forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 185 - Stern 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28897 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/06/2021 : 19:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Prosinac 1882. U gradiću Morrisonu gradsko vijeće u školskoj učionici odlučuje o tekućim pitanjima, u prvom redu o obnovi ugovora gradskom pogrebniku Sternu. Ali sastanak prekida dolazak revolveraša Colorado Cobba koji je u grad stigao… na promociju svojih memoara s naslovom „Guns & Women“!

U drugoj epizodi ovog integrala Elijah Stern odlučio je promijeniti klimu: oštru hladnoću gradića Morrisona zamijenio je močvarnom vrućinom New Orleansa gdje se zapošljava kao pogrebnik – jer sudbini ne možeš pobjeći! Mrtve treba sahranjivati čak i u vuduističkom središtu. Na jednom sprovodu upoznaje Valentine Robitaille, nasljednicu lokalne bogate obitelji, koju fasciniraju okultne znanosti. No njezinom ocu ne sviđa se što se druži s neobičnim iluzionistom Victorom Salemom…

Kolorka 185 • Stern knjiga druga • 140 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Frédéric Maffre • Crtež Julien Maffre • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Tomislav Jurić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 17.6.2021. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-185-stern-knjiga-druga/714/

Trouble will find me

Poli
Advanced Member



Slovenia
37240 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/06/2021 : 23:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Aha, i to!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2318 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 18/06/2021 : 23:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Prvi Stern odličan.
Verujem da je i nastavak na istom nivou...

Carpe diem
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 22/06/2021 : 00:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Dobar je strip, tvrde korice, slike u boji, obitelj Maffre na okupu, sve je tu samo da se prihvatim čitanja.
Nakon Nao Brovn i Skica iz Indje, možda prvo Glas koncila pa onda Stern.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 22/06/2021 : 12:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Pik spas za mene.
I dalje meni zabavno i lijepo oslikano štivo.
Malo scenarij kaska za crtežom, ali nije najgori na svijetu.
Kaubojština mi nije prvi izbor u životu tako da nisam baš najobjektivniji u hvaljenju ovog likovno pisanog uradka.
Drugi dio u domovini New Orleans Saintsa za korak bolji i bio bi i veći razmak da kraj nije malo zbrzan, no tako valjda mora biti.
Ide li dalje Sternovština ili je to kraj za Maffre i Maffre zbog svađe ko će imati apartman prvi red do mora?

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1578 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 09/07/2021 : 10:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Stern. Zanimljivo mi je kada sam ga čitao da me sam tijek radnje iz epizode u epizodu (referiram se na sve epizode objavljene od strane Fibre) dosta podsjećalo na Kena Parkera, a onda sam prije pisanja ovog komentara išao pogledati jesam li i kako sam komentirao prvi broj na pripadajućem topicu (nisam) i tamo ga je Markos doslovce tako i opisao (reklamirao) ne bez razloga.

Vidim da ga se uspoređuje sa Pogrebnikom ali ne bih znao jer nisam ga čitao. Generalno mi je dopadljiv strip sa vrlo dobrim crtežom, i nemamo sada wow radnju a povremeno se u priči provuku određeni klišeji, ali realno sve to možemo pripisati i Parkeru.

U ovom antiwesternu (ako ga možemo tako svrstati) glavni lik je sjetni pogrebnik, koji ponekad obavlja detektivski posao (mislio sam čak da će strip sa prvom epizodom krenuti u smjeru nekakve western forenzike), povremeno je tek slučajni protagonist, a totalno odskace druga epizoda u prvoj knjizi sa svojim humorom netipičnim za glavni tijek radnje.

U svakom slučaju dopadljivo barem za jedno čitanje, u mom slučaju i višestruko.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6030 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 09/07/2021 : 10:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Nema ovo veze sa Pogrebnikom ali nikakve.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6818 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/07/2021 : 19:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
I dalje vrlo dobro. Prva epizoda je nabijena akcijom i pokazuje nam da je u pitanju serijal kod kojeg se ne isplati vezati za likove, dok druga klizi u okultne i nadnaravne vode te se ne uspijeva u potpunosti održati na površini. Vezano za potonju, zanimljiv mi je New Orleans toga doba i priča ima potencijala pa mi je žao što joj nije dano više prostora. Mogla je to biti jedna punokrvna misteriozna kriminalistička priča, a završila je kao pomalo zbrzana i nedorečena. Ipak, još uvijek je sve to zabavno i braća Maffre opet pokazuju da znaju napraviti pamtljive likove. Radujem se nastavcima (i nadam se da će ih biti).


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2480 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 25/10/2021 : 15:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Prvi album sam dosta tvrdo ocjenio, sa sa 7/10, nekako mi nije sjeo na prvu loptu ni sam žanr "čudnog" westerna, niti junak, a ni način podavanja priče. Ali kad stvar odleži, zasluži si bar bod više.

Drugi integral nastavlja po principu: "isto, samo malo drugačije". Stern u ova dva albuma nije toliko protagonist, več je više umočen u neke tuđe priče. Sve skupa djeluje malo brže i bolje nego u prvom integralu, opči utisak je nekako najbliže Blacksadu (možda zbog poklapanja sa New Orleansom). Jedino mi malo smetaju te fore sa ... "posrnulim" romantičnim interesima - uz koje nesretni Stern izpada još veči mlakonja, nego u istini je (ili se pravi). Ne znam kakve frustracije ili inat tjeraju brača Maffre, ali četiri albuma je puna kapa, da shvatimo, kako je Stern senzibilan, melankoličan, osjetljiv...za 5 album bi več bio red, da zbari nešto. A i uz tu i takvu romantiku, ovaj drugi integral je svejedno bolji od prvog, pa si zaslužuje 8,5/10
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2125 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 06/12/2021 : 14:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Prvi Stern nisam ni komentirao makar mi je bio jako dobar. Nekako se ničim nije istaknuo, samo mi ga je bilo gušt čitati. Sad, s ovim drugim vidim da mi je Stern top strip, najbolji western serijal što sad izlazi u nas. Ne kažem da je Stern remek djelo stripa ali mi je fora za čitati i kasnije još i prolistati, a to u današnje vrijeme nije malo, danas obično samo pročitam strip i zaboravim ga. Čak i ove koje prokomentiram na forumu..

Supar mi je crtež, ovo je baš neka idealna mjera između karikaturalnosti i realističnosti koju volim. Sviđa mi se što su pozadine dobro nacrtane pa daju dobar osjećaj mjesta dešavanja, a likovi imaju karakter. To nije malo. Što se priča tiče, obje su zabravo glupe i naivne ali nije to toliko bitno.. obje si uzmu vremena da nas upoznaju s likovima, ubace neobavezne detalje i uvedu u priču, a to volim. Tako da mi je u obe priče bolja uvodna polovica od zbrzanog kraja. U prvoj priči mi se istaknuo zli slinavi revolveraš - to je pravi negativac kojeg uživaš mrziti!, a u drugoj priči me osvojio prikaz New Orleansa i novog groblja i novih običaja i početak zapleta sa predstavom u napuštenoj crkvi.

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000