forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Koinski: Priča...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 22/04/2021 : 14:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
VOLELI STE „PUSTINJSKE ŠKORPIJE“ HUGA PRATA, A SADA VAM DONOSIMO NOVE RATNE PRIČE NJIHOVOG GLAVNOG AKTERA!

„KOINSKI: PRIČA...“ na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.670 dinara!



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 176
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Koinski.pdf

Majora Koinskog upoznali smo u vojničkim pustolovinama u Africi, u Libijskoj pustinji, gde je, kao pripadnik Pustinjske grupe za daleka dejstva, nazvane Pustinjske škorpije, u prvim godinama Drugog svetskog rata dejstvovao protiv italijanskih snaga. Koinski se, posle vrele pustinje, iskrcava na Siciliju i učestvuje u završnim borbama protiv fašista, a zatim odlazi na Jadransku obalu, gde je učesnik brojnih akcija, i upravo u tom period zapisuje ratne anegdote sakupljene u ovoj knjizi.

Među njenim koricama susrešćemo se sa Bilijem i Sendijem, dvojicom australijskih vojnika koji su zadali mnogo muka neprijateljskim vojnicima, kao i sa upečatljivom braćom Filips, ovaj put na moru kod Ravene. Saznaćemo koliko se različitih nacionalnosti borilo na tlu Italije tokom Drugog svetskog rata, čućemo bajkovitu pripovest o jednoj lokomotivi i pratiti neobičnu sudbinu poručnika Bilija Foga, zaduženog da pomaže partizansku gerilu iza neprijateljskih linija...

„KOINSKI: PRIČA...“ na Letećem je startu u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Čarobna knjiga“ u TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 1.670 dinara, od petka 23. aprila, do četvrtka 29. aprila 2021. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.850 dinara, a u ostalim knjižarama 2.499 dinara.

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3109 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 22/04/2021 : 15:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
To se čekalo...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10013 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/04/2021 : 17:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Yep ...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16276 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 22/04/2021 : 18:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Vidim da je ovo izdanje numerisano kao broj 40. Šta će onda biti 38 i 39?
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3109 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 22/04/2021 : 20:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Vidim da je ovo izdanje numerisano kao broj 40. Šta će onda biti 38 i 39?


Komanča 4 i 5.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16276 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 22/04/2021 : 20:15:02  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Aha, vidio sam da je i to najavljeno, ali nisam znao numeraciju.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1751 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 23/04/2021 : 16:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Vidim da je ovo izdanje numerisano kao broj 40. Šta će onda biti 38 i 39?



Sigurno jos nesto iz biblioteke Olovka, Tus i Boro.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6487 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/05/2022 : 23:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Koinski priča...

(Čarobna knjiga)

Autor: Hugo Prat

Pominjanje majora Koinskog, glavnog junaka Pustinjskih škorpija, u naslovu, više je marketinški trik, jer se ne radi o nastavku Škorpija, niti je Koinski akter stripa. Njegovo ime tj. lik, iskorišten je kao (navodni) narator priča koje se nalaze u ovom albumu. Ništa ne mari, jer su ovih 5 Pratovih priča iz Drugog svetskog rata, za njega tipično kvalitetni stripovi, iz različitih perioda, a sasvim u duhu Pustinjskih škorpija. U ukupno 176 strana, sadržani su i uvodnici u formi ilustracija, a priče idu od klasičnijih, ratno-žanrovskih, do tipično Pratovsko-poetičnih, kao što su poslednje dve, od kojih poslednja (Bledo prolećno sunce; čini mi se najduža) ostavlja najjači utisak. (Kolor: Patricija Canoti)

****
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 23/01/2023 : 19:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Okej, pročitao sam i ja sad ceo ovaj album, i uverio se, kao sto je alexts napomenuo, koliko poslednje dve priče odskaču kvalitetom
naspram prve tri. Normalno, kad su one kompletno Pratove, s početka 90-ih, za razliku od ovih prvih, preuzetih iz engleskih petparačkih izdanja.

S tim što je na mene najjači utisak ostavila četvrta epizoda Boldvin 622 (Baldwin 622),
dobra mi je fora s lokomotivom koja govori, baš ono prava Pratovska.

I naravno, za prve 3 ne mislim da su za njega tipično kvalitetni stripovi, osim što ih je on crtao, ali je to nedovoljno,
kad su ih pisali engleski anonimusi 60-ih godina prošlog veka. Radnja i dijalozi su jednodimenzionalni, jednostavni,
na par mesta čak i zbunjujući, pokatkad banalni, scenaristički možda za nijansu bolji od Mirka i Slavka.
U drugoj priči je iritantno korišćenje vokativa "Džordžu" u prevodu, ko je još čuo da se tako izgovara vokativ tog imena?!

Da, zapazio sam još nešto, ne toliko bitno, ali ipak, voleo bih da znam koji je razlog...
U petoj priči se pojavljuje nakratko epizodni lik Ruskinje, koju oslovljavaju Karina.
U propratnom materijalu uz tu priču, među Pratovim akvarelima, nalazi se i njen lik, i stoji ime Marina.
Moraću da proverim kako je u originalu, da li je i tamo drugačije ime u stripu od onog koje stoji pored ilustracije,
valjda nije izmenjeno u prevodu iz nekog razloga?!
Podsetilo me na rečenicu iz filma "Treća sreća": - Ode Galina, osta karina!

Uglavnom, dok nisam još znao i nisam bio proverio šta je tačno sadržaj ovog albuma, mislio sam da ga uključim u listu za nabavku,
ali, kad sam video da su 3 priče iz britanske treš produkcije, džaba onda što su druge dve kvalitetne.
Bolje da je napravljeno jedno tanje izdanje samo sa te dve priče, što se mene tiče, bilo bi idealno,
ali su Prat i izdavači izgleda smatrali da je to premalo za album...
Da, i to što su ubacili Koinskog na korice, a priče nemaju veze s njim, kao čuo je on pa ih pripoveda,
mogao je Hugo da ubaci i kako mu je baba pričala, nego Koinski je ipak bolja reklama za album sa epizodama iz Drugog svetskog rata.


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3388 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 29/06/2023 : 23:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa ranijim upisima da je naziv ove zbirke u neku ruku clickbait jer Koinski se ovde ni ne pojavljuje osim u cameo ulozi naratora ali OK. Pozitivno što su priče prikladno poređane jer se kreću od lošijih ka boljim, poslednje dve po kvaliteti odskaču u odnosu na prve tri. Boldvin 622 mi je najdraža priča iz ove knjige jer ti nadrealni momenti sa lokomotivom koja govori je baš ono priča sa tom unikatnom atmosferom u a la Hugo Prat stilu. Šteta što ovaj autor nije češće pisao ovakve snolike priče začinjene misterijom i lucidnošću. Ili možda ja nisam upoznat da postoje i drugi stripovi koje je napisao na taj fazon osim Korta i Boldvina?

Bonus galerija super dodatak i ovo je veoma lepo izdanje.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000