti od drugog albuma,i tu se iskreno nadam da autori neće ništa zasrati.

za sada 4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/08/2021 23:57:23
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 27/03/2023 : 15:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
promijenio sam mišljenje o ovom izdanju, možda zato što mi ga je supruga kupila :D, a vidim da ČK objavljuje svakojake gluposti u zadnje vrijeme, pored ovakvog naslova.

btw, jeli u francuskoj/belgiji izašao drugi dio?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/03/2023 : 15:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

btw, jeli u francuskoj/belgiji izašao drugi dio?


Još nije.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 05/04/2023 : 20:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Za popodnevnu kavicu tražim neki kraći strip i napokon padne izbor na New Age Blueberryja.
Dugo san odgađa čitanje zbog straha da ovo nije Blueberry iako san se sam sebi opravdava kako čekam drugi dio.
No... privarija san se. Mada crtački ovo nije ni blizu Giraudu iz zrele faze tako me podsjeća na Giraudov početak pa i na Jijea. Niti sam ljubitelj Blainovog crteža ali ovo je odlično. Baš mi je leglo.
I priča mi čak pomalo djeluje kao da bi se mogla ugurati između prvih pet epizoda originalnog serijala. Jednostavno, predvidivo ali sa zanimljivim likovima. Posebno ona dva klinca koja se ponašaju divlje i nerazumno, puni sebe... Ne znam čemu oni aparatići ali čekamo drugi dio pa možda bude smislenije.
U svakom slučaju da ovo krene u godišnjem ritmu, kupova bi. Nisu mi zeznili omiljeni strip.
Preporuka.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 18/06/2023 : 19:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Joan Sfar mi je inače super, ali ovo mi je njegov dosad najslabiji scenarij. Toliko mi je šupalj da mi ga nema smisla ni analizirati.

Ni Blain se ovdje nije proslavio.

Ovo je meni za 5, ali od 10.

S obzirom da je 4 godine prošlo od prvog albuma i to nešto govori.

Veliko razočaranje.
Go to Top of Page

vknez
Average Member



Croatia
593 Posts

Member since 02/09/2009

Posted - 21/06/2023 : 14:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vknez a Private Message  Reply with Quote
Ako nešto mrzim onda je to ''milkanje''

Blueberry je završen i nema potrebe za novim sranjima.

Moje aukcije:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=vknez
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/06/2023 : 14:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ako je taj novo sranje znači li da je originalni staro sranje?
ili ti smeta šta je sranje bez obzira bilo novo ili staro?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000