forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Spiru i Fantazio 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

jaki
Advanced Member



Croatia
25935 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/08/2021 : 16:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da ljudi sve više žele pravi papir🙂

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 16/08/2021 : 16:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


lord vejder radi na prevodu



Jesi siguran da si nabavio pravi strip?

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20734 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/08/2021 : 22:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Aleksandar Joksimović nije Sale Lord Vader???

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 17/08/2021 : 13:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Aleksandar Joksimović nije Sale Lord Vader???



jeste

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20734 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/08/2021 : 13:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ali nije taj Aleksandar Joksimović,prevodilac ČK Spirua?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 17/08/2021 : 13:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
koji ti je vrag anto?

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 17/08/2021 : 15:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Prevodilac ČK Spirua je Ilija Čanak, stvarno - koji ti je vrag Anto?

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20734 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/08/2021 : 16:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kad svaki dan u nekim pauzama između raznih obaveza prelistaš brdo noviteta i čitaš brdo toga,malo odlepiš - u Gideon Fallsu je Lord Vejder uključen u prevođenje (sa Vladimirom Ćukom),a ja sam dobro prespojio :(

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10071 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/08/2021 : 16:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Frende, manje čitaj Lemirea, a više Spiroua, pa ćeš se vratiti u normalu !
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 17/08/2021 : 16:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

kad svaki dan u nekim pauzama između raznih obaveza prelistaš brdo noviteta i čitaš brdo toga,malo odlepiš - u Gideon Fallsu je Lord Vejder uključen u prevođenje (sa Vladimirom Ćukom),a ja sam dobro prespojio :(



Lepo ja napisao gore - pogrešan strip si uzeo

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20734 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/08/2021 : 17:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
u pravu si :)

nego,bek on topik - kako rekoh,izdanje (uzeo sam ga za ortaka,imam LL kolekciju) je stvarno sjajno;nisam samo video kako je prevod,ali ne bi trebalo da ima falinke;Ilija je top pevodilac,ali vidim da na ČK stripovima ume da radi i sa pola gasa.Sa obzirom da si ovde i ti izvršni urednik,verujem da je morao da pritegne papučicu.

i kao što rekoh,samo jo da nije sjajan papir,bila bi ideala;recimo onaj Vukov iz Plastične gospe.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2463 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 17/08/2021 : 17:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
I ja sam uglavnom za mat, ali ovde bi sjajni mogao biti odlican izbor, kod svih hunoristickih je tako, Iznogud, Gasa, Asteriks sasvim ok ispali, mozda neki nazovi polusjaj, to bi Marko bolje znao...ali ono sto je stavljano na Bukglib integralima je uzas...
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 19/08/2021 : 18:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message  Reply with Quote
Tjah. Izdanje je odlično, i nema preklapanja sa Darkvudom, ali nema ni tekstualnih priloga i dodataka, poput onih u Dobrici i Kići. Šteta. Mnogima to neće smetati, ali meni je to baš ona višnjica na vrhu torte, koja ovakva izdanja čini zaista kolekcionarki ultimativnim. Ovako je propuštena prilika da se odlično izdanje napravi vrhunskim. A to je ono što Čarobnu kao izdavača izdvaja od Fibre, Darkvuda i sličnih "stripofilskih" izdavača.

Isto to mi je falilo i u Asteriksu.

Edited by - Profesor on 19/08/2021 22:47:11
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10071 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/08/2021 : 19:41:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Profesor
Isto to mi je falilo i u Asteriksu.



Za Asteriksa ne znam da li postoje integrali sa dodacima, ali za ovo postoje takvi integrali i sjajni su, tako da je šteta za kolekcionare da nisu prevedeni, ali to je nepotrebni trud i trošak izdavaču.
Go to Top of Page

Betmen987
New Member



Serbia
184 Posts

Member since 27/10/2020

Posted - 19/08/2021 : 21:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Betmen987 a Private Message  Reply with Quote
Postoje, na nemačkom. Imam 3 komada, i to mi je jedno od najsavršenijih izdanja nejog stripa koje je ikad izdato. Završio sam boravak u inostranstvu, pa nisam stigao sve da skupim.

Tu ima dodataka raznoraznih, skenirane novine, tekstovi, intervjui... savršeno.
Kad je čk najavila Asteriksa, bio sam siguran da će biti uradjeno u najmanju ruku probližno tom izdanju, pa sam se malčice razočarao kad sam kupio taj prvi integral.

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Profesor
Isto to mi je falilo i u Asteriksu.



Za Asteriksa ne znam da li postoje integrali sa dodacima, ali za ovo postoje takvi integrali i sjajni su, tako da je šteta za kolekcionare da nisu prevedeni, ali to je nepotrebni trud i trošak izdavaču.


Neka neko izda American Vampire...
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 19/08/2021 : 22:49:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Profesor
Isto to mi je falilo i u Asteriksu.



Za Asteriksa ne znam da li postoje integrali sa dodacima, ali za ovo postoje takvi integrali i sjajni su, tako da je šteta za kolekcionare da nisu prevedeni, ali to je nepotrebni trud i trošak izdavaču.



Da, nažalost. Ali, baš kao što rekoh, ne i svakom izdavaču.
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 19/08/2021 : 23:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Meni je kod Asteriksa najviše smetao dizajn. Pa još one drvene tablice sa naslovima epizoda!
Barem da su se ugledali na Asteriksov zabavnik ako već nisu mogli ili hteli staviti jednu od
naslovnica epizoda na korice...

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1006 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 20/08/2021 : 18:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Profesor

Tjah. Izdanje je odlično, i nema preklapanja sa Darkvudom, ali nema ni tekstualnih priloga i dodataka, poput onih u Dobrici i Kići. Šteta. Mnogima to neće smetati, ali meni je to baš ona višnjica na vrhu torte, koja ovakva izdanja čini zaista kolekcionarki ultimativnim. Ovako je propuštena prilika da se odlično izdanje napravi vrhunskim. A to je ono što Čarobnu kao izdavača izdvaja od Fibre, Darkvuda i sličnih "stripofilskih" izdavača.

Isto to mi je falilo i u Asteriksu.



+100
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2463 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 20/08/2021 : 20:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
+101
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6071 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/11/2021 : 18:29:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo nešto za klince, meni izgleda bzvz, ovaj topic mi se čini najprikladniji:


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 16/11/2021 18:30:01
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1006 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 17/11/2021 : 09:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Evo nešto za klince, meni izgleda bzvz, ovaj topic mi se čini najprikladniji:





Meni naprotiv izgleda vrlo zabavno, steta sto nema verzija za mobilni
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2463 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 19/12/2021 : 10:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Ponovo listam Spirua i Talicnog, i bas gustam, dugo cekana izdanja. Ne svidja mi se sto je smanjen tiraz za Spiru 2,i 3, da interesovanje nije zadovoljavajuce, a knjiga je odlicna, nemam primedbi ni na prevod, mada za ovakva izdanja je potrebna nadahnuta ekipa, sto mi malo falilo na Asteriksu, kakva je u Superkaruselu, Zerocalcareu, ali to je druga prica, adaptacija humoristickih stripova.

Jedva cekam da mi stignu 2, i 3 Spiru, predbelezio sam se kod Marka, i nadam se da ce prodaja skociti, kako budu dolazile bolje epizode...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2463 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 19/12/2021 : 10:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Talicni takodje fenomenalan, meni i prvi integral odliiican, a tek dolaze biseri, falili su ovakvi stripovi. Iznoguda krecem od dvojke, da ne dupliram, napokon i on da se nastavi. Stripovi za dusu, dobro raspolozenje, u ova tmurna vremena...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000