forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Palp
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/01/2022 : 22:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Zanimljivo je, a to je jos neko od goodreadsovih citalaca primetio, kako su u glavama ljudi vestern i noir dva razlicita sveta, sama cinjenica da je neko mogao da zivi u poznom periodu vesterna u Vajomingu kao mladic a zatim bude ziv tokom prvog rata i velike depresije pa sve do pocetka drugog rata... na prvu loptu deluje gotovo nadrealno. Ali naravno sasvim ima smisla.



Da, ima i razbojnika koji su kasnije glumili sami sebe u nekim od prvih nemih filmova itd. I meni su te dve epohe razdvojene u glavi, ali ima filmova Sama Peckinpaha koji su vesterni ali se desavaju vec u prvoj, drugoj deceniji 20.veka i okolo prolaze automobili, cudesa itd.

Lep osvrt Jocko! Drago mi je da ti se svideo strip i sto si ostavio komentar i ocene u recenziju! Velika preporuka za Kriminal svakako a jos veca za Zatamnjenje, to je bas ono sto trazis, dugacka i slojevita prica s jakim krajem. Velika preporuka!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 24/01/2022 : 17:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Hvala za preporuku Going! Zatamnjenje me je još pre Fibre privuklo originalnim naslovnim ilustracijama koje su odlične; možda ga ubacim preko reda za čitanje. Vidim ima i recenzija, ne sumnjam da je kvalitetna s obzirom da si ti pisao a ima i dosta pozitivnih komentara (bar što se ocena tiče, izbegavam da ih čitam zbog spojlera). Čitaće se sigurno, samo je pitanje vremena.. pa javljam utiske na komentarima recke!



Edited by - Jocko on 24/01/2022 17:36:24
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/03/2022 : 22:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Spock

Going going nam donosi zadivljujuću recenziju ovog stripa .
Mislim da se bolja reklama ne može platiti :




Hvala puno Spock! Crvenim!



Maloprije sam pročitao strip i kažem u jednom dijelu komentara:
Naslovnica je bezveze. Dobro nacrtana, ali potpuno nezahtjevna i tematski "neutralna", upotrebljiva za sve žive naslove westerna, tako da me uopće ne bi privukla za raspitivanja o stripu. Stoga bih rekao da Čarobna knjiga duguje neki postotak going goingu.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 01/03/2022 22:54:01
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/03/2022 : 04:51:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Spock

Going going nam donosi zadivljujuću recenziju ovog stripa .
Mislim da se bolja reklama ne može platiti :




Hvala puno Spock! Crvenim!



Maloprije sam pročitao strip i kažem u jednom dijelu komentara:
Naslovnica je bezveze. Dobro nacrtana, ali potpuno nezahtjevna i tematski "neutralna", upotrebljiva za sve žive naslove westerna, tako da me uopće ne bi privukla za raspitivanja o stripu. Stoga bih rekao da Čarobna knjiga duguje neki postotak going goingu.



Hvala mnogo Dwayne! Ponovo crvenim!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 17/04/2022 : 23:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Generična naslovnica insinuira da se ovde radi o vesternu iako se u većini vremena dobije noar. Na mene je ovo delo ostavilo utisak kao strip preko kojeg se može preći kada imate višak vremena na poslu, kratak one-shot koji se lako čita i gde je vizuelna komponenta jedina svetla tačka jer se dobiju dva različita crtačka stila za dva žanra. Ali previše se sve to brzo završi nažalost da bi ostavilo neki trajniji utisak, ima ovaj tandem autora mnogo bolje radove od Palpa. Prosek ocena na goodreadsu nema veze sa vezom.

Plus za Čarobnu što je bar probala sa novom edicijom da ponudi nešto drugačije od džepnog formata koji obično fura, ali mislim da izbor naslova nije baš najsrećniji jer ovaj crtež nije ništa specijalno da zaslužuje ovaj format.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6577 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/04/2022 : 23:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Šta je još izašlo na tom formatu u toj novoj ediciji?
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 17/04/2022 : 23:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Šta je još izašlo na tom formatu u toj novoj ediciji?


Ništa.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6577 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/04/2022 : 23:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Onda minus za Čarobnu, ne plus. Jedno izdanje ne čini ediciju.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 18/04/2022 : 00:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Onda minus za Čarobnu, ne plus. Jedno izdanje ne čini ediciju.


Palp pripada ediciji Novi svet a to nije edicija većih formata, već je samo on iz nekog razloga u drugom formatu. Doduše pripada podvrsti Veliki novi svet.

Mislim da su pogrešni strip izabrali za taj format.

Edited by - Red Marquis on 18/04/2022 00:09:21
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000