forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor extra 325 - Kapetanova tajna
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

teller
Advanced Member



Slovenia
18320 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/03/2021 : 12:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Procitao dok cekam klinaca na poligonu sigurne vožnje...
Kapetanova tajna je citljiv strip i dandanas a Tajanstveni samostan klasa vise... Ferri je ta prevaga koja priču napravi atmosfericnom
Nadam se da ostave taj naslov, sacuvaj me bože neke opatije.. Iako je to mozda prav opisno pravilno..Opatija je lijep grad ali u naslovu umjesto samostana mi bas ne odgovara..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 27/03/2021 13:25:54
Go to Top of Page

InvisibleMan
Starting Member



82 Posts

Member since 07/01/2021

Posted - 27/03/2021 : 15:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send InvisibleMan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tihomirduras

quote:
Originally posted by InvisibleMan

quote:
Originally posted by teller


Gradovi sa 8000 stanovnika imaju po jedan dva kioska...
A nekad svaka ulica svoj kiosk..
Ljudi su citali i sve znali a danas su uz sve tehnologije budale.



Kad pogledaš što se sve prodaje na tim kioscima, a što se prije prodavalo, padne ti mrak na oči. Danas su to samo tračevi, politički tračevi, kuharice, petparački ljubići i krimići prerušeni u knjige. Kad se samo sjetim što sam prije samo nekoliko desetljeća kupovao na kioscima...



Samo da dodam da na kiosku možeš popiti kavu(čaj), platiti račune, kopirati dokumente, poslati pošiljku i tko zna kakva sve čuda ne.



Čekam kad će krenuti s pečenim pilićima.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/03/2021 : 16:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
aj i stari kasper da prozbori koju o kapetanu
kad je to vec izaslo, 1992, u to vreme sam aktivno pratio sta izlazi od zagora, pri cemu sam opet tu i tamo neku epizodu propustio. da li nisam ima para ili sta vec, ebem li ga. secam se da sam protivotrov video kod preprodavaca prvi put, sav zbunjen tipa sta je sad pa ovo. ti zadnji brojevi zs-a kad su se pojavili bili su skupi, al bi to inflacija sve izjela pa bi dosli dzaba koju nedelju posle. samim tim sto su sada stripovi ostajali duze u kioslu, ocuvanost bi ima drasticno opadala vremenom, jos ako bi bili izlozeni suncu onda kuku lele. ako se uzme i tehnicki kvalitet tih zadnjih brojeva onda je to realno bio strip za jedno citanje. koliko se secam bila mi je to ok epiozda tada, sa tim sto sam uvek i od svakog zagora ocekivao da ga crta feri.
drugi deo cu veceras, deca zovu
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 27/03/2021 : 17:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
ovo sam prvi put pročitao 2013. u izdanju slobodne, tak da faktor nostalgije ovdje ne igra nikakvu ulogu, i ovo mi ostaje jedna solidna priča unatoč prežvakanosti teme o krijumčarima oružja i grupi pobunjenih nadobudnih indijanaca, ali ovdje upakirana u atmosferu tajnovitosti i zlokobnosti koja se ispreplela oko sablasti koja terorizira riječnu kraljicu, a kapetanu oka ne da sklopiti.

fino odrađeno, po p.s.-u, nekoliko povratnika-što frendova, što jedan neprijatelj-nova treba koja škica zagora, malo ukazanja one spodobe fluoroscentne, malo indijanaca, šaketanja i pucnjave, tajanstveni saboter, poneki preokret, kapetanove muke i noćne more, efektan, dilandogovski kraj... i to je stari dobri toninelli sve dobro upakirao u čitljivu priču, meni i danas dragu.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 27/03/2021 : 19:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Da, ovo je vrlo dobra priča, uzbudljiva, misteriozna, ima čak i romantike- ma odlično. Indijanci mi se nisu baš uklopili, ali očigledno Toninelli ne može bez njih. Mnogi tvrde da je Donatelli ovdje u silaznoj putanju, možda i jest, ali mu ne nalazim prevelike zamjerke. Odlično je prenio atmosferu riječnog broda, emocije likova, epilog itd. Žao mi je što sam ga nešto ranije usporedio s Vernijem, velemajstor je on za tog nesretnika.

Scenarij: 7/10
Crtež: 7/10
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/03/2021 : 20:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
drugi deo kapetanove tajne se pomera neke 4 godine posle prvod dela. zanimljivo da sam u tom periodu skoro pa upisao/zavrsio gimnaziju. da li su mi sad svi datumi u glavni tacni, da nisam nesto pobrkao nemam pojma.
elem negde pocetkom 1996 u bg-u, kod ulicnih prodavaca novina (iliti kolpoltera) pojavili su se stripovi slobodne dalmacije. prvi gde sam neletao na te stripove je bilo kod jugoslovensog dramskog pozorista. kako je to tad islo, neki lik sto kad bi otisao nekako u hrvatsku zahvatio bi sa kioska te stripove, i onda bi se isti prodavali u bg-u. tad alan ford nije imao tih stripova u ponudi, ta veza je valjda proradila sa bernardom nesto kasnije. elem, pojavio se strip zmajevi gusari, ja sokiran, odusevljen, kakvo izdanje - ludnica, ferri, krz, brodovi, dekaptacija, sta ces vise od stripa? sad pitam ovog sto prodaje kad mu sta dolazi, on mi rece neki dan u nedelji obicno dodje pa sta bude. u redu, ja se sad tu zarazio, svake nedelje dva puta odem do tog kopoltera pa kako mi bude.
sad u igru ulazi slavni horus, i negovo zg izdanje falsifikatori. opet super, ferri, lepo izdanje (makar po onim merilima), al nema pocetak. ima kraj, al nema pocetak. pogledam zmajeve gusare, pogledam ove falsifikatore, nemam pojma kad je to izaslo u originalu, ko je tu ispred ko je tu iza. znao sam ponekad da kupim italijansog zagora zarad rekonstrukcije hronologije, sve je to meni jako dobro islo, al za ovo nema resenja.
sad onaj moj cuveni kolporter je poceo da dobija i ranija izdanja zagora, i kako to zivot zna da udesi pojavili se brojevi slobodne dalmacije 3 i 7, znate vec koji su to brojevi. ok, sad znam da su falsifikatori pre zmajevih gusara, al u ovoj sd kapetanovoj tajni ima jedan ferrijem deo, i to lepo ferri bio. sad citam ovo, ima onaj deo u pecini, neki covek otkrio neki tajni prolaz gde ce skoncati, posao pismo u flasi i ne znam ti ja sta jos. sad u falsifikatorima je bila ona tajna stamparija falsifikovanog novca, pa sam onda ne znam zasto povezao i uvezao da je sve to jedna dugacka epizoda. u prilog ovom je islo i to da ferri nije radio dve epizode odjednom. bio sam odusevljen, pa sam bio pojacao odlazak kod kolpoltera.
auh, kad to bese

Edited by - kasper on 27/03/2021 21:08:51
Go to Top of Page

murdo
Average Member



Christmas Island
919 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 27/03/2021 : 20:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send murdo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Kupljen na Vrhniki, uzeo zadnji primjerak a danas došlo... Nije razlog bajna prodaja več da su ostale 2 trafike na Vrhniki a u Logatcu trafike i nema vise..
Jbg. polako strip nestaje sa sve manje kioska i svest če se samo na striparnice.. Na žalost.
Nadam se da se varam.
Gradovi sa 8000 stanovnika imaju po jedan dva kioska...
A nekad svaka ulica svoj kiosk..
Ljudi su citali i sve znali a danas su uz sve tehnologije budale.



Možda dođe vrijeme kad najskuplji stripovi budu sa onim utorima od vezivanja. Dokaz da je nekad davno kupljen na kiosku.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25726 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/03/2021 : 00:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

drugi deo kapetanove tajne se pomera neke 4 godine posle prvod dela. zanimljivo da sam u tom periodu skoro pa upisao/zavrsio gimnaziju. da li su mi sad svi datumi u glavni tacni, da nisam nesto pobrkao nemam pojma.
elem negde pocetkom 1996 u bg-u, kod ulicnih prodavaca novina (iliti kolpoltera) pojavili su se stripovi slobodne dalmacije. prvi gde sam neletao na te stripove je bilo kod jugoslovensog dramskog pozorista. kako je to tad islo, neki lik sto kad bi otisao nekako u hrvatsku zahvatio bi sa kioska te stripove, i onda bi se isti prodavali u bg-u. tad alan ford nije imao tih stripova u ponudi, ta veza je valjda proradila sa bernardom nesto kasnije. elem, pojavio se strip zmajevi gusari, ja sokiran, odusevljen, kakvo izdanje - ludnica, ferri, krz, brodovi, dekaptacija, sta ces vise od stripa? sad pitam ovog sto prodaje kad mu sta dolazi, on mi rece neki dan u nedelji obicno dodje pa sta bude. u redu, ja se sad tu zarazio, svake nedelje dva puta odem do tog kopoltera pa kako mi bude.
sad u igru ulazi slavni horus, i negovo zg izdanje falsifikatori. opet super, ferri, lepo izdanje (makar po onim merilima), al nema pocetak. ima kraj, al nema pocetak. pogledam zmajeve gusare, pogledam ove falsifikatore, nemam pojma kad je to izaslo u originalu, ko je tu ispred ko je tu iza. znao sam ponekad da kupim italijansog zagora zarad rekonstrukcije hronologije, sve je to meni jako dobro islo, al za ovo nema resenja.
sad onaj moj cuveni kolporter je poceo da dobija i ranija izdanja zagora, i kako to zivot zna da udesi pojavili se brojevi slobodne dalmacije 3 i 7, znate vec koji su to brojevi. ok, sad znam da su falsifikatori pre zmajevih gusara, al u ovoj sd kapetanovoj tajni ima jedan ferrijem deo, i to lepo ferri bio. sad citam ovo, ima onaj deo u pecini, neki covek otkrio neki tajni prolaz gde ce skoncati, posao pismo u flasi i ne znam ti ja sta jos. sad u falsifikatorima je bila ona tajna stamparija falsifikovanog novca, pa sam onda ne znam zasto povezao i uvezao da je sve to jedna dugacka epizoda. u prilog ovom je islo i to da ferri nije radio dve epizode odjednom. bio sam odusevljen, pa sam bio pojacao odlazak kod kolpoltera.
auh, kad to bese



doba kad smo većina bili John Snow

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1066 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 30/03/2021 : 13:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Kapetanova se tajna po drugi put otkrila na kioscima
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/03/2021 : 22:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tihomirduras

quote:
Originally posted by InvisibleMan

quote:
Originally posted by teller


Gradovi sa 8000 stanovnika imaju po jedan dva kioska...
A nekad svaka ulica svoj kiosk..
Ljudi su citali i sve znali a danas su uz sve tehnologije budale.



Kad pogledaš što se sve prodaje na tim kioscima, a što se prije prodavalo, padne ti mrak na oči. Danas su to samo tračevi, politički tračevi, kuharice, petparački ljubići i krimići prerušeni u knjige. Kad se samo sjetim što sam prije samo nekoliko desetljeća kupovao na kioscima...



Samo da dodam da na kiosku možeš popiti kavu(čaj), platiti račune, kopirati dokumente, poslati pošiljku i tko zna kakva sve čuda ne.


Cujem da ce ubrzo vaditi i krv, te pruzati usluge laboratorija...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000