forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA:Kolorka 179 Sjećanje u džepovima
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/03/2021 : 09:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Priča o obitelji Letignal: ocu Sidoineu, njegovoj ženi Rosaliji i njihovom jedincu Laurentu. Dok nastoji privoljeti roditelje da u stan prime mladu trudnu ilegalku, Laurent otkriva nepoznatu stranu svoje majke i kukavičluk svog oca, skriveno lice vlastitog doma.

Baš nitko i ništa neće moći spriječiti potpuni rasap te obitelji koju okolina smatra neuništivom i vrijednom divljenja.

Spisateljska pomnjivost Luca Brunschwiga udružena s osjećajnošću crteža Étiennea Le Rouxa pružile su ovoj priči iz svakodnevice svjetlost i toplinu istinske ljudskosti.

Kolorka 179 • Sjećanje u džepovima • 240 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Luc Brunschwig • Crtež Etienne Le Roux • Prijevod Mirna Šimat • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 16.3.2021. • Cijena 200 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-179-sjecanje-u-dzepovima/692/

Trouble will find me

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/03/2021 : 09:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Djeluje zanimljiva prica.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/03/2021 : 10:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
I jako dobar i zanimljiv crtez.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2021 : 12:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Brunšvig (Moć nevinih 1,2) - uzimam na slepo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/03/2021 : 09:25:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Evo mene opet s negativnim osvrtom.

Kako saznajemo u pogovoru, Brunschwig je inspiraciju za ovaj strip pronašao u povijesti vlastite obitelji, ali nije napisao klasično autobiografsko djelo niti samo malo izdramatizirao spomenutu povijest, već je išao uvoditi potpuno nove elemente i aktualne političko-društvene teme, povlačeći nespretne paralele i bespotrebno zapetljavajući priču. O načinu pripovijedanja sve sa "velikim" otkrićima i obratima da ne govorim. No sve smo to već vidjeli u Moći nevinih i nastavku (pretpostavljam, njega nisam čitao), i kome su se svidjeli ti stripovi vjerojatno će se svidjeti i ovaj. Ako ništa Le Rouxov crtež mi je dopadljiviji od Hirnovog, iako ni on nije ništa specijalno, pogotovo uz ovako bljedunjav kolor. Sve u svemu, Brunschwiga ubuduće preskačem.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 25/03/2021 : 11:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Evo mene opet s negativnim osvrtom.


Ljubitelji stripova! Čitajte stripove, ne Shanera!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/03/2021 : 14:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Kad se Shaneru strip ne svidi, on to kaže, često to i uvjerljivo obrazloži. Što bi trebao drugo?!

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/03/2021 : 14:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Mene najviše muči što se sve češće slažem sa njegovim osvrtima.

Da li sam upao u mrežu strip lorda Darth Shanera? Koji je lijek ?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/03/2021 : 14:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Mene najviše muči što se sve češće slažem sa njegovim osvrtima.

Da li sam upao u mrežu strip lorda Darth Shanera? Koji je lijek ?


Kod mene isti slučaj. Na sreću nema lijeka.

Have mercy
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/03/2021 : 17:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote





http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/03/2021 : 17:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Kužim. Ne smijem više slušati sotonističku glazbu preko koje se šire čini.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/03/2021 : 20:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Iako intenzivnije pratim ovaj podforum tek zadnjih godinu dana, jel se meni samo čini, ali da nije slučajno Shaner ženska osoba na forumu?

Kako drukčije objasniti ove postove već krilaticom: Svi su ludi za Shanerovim komentarima! Nekako su mi svi komentari na njegove komentare zaljubljive prirode, kao da podigne muškadiji libido.

Shaneru, bez zle kobi ako sam se prevario.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/03/2021 : 20:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Iako intenzivnije pratim ovaj podforum tek zadnjih godinu dana, jel se meni samo čini, ali da nije slučajno Shaner ženska osoba na forumu?

Kako drukčije objasniti ove postove već krilaticom: Svi su ludi za Shanerovim komentarima! Nekako su mi svi komentari na njegove komentare zaljubljive prirode, kao da podigne muškadiji libido.

Shaneru, bez zle kobi ako sam se prevario.




Nema zle kobi, ne brini. anto mi je već promijenio spol pred neko vrijeme, ali ovo s podizanjem libida još nisam čuo.

Inače, mali teaser. Slijedi jedan pozitivn(ij)i osvrt!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/09/2021 : 00:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Moj prvi susret s Brunschwigom i odmah jedna prelijepa priča, jedna iznimna obiteljska drama inspirirana autorovim biografskim elementima iz vlastite obitelji.
Za nabavku ove kolorke privukao me je preview i stvarno nisam pogriješio. Priča od samog početka do kraja ne gubi na zanimanju, glavni likovi su toliko životni, pogotovo lik oca Sidoinea (baš me je zanimalo odakle Brunschwigu inspiracija za ovakav lik, kad ono u pogovoru on sam obrazlaže da je napravljen prema liku svog vlastitog oca) čija kulminacija se događa na samom kraju izvrsnim završetkom koji me je ostavio bez riječi.
Vjerojatno stoji prigovor za preveliko zapetljavanje priče u nekim trenucima, pogotovo s onim zbivanjima u Alžiru, ali što idemo prema kraju Brunschwig sve to vrlo dobro raspetljava prema emotivnom završetku. Crtež Le Rouxa vrlo lijepo se uklapa u samu priču.
Svakako se uskoro bacam na "Moć nevinih" koji sam nedavno nabavio i vjerujem da me neće razočarati.

9/10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/02/2022 : 22:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Luk Brunšvig mi je već u Moći nevinih pokazao o kakvom se talentovanom autoru radi,a na drugom ciklusu mi je i pokazao svoje mogućnosti da uradi prilično ozbiljan i slojevit,a ujedno i zabavan strip.
E,to je isto uradio i ovde - Sećanje u džepovima je od prvog trenutka zahtevan naslov,traži da mu se pruži pažnja,koncetracija,ali trud i nagrađuje.
Doduše,morao sam da se na sredini trećeg albuma vratim na početak drugog,jer je teško držati konce radnje sve vreme,ali tada je sve došlo na svoje mesto.Mada,i posle duplog čitanja dve trećine stripa, su mi ostali neki sitni detalji koji mi nisu najjasniji.I zato što je malo preterao u složenosti priče (uz naglasak na malo) ocena nešto manja od petice.

U pitanju je porodična drama,koja nas snažno baca kroz vreme i prostor,kao i same aktere.Jedna od onih priča za koju nemate blage veze gde će vas odvesti.
Crtež odličan,baš odličan.
Još jedna preporuka,uz opasku da čitate sa punom koncetracijom,a ako se malo pogubite (i verovatno hoćete),vratite se neki korak unazad.

4.5/5 (8/10)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 11/02/2022 22:29:22
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/02/2022 : 22:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nadam se jednog dana i:
https://www.bedetheque.com/serie-29156-BD-Urban.html
https://www.bedetheque.com/serie-26673-BD-Lloyd-Singer.html
https://www.bedetheque.com/serie-3899-BD-Makabi.html
https://www.bedetheque.com/serie-62-BD-Esprit-de-Warren.html
a i ova tri kad se završe:
https://www.bedetheque.com/serie-14211-BD-Holmes-1854-1891.html
https://www.bedetheque.com/serie-65047-BD-Luminary.html
https://www.bedetheque.com/serie-68994-BD-Freres-Rubinstein.html

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/02/2022 : 00:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
4.5/5 (8/10)



Anto ti podučavaš matematiku?

4,5/5 = 9/10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/02/2022 : 11:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by anto
4.5/5 (8/10)



Anto ti podučavaš matematiku?

4,5/5 = 9/10


grupu elektrotehničkih predmeta,ali da,matematika je tu jako bitna,a i držim privatne časove iz nje

inače:
5+/5 10/10
5/5 9/10
4.5/5 8/10
...
1.5/5 2/10
1/5 1/10

zaboravio si da imam i ocenu 5+/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/02/2022 : 13:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Razumio sam, kod tebe nema slabe i jake struje.

Sve ide po istoj cijeni .
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 12/02/2022 : 13:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Luk Brunšvig mi je već u Moći nevinih pokazao o kakvom se talentovanom autoru radi,a na drugom ciklusu mi je i pokazao svoje mogućnosti da uradi prilično ozbiljan i slojevit,a ujedno i zabavan strip.
E,to je isto uradio i ovde - Sećanje u džepovima je od prvog trenutka zahtevan naslov,traži da mu se pruži pažnja,koncetracija,ali trud i nagrađuje.
Doduše,morao sam da se na sredini trećeg albuma vratim na početak drugog,jer je teško držati konce radnje sve vreme,ali tada je sve došlo na svoje mesto.Mada,i posle duplog čitanja dve trećine stripa, su mi ostali neki sitni detalji koji mi nisu najjasniji.I zato što je malo preterao u složenosti priče (uz naglasak na malo) ocena nešto manja od petice.

U pitanju je porodična drama,koja nas snažno baca kroz vreme i prostor,kao i same aktere.Jedna od onih priča za koju nemate blage veze gde će vas odvesti.
Crtež odličan,baš odličan.
Još jedna preporuka,uz opasku da čitate sa punom koncetracijom,a ako se malo pogubite (i verovatno hoćete),vratite se neki korak unazad.

4.5/5 (8/10)



Zato volim stripove, natenane :)
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 01/04/2022 : 00:03:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Tek se spremam čitati strip i...Pretpostavljam i nadam se da je ovo normalno?



Koliko videh ima na tri mesta...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/04/2022 : 00:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pauze.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 01/04/2022 : 09:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Hvala.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/06/2022 : 07:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Kolorka 179, recenzija by Markos:

https://www.stripovi.com/recenzije/strip-album-kolorka-179-sjecanje-u-dzepovima/2841/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 01/06/2023 : 07:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Brunschwig mi je uletio u top10 autora.
Ovo je 4i njegov strip koji sam pročitao i koji mi se svidio.
Sviđa mi se način na koji prvo jako zakomplicira svoje priče, a onda ih fino rasplete i sve sjedne na svoje mjesto.
Priča kreće u jednom smjeru, pa se desi ajmo reći plot twist, pa ovo...pa ono, ma baš je on to dobro izprepleo i priveo zadovoljavajućem kraju.
Baš mi paše i njegov izbor crtača, crteži u sva 4 njegova stripa koja je Fibra objavila su mi odlični.
Žao mi je što ovo nisam kupio, ali nije smak svjeta, za sve ostalo tu je knjižnica.
Ma iskreno i ne znam da li bi ovo ponovno čitao iako mi je baš super legao.
Čudno mi je da se strip rasprodao relativno brzo, a komentara ovdje ni za lijek.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 01/06/2023 : 12:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH


Žao mi je što ovo nisam kupio...



Još nije kasno.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 01/06/2023 12:16:58
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000