forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stalker - izdavačka kuća
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 18

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 24/02/2024 : 18:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli


ali me je strip unutar korica uveliko razočarao (u odnosu na ovakvu ilustraciju na naslovnici).
kod mene obrnuto, obradovao me vilson unutra umesto ovog kičeraja sa naslovne valjda sam ga već video na bluberiju u stripoteci
quote:
I onda otkrijem pre par godina iz ovih brojeva "Erotike" da ipak postoji strip sa te naslovnice, pa još i objavljen u domaćem izdanju,
doduše u crno-beloj štampi, valjda je originalni strip ipak u koloru?
Pokušao sam da izguglam gde su i kad objavljeni ti Craddockovi stripovi u originalnoj verziji, al' bezuspešno...
hm, nema on toliko radova u tom periodu... koji je strip u pitanju? ima "superhero" u heavy metalu (maj 1982), tri strane u boji, vanzemaljci ubiju našeg junaka u areni... ima i future shock od dve strane, "first encounter", ali to je crno-belo.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6488 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/02/2024 : 18:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Craddock je bio neki ilustrator, potpuno nezapamćen i nepoznat. Možda je nacrtao samo par stripova, zato se teško može naći neki podatak na internetu o njemu.

Ne znam da li je crtao nekog Dredda ili nešto drugo za 2000AD.
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1552 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 25/02/2024 : 01:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

kod mene obrnuto, obradovao me vilson unutra umesto ovog kičeraja sa naslovne valjda sam ga već video na bluberiju u stripoteci

Eh, pa sad, kičeraj ili nekičeraj, u dobu kad sam video reklamu za Avanturu, sigurno sam radije hteo da vidim ovako nešto u stripu,
a nisam imun ni danas na taj stil.
Kao što mi je, koju godinu kasnije, Najamnik bio pravo otkrovenje, kad je išla treća epizoda u Stripoteci.

Opet je sreća u nesreći da nisam i Avanturu čitao u to vreme kad je izašla, mislim da bi razočaranje bilo još veće...
U međuvremenu sam se sreo sa Vilsonovim Bluberijem u Zabavniku. Nije, u stvari, problem što je u sadržaju Avanture
"običan" crtež, da tako kažem, nego mi je Rael kao strip bio mlak i dosadan i inferioran u odnosu na ilustraciju sa naslovnice.
Prvo, ja sam iz te reklame za Avanturu ukapirao da je glavna junakinja stripa ženska po imenu Raela, a ono ispade muškarac - Rael,
a drugo, očekivao sam neku erotiku i golotinju u stripu, kad ono opet - šipak!

Mislim, nije ni da su ovi kratki Craddockovi stripovi svojim sadržajem vredni tolikog oduševljenja, al' eto,
kao što rekoh, oduševila me sama činjenica da uopšte postoji strip sa takvom ilustracijom,
kao i to da je već bio objavljen u domaćem izdanju nekoliko godina pre Avanture, a slabo se o tome zna,
što je donekle i logično, kad se našao u jednom takvom časopisu, ne toliko poznatom po stripovima u njemu.

quote:
Originally posted by Vlaadisha

hm, nema on toliko radova u tom periodu... koji je strip u pitanju? ima "superhero" u heavy metalu (maj 1982), tri strane u boji, vanzemaljci ubiju našeg junaka u areni... ima i future shock od dve strane, "first encounter", ali to je crno-belo.


Ova priča koju sam pomenuo nosi naslov "Buduća prošlost", ima 8 stranica,
dok je i u onom drugom broju, u kom je i Kazin strip, izašla jedna Craddockova priča, "Krik u zraku", na 10 stranica.

Na ovom sajtu: http://www.2000ad.org/?zone=droid&page=profiles&choice=ALANC
naveden je samo kao kolorista nekih epizoda Sudije Dreda i čega još,
kao i koautor jedne Dredove naslovnice, zajedno sa Maršalom, možda je i na njoj bio zadužen samo za kolor.


Mek Koj nema alternativu

Edited by - Jozzinelli on 25/02/2024 01:53:05
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 26/02/2024 : 19:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
Nemaš pojma niz kakvu si me zečju rupu poslao. Skinuo sam ta dva broja Erotike (u naučne svrhe), prevrnuo Comics Database, istripovao da se neki stidljivi domaći autor potpisao kao Craddock, iskoristivši njegov kaver za časopis "1984"... Sve dok mi čovek lično nije odgovorio:

quote:
It was published in Pssst! short-lived British comics magazine published by Never–Artpool in 1981, lasted ten monthly issues. It was an attempt to publish a British equivalent of Heavy Metal. Here's a few pages...









Edited by - Vlaadisha on 26/02/2024 19:18:56
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6488 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 26/02/2024 : 20:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Kako je ovo bilo objavljeno u crno-beloj Erotici? Da nije imala neke strane u boji na početku izlaženja?
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 26/02/2024 : 20:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
ma kakvi

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25726 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/02/2024 : 21:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Avantura?
Meni je Rael bija drag i ostaje žal šta je nedovršen.A sta ga je Macan ispljuca u Stripoteci...

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 26/02/2024 22:02:26
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1552 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 27/02/2024 : 04:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Nemaš pojma niz kakvu si me zečju rupu poslao. Skinuo sam ta dva broja Erotike (u naučne svrhe), prevrnuo Comics Database, istripovao da se neki stidljivi domaći autor potpisao kao Craddock, iskoristivši njegov kaver za časopis "1984"... Sve dok mi čovek lično nije odgovorio


A jel' si mu napomenuo da smatraš njegov rad kičerajem?

Pa, ponekad to ispadne najbolja opcija, kontaktirati autora, kako bi dobio odgovore, da ne kažem krajnja opcija, kad nema druge.
Meni i da je palo na pamet tako nešto, nisam siguran da li bi mi odgovorio na poruku ispisanu na "indijanskom engleskom".

Eto, dali smo Džimiju ideju za neko buduće izdanje, nek kontaktira Craddocka i, ako je povoljna licenca, mogao bi da strpa
kompletan njegov opus u jedan albumčić od 50-60 strana.
Kamo sreće kad bi se moglo ispuniti i stotinak stranica, al' možda je čak i ovih 50-60 previše optimistična procena?


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 27/02/2024 : 17:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

A jel' si mu napomenuo da smatraš njegov rad kičerajem?
to je bilo nekad, danas mi je svako ko nacrta makar jednu stranu stripa brother from another mother. ali zato scenaristi... njih mi ne pominji
quote:
kompletan njegov opus u jedan albumčić od 50-60 strana.

sa' će to džimi
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1855 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 27/02/2024 : 18:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Razočaraću te, Jocineli. Mene od ovoga bole oči. Ali ja nisam ljubitelj ni Najamnika ni Trigana, tako da dopuštam verovatnoću da ja tu nešto ne razumem. :)
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1855 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 27/02/2024 : 18:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Ne volim ni šećernu vunu. Kad sam bio mali lepo mi je izgledala, ali me i tada boleo stomak.

Čak mi je i ovaj grej iz Erotike manje napadan.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6488 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/02/2024 : 19:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Jeste li razmišljali o knjizi ilustracija Borisa Valeja?
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2322 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 27/02/2024 : 19:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
Što se Craddocka tiče, da ne zaboravimo one dve table iz 2000AD Sci-Fi Specijala (1979), strane 14 i 15:



Tharg's Future-Shocks - First Encounter
Script: Oleh Stepaniuk, Artist: Alan Craddock, Letters: S. Richards




Ne treba tugovati ako Džimija bole oči od ovih radova; već će se, valjda, naći neko ko će ovo englesko đub... khm, ove bisere britanske devete umetnosti, izdati;)

Piši propalo!
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1855 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 27/02/2024 : 20:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Ove c/b table su sasvim simpatične.
Imam utisak da je kod te vrste crtača boja doprinosila da deluju kičastije. I Don Lorens, koji je ipak neka viša liga, mi se više sviđa u Karlu Vikingu nego u Dalekoj planeti.

@Alex
Za sada ne, ali voleo bih da vremenom stvorim prostor za više monografija.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1662 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 27/02/2024 : 21:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Kad okvirno očekujemo Prsten Nibelunga? Beše on prvi na listi?


Resistance is futile.
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1855 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 27/02/2024 : 21:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Kad okvirno očekujemo Prsten Nibelunga? Beše on prvi na listi?





Prvo ću Pankreas, a paralelno radimo Nibelunge. Tokom proleća.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6488 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 27/02/2024 : 21:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Zapravo, šalio sam se.
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1855 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 27/02/2024 : 22:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Zapravo, šalio sam se.



Svejedno. Valjeho nije moj favorit, ali Frazeta, Giger, Kirbi, Heriman, Voterson, Jakoviti, Kuk, Esterheld, Bilal, Bjusema... eto nabacano iz glave, postoje dobre monografije ili art-bukovi.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10013 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 27/02/2024 : 23:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ne znam da li idu pod monografije, ali neke knjige o stripu i autorima koje imam o Hergeu, Mortu Walkeru, Rossu, Fosteru, Elderu, Ketchamu, Herrimanu, Mauroviću i dr. su mi među najdražima u kolekciji.

Bilo bi super nešto od toga vidjeti prevedeno, ali je veliko pitanje koliko bi se to isplatilo izdavačima. Vjerojatno ne bi. Nimalo.

Samo Frazetta eventualno.
Go to Top of Page
Page: of 18 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000