forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Nesavladimir 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 27/03/2022 : 22:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Slazem se sa Reemom, uvek je lepo ispod recenzije procitati i komentare.

Zamisljam sebe kako kao klinac citam Nesavladivog i ako me je kao "matorca" raspametio, kao klinca bi me bar podjednako oduvao. Dobro je sto autor ne daje odmah na tacni najkompleksnije slucajeve Nesadovlimira vec nas postepeno kroz krace (jednostranicne) slucajeve uvodi u njegov sasavi svet i njegove moci, pa covek (ili dete) ima vremena da se navikne na to kako stvari u stripu funkcionisu. Jedino sto sam gotovo siguran da kao klinac ne bih skapirao iz prve je ona fora sa iscepanom stranom koju spominje Peyo. Bio bih u fazonu, kako ovo treba citati?! (fora je genijalna i jedna od najboljih u prvom albumu). Ni ona duza prica sa Jesterom mozda ne bi bila bas razumljiva iz prve svakom detetu (mada to naravno zavisi od uzrasta i citalacke zrelosti deteta).

Da jos dodam, da bi se shvatila sva genijalnost stripa mozda je ipak najbolje da coveku ili detetu ovo ne bude prvi procitani strip. Recimo ona moc starca iz prvog albuma, da njegovi strip oblacici udaraju, uopste nije uobicajena u stripovima, zapravo rusi ustaljeno pravilo da su stripovski oblacici nematerijalni i ne uticu na crtez, i ipak je bolje da citalac iza sebe ima makar nekakvo stripovsko iskustvo.
Recimo ja sam se kao povratnik stripovima u Svagdanjoj borbi prvi put susreo sa slucajem da jedan strip oblacic naglo prelazi preko drugog, cime jedan lik upada u rec drugome, tako da se ne vidi sta je ovaj prvi rekao do kraja. To mi je bilo wow, a tek posle sam shvatio da to uopste nije tako cesta stripovska fora. U Kenu recimo jedan lik rukama gura oblacic drugog, ako se dobro secam.
U pogledu rusenja ustaljenih strip normi Nesavladimir je to pa puta 100, tako da sto je vise citalac upoznat sa pravilima stripa, to ce vise Nesavladimir da ga iznenadi. Ali da, slozio bih se da je pravljen za sve (ili skooro sve) uzraste, i autor je lepo objasnio cak i kompleksnije slucajeve sa kojima se Dovla susretao, kao sto je mindfuck Jesterovo pojavljivanje.



Edited by - Jocko on 27/03/2022 23:39:28
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 29/11/2022 : 07:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
Domišljato, vrckavo, šarmantno... Doista je Nesavladimir!

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

Chui
Average Member



931 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 29/12/2022 : 08:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Meni je Nesavladimir zakon, duhovit i maštovit a tu je i odličan prijevod Macana. Preporuka za uvaliti bilo kome iznad 10 i ispod 50 godina kao poklon za rođendan.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4850 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 29/12/2022 : 11:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam samo preview. Fora "razbijanja medija" mi nakon nekoliko epizoda postane repetitivna i zamorna. Ne vidim svrhu čitanja nekoliko stotina stranica na kojima se ponavlja ista fora. Zbog univerzalnog odobravanja raznolike forumske klike možda ipak posudim da pročitam cijelu prvu knjigu (i usput dam klinki da vidim njen sud), no od kupovine sam zasad odustao.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



931 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 30/12/2022 : 00:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Pročitao sam samo preview. Fora "razbijanja medija" mi nakon nekoliko epizoda postane repetitivna i zamorna. Ne vidim svrhu čitanja nekoliko stotina stranica na kojima se ponavlja ista fora. Zbog univerzalnog odobravanja raznolike forumske klike možda ipak posudim da pročitam cijelu prvu knjigu (i usput dam klinki da vidim njen sud), no od kupovine sam zasad odustao.


Ni mene preview nije nešto obuzeo dok nisam kupio za poklon frendu kojem sam mislio da bi se moglo svidjeti pa sam provirio malo dalje i baš mi je postalo dobro da sam uzeo i sebi

Edited by - Chui on 30/12/2022 00:08:25
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 30/12/2022 : 17:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Nesavladimir je prava stvar, koncept i medij stripa vise nego dobro iskoristen. Savrsen poklon za dicu, a bome ce ga i odrasli s gustom procitat, ima stvarno vrhunskih baza. 8.5/10

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 30/12/2022 18:01:28
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3719 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 21/01/2023 : 10:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Od prvih stranica je jasno da ovo je nešto otkačeno i drukčije. Nesavladimir se služi stripom da riješi sve probleme i jako je zabavno vidjeti ga kako preskače po tablama i krši zakone dvodimenzionalnosti. Atmosfera je pomalo cringe, pa imamo smotane policajce, neuspjelo pokvarenog gradonačelnika i ludog, kronično neuspješnog znanstvenika. Vrlo dobar i zabavan karikaturalni spin na superherojštinu u stripu. I negativci su dobro osmišljeni. Priče su dosta light i prigodne za sve uzraste. Iako ponekad njegova rješenja i razbijanje formata postanu dosadni i banalni, ipak strip ima tu neku neodoljivu vrckavost i stvarno se s užitkom pročita.
Nema tu puno mudrovanja, iako je dio edicije Nika namijenjene djeci, ovo je stvarno strip za sve i svakoga. Što bi se reklo, ima dušu, može nasmijati, a i jako je dojmljivo vidjeti autora koji radi ovakav hommage mediju stripa. Dajte nam još.
4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1709 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 20/04/2023 : 20:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Nesavladimir je prava stvar, koncept i medij stripa vise nego dobro iskoristen. Savrsen poklon za dicu, a bome ce ga i odrasli s gustom procitat, ima stvarno vrhunskih baza. 9.5/10



+1

Stvarno sjajan strip. Ja sam uživao u čitanju ali ni upola kao moj sin.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 20/04/2023 20:02:11
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4117 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 19/11/2023 : 10:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Jao kako sam se opet izguštao jučer pa to nisu istine!
I prije mi je Nesavladimir bio vrh ali sad na drugo čitanje sam zbog svih detalja i skokova kroz prostor/vrijeme imao nekakvi gotovo pa interaktivni osjećaj, kao da igram neku point&click svanturu/Portal i zapravo sam skužio da je ovo jedan od rijetkih stripova gdje se od čitatelja baš potiče da si sam diktira tempo/vrti radnju i tako dopušta da se potencijalni ishodi odvijaju na više načina. Je li još netko imao takav lagani osjećaj video igre? Ne znam, meni je ovo za 11/10
Također, moram napomenuti da je Macan tu baš baš razbio sa prijevodom i imam osjećaj da je u prilično debelom postotku pridonio simpatičnosti ovom urnebesu od stripa!

Kog vraga čeka taj Pascal? Da padne plafon? Oću nove avanture!

Daj čitajte Nesavladimira!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

SpongeBobek
Starting Member



Croatia
10 Posts

Member since 29/06/2007

Posted - 25/11/2023 : 18:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit SpongeBobek's Homepage  Send SpongeBobek a Yahoo! Message  Send SpongeBobek a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Meni je Nesavladimir zakon, duhovit i maštovit a tu je i odličan prijevod Macana. Preporuka za uvaliti bilo kome iznad 10 i ispod 50 godina kao poklon za rođendan.


Dobra ti je preporuka, ali ti je raspon preograničen - meni je punih 55 godina i Nesavladimir mi od jučer drži ponosno mjesto na stoliću uz uzglavlje... kad poželim brzi skok u svijet stripa, stoji mi na dohvat ruke!

SpongeBobek
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000