forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 187 Životinjski dvorac
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

jaki
Advanced Member



Croatia
25751 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/07/2022 : 10:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A baš mi nekidan bilo ža šta sam ga proda...
Pa onda opet nije.
Živili kiosk stripovi!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 04/12/2022 : 04:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
https://www.bedetheque.com/BD-Chateau-des-Animaux-Tome-3-La-Nuit-des-justes-455852.html < koliko vidim izašao je 3. nastavak prije par tjedana, no pretpostavljam da ćemo se mi morati strpiti još neko vrijeme prije nego što se priča dovrši...

(čekam kraj prije bilo kakvog komentara, jer prečesto se zaboravlja da ja lakše biti MLK ako uz tebe djeluje i Malcom X)

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 04/12/2022 : 10:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Izuzetan strip, jedan od ponajboljih unazad nekoliko godina. Bas me zanimaju nastavci...
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 14/03/2023 : 21:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Ne treba biti previše upućen u strip da se letimičnim pogledom zaključi da je riječ o svojevrsnom spinu na Orwellovo poznato djelo.
Dorisonov uradak je ipak tematski i izvedbeno razinu ili dvije ispod toga. Da se razumijemo, nije loš strip, ali ima suviše nekih sitnih nedostataka i finesa koje ga čine tek solidnim.
Osim što je priča kronični deja vu, obrati u njoj su nekako neuvjerljivi i previše proizvoljni. Ritam je na momente dosta hektičan i neke bitne stvari, obrati i sentimentalniji trenuci se utope u takvom ritmu.
Imam osjećaj da je Dorison u relativno malom broju stranica htio ubaciti puno širu priču pa u nekoj kompresiji i editingu kao da su se bitne stvari izgubile.
Likovi su previše šablonski i ne stvori se neka posebna poveznica s nekim. Ovo je klasično i dosta benigno crno-bijelo karakteriziranje aktera.
Ono što je plus je što Dorison očito zna napraviti blockbuster od stripa pa ipak sa zanimanjem okreće se iduća stranica. Možda je nekada to učinjeno nauštrb kvalitete scenarija, ali zasigurno da s finišem ipak vuče na daljnje čitanje nastavka. Crtež je vrlo dobro izveden, svojevrsna varijanta Diseny crtića smještenog u puno suroviju okolinu.
Životinjski dvorac je dobar strip koji svojom dinamikom povremeno nadilazi neke evidentne mane u scenariju i osmišljavanju. Strip ima dosta konformistički pristup u radnji i pravcima iste. Orwellova farma je dobrano prožvakana i odspinana tema, htio bih čitati neki kvalitetniji i originalniji strip na tu temu (ako već to mora biti tema). Ipak strip ima neku svoju blockbuster kvalitetu zbog kojeg ga se brzo pročitalo i iščekuje se nastavak.
3/5

I sell the fact that I can't be bought

Edited by - don_draper on 14/03/2023 22:42:52
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 14/03/2023 : 21:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

Likovi su previše šablonski i ne stvori se neka posebna poveznica s nekim. Ovo je klasično i dosta benigno crno-bijelo karakteriziranje aktera.

Film ima dosta konformistički strip u radnji i pravcima iste.


Imam malo drugačije mišljenje o tvojoj ideji da su likovi šablonski, crno-bijeli i da se teško vežemo uz njih.
Ali kad sam pročitao ovu tvoju sljedeću rečenicu... Možda je najbolje da pročitaš strip još jednom u nekom boljem stanju 😂
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 14/03/2023 : 22:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zula

quote:
Originally posted by don_draper

Likovi su previše šablonski i ne stvori se neka posebna poveznica s nekim. Ovo je klasično i dosta benigno crno-bijelo karakteriziranje aktera.

Film ima dosta konformistički strip u radnji i pravcima iste.


Imam malo drugačije mišljenje o tvojoj ideji da su likovi šablonski, crno-bijeli i da se teško vežemo uz njih.
Ali kad sam pročitao ovu tvoju sljedeću rečenicu... Možda je najbolje da pročitaš strip još jednom u nekom boljem stanju 😂



Jos sam ocito pod dojmom nedojmljivih oscara

A i uspavala me serija taman prije pisanja, morao sam bolje to tempirati.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 13/08/2023 : 07:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Nismo kliknuli. Strip je poprilično brutalan i ozbiljan, ali radnja ne teče dobro. Ovdje imamo Dorisona iz Pogrebnika. Znači vrti se oko neke teme do beskraja - u Pogrebniku kako će ga pokopati, ovdje kako će se ugrijati/nacrtati ružu. Crtež je jako lijep ali ima toliko teksta da na većini tabli balončići zauzimaju glavninu kadra pa ne dolazi toliko do izražaja.Od protagonista, Zec naravno najbolji.

Nisam siguran da li uzimam i nastavak.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 14/08/2023 : 23:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Ja ne da uzimam, nego jedva čekam.
Gdje je zapelo, jer to zgotovljeno ili se razvuklo?

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 18/08/2023 : 12:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Meni je izvanredan strip. Jedno vreme su svi koristili antropomorfni strip, jer je bio u trendu, ali po meni ima smisla ukolilo likove kroz zivotinje prilagodis funkciji price, a to ovde ima smisla. Kao nekom ko izbegava antropomorfne stripove, ovaj mi je bio pun pogodak.

Dorison mi je uglavnom miss, ovde je bas prijatno iznenadio uratkom.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000